Aktuality

Jarní regata v Neratovicích 10.května 2018

V neděli 6. května se litoměřická výprava čítající závodníky v kategoriích dorostu a juniorů zúčastnila Jarní regaty v Neratovicích. Celkem se na start postavilo sedm posádek s účastí litoměřických veslařů. Nejvíce se dařilo dorostencům, kteří získali dvě prvenství. O první se postaral Matouš Bělohlávek na dvojskifu ve společenství s veslařem Kondoru Brandýs Hruškou, další si připsala osma, ve které veslovali Bělohlávek, Landa a Kynšt ve společenství s veslaři z Brandýsa, Mělníka a Roudnice. Navíc M. Bělohlávek byl členem párové čtyřky, která do cíle dojela na prvním místě, ale následně byla diskvalifikována. Druhé místo vybojoval dvojskif A. Landy a M. Kynšta. Třetí místa obsadili junioři P. Zadák s Šedým z Ústí n/L na dvojskifu a párová čtyřka Zadák, Matušík, Hamerník také doplněná o závodníka Ústí n/L Šedého. Druhý dvojskif juniorů v sestavě Hamerník – Matušík dojel na čtvrtém místě.

 

Výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Jarní regata Bohemians Praha 2018 1.května 2018

Jarní regata Bohemians Praha, která se konala na tradiční trati s cílem v areálu vodních sportů na Císařské louce v Praze o posledním dubnovém víkendu, byla první letošní závodní prověrkou pro litoměřické veslaře v kategoriích žactva. Závodů se ovšem zúčastnili i litoměřičtí veslaři starších kategorií a všichni dohromady dokázali z Vltavy vylovit šest medailí za vítězství v dělených finálových jízdách. Spousta litoměřických závodníků také absolvovala své první závody „na vodě,“ do této kategorie spadají téměř všichni závodníci v kategorii mladších žáků. Pěkná trať v kombinaci s příjemně teplým, i když větrným počasím, se potom stala takřka ideální kulisou pro vstup do veslařského světa mladých litoměřických závodníků. Navíc Barbora Marešová s Elen Kindlovou dokázaly na dvojskifu i zvítězit a poslední závod s účastí litoměřických veslařů na této regatě tak získal zlatý lesk. Navíc Barbora patří mezi skupinu veslařů, kteří v Praze poprvé okusili atmosféru veslařské regaty. Dále již tradičně podle umístění: první vítězství litoměřických barev obstarala dorostenka V. Štěchová na dvojskifu ve společenství s veslařkou KVM Mělník, další přidal na skifu dorostenec A. Landa, který byl členem i vítězné párové čtyřky, kterou s ním tvořili J. Marjanko, M. Kynšt a M. Hanzík. Další tři vítězství přidali litoměřičtí veslaři v nedělním programu. Nejprve zvítězil na skifu starších žáků M. Vokálek, potom ve stejné kategorii dvojskif M. Lacka s A. Kvašňákem a na závěr ještě již výše zmíněné mladší žačky také na dvojskifu. Ve výsledkové listině jsem objevil litoměřické posádky také na šesti druhých místech. Dvě sobotní druhá místa vybojoval starší žák M. Lacko, na skifu a na dvojskifu s M. Vokálkem. O nedělní část se potom postaral také dvojskif starších žáků, tentokrát v sestavě Šmerda a Kosík a párová čtyřka starších žáků (sestava: M. Lacko, Vokálek, Šmerda, Kvašňák a korm. Štěch), dorostenka Štěchová na skifu a dvojskif dorostenců Landy s Bělohlávkem, kteří ve své jízdě podlehli litoměřickému odchovanci v pardubickém dresu V. J. Špringlovi (s Šandou). Vojta Špringl byl pro litoměřické veslování velkým překvapením této regaty, po přechodu na pardubické sportovní gymnázium zaznamenal výrazný vzestup výkonnosti a na této regatě si připsal dvě zasloužená vítězství, samozřejmě mu přejeme, aby mu sportovní forma vydržela i v dalších závodech. Dále přidali litoměřičtí veslaři deset třetích míst a devět umístění na čtvrté pozici.

 

Další umístění lze dohledat ve výsledkové listině na svazovém webu

Litoměřické mladší žačky na párové čtyřce, foto: Krejzová
Kontrolní závody reprezentačních výběrů 2018 23.dubna 2018

Na kontrolních závodech ČVS měl letos litoměřický klub jediného zástupce. Účast si svým výkonem (nejen) na nedávném MČR na dlouhé dráze zajistil dorostenec Matouš Bělohlávek. Matouš startoval na skifu dorostenců a na úvod mu byla nalosována účast ve druhé rozjížďce, ve které obsadil krásné druhé místo, které mu zajistilo přímý postup do semifinálové jízdy. V semifinálové jízdě předvedl podobný čas jako v rozjížďce, který stačil na páté místo a následný boj ve finále B o 7.-12. místo. Finále B bylo na cílové pásce velmi vyrovnané, první (celkově 7.) nymburský závodník Jech měl sice v cíli náskok přes tři vteřiny, ovšem za ním se tři veslaři vtěsnali do vteřiny jediné. Z této trojice měl v závěru nejvíce sil právě zástupce litoměřického veslování Bělohlávek, který si tak dojel pro pěkné 8. místo. Zatím jsem na webu svazu neobjevil nominační kritéria pro regatu CEFTA, která je mezinárodním vrcholem pro závodníky dorosteneckých kategorií, tak můžeme jen doufat, že i osmé místo bude stačit na nominaci do některé z reprezentačních posádek a litoměřický závodník nebude v dorosteneckém reprezentačním výběru chybět ani letos.


Výsledky "kontrolek" mládežnických kategorií najdete zde

M. Bělohlávek uprostřed na archivním snímku, foto: Š. Krejzová
MČR na dlouhé dráze 2018 10.dubna 2018

Se složitými podmínkami se museli vypořádat účastníci Mistrovství ČR na dlouhé dráze, které se letos konalo 7. dubna na hořínském plavebním kanále. Situaci posádkám ztěžoval především silný proti vítr. Nejlepšího výsledku z devíti litoměřických posádek dosáhl na skifu dorostenců Matouš Bělohlávek, který obsadil 18. místo mezi 61 skifaři, kteří dorazili do cíle v této kategorii. Dvacátí skončili na dvojce bez kormidelníka juniorů O. Hamerník s P. Matušíkem. 23. místo obsadila při své premiéře na hořínském kanále dorostenka V. Štěchová v konkurenci 57 lodí. Na skifu juniorů skončil P. Zadák 27., mezi dorostenci se potom umístili A. Landa 28. a odchovanec litoměřického klubu V. J. Špringl (nyní Pardubice) 32. Dvě zástupkyně našeho klubu v kategorii juniorek si obě připsaly již třetí účast na těchto závodech, letos si vyveslovaly 33. (Vejmolová) a 35. místo (P. Krejzová). Další dvě litoměřické dorostenky, a také loňské žačky se s hořínským kanálem seznámily v 48. (T. Krejzová) a 50. (Mertlová) nejlepším čase.

 

Na párové čtyřce žen kategorie masters se závodů opět zúčastnila také Blanka Ježková, bohužel z výsledkové listiny není úplně jasné umístění posádky.

Výsledky najdete zde

Aktualizovaný ceník na rok 2018 26.března 2018

V sekci dokumenty najdete aktualizovaný Ceník na rok 2018.

 

Aktualizovaná verze je důležitá především pro majitele soukromých lodí uskladněných v loděnici VK Slavoj Litoměřice, protože aktualizace se týká především poplatku za uskladnění, který bude letos hrazen přímo Slavoji, nikoliv veslařskému klubu.

Valná hromada již za týden 14.března 2018

Již příští středu 21. března 2018 se od 17:30 hodin v loděnici na Střeleckém ostrově koná Valná hromada zapsaného spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice. Všichni členové jsou zváni k účasti na shromáždění, které je nejvyšším orgánem spolku s mnoha důležitými pravomocemi a i v letošním roce bude projednáváno mnoho významných témat, včetně návrhu sportovní činnosti a návrhu hospodaření v roce 2018.

 

Za účast všem členům předem děkujeme.

Ilustrační foto, Š. Krejzová
Zemřel bývalý předseda VK Slavoj Litoměřice Ing. Jan Vahalík 28.února 2018

V neděli 25. února 2018 zemřel Ing. Jan Vahalík, bylo mu 73 let. Litoměřické veslování tak ztratilo jednu z nejvýznamnějších postav své poválečné historie. Ing. Jan Vahalík byl členem klubu téměř 60 let, za tuto dobu působil v klubu v mnoha funkcích, v mládí byl vynikajícím závodníkem, členem reprezentačního družstva ČSSR, později úspěšným trenérem, mezi jehož svěřence patřili také medailista z mnoha vrcholných akcí Zdeněk Pecka nebo Jan Vahalík mladší, vítěz MSJ 1992. Mnoho let působil také ve vedení litoměřického klubu jako člen výboru a v letech 1990 – 1995 jako předseda oddílu. Později Jan Vahalík vystřídal Jana Slípku na pozici předsedy tělovýchovné jednoty Slavoj Litoměřice a jako člen představenstva působil také v akciové společnosti Sportcentrum Račice. Po katastrofální povodni v roce 2002 plně využil svou profesi stavebního inženýra ve prospěch litoměřického veslařského klubu, když řídil veškeré stavební práce při obnově loděnice po povodni.


Svými znalostmi a vlídným přístupem si získal respekt napříč mnoha generacemi nejen litoměřických veslařů. Čest jeho památce.

Jan Vahalík uprostřed při slavnostním křtu lodi pojmenované po V. Vahalíkovi
Valná hromada 2018 21.února 2018

Valná hromada zpasaného spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice se koná v sále loděnice na Střeleckém ostrově v Litoměřicích 21. března 2018 od 17:30 hodin. Program valné hromady najdete na pozvánce, které je k dispozici ke stažení v sekci dokumenty.

 

Všichni členové spolku jsou srdečně zváni.

Pozvánka na VH 2018
Přebor litoměřických škol ve veslování na trenažeru 10.února 2018

Ve středu 7. února 2018 se v tělocvičně ZŠ Havlíčkova v Litoměřicích uskutečnil již 7. ročník Přeboru litoměřických základních škol ve veslování na trenažeru. Závodu, který ve spolupráci s Městem Litoměřice, Slavojem Litoměřice a ZŠ Havlíčkova Litoměřice pořádá litoměřický veslařský klub, se v letošním roce zúčastnilo 6 škol a 101 závodníků v kategoriích 4. až 8. tříd. Každá škola měla k dispozici nominaci dvou chlapců a dvou dívek z jednoho ročníku. Mezi chlapci v kategorii čtvrtých tříd, kteří závodili na trati o délce 250 metrů, zvítězil Max Wypasek ze ZŠ B. Němcové před V. Kratochvílem ze stejné základní školy a V. Špátou ze ZŠ Havlíčkova. Mezi stejně starými děvčaty, závodícími také na trati dlouhé 250 metrů, obsadila první místo Stella Zahrádková před A. Prokopcovou (obě ZŠ Havlíčkova) a M. Brychtovou (Masarykova ZŠ). Žáci pátých tříd již závodili na dvojnásobné trati a nejlépe si s pětiset metrovou distancí poradil Jakub Skřivánek ze ZŠ Havlíčkova, kterého na stupních vítězů doplnili druhý P. Šimon (ZŠ Ladova) a třetí M. Peksa (ZŠ B. Němcové). Mezi stejně starými děvčaty zvítězila opět žákyně ZŠ Havlíčkova Anna Hartmanová před A. Chalupovou (ZŠ B. Němcové) a A. Kubincovou (ZŠ Havlíčkova). Do kategorie šestých tříd již zasáhli i reprezentanti Gymnázia J. Jungmana, ale mezi chlapci jim ještě útok na stupně vítězů nevyšel, vítězství si v této kategorii připsal Radovan Kosík ze ZŠ Masarykova před R. Lepičem (ZŠ Havlíčkova) a D. Hrzánem (ZŠ B. Němcové). Mezi stejně starými děvčaty už gymnazisté na medailové umístění dosáhli zásluhou třetího místa M. Ceé, druhá dojela do cíle S. Myslíková ze ZŠ Lingua universal a z vítězství se radovala Ester Skanderová ze ZŠ Masarykova. Mezi „sedmáky“ zvítězil Štěpán Fronk ze ZŠ Masarykova před Š. Peštou z gymnázia a D. Ševčíkem také ze ZŠ Masarykova. Marie Zikmundová ze ZŠ Havlíčkova zvítězila v kategorii děvčat ze 7. tříd a navázala tak na svůj triumf mezi „páťačkami“ z roku 2016. Druhá Simona Zahrádková ze stejné školy zopakovala své umístění z předchozího roku a navíc v roce 2016 dojela třetí, při své třetí účasti si tak odnesla další diplom za umístění na stupních vítězů. Jedinou „novickou“ mezi medailistkami v této kategorii tak byla třetí T. Ungrová ze ZŠ Ladova. Mezi žáky osmých tříd se závodní trať podařilo v nejlepším čase proveslovat Šimonu Petrovičovi ze ZŠ B. Němcové, před druhým M. Náprstkem (ZŠ Ladova) měl v cíli náskok více než dvě vteřiny a třetí do cíle dojel P. Pukl (ZŠ Havlíčkova). Kategorie děvčat 8. tříd měla jasnou favoritku v Markétě Husarové ze ZŠ B. Němcové, která zvítězila i při svých dvou předchozích účastech a v letošním ročníku završila „zlatý hattrick,“ když o vítězství svedla krásný souboj Anetou Kutzlerovou ze ZŠ Ladova, třetí místo obsadila také žákyně ZŠ Ladova L. Kalinová.


Součástí závodu bylo i hodnocení školních týmů, ve kterém se z vítězství nakonec radovali žáci ZŠ Havlíčkova před druhou ZŠ B. Němcové, a třetí místo obsadila výprava ze ZŠ Ladova.


Jménem pořadatelského sboru děkuji všem závodníkům za předvedené výkony, všem školám za účast a všem partnerům závodů za spolupráci. A na závěr mi ještě prosím dovolte jednu pozvánku: pokud by některý ze závodníků měl zájem vyzkoušet si veslařský sport více, než jen účastí na této akci, může navštívit některý z tréninků litoměřických veslařů v loděnici na Střeleckém ostrově v pondělí, středu a pátek od 15-ti hodin. V loděnici jsou samozřejmě vítáni i zájemci o veslařský sport, kteří se závodů nemohli zúčastnit. Takže ještě jednou díky všem za účast na závodech a zase za rok na shledanou.


Ve chvíli, kdy budou kompletní výsledky k dispozici v elektronické podobě, najdete je ke stažení v sekci dokumenty.

III. kolo trenažérového poháru - Pardubice 2018 6.února 2018

Seriál Poháru ČR ve veslování na trenažeru v sobotu 27. ledna 2018 hostily Pardubice. Třetího kola letošního ročníku se zúčastnilo 5 závodníků litoměřického klubu. Na nejlepší výsledek dosáhl Matouš Bělohlávek 9. místem mezi dorostenci (čas 6:50,9). Sedmnácté místo v této kategorii obsadil A. Landa (6:59,8), 24. skončil V. J. Špringl (7:14,5). Dvaadvacáté místo si připsala juniorka K. Vejmolová (8:09,1) a 23. skončila dorostenka L. Krucká (8:24,4).

 

Kompletní výsledky zde.

Strana 5 z 42
Valná hromada 2019
MČR ve veslování na trenažeru, Neratovice 2019
Kalendář VK Slavoj Litoměřice na rok 2019
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron