Aktuality

Zemřel bývalý předseda VK Slavoj Litoměřice Ing. Jan Vahalík 28.února 2018

V neděli 25. února 2018 zemřel Ing. Jan Vahalík, bylo mu 73 let. Litoměřické veslování tak ztratilo jednu z nejvýznamnějších postav své poválečné historie. Ing. Jan Vahalík byl členem klubu téměř 60 let, za tuto dobu působil v klubu v mnoha funkcích, v mládí byl vynikajícím závodníkem, členem reprezentačního družstva ČSSR, později úspěšným trenérem, mezi jehož svěřence patřili také medailista z mnoha vrcholných akcí Zdeněk Pecka nebo Jan Vahalík mladší, vítěz MSJ 1992. Mnoho let působil také ve vedení litoměřického klubu jako člen výboru a v letech 1990 – 1995 jako předseda oddílu. Později Jan Vahalík vystřídal Jana Slípku na pozici předsedy tělovýchovné jednoty Slavoj Litoměřice a jako člen představenstva působil také v akciové společnosti Sportcentrum Račice. Po katastrofální povodni v roce 2002 plně využil svou profesi stavebního inženýra ve prospěch litoměřického veslařského klubu, když řídil veškeré stavební práce při obnově loděnice po povodni.


Svými znalostmi a vlídným přístupem si získal respekt napříč mnoha generacemi nejen litoměřických veslařů. Čest jeho památce.

Jan Vahalík uprostřed při slavnostním křtu lodi pojmenované po V. Vahalíkovi
Valná hromada 2018 21.února 2018

Valná hromada zpasaného spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice se koná v sále loděnice na Střeleckém ostrově v Litoměřicích 21. března 2018 od 17:30 hodin. Program valné hromady najdete na pozvánce, které je k dispozici ke stažení v sekci dokumenty.

 

Všichni členové spolku jsou srdečně zváni.

Pozvánka na VH 2018
Přebor litoměřických škol ve veslování na trenažeru 10.února 2018

Ve středu 7. února 2018 se v tělocvičně ZŠ Havlíčkova v Litoměřicích uskutečnil již 7. ročník Přeboru litoměřických základních škol ve veslování na trenažeru. Závodu, který ve spolupráci s Městem Litoměřice, Slavojem Litoměřice a ZŠ Havlíčkova Litoměřice pořádá litoměřický veslařský klub, se v letošním roce zúčastnilo 6 škol a 101 závodníků v kategoriích 4. až 8. tříd. Každá škola měla k dispozici nominaci dvou chlapců a dvou dívek z jednoho ročníku. Mezi chlapci v kategorii čtvrtých tříd, kteří závodili na trati o délce 250 metrů, zvítězil Max Wypasek ze ZŠ B. Němcové před V. Kratochvílem ze stejné základní školy a V. Špátou ze ZŠ Havlíčkova. Mezi stejně starými děvčaty, závodícími také na trati dlouhé 250 metrů, obsadila první místo Stella Zahrádková před A. Prokopcovou (obě ZŠ Havlíčkova) a M. Brychtovou (Masarykova ZŠ). Žáci pátých tříd již závodili na dvojnásobné trati a nejlépe si s pětiset metrovou distancí poradil Jakub Skřivánek ze ZŠ Havlíčkova, kterého na stupních vítězů doplnili druhý P. Šimon (ZŠ Ladova) a třetí M. Peksa (ZŠ B. Němcové). Mezi stejně starými děvčaty zvítězila opět žákyně ZŠ Havlíčkova Anna Hartmanová před A. Chalupovou (ZŠ B. Němcové) a A. Kubincovou (ZŠ Havlíčkova). Do kategorie šestých tříd již zasáhli i reprezentanti Gymnázia J. Jungmana, ale mezi chlapci jim ještě útok na stupně vítězů nevyšel, vítězství si v této kategorii připsal Radovan Kosík ze ZŠ Masarykova před R. Lepičem (ZŠ Havlíčkova) a D. Hrzánem (ZŠ B. Němcové). Mezi stejně starými děvčaty už gymnazisté na medailové umístění dosáhli zásluhou třetího místa M. Ceé, druhá dojela do cíle S. Myslíková ze ZŠ Lingua universal a z vítězství se radovala Ester Skanderová ze ZŠ Masarykova. Mezi „sedmáky“ zvítězil Štěpán Fronk ze ZŠ Masarykova před Š. Peštou z gymnázia a D. Ševčíkem také ze ZŠ Masarykova. Marie Zikmundová ze ZŠ Havlíčkova zvítězila v kategorii děvčat ze 7. tříd a navázala tak na svůj triumf mezi „páťačkami“ z roku 2016. Druhá Simona Zahrádková ze stejné školy zopakovala své umístění z předchozího roku a navíc v roce 2016 dojela třetí, při své třetí účasti si tak odnesla další diplom za umístění na stupních vítězů. Jedinou „novickou“ mezi medailistkami v této kategorii tak byla třetí T. Ungrová ze ZŠ Ladova. Mezi žáky osmých tříd se závodní trať podařilo v nejlepším čase proveslovat Šimonu Petrovičovi ze ZŠ B. Němcové, před druhým M. Náprstkem (ZŠ Ladova) měl v cíli náskok více než dvě vteřiny a třetí do cíle dojel P. Pukl (ZŠ Havlíčkova). Kategorie děvčat 8. tříd měla jasnou favoritku v Markétě Husarové ze ZŠ B. Němcové, která zvítězila i při svých dvou předchozích účastech a v letošním ročníku završila „zlatý hattrick,“ když o vítězství svedla krásný souboj Anetou Kutzlerovou ze ZŠ Ladova, třetí místo obsadila také žákyně ZŠ Ladova L. Kalinová.


Součástí závodu bylo i hodnocení školních týmů, ve kterém se z vítězství nakonec radovali žáci ZŠ Havlíčkova před druhou ZŠ B. Němcové, a třetí místo obsadila výprava ze ZŠ Ladova.


Jménem pořadatelského sboru děkuji všem závodníkům za předvedené výkony, všem školám za účast a všem partnerům závodů za spolupráci. A na závěr mi ještě prosím dovolte jednu pozvánku: pokud by některý ze závodníků měl zájem vyzkoušet si veslařský sport více, než jen účastí na této akci, může navštívit některý z tréninků litoměřických veslařů v loděnici na Střeleckém ostrově v pondělí, středu a pátek od 15-ti hodin. V loděnici jsou samozřejmě vítáni i zájemci o veslařský sport, kteří se závodů nemohli zúčastnit. Takže ještě jednou díky všem za účast na závodech a zase za rok na shledanou.


Ve chvíli, kdy budou kompletní výsledky k dispozici v elektronické podobě, najdete je ke stažení v sekci dokumenty.

III. kolo trenažérového poháru - Pardubice 2018 6.února 2018

Seriál Poháru ČR ve veslování na trenažeru v sobotu 27. ledna 2018 hostily Pardubice. Třetího kola letošního ročníku se zúčastnilo 5 závodníků litoměřického klubu. Na nejlepší výsledek dosáhl Matouš Bělohlávek 9. místem mezi dorostenci (čas 6:50,9). Sedmnácté místo v této kategorii obsadil A. Landa (6:59,8), 24. skončil V. J. Špringl (7:14,5). Dvaadvacáté místo si připsala juniorka K. Vejmolová (8:09,1) a 23. skončila dorostenka L. Krucká (8:24,4).

 

Kompletní výsledky zde.

Zimní labský čtyřboj - Štětí 2018 5.února 2018

Zimní labský čtyřboj se ve Štětí konal v sobotu 27. ledna 2018 za účasti 21 závodníků litoměřického VK Slavoj. Závod je určen pro závodníky žákovských kategorií a protože jeho přesné jeho přesné dispozice i nejsou známy přináším vám pouze přehled umístění litoměřických závodníků, z nichž tři dosáhli na medailová umístění. Na druhých místech se umístili Jan Lacko (ročník 2007) a Lukáš Zadák (2006), třetí místo vybojoval Jáchym Plánička (2007). Celkem čtyři litoměřičtí závodníci se umístili na sedmé příčce: M. Vokálek (2005), V. Svoboda (2007), S. Hanzíková (2005) a M. Dušková (2007). Jen o příčku horší umístění si zapsala P. Hojdarová (2004). Devátá místa obsadili R. Kosík a M. Koťová (oba 2005). Do top ten se vešel ještě Š. Fronk (2005) a jen těsně toto prestižní umístění uniklo O. Zárubovi a E. Kindlové (oba 2006), kteří skončili 11. Na třináctém místě jsem ve výsledkové listině dohledal tři závodníky: M. Lacka (2005), K. Rúfusovou (2005) a V. Hříbalovou (2004). Patnáctý skončil P. Kupec (2005) a na konci druhé desítky se umístil A. Kvašňák (2005). 25. skončil A. Gaydukov (2004), 32. O. Vágner a 36. T. Lachman (oba 2004).

 

Výsledky najdete zde.

Upozornění pro majitele soukromých lodí 12.ledna 2018

Upozorňujeme majitele soukromých lodí, kteří mají svá plavidla uskladněna v loděnici VK Slavoj Litoměřice, že letošní poplatek za uskladnění – pojištění plavidla - bude vybírat přímo majitel objektu, tedy Slavoj Litoměřice, nikoliv tedy veslařský klub, ale „TJ.“ Majitelé lodí budou v blízké době osloveni kvůli vyřešení této záležitosti.


Bližší informace je možné získat v loděnici od kapitána veslařského klubu.


Děkujeme za pochopení.

ilustrační foto, Š. Krejzová
PF 2018 31.prosince 2017

V rámci silvestrovského okénka letos přináším obrázek alternativního řešení nespokojenosti s výkonem tří členů párové čtyřky, kdy je tyto možné nahradit „drobnou“ úpravou veslařské lodi. Jen bude zřejmě nutné požádat o pomoc při manipulaci s plavidlem na břehu.


Šťastný Nový rok 2018.

Ceník pro rok 2018 21.prosince 2017

V kategorii dokumenty najdete aktualizovaný ceník na rok 2018.

 

Rozhodnutím výboru klubu došlo ke změně výše členských příspěvků, jejichž výše pro rok 2018 je stanovena na: 3000 Kč/rok pro dospělé a 2600 Kč/rok pro závodníky mládežnických kategorií, další sazby a údaje pro platbu členských příspěvků je možné najít v již zmíněném ceníku.

foto archiv
Pardubické vánoční trenažery 2017 20.prosince 2017

Pardubické vánoční trenažery jsou závodem, na jehož výsledky se vždy těším, protože většinou přinášejí všem příznivcům litoměřického veslování potěšení v podobě nějakého pěkného výsledku. Letos tomu naštěstí není jinak, 18 závodníků a tři štafety vybojovali 3 medaile. Z Pardubic tak letos litoměřická výprava přivezla dvě krásná druhá místa a o obě se postarali mladší žáci, nejprve Jan Lacko mezi závodníky ročníku 2007, jen o chvíli později jej napodobil Ondřej Záruba mezi chlapci o rok staršími. Navíc oba chlapci byli spolu se Štěpánkou Hojdarovou a Elen Kindlovou součástí štafety, která se umístila na krásném děleném třetím místě v kategorii mladšího žactva. Jen o jednu příčku unikla medaile štafetě staršího žactva v sestavě: Z. Zelinková, P. Hojdarová, M. Vokálek a M. Lacko. Druhá litoměřická štafeta staršího žactva v sestavě Koťová, Beranová, Lachman a Šmerda skončila 10. V Pardubicích si také několik závodníku užilo první veslařské závody: Magdalena Dušková skončila 10. v kategorii žkym2007, Vojtěch Horn také 10. v kategorii žcim2006, ve stejné kategorii obsadil 35. příčku Jan Vágner. V kategorii žkys2004 se umístila na 24. místě Adéla Beranová a mezi chlapci v kategorii žcis2004 Ondřej Vágner 48. Další umístění po kategoriích: mladší žákyně (žkym2006) z Litoměřic byly na startu dvě a v cíli skončila Š. Hojdarová na pěkném 8. místě a E. Kindlová 18. V kategorii starší žačky 2005 se umístila M. koťová na 10. místě. Mezi stejně starými chlapci se všichni čtyři litoměřičtí veslaři prosadlili na velmi pěkné umístění ve 48 členném startovním poli. M. Vokálek skončil 7., M. Lacko 10., Š. Fronk 12. a M. Šmerda 14. O rok starší žačky jsme měli na startu dvě a Petra Hojdarová skončila na skvělém 6. místě a A. Beranová 24. Čtyři závodníky jsme měli také v kategorii starších žáků 2004, o O. Vágnerovi jsem již psal, zbylí tři vybojovali tato umístění: A. Gaydukov 27. místo, J. Foud 32. a T. Lachman 39. Všichni chlapci se připravují v litoměřické loděnici pod vedením trenérů Radomila Peterky, Pavla Janáka a Jána Lacka, děvčata potom trénuje Mgr. Radka Kindlová.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu

Litoměřická výprava v Pardubicích, foto: J. Lacko
Roudnický trojboj 2017 12.prosince 2017

Roudnický trojboj je již několik let součástí veslařského kalendáře pro závodníky žákovských kategorií, letos se uskutečnil 9. prosince a ve výsledkové listině jsem dohledal 14 závodníků z Litoměřic. Těchto čtrnáct závodníků dosáhlo na jednu medaili, kterou vybojoval Jáchym Plánička mezi mladšími žáky 2007, dvě čtvrtá místa, na nichž se umístili J. Lacko (žcim2007) a M. Vokálek (žcis2005) a jedno šesté, zásluhou L. Zadáka (žcim2006). Celkově úspěšná byla trojice našich závodníků mezi ml. žáky 2007, o 3. Pláničkovi a 4. Lackovi jsem psal výše, na 15. místě je ale doplnil ještě V. Svoboda. O příčku lepší umístění zaznamenala K. Rúfusová mezi st. žačkami 2005. V kategorii stejně starých chlapců jsme kromě 4. Vokálka měli ještě další 3 zástupce a všichni se vešli do top 15, což je také perfektní výsledek. R. Kosík byl 11., Š. Fronk 13. a M. Šmerda 14., to ve startovním poli čítajícím 39 závodníků. V o rok starší kategorii jsme měli také čtyři zástupce, 24. skončil E. Krákora, 25. J. Foud, 27. T. Lachman a 44. J. Vaculík. Mezi stejně starými děvčaty závodila v litoměřickém dresu osamocená P. Hojdarová a umístila se na 13. místě.

 

Výsledky najdete na svazovém webu.

M. Vokálek na archivním snímku, foto: Š. Krejzová
Strana 5 z 42
II. kolo Poháru ČR na trenažeru, Praha
Ceník na rok 2019
PF 2019
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron