Aktuality

65. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 2.září 2019

Jubilejní 65. ročník Litoměřické regaty s mezinárodní účastí již patří do historie. Počasí nakonec bylo k veslařům i všem ostatním účastníkům shovívavé a průtrž mračen zasáhla závodiště až více než hodinu po skončení závodů. Závodů, na nichž do cíle doveslovalo neuvěřitelných 985 posádek a 2214 závodníků.

Celý závodní víkend byl náročný pro všechny účastníky a všem také patří naše poděkovaní, závodníkům děkujeme za předvedené výkony, rozhodčím za odvedenou práci, téměř bez šance na oddech, trenérům a funkcionářům klubů za účast na regatě a v neposlední řadě děkujeme přítomným divákům za podporu.

Velký dík patří také členům VK Slavoj Litoměřice a jejich rodinným příslušníkům i pracovníkům Slavoje Litoměřice za pomoc při přípravě závodu, pomoc v průběhu regaty i závěrečný úklid po jejím skončení.

Děkujeme také všem partnerům 65. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí, protože bez jejich podpory by bylo její uspořádání velmi obtížné. Ještě jednou tedy díky Vám všem, kteří jste se jakkoliv na závodech podíleli a těšíme se zase za rok v Litoměřicích nashledanou.

Výsledky najdete ke stažení na webu ČVS, fotogalerie ze závodů je potom na klubovém rajčeti.

úspěšná litoměřická čtyřka starších žáků zachycená objektivem Š. Krejzové
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2019 25.července 2019

Poslední červnový víkend patřil v Labe aréně veslařům kategorií dorostu, juniorů a seniorů, kteří se zde potkali při příležitosti konání Mistrovství ČR. Litoměřický klub měl své zástupce pouze v mládežnických kategoriích, a přesto se ve výsledkové listině litoměřičtí veslaři rozhodně neztratili. Celkem osm posádek bojovalo o medaile ve finálových jízdách a další tři vybojovali postup do finále B o 7. – 12. místo.

 

Nejlepšího výsledku dosáhl junior Matouš Bělohlávek, který vybojoval jedinou litoměřickou medaili na tomto mistrovství, a sice bronz na párové čtyřce ve společenství s veslaři z polabských oddílů Ústí (Langmaier) a Brandýsa (Hruška a Svatůněk). Tato posádka dokázala o medaili připravit i reprezentační výběr pro Coupe de la jeunesse a tedy i litoměřického odchovance Vojtěcha Votrubu.

 

Matouš se navíc předvedl ve skvělém světle i na skifu, kde dojel ve finále na pěkném pátém místě, i když prý finálová jízda nebyla tak vydařená jako sobotní semifinále, tady musím ale připomenout fakt, že Matouš bude v kategorii juniorů závodit ještě příští rok, tak věřím, že za rok uplatní všechny letos nabyté zkušenosti na cestě za ještě lepším umístěním. Podobnou zkušenost nabrala také dorostenka Viktorie Štěchová, která také na skifu předvedla skvělé jízdy v pátek i v sobotu, jenže zrádná noc před finále dokázala "ukrást" kus formy této závodnice. Přesto je konečné šesté místo krásným výsledkem a sen o medaili se ve skutečnost promění snad příště.

 

Tři litoměřické posádky obsadily čtvrtá místa a bohužel tak zůstaly těsně pod medailovým podiem. Otakar Hamerník na dvojce s kormidelníkem juniorů vesloval ve společenství s Brandýsem a o medaili jej připravil litoměřický odchovanec, nyní závodící v pardubickém dresu Vojtěch Špringl se svým klubovým „parťákem“ Šandou. Ota zažil „bramborovou“ republiku, protože další čtvrté místo přidal na čtyřce kormidelníkem společně s P. Zadákem, A. Landou, M. Bělohlávkem a kormidelníkem T. Lachmanem. O třetí „brambory“ se postarala čtyřka bez kormidelníka dorostenek v sestavě V. Štěchová, Z. Zelinková, M. Mertlová a T. Krejzová. V závodě čtyřek bez kormidelníka dorostenek se událo jedno z největších litoměřických překvapení těchto závodů, protože do finále se probojovala i druhá litoměřická loď v sestavě V. Hříbalová, P. Hojdarová, A. Krejčová doplněná děčínskou veslařkou Strnadovou. Konečné šesté místo je pro tuto posádku velmi pěkným výsledkem.

 

Poslední finálovou účast si připsala osma juniorů, ve které P. Zadáka, A. Landu, M. Hanzíka a kormidelníka Lachmana doplnili veslaři z Lysé a Neratovic. Tato osmiveslice si doveslovala pro šesté místo.

 

Shodně devátá místa obsadil na skifu dorostenec Jan Marjanko, který předvedl také velmi pěkný výkon a výsledek, za který se určitě nemusí stydět a párová čtyřka dorostenek T. Krejzová, M. Mertlová, Z. Zelinková a V. Štěchová. Účast ve finále B si vybojoval také P. Zadák na skifu juniorů, ale startovací zařízení vyhodnotilo jeho start dvakrát jako chybný a nebylo mu tak umožněno se závodu zúčastnit.

 

Odchovanci litoměřického veslování se tentokrát představili jen v dresu ČVK Pardubice a na oba můžeme být pyšní, o medailovém úspěchu Vojty Špringla jsem již psal, Vojta navíc přidal skvělé 5. místo na dvojskifu juniorů. V tomto závodě vybojoval bronzovou medaili Vojtěch Votruba, když jeho loď nestačila pouze na dva dvojskify pražské Slavie, které jako trenérka vede Martina Součková, další z veslařů, kteří své první veslařské krůčky udělali v litoměřickém klubu. Litoměřická trenérská škola má dlouhodobě vysokou kvalitu a oba letošní republikové šampionáty to jen potvrdili. Skvělé výsledky předvedlo žactvo i zásluhou trenérů Peterky, Lacka, Janáka a Kindlové. Pod medailí M. Bělohlávka je zase podepsána dvojice Novák a Struhová a úspěchy děvčat jsou také výsledkem letité práce trenérky Kindlové.

 

Kompletní výsledky najdete na webu ČVS, fotogalerie na rajčeti.

Finále 4-dky a litoměřické posádky v drahách 1 a 6, foto: Š. Krejzová
MČR žactva 2019 - 3 tituly, 4 medaile 28.června 2019

Letošní Mistrovství ČR žactva proběhlo od 21. do 23. června na veslařském kanále v Račicích, tedy v Labe aréně ústeckého kraje. Veslaři z Litoměřic nemohli chybět ve startovním poli ani letos. A teď bychom se mohli poprvé v tomto textu podívat do historie, protože co se dnes zdá neuvěřitelné, se skutečně stalo, v roce 2009 neměl litoměřický klub zastoupení na MČR žactva a dorostu. Letos je náš klub úplně jinde, protože celkovým výsledkem třídenního snažení je zisk třech zlatých a jedné stříbrné medaile. Čtyři medaile nejsou pro náš klub na žákovské „republice“ v posledních letech nic neobvyklého, ovšem tři tituly Mistrů ČR jsou od roku 2009 druhý nejlepší výsledek. A další zajímavé srovnání je meziroční posun, protože vloni jsme si vybrali „hladový“ rok a litoměřické žactvo odjíždělo z vrcholu sezony bez medailového úspěchu. Zřejmě to bylo potřeba, letošní výsledky dokazují, že litoměřičtí veslaři skutečně toužili po úspěchu a snad i loňská zkušenost jim pomohla na medaile letos dosáhnout.


Touha po úspěchu jistě charakterizuje i fantastické představení Ondřeje Záruby na skifu starších žáků. Ondra předvedl ve všech třech dnech výkony se zápletkou jako z filmového plátna – páteční rozjížďky měly postupový klíč: první 4 z každé jízdy + 2 s časem, Ondra Záruba si postup do sobotních semifinále zajistil čtvrtým místem v rozjížďce a celkově 13. časem. Sobotní semifinále a postup první dva do finále, další do finálové jízdy B a C, výsledek Ondry Záruby: druhé místo a další postup, už v tuto chvíli byl autor tohoto reportu přesvědčen o senzačním výsledku a věděl, že bez ohledu na nedělní výsledek má Ondra místo v reportu zajištěné :-) Večer jsem studoval časy soupeřů a věřil, že by to nemuselo v neděli skončit daleko od medaile. Jenže… kolikrát jste už takhle z časů odhadovali výsledek? Určitě také mnohokrát, a ano, často se odhad vyplní, jenže to nesmí na startu být připravený Ondra Záruba. Třináctý skifař pátečních rozjížděk, který do finále „proklouzl“ z poslední postupové pozice se rozhodl na trati předvést maximum svých schopností a 200 metrů před cílem si prý řekl, že "do toho dá všechno." Jestli si do cíle přivezl rezervu nebo ne je úplně fuk, protože zlatá medaile pro Mistra České republiky mu jistě dodala tolik energie, že by závod klidně vyhrál hned znovu. Příležitost bude mít až za rok, ale už letos napsal jeden z nejkrásnějších příběhů litoměřického veslování v sezoně.


Při přípravě tohoto reportu jsem četl reporty z předchozích let a už několikrát se v minulosti stala zvláštní věc – když litoměřická posádka dosáhne úspěchu na MČR žactva v jedné disciplíně, rozhodně stojí za to sledovat i disciplínu následující, protože litoměřické medaile „cinkají“ v sériích :-) Letos tomu nebylo jinak a tak zatímco litoměřická výprava oslavovala vítězství Ondry Záruby, na startu se připravovala čtyřka s kormidelníkem starších žáků. Posádka Mirek Vokálek, Matěj Lacko, Adam Kvašňák, Mikuláš Šmerda a kormidelnice K. Hladíková už posbírala spoustu různých medailí. Několik také z republikového Mistrovství, ale ta nejcennější jim stále chyběla. Chlapci mají perfektní fyzické parametry a Týnka zase hlas, charisma, zkušenosti a umění provést loď tratí rychle a hladce, a když se tyto jednotky spojí dohromady s kvalitní přípravou a touhou po úspěchu, lze doufat, že se úspěch dostaví. Na čtyřce s kormidelníkem starších žáků čekal náš klub na medaili z „republiky“ více než dvacet let a dočkal se letos zásluhou výše uvedené posádky. Chlapci předvedli jízdu bez chyb a ostatní posádky sledovali s dostatečným náskokem, aby se v cíli mohli radovat ze svého premiérového titulu Mistrů ČR.


Třetí mistrovský titul vybojoval dvojskif mladších žáků Jan Lacko s Jáchymem Pláničkou. V týdnu před závody jsem chlapce viděl na vodě při tréninku v Litoměřicích a síla, kterou pohánějí svou dvojskif, byla výborná. Samotné finále jsem neviděl, ale dostal jsem informaci, že šlo o jeden z nejhezčích závodů regaty a při pohledu do výsledkové listiny nelze než souhlasit, litoměřická posádka je sice uvedena na druhém místě, ale protože v cíli chlapce předstihla jen slovenská loď, patří mistrovský titul veslařům z Litoměřic.


Skvělým výkonem se prezentovala také stejně stará děvčata, překvapení letošní sezony, dvojskif Kláry Csatové s Magdalenou Duškovou od jara úspěšně sbírá medaile na všech regatách, kterých se účastní a tak mohli příznivci litoměřického veslování i v tomto případě doufat v úspěšné představení a druhé místo je mnohem víc než jen úspěch. Stříbrná medaile je přímo skvělý výsledek této mladičké posádky.


Ve výsledkové listině jsem navíc napočítal další tři litoměřické posádky na čtvrtých místech, dvě na místě pátém a jednu na šesté příčce. I tyto posádky si zaslouží obsáhlejší zmínku: čtvrté místo obsadila párová osma mladšího žactva, skifař mladších žáků (11 let) Adam Mejta, který se republikového mistrovství účastnil poprvé, takže i v jeho případě lze hovořit o skvělém výsledku a základu pro další roky. Další čtvrté místo obsadil dvojskif starších žáků Vokálka s M. Lackem, za kterými do cíle dojela druhá litoměřická loď v sestavě Šmerda a R. Kosík. Dvojskif staršího žactva je jednou z disciplín, na které je nutné se kvalifikovat z oblastního mistrovství a tak je účast dvou lodí VK Slavoj Litoměřice ve finálové jízdě skvělým výsledkem. Další páté místo obsadil Jan Lacko na skifu mladších žáků (12 let), který tak k titulu z dvojskifu přidal i druhou finálovou účast. Na šestém místě dojela párová čtyřka starších žáků v sestavě: Kosík, Záruba, Horn, Fronk a kormidelnice Hladíková. V tomto závodě se na start postavilo celkem 44 posádek, šesté místo je tedy v tomto případě také skvělé umístění.


Obdivuhodný výkon předvedla během regaty kormidelnice Týna Hladíková, která během tří závodních dnů odkormidlovala celkem 15 závodů a měla nemalý podíl na úspěších litoměřických čtyřek.


Celkové výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

O. Záruba s medailí a mistrovskou šerpou, foto: N. Zárubová
Životní jubileum Pavla Struhy 21.června 2019

Se zpožděním přicházíme s další gratulací, 4. června totiž oslavil své 60. narozeniny pan Pavel Struha. Muž, který zastával v litoměřickém veslařském klubu spoustu pozic, a který svou činností přinesl ostatním členům i příznivcům litoměřického veslování mnoho radosti.


V mládí se veslařskému sportu věnoval jako závodník, později se ujal trenérského vedení svých dcer a dalších děvčat v klubu a vytvořil jednu z nejúspěšnějších tréninkových skupin v historii litoměřického veslování. Jako trenér je také podepsán pod vítezstvím párové čtyřky v sestavě Pavla Struhová, Irena Neffeová, Barbora Vařeková a Michaela Migotová, na MSJ v Trakajích v roce 2002.


Současně s trenérskou prací se v klubu věnoval také udržování motorových člunů a později také oblíbené „občerstvovací stanice“ v klubovně.


V současné době úspěšně navazují na trenérskou práci svého otce obě dcery, starší Martina v pražské Slavii a mladší Pavla v litoměřickém klubu.


Pavlu Struhovi do dalších let přejeme především pevné zdraví a mnoho radosti ze života :-)

P. Struha na archivní fotografii J. Brodského
Mezinárodní brněnská regata juniorů 2019 13.června 2019

Ohlédnutí za letošní Mezinárodní brněnskou regatou juniorů Vám přináším s velkým zpožděním, za což se všem pravidelným čtenářům tohoto webu omlouvám. Tento prestižní podnik se na brněnské přehradě uskutečnil již 18. a 19. května 2019, tedy ve stejném termínu jako juniorské ME.  I přesto, že nejlepší junioři závodili v Essenu, vysoká úroveň a prestiž regaty v moravské metropoli neutrpěla. Litoměřický klub v Brně letos reprezentovalo 24 posádek v kategoriích od staršího žactva po juniory. Z toho celkem 15 posádek se představilo i v jízdách finále A a dvě dokázaly dokonce zvítězit. Na párové čtyřce juniorů zvítězil Patrik Zadák ve společenství s veslaři z Perunu Ostrava (P. Piskoř) a Slavie Praha (Chlebovský a Švach) a starší žáci v sestavě M. Vokálek, M. Lacko, A. Kvašňák, M. Šmerda a kormidelnice Rúfusová ovládli závod čtyřek s kormidelníkem.


Dvě druhá místo vybojoval dorostenec M. Kynšt (párová čtyřka ve spol. se Slavií Praha a osma ve spol. s Pardubicemi a Slavií Praha). Velmi cenné je druhé místo O. Záruby na skifu starších žáků i dvojskifu juniorů M. Bělohlávka s nymburským závodníkem Jechem, kteří podlehli pouze posádce z Polska a byli tak nejlepší českou posádkou ve startovním poli. M. Bělohlávek navíc přidal třetí místo na skifu.


Stupně vítězů těsně unikly dvojce bez kormidelníka dorostenek Z. Zelinkové a V. Štěchové, dvojskifu juniorů P. Zadáka s ostravským veslařem Piskořem, čtyřce bez kormidelníka dorostenek (T. Krejzová, Mertlová, Hojdarová, Hříbalová) a čtyřce s kormidelníkem starších žaček (Koťová, Rúfusová, Marešová, Illichmannováa a korm. Kosík).


Celkové výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

106. pražské Primátorky 10.června 2019

Od pátku 7. června do neděle 9. června 2019 se na již tradiční trati pod Vyšehradem konal 106. ročník pražských Primátorek. Litoměřický klub měl své zástupce v pěti osmiveslicích. Historický úspěch se podařil starším žákům, kteří ve společenství s VK Blesk Praha dokázali zvítězit. Posádku tvořili litoměřičtí veslaři M. Vokálek, M. Lacko, A. Kvašňák, M. Šmerda a veslaři z Blesku Novotný, Galyaš, Vlček, Vágner a kormidelnice Šmejkalová.

 

O další skvělý úspěch se postaral osmiveslice starších žaček, která dojela na celkovém druhém místě ve společenství s veslařkami Slavie Děčín. Litoměřický klub do posádky nominoval M. Koťovou, B. Marešovou a A. Illichmannovou, které doplnily děčínské závodnice Hajná, Koupá, Techlová, Strnadová, Baldinusová a kormidelnice Kalousová. Stejné umístění dosáhl také M. Kynšt na osmiveslici dorostenců ve společenství s veslaři pražské Slavie a Pardubic.

 

Mladší žáci letos dojeli na čtvrtém místě v mixovaných párových osmách a dorostenky vypadly v opravné jízdě.

 

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu, fotogalerie na rajčeti.

párová osma mladšího žactva, foto: Plánička
Životní jubileum B. Ježkové 8.června 2019

Oslavné fanfáry zněly včera litoměřickou veslařskou loděnicí, životní jubileum totiž slavila jedna z nejlepších veslařek, která kdy oblékala dres VK Slavoj Litoměřice, paní Blanka Ježková.


Blanka Ježková, rozená Němcová je dcerou reprezentanta ČSR Vlastislava Němce a jeho manželky Eugenie, která také v mládí úspěšně provozovala veslařský sport. Proto zřejmě nebylo překvapením, že od mládí prokazovala veslařské nadání a píli v tréninku, které ji pomohli z litoměřického dresu až do reprezentace ČSSR. Jako členka SVS Slavia Praha, pod vedením trenéra Lakomého, se Blanka probojovala na MS 1982 do Luzernu a na MS 1983 do Duisburgu, kde na dvojskifu s H. Krejčovou obsadila 8., resp. 7. místo.


Po skončení kariéry v reprezentačním družstvu na veslování nezanevřela a několik let předávala své zkušenosti mladým veslařům ve svém mateřském klubu i navazujícím tréninkovém středisku mládeže. Mimo toho se věnovala, spolu s manželem Jaroslavem, výchově dcery Blanky a syna Jaroslava, ze kterých také vyrostli šikovní veslaři a zejména Blanka mladší reprezentoval litoměřické veslování podobně vzorně jako její maminka.


Blanka Ježková je stále aktivní veslařkou a účastnicí mnoha regat v kategorii Masters, na přelomu tisíciletí byla jednou z klíčových postav osmiveslice žen masters, která pro litoměřické veslování získala několik vítězství na Pražských Primátorkách a v roce 2017 společně s kolegyní z reprezentace Krejčovou (provdanou Vajnerovou) a dalšími dvěma veslařkami pražské Slavie zvítězila na Mistrovství ČR na dlouhé dráze v párové čtyřce žen kategorie Masters.


Do dalších let přejeme pevné zdraví, mnoho životního elánu a radosti nejen z pohybu.

B. Ježková druhá zleva v MČR na dlouhé dráze 2017, foto: Z. Šuma
Mistrovství oblasti Labe 2019 7.června 2019

Mistrovství oblasti Labe 1.-2.6.2019


Dva dlouhé dny v Račicích byly nejen parné, ale i medailově úrodné. Slunce testovalo termoelasticitu asfaltových komunikací při nulovém chlazením větrem. Absence větru a vln nicméně veslařskému pohybu přeje a promítlo se to i do naměřených časů.


Celkem lze ve výsledcích napočítat 20 medailí (= umístění do 3. místa) pro náš klub.


Některé medaile byly získány v závodech, kde bylo zapsáno 3 a méně posádek:


2.m. 4+žkys


1.m. 2-dky


3.m. 8+dky


3.m. 8+m


--------------


V závodech s větším počtem přihlášených, lze v přehledu výsledků najít tato medailová umístění:


2.m. 2xžkym Csatová K. + Dušková M.


1.m. 2xžcim Lacko J. + Plánička J.


1.m. 4+žcis Lacko M., Vokálek M., Šmerda M., Kvašňák A., Hladíková K. (K)


3.m. 4x-dci Foud J., Lachman T., Jánský A., Marjanko J.


1.m. 1xžkym 12 Csatová K.


3.m. 1xžcim 11 Mejta A.


2.m. 1xžcim 12 Lacko J.


3.m. 1xjři Bělohlávek M.


2.m. 4-dky Krejzová T., Mertlová M., Štěchová V., Zelinková Z.


3.m. 4-dky Hojdarová P., Krejčová A., Hříbalová V., Strnadová V.


3.m. 1xžcis 13 Záruba O.


1.m 1xdky Štěchová V.


3.m. 1xdky Zelinková Z.


1.m. 2xžcis Vokálek M.+Lacko M.


3.m. 2xžcis Kvašňák A.+Fronk Š.


1.m. 2xžcis Kosík R. + Šmerda M. (kategorie 2xžcis proběhla vzhledem k počtu posádek ve dvou závodech, oba měly vítěze z Litoměřic)


Při ohlédnutí za závody by šlo zřejmě trochu vypíchnout litoměřické medailobraní v závodech 4-dky, 1xdky a 2xžcis a samozřejmě heroický výkon osmiveslice mužů, ve které se představil také nejstarší účastník závodů J. Weber a věkový rozdíl mezi ním a nejmladšími ze soupeřů byl neskutečných 45 let, co je proti tomu rozdíl něco přes minutu v cíli dvoukilometrové trati nechám na posouzení laskavého čtenáře :-) Věkový průměr posádky činil více než 47 roků a bronzové medaile si jistě i posádka Weber, Šmerda, Hamerník, Kindl, Svoboda, Suchánek, Vahalík, Dadejík a kormidelnice Kindlová, plně zasloužila.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu, úžasnou fotogalerii na rajčeti


Text: V. Zadák a J. Weber ml.

J. Stejskal dekoruje úspěšnou čtyřku s kormidelníkem žaček starších, foto: Š. Krejzová
64. Memoriál J. Vejlupka v Lysé n/L 2019 28.května 2019

Veslařská regata proběhla o víkend 25. a 26. května 2019. Účast na regatě byla opravdu hojná - např.na skifu starších žáků se představila dohromady téměř stovka borců a litoměřický klub reprezentovalo více než 50 posádek.

Náš veslařský klub měl zastoupení téměř ve všech věkových kategoriích a co chvíli si někdo odnášel z plata na krku medaili (dle výsledkové listiny celkem 23x) či umístění mezi třemi nejlepšími (11 x 2. a 11 x 3.). V celkovém bodování (za 1.-.3. místa) jsme obsadili třetí místo za domácí Lysou a Pardubicemi.

Výsledky jsou k dispozici na svazovém webu. Nejúspěšnějším závodníkem byl z litoměřické výpravy starší žák Radovan Kosík, který zvítězil čtyřikrát (skif, dvojskif a párová čtyřka v sobotu i v neděli), celkem šest litoměřických veslařů si z Lysé domů odvezlo po třech medailích: starší žáci Štěpán Fronk, Mirek Vokálek a Lukáš Zadák, mladší žáci Jan Lacko a Jáchym Plánička a dorostenec Jan Marjanko. Několik dalších veslařů získalo po dvou kusech medailí za vítězství. Jestli jsem se ve výsledkové listině nepřehlédl, tak svou první medaili vybojovali mladší žáci Adam Mejta a Daniel Beran. Opět litoměřické příznivce potěšily také mladší žačky Csatová s Duškovou, které letos sbírají medaile velmi spolehlivě a nezbývá než děvčatům přát, aby se jim sbírka i nadále rozrůstala stejným tempem. Dařilo se také dorostenkám, které zvítězily ve třech závodech (skif Štěchová, dvojskif T. Krejzová a M. Mertlová a noncox, v němž již jmenované doplnila Z. Zelinková). Úspěšní byli také junioři Bělohlávek (skif a párová čtyřka) s Hanzíkem (párovka) a samozřejmě starší žáci, z nichž mnozí byli již zmíněni výše a dalšími medailisty se v této kategorii stali: M. Lacko, M. Šmerda, V. Horn a A. Kvašňák.

Za zmínku stojí, že některé závody byly oceněny vedle medailí i malým hezkým pohárkem, o jehož konečném majiteli se v posádce zvedla spíše delší než kratší diskuse. Dále pak, že si na své přišli i milovníci národního nápoje, jelikož se v bufetu čepoval hořký ležák „Šporkovo moudro“. Možná IQ nezvedlo, ale opravdu osvěžilo. Výprava odjížděla s pocitem spokojenosti: někdo s medailí, někdo s pohárkem, někdo "jen" unavený z dobrého závodu a opálený, jelikož počasí veslařům přálo.

Text: V. Zadák a J. Weber

M. Koťová s trofejí pro vítěze Vejlupkova memoriálu v Lysé n/L 2019, foto: V. Zadák
48. Ústecká zatáčka 2019 17.května 2019

Ve Vaňově se konala 48. Ústecká zatáčka 11. a 12. května 2019. A při pohledu do výsledkové listiny lze konstatovat jen tolik, že v sobotu pršelo litoměřickým veslařům zlato a v neděli jim vítr přivál další várku medailí. :-) Ve výsledkové listině jsem napočítal celkem 78 posádek s účastí litoměřických veslařů. A jak jsem již psal výše, medailí bylo mnoho, za víkend celkem 22, dalších 20 posádek dojelo do cíle na druhém místě a 13 na třetím. Třemi medailovými úspěchy se prezentoval Jan Lacko v kategorii ml. žáků (skif, dvojskif s Adamem Mejtou a v neděli ve spol. s KVS Štětí). Velmi úspěšné byly také mladší žačky Klára Csatová a Magdalena Dušková (2x 1. na dvojskifu + 1x 1.Csatová na skifu). Starší žáci přispěli do litoměřické sbírky vítězstvím dvojskifů R. Kosíka se Š. Fronkem a již zkušené dvojce M. Lacko a M. Vokálek. Kosík navíc zvítězil na skifu, stejně tak i O. Záruba, dalším příspěvkem této kategorie bylo vítězství čtyřky s kormidelníkem (Šmerda, Lacko, Vokálek, Kvašňák, korm. Hladíková. Na čtyřce s kormidelníkem zvítězila také stejně stará děvčata, dokonce posádku kormidlovala stejná kormidelnice jako chlapeckou. Posádku tvořily: M. Koťová, B. Marešová, K. Rúfusová a děčínská veslařka Strnadová. Dorostenci se tentokrát na medailovém zisku nepodíleli, ale tento výpadek hravě doplnily dorostenky, které vybojovaly 4 vítězství: skif Štěchová, dvojskif Štěchová se Zezlinkovou a párová i nepárová čtyřka, kde dříve jmenované závodnice doplnily ještě Mertlová a T. Krejzová. Dalších pět medailí přidali závodníci v kategorii juniorů: Hamerník s Hanzíkem na noncoxu ve spol. s Brandýsem, Bělohlávek na skifu a dvojskifu s domácím Langmaierem (v sobotu) a nymburským Jechem v neděli a všichni tři posledně jmenovaní doplnění o Hanzíka zvítězili společně v párové čtyřce.

Detaily lze dohledat i ve výsledkové listině :-)

 

 

Mladší žačky zřejmě oznamují ceremoniáři, že za rok budou v cíli zase první :-) foto: P. Krejzová
Strana 5 z 48
53. Polabský pohár v Brandýse n/L 2020
Úspěch v anketě sportovec roku
Poháry KVM 1881, září 2020
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron