Aktuality

53. Polabský pohár v Brandýse n/L 2020 23.září 2020

Již 53. ročník Polabského poháru se v Brandýse nad Labem konal 12. a 13. září 2020. Z litoměřického veslařského klubu do cíle doveslovalo 60 posádek, tedy alespoň tolik jsem jich napočítal ve výsledkové listině. Z toho čtrnáct jsem ve výsledcích našel na prvním místě, šestnáct na druhém a sedmnáct na třetím.


Opět velmi úspěšní byli mladší žáci, když A. Mejta  a O. Švagrovský i M. Gall a M. Brabec zvítězili na dvojskifech a společně (a s kormidelníkem Hrzánem) také na párové čtyřce. Navíc Mikoláš Brabec zvítězil i na skifu dvanáctiletých chlapců. Mezi o rok staršími skifaři zvítězil také Jan Lacko, který společně s O. Zárubou, V. Hornem, L. Zadákem a korm. Da Palma, zvítězil také na párové čtyřce starších žáků. Záruba a Horn později přidali také vítězství na dvojskifu. Dařilo se také starším žačkám, když zvítězit dokázala skifařka A. Šeblová a párová čtyřka S. Myslíková, E. Dadejíková, K. Vágnerová a korm. V. Hříbalová ve společenství s KVS Štětí. Vanda Hříbalová si z Brandýsa odvezla medaili také jako veslařka, když zvítězila na dvojce dorostenek s A. Krejčovou. Dorostenci ovládli závod párových čtyřek (Vokálek, M. Lacko, Kvašňák a Šmerda) a na skifu zvítězil R. Kosík. Na skifu juniorek zvítězila V. Štěchová, těsně před K. Šponarovou. Poslední litoměřickou medaili přidal O. Hamerník ml. čtyřce bez kormidelníka ve společenství s domácími veslaři ve sloučeném závodě čtyřek juniorů a mužů.

Úspěch v anketě sportovec roku 23.září 2020

Každý úspěch litoměřických veslařů, i když se o něj zrovna nebojuje na vodě, ale je oceněním skvěle odveslovaných závodů. Právě takového ocenění se dočkala za své výsledky v roce 2019 posádka tehdejší čtyřky s kormidelníkem starších žáků, která pod vedením trenéra Peterky v loňském nepoznala hořkost porážky. V minulých dnech byli Mirek Vokálek, Matěj Lacko, Adam Kvašňák a Mikoláš Šmerda oceněni jako třetí nejlepší sportovní kolektiv Ústeckého kraje v kategorii mládeže. Chlapci před tím ovládli „okresní“ kolo a nedávno v ústeckém hotelu Větruše převzali i ocenění  krajské.

 

Blahopřejeme.

Poháry KVM 1881, září 2020 19.září 2020

Poháry  Klubu veslařů mělnických 1881 se uskutečnili na soutoku Labe a Vltavy v sobotu 5. září 2020. Ve výsledkové listině jsem napočítal celkem 44 posádek se zastoupením závodníků VK Slavoj Litoměřice, přičemž 17 z nich zvítězilo, 8 dojelo na druhém místě a 11 na třetím.

Již tradičně úspěšní byli mladší žáci, když Mejta se Švagrovským ovládli závod dvojskifů a společně s M. Gallem, M. Brabcem a kormidelníkem Hrzánem i párových čtyřek. Tentokrát chlapce skvěle napodobily také děvčata ve stejné kategorii, když Alžběta Pláničková a Štěpánka Řeháková zvítězily také na dvojskifu a následně společně s Rozou Ferzikovou a Karolínou Kavkovou i na párové čtyřce, kterou kormidloval také David Hrzán. Starší žačky zvítězily na skifu (13 let, M.Dušková) a dvojskifu (z výsledkové listiny nelze přesně určit složení posádky, snad mi nějaký pozorný čtenář pošle sestavu J ). Opět stejných úspěchů dosáhli chlapci – starší žáci, když na skifu zvítězil J. Lacko a na dvojskifu V. Horn a O. Záruba. Dařilo se také dorostencům, kde na párové čtyřce zvítězila posádka: M. Lacko, M. Vokálek, M. Šmerda a A. Kvašňák. Chlapci se rozsadili do dvojskifů, ve kterých také nepoznali porážku ani Vokálek s Lackem, ani Šmerda s Kvašňákem. Mezi dorostenkami si medaili z Mělníka odvezla jen skifařka Krejčová, ale velmi plodná byla účast litoměřických juniorek, když na skifech zvítězily Šponarová i Štěchová, na dvojskifu Šponarová s T. Krejzovou a Štěchová s roudnickou veslařkou Královou.

 

Poslední litoměřický úspěch přidala osmiveslice MIX, ve které spolu s veslaři z Roudnice nad Labem a Mělníka závodili také Š. Fronk, T. Lachman, R. Kosík, A. Illichmannová a  V. Hříbalová.

 

Úspěšní byli litoměřičtí veslaři také ve vypsaných bodovacích soutěžích, o těchto úspěších se více dozvíte na klubovém profilu na facebooku.

 

Výsledky jsou dostupné ke stažení na svazovém webu.

Roušky a pohyb v loděnice 10.září 2020

V návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví, které zavedlo povinné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách budov mimo bydliště, informuje vedení VK Slavoj Litoměřice všechny členy veslařského klubu o povinosti mít zakrytá ústa a nos (např. rouškou) při vstupu do loděnice. Ve společných prostorách, jako jsou např. šatny se prosím zdržujte jen minimálně.

 

O dalším vývoji vás budeme informovat.

 

Výbor VK Slavoj Litoměřice

66. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 2020 4.září 2020

Již 66. ročníku Litoměřické regaty s mezinárodní účastí, letos i otevřeného Mistrovství oblasti Labe se zúčastnilo celkem 56 posádek se zastoupením Litoměřických veslařů. Z těchto posádek pět zvítězilo v nedělním finále, sedm ovládlo svou rozjížďku nebo dělené finále a jedna párová čtyřka mužů kategorie masters v sestavě O. Hamerník, J. Vahalík, M. Dadejík a M. Březina zvítězila ve své kategorii masters veslařů. V bodování klubů, kde se počítaly každé posádce body jen jedenkrát (tzn. pokud se jela v sobotu rozjížďka a v neděli finále, body sbíraly posádky jen v sobotu, pokud se jelo přímo nedělní finále, přidělovaly se body v neděli) dokázal domácí tým odolat náporu hodonínských veslařů a pohár pro vítěze bodování klubů zůstal v Litoměřicích.

 

Z vítězství ve finálových jízdách se radovaly ty to litoměřické posádky: dvojka  bez kormidelníka dorostenek (V. Hříbalová, A. Krejčová), dvojskif juniorek (V. Štěchová, spol. s Hodonínskou veslařkou Hýbnerovou), čtyřka s kormidelníkem starších žáků (O. Záruba, V. Horn, L. Zadák, J. Rožec a korm. M. Dušková), Jan Lacko na skifu starších žáků 13-ti letých a párová čtyřka mladších žáků (A. Mejta, O. Švagrovský, M. Gall, M. Brabec a korm. K. Rúfusová), která nedala soupeřům šanci na zisk medaile ani v sobotní rozjížďce.

 

V sobotu dále zvítězili dorostenci na párové čtyřce (Šmerda, Vokálek, Fronk a Jánský, v nedělním finále skončili chlapci třetí), párová čtyřka starších žáků (Záruba, Horn, L. Zadák, Rožec a korm. Da Palma, FA 3. místo), P. Zadák na skifu mužů (FA 4. místo), K. Šponarová na skifu juniorek (FA DNS), K. Csatová a M. Dušková na skifech starších žaček 13-ti letých i na dvojskifu (FA 3., resp. 5. místo na skifech a 4. na dvojskifu), Jan Lacko na skifu starších žáků 13-ti letých, který ovládl i nedělní finále a o párové čtyřce mladších žáků jsem psal už v předchozím odstavci.

 

V děleném finále zvítězila párová čtyřka mix staršího žactva v sestavě Záruba, Horn, Csatová, Dušková a korm. T. Krejzová.

 

Dalších šest litoměřických posádek doveslovalo na druhém místě a devět obsadilo třetí příčku.

 

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu a spoustu krásných fotek na rajčeti.

párová čtyřka dorostenců ovládla sobotní rozjížďku, foto: Š. Krejzová
Poděkování ředitele 66. Litoměřické regaty 31.srpna 2020

Ředitel závodů 66. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí a letos také otevřeného Mistrovství oblasti Labe děkuje celému pořadatelskému týmu za uspořádání vydařeného závodního víkendu.


Díky patří také všem závodníkům ze předvedené výkony a krásné veslařské souboje v duchu fair play, poděkování náleží samozřejmě také sboru rozhodčích za řízení závodů, řidičům motorových člunů, všem členům klubu a jejich rodinným příslušníkům za pomoc s organizací závodů, přípravou dráhy, skvěle zvládnutý catering a také bleskový úklid po skončení závodů.


Děkujeme také všem zúčastněným klubům, že i v době „koronavirové“ přijely do Litoměřic a blahopřejeme všem, kdo si z Litoměřic odváží medaile za vítězství.


Velké poděkovaní patří také litoměřickým trenérům mládeže, že po skončení závodů udrželi své svěřence v areálu a ti pomohli se závěrečným úklidem.


V neposlední řadě děkujeme partnerům klubu i regaty za podporu, bez níž by nebylo možné závody v tomto rozsahu vůbec uskutečnit.


Děkujeme a těšíme se zase za rok v Litoměřicích na shledanou.

M.Dušková zvítězila na letošní regatě, foto: Š. Krejzová
Valná hromada 2020 8.července 2020

Ve středu 17. června 2020 proběhla v sále loděnice veslařského klubu Slavoj Litoměřice, z. s. valná hromada.


Členové spolku si zvolili na čtyřleté funkční období nový výkonný výbor klubu ve složení: Ing. J. Vahalík, Ing. O. Hamerník, Ing. V. Suchánek, Bc. D. Slavík a nově také Mgr. Jaroslav Kindl, který nahradil ve výboru Jana Stejskala. Pan Stejskal působil ve vedení klubu několik desítek let, část z tohoto období zastával také funkci předsedy klubu a za jeho obětavou práci pro klub mu patří velké poděkování, nicméně pan Stejskal z klubu rozhodně neodchází a nově byl zvolen členem kontrolní komise, společně s Ing. Miloslavem Matulou a R. Šmerdou.


Výkonný výbor na své schůzi následně zvolil do svého čela Ing. Jana Vahalíka, který tedy bude další čtyři roky zastávat post předsedy klubu.

V. Vébr oslavil 94. narozeniny 8.července 2020

V úterý 7. července 2020 oslavil krásné 94. narozeniny nestor litoměřického veslování pan Václav Vébr.


Do další let přejeme pevně zdraví, životní pohodu a těšíme se na setkání v loděnici na Střeleckém ostrově :-)

Distanční závody, Štětí 2020 26.června 2020

V neděli 14. června se nejen závodníci litoměřického veslařského klubu představili na distančním závodě na 6 km ve Štětí. Litoměřické veslování reprezentovalo celkem osm skifařů, nejlepšího výsledku dosáhla mezi juniorkami jedenáctá Klára Šponarová. Velmi slušné umístění vybojovala mezi dorostenkami i Aneta Krejčová, která skončila 16. a jen o tři příčky horší výsledek zapsal mezi dorostenci Mirek Vokálek, který skončil 19. v čase 23:23,0, což je z litoměřických veslařů druhý nejlepší dosažený čas a za, z litoměřických závodníků, nejrychlejším M. Bělohlávkem (21. místo v kategorii juniorů) Mirek zaostal jen o 1,4 vteřiny. Mezi dorostenkami se umístila Z. Zelinková 29., P. Hojdarová 33. a v kategorii stejně starých chlapců dovesloval 34. J. Foud a 37. Š. Fronk.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Memoriál L. Vosátky v Roudnici n/L 2020 22.června 2020

V sobotu 6. června 2020 se po „koronavirové“ pauze konečně rozběhla závodní sezona pro litoměřické veslaře. O pořadatelství Memoriálu Ladislava Vosátky se podělil VK Roudnice nad Labem s VK Ohře Louny a na startu nemohli chybět ani závodníci litoměřického Slavoje. Celkem jsem ve výsledkové listině napočítal 48 posádek s litoměřickou účastí a z těchto se hned jedenáct umístilo na prvním místě. Medailové žně zahájil dvojskif starších žáků O. Záruby a V. Horna, na který navázala párová čtyřka dorostenců v sestavě: A. Kvašňák, M. Vokálek, J. Foud a A. Jánský. Další vítězství pro litoměřické barvy přidala také párová čtyřka, ale tentokrát v kategorii mladších žáků, do které k již zkušenému Adamu Mejtovi usedli letošní nováčci Matyáš Gall, Oliver Švagrovský a Mikoláš Brabec, kteří tak všichni vybojovali své první medaile pro vítěze veslařské regaty. Kormidelnicí této posádky byla Magdalena Dušková. Následně opět přispěli dorostenci, tentokrát na dvojskifu M. Lacko a R. Kosík, po nichž své skifařské jízdy ovládli starší žáci V. Horn a J. Lacko. Další medaili přidali na dvojskifu mladších žáků potomci legend litoměřického veslování Mejta a Švagrovský. Následoval triumf kormidlované párové čtyřky starších žáků v sestavě: L. Zadák, O. Záruba, V. Horn a J. Rožec, kormidelnicí byla opět M. Dušková. Litoměřické medailové účty uzavřely tři triumfy dorostenců na skifech, ve kterých své jízdy ovládli R. Kosík, A. Kvašňák a M. Vokálek.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu, moc pěkné fotky potom na rajčeti.

Párová čtyřka mladších žáků, foto: p. Brabec
Strana 5 z 52
Nová vládní opatření se týkají i sportu
Káčin memoriál 2021
Head of Prague 2021
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron