Aktuality

I. kolo Poháru ČR v trenažerovém veslování 17.ledna 2020

V Hodoníně se 7. prosince 2019 uskutečnilo první kolo Poháru ČR v trenažerovém veslování. Litoměřický klub měl v tomto kole dva reprezentanty, mezi kterými byl i Matouš Bělohlávek v kategorii juniorů. Matouš předvedl skvělý výkon i čas (6:21,3) a obsadil krásné druhé místo. Druhým litoměřickým závodníkem byl ve stejné kategorii Jan Marjanko, který se výsledkové listině umístil na 34. místě v čase 7:07,6.

Vloženy nové dokumenty 3.ledna 2020

V sekci dokumenty nově najdete aktualizovaný Ceník na rok 2020 a Přihlášku pro nové adepty členství ve veslařském klubu.

Silvestrovské okénko 31.prosince 2019

Letošní silvestrovský příspěvek je určen především rodinným příslušníkům, partnerům a dalším lidem z blízkého okolí veslařů, kteří občas jen těžko chápou co se veslaři "honí hlavou." Výsledkem seriozního vědeckého výzkumu je přiložený obrázek.

 

Přeji všem členům, partnerům a příznivcům veslařského klubu Slavoj Litoměřice šťastné vykročení do Nového roku 2020, pevné zdraví a mnoho nejen sportovních úspěchů.

XXV. Veřejný halový triatlon, Louny 2019 3.prosince 2019

Halový triatlon v Lounech proběhl v sobotu 30.11.2019, a to již po pětadvacaté (!). Jubilejní ročník byl filmařsky zachycen do pořadu Lvíčata (podobně jako naše loňská regata). Závody dokončilo téměř 600 závodníků a z našeho veslařského klubu okusilo kombinaci rotopedu, běhu a veslařského trenažeru celkem16 borců.


Samozřejmě je nutné vypíchnout jediný medailový úspěch: Alžběta Pláničková v kategorii žákyně mladší ročník 2009 obsadila krásné třetí místo v poli 20 závodnic. A to si ještě při jízdě na trenažeru stačila jednou rukou upravovat účes (na vodě to ale nepůjde). Překvapením v tomto závodě bylo 5. místo další naší závodnice Štěpánky Řehákové.


Dalším umístěním v první desítce bylo 5.-6.místo Ondřeje Záruby, letošní mistra republiky na skifu. Ano- v kategorii žáků starších- druhoročáků je vidět, že borci již mužní a dorůstají či dokonce přerůstají své trenéry. Tato kategorie měla nejvíc účastníků- celkem 85. Hodnotným umístěním bylo i 12. místo Lukáše Zadáka, který opět stavěl na svých lehkoatletických parametrech a rovněž se dostal s časem pod 5 minut. Třetím naším borcem v této kategorii byl Josef Rožec, který se umístil na kulatém 50. místě. Solidní umístění v tomto závodě přiválo myšlenku slibné párové čtyřky na jaře příštího roku….


Dalším velmi pěkným výsledkem bylo 9. místo Magdaleny Duškové v poli 35 závodnic kategorie žkys 2007. Trenérka Radka Kindlová ocenila i dosažený čas. Alice Šéblová byla 15., Klára Csátová 25. a Lucie Kotasová 34.


V kategorii žcim 2009 v poli 40 účastníků skončil 18. Matyáš Gall.  V závodě žcim 2008 mezi 58 veslaři zvládl trať na 39. místě Oliver Švagrovský.


V závodě žcis 2007 při neúčasti mistrů republiky na dvojksifu J. Lacka a J. Pláničky svíral vlajku klubu pouze Vojtěch Klimunda, celkově 15. z 59 dokončivších.


V závodě žkys 2006 v poli 51 závodnic dosáhla Anna Illichmannnová 27., Sisi Myslíková 34. a Ana Sofia de Palma 45. času.


Naším posledním závodníkem „v akci“ byl Matyáš Klimunda (r. 2010), který za temperamentní asistence staršího bratra Vojtěcha dojel v kategorii elévů na 12. místě z 21 bojujících.


Noví členové a nová jména v klubu vyvolali na zpáteční cestě domů až filozofické přemítání o čase, věcech pomíjivých a trvalých. A o tom, co se lidem na veslování stále líbí….


Text: V. Zadák

Litoměřičtí závodníci v Lounech, foto: V. Zadák
Úprava výše členských příspěvků pro rok 2020 21.listopadu 2019

V kategorii dokumenty najdete aktualizovaný ceník na rok 2020.

Rozhodnutím výboru klubu došlo ke změně výše členských příspěvků, jejichž výše pro rok 2020 je stanovena na: 3 000 Kč/rok pro závodníky mládežnických kategorií, další sazby a údaje pro platbu členských příspěvků je možné najít v již zmíněném ceníku.

Káčin memoriál 2019 15.listopadu 2019

O tom, že rok 2019 byl pro litoměřické veslování velmi úspěšný, si můžete přečíst v předchozích reportech, že si zasloužil oslavu, to bylo již také zmíněno, a oslava proběhla. Konala se 9. listopadu 2019 a slavnostnímu večeru předcházel odpolední Káčin memoriál. Předeseda klubu nejprve ocenil medailisty z mistrovských regat a poté byl rozlosován samotný memoriál, opět se uskutečnil i samostatný dětský závod párových čtyřek s kormidelníkem, kde se z vítězství radovala posádka: K. Csatová, L. Kotasová, O. Záruba, V. Klimunda a kormidelnice A. Šeblová. Druhé místo potom obsadila posádka M. Duškové, J. Pláničky, J. Lacka, A. Mejty a kormidelnice E. Kindlové.


Do hlavního závodu bylo nalosováno 32 veslařů a veslařek, tedy byly obsazeny čtyři osmiveslice. Již tradičně probíhal závod vyřazovacím způsobem a letos se opět (možná naposledy) uskutečnil na dřevěných osmiveslicích, které byly zřejmě nejstaršími účastnicemi závodu. Posádky byly vybaveny vesly s lopatkami typu „Macon“. V první jízdě se utkala posádka ve složení: Z. Zelinková, A. Illichmannová, M. Mertlová, B. Ježková, T. Nedbal, R. Kosík, V. Zadák a V. Votruba s posádkou: V. Štěchová, T. Krejzová, P. Krejzová, N. Kalousová, P. Zadák, O. Hamerník ml., J. Marjanko a M. Bělohlávek a z vítězství se radovala posádka s Vojtěchem Votrubou na pozici stroka. „Votrubova“ osma si tak zajistila postup do finále, ale musela uvolnit loď a „chvíli“ si odpočinout na břehu, protože následovala druhá semifinálová jízda, ve které se utkaly tyto posádky: P. Hojdarová, B. Ježková ml., M. Koťová, K. Rúfusová, O. Svoboda, J. Foud, J. Vahalík a T. Konschill se startovním číslem tři a A. Řeháková, F. Polák, B. Marešová, A. Krejčová, D. Slavík, A. Landa, M. Lacko, M. Vokálek a kormidelník R. Šindelář s vylosovaným startovním číslem 4. Tato jízda se bohužel musela po kolizi lodí opakovat, bohužel po kolizi zůstala jedna z lodí i poškozená, ale závod se i přes poškození podařilo dokončit a opakovaná jízda přinesla všem divákům na břehu krásnou podívanou. V cíli, který je pro Káčin memoriál stanoven na spodní hraně plata, byl rozdíl mezi špičkami obou lodí jen několik decimetrů, i přes návrhy jako opakovat jízdu pro nemožnost určit vítěze, panovala na břehu shoda, že posádka vedená Mirkem Vokálkem byla v cíli dříve a byla tedy vítězem a postupujícím vyhlášena tato loď. Deštivé a chladné odpoledne veslování úplně nepřálo, ale druhá semifinálová jízda rozhodně zvýšila napětí před vrcholem „Káčina memoriálu“. Ve finále už start proběhl bez komplikací, „Vokálkova“ osma se krátce po něm ujala vedení a i když i v této jízdě došlo ke kolizi, tato neměla vliv na pořadí lodí na trati, a protože viníkem byla označena „Votrubova“ loď závod se neopakoval a výsledek v cíli byl uznán za platný výsledek letošního „memoriálu,“ závodu, jehož průběh opět ukázal, že jde sice o exhibici, ale také o prestiž. Takže všem účastníkům patří velký dík za předvedené výkony a nasazení, se kterým se do závodu pustili. Vítězné posádce samozřejmě patří gratulace, její nejzkušenější člen Dan Slavík, podle svých slov na vítězství v tomto závodě čekal 15 let, někteří další zvítězili hned při premiérovém startu, ale jediným členem posádky, který už okusil radost z vítězství na Káčině memoriálu, byl kormidelník Šindelář. Vítězná sestava pro letošní tedy byla: Anežka Řeháková, Filip Polák, Bára Marešová, Aneta Krejčová, Adam Landa, Matěj Lacko, Mirek Vokálek a korm. R. „Konrád“ Šindelář.

Hradišťský šestikilák 4.listopadu 2019

Šestého října 2019 se v Uherském Hradišti konal další ročník Hradišťského šestikiláku, tedy jednoho z testů pro adepty SCM. Litoměřický klub zde reprezentoval šest veslařů. Nejlepšího umístění dosáhli shodně Aneta Krejčová mezi dorostenkami a Patrik Zadák v kategorii mužů, kteří obsadili 12. příčku. Matouš Bělohlávek se umístil na 15. místě mezi juniory a v kombinaci s výkonem na trenažeru se významně přihlásil o členství v SCM. Ve stejné kategorii byl M. Kynšt 48. Mezi juiorkami dosáhla V. Štěchová na 23. příčku, T. Krejzová skončila 36. Odchovanec litoměřického veslování Vojtěch Votruba se umístil na 11. pozici v kategorii mužů.

Pohár KVM 1881, Mělník 2019 4.listopadu 2019

Svátek svatého Václava oslavil Klub veslařů mělnických dalším ročníkem svého poháru. Oblíbená podzimní regata se konala v příjemném počasí babího léta a za účasti 33 posádek z VK Slavoj Litoměřice. Z těchto 33 se hned 15 dostalo do cíle rychleji než všichni soupeři. Velmi pěknou sbírku medailí vylovili z vody pod mělnickým zámkem starší žáci, kteří se radovali na skifech (Šmerda, Vokálek, M. Lacko a Záruba) i dvojskifech (M. Lacko se Šmerdou a Vokálek s Kosíkem). Podobně úspěšní byli i mladší žáci, když na skifu zvítězili J. Lacko, Plánička a Mejta a na dvojskifu J. Lacko s J. Pláničkou. Skvělou formu si do Mělníka přivezly také dorostenky, které ve spol. s děčínskou veslařkou Strnadovou zvítězily na párové čtyřce. Litoměřické veslování v této lodi reprezentovaly: T. Krejzová, Mertlová a Krejčová. Všechny tři litoměřické dorostenky potom zvítězily ve svých jízdách na skifech a Aneta Krejčová si tak připsala první skifařskou medaili v kariéře. M. Mertlová a T. Krejzová potom přidaly ještě triumf na dvojskifu.

 

Kompletní výsledky najdete tradičně na svazovém webu.

Pohár ČR 2019 4.listopadu 2019

Ročník 2019 v Poháru ČR ve veslování přinesl litoměřickému veslování spoustu radosti. Klub se umístil na celkovém 11. místě, což je skvělý výsledek. Ještě o mnoho lepší je ale výsledek v kategorii starších žáků, kde litoměřičtí chlapci celé bodování ovládli a v Poháru zvítězili. K vítězství potřebovali 477 bodů a před druhým VK Blesk Praha měli náskok 15 bodů, dalších 10 potom ztratili pardubičtí veslaři na místě třetím. Největší zásluhu na tomto triumfu měla jistě čtyřka s kormidelníkem, která jezdila celý rok ve stabilním složení Vokálek, Lacko, Kvašňák a Šmerda a která celý rok nepoznala hořkost porážky. Velkým dílem pomohl i skifař Záruba, ale cenné body sbírali také další chlapci. Tento výsledek je také dílem skvělé práce trenérského týmu v čele s R. Peterkou. O další nádherné umístění se postaraly mladší žačky, které vybojovaly pomyslné podium třetím místem. V této kategorii největší porci bodů získala K. Csatová s M. Duškovou pod vedením R. Kindlové. Krásné je také páté místo mladších žáků, za kterým je vidět také práce trenérů Peterky, Lacka a Janáka, a které je velkým příslibem do dalších let. Dorostenky obsadily sedmou příčku, trenérkou je opět Mgr. Kindlová. Ve druhé desítce se umístili junioři na 14. místě a starší žačky 17., zásluhou mužské osmiveslice na Mistrovství oblasti Labe se litoměřičtí muži umístili na velmi pěkné 20. pozici a v této kategorii budeme mít příští rok snad výrazné omlazení (letošní muži mají věkový průměr přes 40 let) s přechodem několika chlapců z juniorské kategorie a tak se snad můžeme těšit také na větší přísun bodů. Dorostenci se umístili na 22. příčce, juniorky a ženy bohužel nebodovaly.


Celkové výsledky najdete ke stažení zde.

Káča 2019 3.listopadu 2019

Vážení přátelé,

 

sezona 2019 je za námi, medaile jsou vystaveny, body sečteny a tak zbývá jen vše oslavit. Jako každý rok se proto uskuteční Káča, na niž jsou všichni členové a příznivci VK Slavoj Litoměřice srdečně zváni. Letos je termín stanoven na sobotu 9. listopadu.

 

Odpolední program, jehož součástí bude exibiční, přesto prestižní, závod Káčin memoriál začně ve 13 hodin prezentací účastníků závodu.

 

Následuje ve 13:30 ocenění medailistů z mistrovských závodů, ve 14 hodin potom start Káčina memoriálu. Celé oslavy vyvrcholí od 20 hodin slavnostním večerem v sále loděnice, které doprovodí kapela Express Ltm-Pha.

 

Více informací najdete na klubovém facebooku.

 

Těsíme se na setkání.

Káčin memoriál 2018
Strana 5 z 49
Cyklón po letech znovu brázdil Labe
Mistrovství oblasti Labe 2021
Litoměřičtí veslaři mají nový katamarán
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron