Aktuality

Mistrovství oblasti Labe 2019 7.června 2019

Mistrovství oblasti Labe 1.-2.6.2019


Dva dlouhé dny v Račicích byly nejen parné, ale i medailově úrodné. Slunce testovalo termoelasticitu asfaltových komunikací při nulovém chlazením větrem. Absence větru a vln nicméně veslařskému pohybu přeje a promítlo se to i do naměřených časů.


Celkem lze ve výsledcích napočítat 20 medailí (= umístění do 3. místa) pro náš klub.


Některé medaile byly získány v závodech, kde bylo zapsáno 3 a méně posádek:


2.m. 4+žkys


1.m. 2-dky


3.m. 8+dky


3.m. 8+m


--------------


V závodech s větším počtem přihlášených, lze v přehledu výsledků najít tato medailová umístění:


2.m. 2xžkym Csatová K. + Dušková M.


1.m. 2xžcim Lacko J. + Plánička J.


1.m. 4+žcis Lacko M., Vokálek M., Šmerda M., Kvašňák A., Hladíková K. (K)


3.m. 4x-dci Foud J., Lachman T., Jánský A., Marjanko J.


1.m. 1xžkym 12 Csatová K.


3.m. 1xžcim 11 Mejta A.


2.m. 1xžcim 12 Lacko J.


3.m. 1xjři Bělohlávek M.


2.m. 4-dky Krejzová T., Mertlová M., Štěchová V., Zelinková Z.


3.m. 4-dky Hojdarová P., Krejčová A., Hříbalová V., Strnadová V.


3.m. 1xžcis 13 Záruba O.


1.m 1xdky Štěchová V.


3.m. 1xdky Zelinková Z.


1.m. 2xžcis Vokálek M.+Lacko M.


3.m. 2xžcis Kvašňák A.+Fronk Š.


1.m. 2xžcis Kosík R. + Šmerda M. (kategorie 2xžcis proběhla vzhledem k počtu posádek ve dvou závodech, oba měly vítěze z Litoměřic)


Při ohlédnutí za závody by šlo zřejmě trochu vypíchnout litoměřické medailobraní v závodech 4-dky, 1xdky a 2xžcis a samozřejmě heroický výkon osmiveslice mužů, ve které se představil také nejstarší účastník závodů J. Weber a věkový rozdíl mezi ním a nejmladšími ze soupeřů byl neskutečných 45 let, co je proti tomu rozdíl něco přes minutu v cíli dvoukilometrové trati nechám na posouzení laskavého čtenáře :-) Věkový průměr posádky činil více než 47 roků a bronzové medaile si jistě i posádka Weber, Šmerda, Hamerník, Kindl, Svoboda, Suchánek, Vahalík, Dadejík a kormidelnice Kindlová, plně zasloužila.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu, úžasnou fotogalerii na rajčeti


Text: V. Zadák a J. Weber ml.

J. Stejskal dekoruje úspěšnou čtyřku s kormidelníkem žaček starších, foto: Š. Krejzová
64. Memoriál J. Vejlupka v Lysé n/L 2019 28.května 2019

Veslařská regata proběhla o víkend 25. a 26. května 2019. Účast na regatě byla opravdu hojná - např.na skifu starších žáků se představila dohromady téměř stovka borců a litoměřický klub reprezentovalo více než 50 posádek.

Náš veslařský klub měl zastoupení téměř ve všech věkových kategoriích a co chvíli si někdo odnášel z plata na krku medaili (dle výsledkové listiny celkem 23x) či umístění mezi třemi nejlepšími (11 x 2. a 11 x 3.). V celkovém bodování (za 1.-.3. místa) jsme obsadili třetí místo za domácí Lysou a Pardubicemi.

Výsledky jsou k dispozici na svazovém webu. Nejúspěšnějším závodníkem byl z litoměřické výpravy starší žák Radovan Kosík, který zvítězil čtyřikrát (skif, dvojskif a párová čtyřka v sobotu i v neděli), celkem šest litoměřických veslařů si z Lysé domů odvezlo po třech medailích: starší žáci Štěpán Fronk, Mirek Vokálek a Lukáš Zadák, mladší žáci Jan Lacko a Jáchym Plánička a dorostenec Jan Marjanko. Několik dalších veslařů získalo po dvou kusech medailí za vítězství. Jestli jsem se ve výsledkové listině nepřehlédl, tak svou první medaili vybojovali mladší žáci Adam Mejta a Daniel Beran. Opět litoměřické příznivce potěšily také mladší žačky Csatová s Duškovou, které letos sbírají medaile velmi spolehlivě a nezbývá než děvčatům přát, aby se jim sbírka i nadále rozrůstala stejným tempem. Dařilo se také dorostenkám, které zvítězily ve třech závodech (skif Štěchová, dvojskif T. Krejzová a M. Mertlová a noncox, v němž již jmenované doplnila Z. Zelinková). Úspěšní byli také junioři Bělohlávek (skif a párová čtyřka) s Hanzíkem (párovka) a samozřejmě starší žáci, z nichž mnozí byli již zmíněni výše a dalšími medailisty se v této kategorii stali: M. Lacko, M. Šmerda, V. Horn a A. Kvašňák.

Za zmínku stojí, že některé závody byly oceněny vedle medailí i malým hezkým pohárkem, o jehož konečném majiteli se v posádce zvedla spíše delší než kratší diskuse. Dále pak, že si na své přišli i milovníci národního nápoje, jelikož se v bufetu čepoval hořký ležák „Šporkovo moudro“. Možná IQ nezvedlo, ale opravdu osvěžilo. Výprava odjížděla s pocitem spokojenosti: někdo s medailí, někdo s pohárkem, někdo "jen" unavený z dobrého závodu a opálený, jelikož počasí veslařům přálo.

Text: V. Zadák a J. Weber

M. Koťová s trofejí pro vítěze Vejlupkova memoriálu v Lysé n/L 2019, foto: V. Zadák
48. Ústecká zatáčka 2019 17.května 2019

Ve Vaňově se konala 48. Ústecká zatáčka 11. a 12. května 2019. A při pohledu do výsledkové listiny lze konstatovat jen tolik, že v sobotu pršelo litoměřickým veslařům zlato a v neděli jim vítr přivál další várku medailí. :-) Ve výsledkové listině jsem napočítal celkem 78 posádek s účastí litoměřických veslařů. A jak jsem již psal výše, medailí bylo mnoho, za víkend celkem 22, dalších 20 posádek dojelo do cíle na druhém místě a 13 na třetím. Třemi medailovými úspěchy se prezentoval Jan Lacko v kategorii ml. žáků (skif, dvojskif s Adamem Mejtou a v neděli ve spol. s KVS Štětí). Velmi úspěšné byly také mladší žačky Klára Csatová a Magdalena Dušková (2x 1. na dvojskifu + 1x 1.Csatová na skifu). Starší žáci přispěli do litoměřické sbírky vítězstvím dvojskifů R. Kosíka se Š. Fronkem a již zkušené dvojce M. Lacko a M. Vokálek. Kosík navíc zvítězil na skifu, stejně tak i O. Záruba, dalším příspěvkem této kategorie bylo vítězství čtyřky s kormidelníkem (Šmerda, Lacko, Vokálek, Kvašňák, korm. Hladíková. Na čtyřce s kormidelníkem zvítězila také stejně stará děvčata, dokonce posádku kormidlovala stejná kormidelnice jako chlapeckou. Posádku tvořily: M. Koťová, B. Marešová, K. Rúfusová a děčínská veslařka Strnadová. Dorostenci se tentokrát na medailovém zisku nepodíleli, ale tento výpadek hravě doplnily dorostenky, které vybojovaly 4 vítězství: skif Štěchová, dvojskif Štěchová se Zezlinkovou a párová i nepárová čtyřka, kde dříve jmenované závodnice doplnily ještě Mertlová a T. Krejzová. Dalších pět medailí přidali závodníci v kategorii juniorů: Hamerník s Hanzíkem na noncoxu ve spol. s Brandýsem, Bělohlávek na skifu a dvojskifu s domácím Langmaierem (v sobotu) a nymburským Jechem v neděli a všichni tři posledně jmenovaní doplnění o Hanzíka zvítězili společně v párové čtyřce.

Detaily lze dohledat i ve výsledkové listině :-)

 

 

Mladší žačky zřejmě oznamují ceremoniáři, že za rok budou v cíli zase první :-) foto: P. Krejzová
Jarní regata Bohemians Praha 2019 30.dubna 2019

Jarní regata Bohemians Praha se uskutečnila v Praze 27. a 28. dubna 2019. Litoměřické veslování reprezentovalo 40 posádek, ze kterých se téměř polovina umístila na pomyslných stupních vítězů. Celkem litoměřické posádky zaznamenaly deset vítězství. Nejpilnějším sběratelem medailí byl mladší žák Jan Lacko, který zvítězil celkem čtyřikrát (dvakrát na skifu a dvakrát na dvojskifu s Jáchymem Pláničkou). Jen o jednu medaili méně si z Prahy odvezli starší žáci Mirek Vokálek  a Matěj Lacko (oba 4x+, 4+ a 2x) a Mikuláš Šmerda, který má úplně stejnou bilanci jako Mirek s Matějem, jen na dvojskifu zvítězil v posádce s Radovanem Kosíkem. V obou žákovských čtyřkách zvítězil také Adam Kvašňák a po jednom triumfu si tato vítězství rozdělili kormidelníci T. Krejzová a T. Lachman. Zvítězit dokázaly také dorostenky Zuzka Zelinková a Viktorie Štěchová, které ovládly své dělené finále na dvojskifu. Stejného úspěchy dosáhly také mladší žačky Magdalena Dušková a Klára Csatová, které tak na dvojskifu vybojovaly své první veslařské medaile.

 

Tři další posádky se umístily na druhých místech a šest posádek dojelo do cíle na třetí pozici.

 

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Mladší žáci Plánička a Lacko zvítězili na dvojskifu hned dvakrát. Foto: P. Krejzová
Kontrolní závody mládeže 2019 26.dubna 2019

Kontrolní závody mládeže 2019 uspořádal ČVS v račické Labe aréně 19. – 21. dubna. Pozvánku k účasti si svými výkony vybojovali také čtyři skifaři z litoměřického klubu. Nejlepšího umístění nakonec dosáhla dorostenka Viktorie Štěchová, která dojela do cíle na druhé pozici ve finále „C“ (celkově 14. místo). Jen o jednu příčku horší umístění si zapsal Matouš Bělohlávek mezi juniory a do cíle hned za Matoušem dovesloval Patrik Zadák, takže litoměřičtí junioři vybojovali 15. a 16. místo, a protože kalendář mezinárodních závodů juniorů je poměrně pestrý, mají chlapci stále šanci ucházet se o místo v některé z reprezentačních posádek. Momentálně se připravují pod vedením svazových trenérů na výcvikovém kempu před mezinárodní regatou juniorů v Mnichově. Čtvrtým litoměřickým zástupcem byl dorostenec Matyáš Kynšt, který obsadil 3. místo ve finále „D“.

Vynikající výsledek předvedl litoměřický odchovanec Vojtěch Votruba, který se mezi juniory umístil na čtvrtém místě, a můžeme mu držet palce, aby si v dalších kolech nominace vybojoval třeba i účast na Mistrovství Světa v Japonsku.

MČR na dlouhé dráze, Štětí 2019 15.dubna 2019

Na Mistrovství ČR na dlouhé dráze se ve Štětí 6. dubna 2019 představilo 9 závodníků litoměřického Slavoje. Nejvíce zastoupenou kategorií byla kategorie dorostenek, ve které se představila hned pětice litoměřických veslařek. Tři zástupce měl náš klub v kategorii juniorů a jednoho mezi dorostenci. Letos poprvé se závody konaly v říční části „Labe arény“ a dráha ve Štětí tak nahradila tradiční místo – plavební kanál mezi Vraňany a Hořínem.


Nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii juniorů Patrik Zadák, když obsadil 14. místo a zajistil si tak účast na kontrolních závodech mládeže. Patrik je tak nadále uchazečem o jedno z míst v některé z reprezentačních posádek. Navíc je 14. místo jedním z nejlepších umístění juniorského veslaře z litoměřického klubu na tomto Mistrovství za posledních deset let.


Umístění v první dvacítce vybojovala 19. místem také dorostenka Viktorie Štěchová. I tato závodnice si tak zajistila účast na kontrolních závodech mládeže a možnost poprat se o reprezentační dres. Na účast na kontrolních závodech dosáhl také celkově 23. dorostenec Matyáš Kynšt.


Na třicátém místě dojela do cíle dorostenka T. Krejzová, 33. skončil junior A. Landa. Další dorostenky obsadily 49., 50. a 53. příčku v pořadí: Z. Zelinková, P. Hojdarová a M. Mertlová.


M. Bělohlávek v kategorii juniorů bohužel nedojel do cíle, přesto jsem dostal zprávu, že pro kontrolní závody je jedním z náhradníků, takže pořád má ještě naději na šanci zabojovat o účast v reprezentačním výběru.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

P. Zadák ve Štětí, foto: V. Zadák
Valná hromada 2019 16.března 2019

Jménem předsedy zapsaného spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice, Ing. Jana Vahalíka zveme členy spolku na valnou hromadu, která se uskuteční ve středu 3. dubna 2019 od 17-ti hodin v sále loděnice VK Slavoj Litoměřice na Střeleckém ostrově v Litoměřicích.


Pozvánku s bližšími informacemi najdete v sekci dokumenty.

MČR ve veslování na trenažeru, Neratovice 2019 23.února 2019

Mistrovství ČR ve veslování na trenažéru se letos uskutečnilo v Neratovicích v sobotu 16. února 2019 a ve výsledkové listině jsem objevil 14 reprezentantů veslařského klubu Slavoj Litoměřice. Na nejlepší výsledek dosáhl v kategorii juniorů Matouš Bělohlávek, který obsadil 13. místo v čase 6:28,6, a tímto časem stanovil litoměřické maximum v mládežnických kategoriích po dobu fungování tohoto webu. V porovnání s letošním prvním kolem Poháru ČR předvedl největší zlepšení další junior, Patrik Zadák, jehož čas 6:36,3 stačil na 24. místo a oproti výkonu z Ústí byl lepší o 6,1 vteřiny. Navíc Patrik „prolomil“ hranici 6:38 a vybojoval si tak možnost ucházet se o nominaci do některé z reprezentačních posádek. Ve stejné kategorii se 32. umístil Vilém Hrdlička, který se opět „vešel“ pod 6:40 (6:39,4) a o 50. příčku se podělil Adam Landa v čase 6:51,5 (oproti času z 1. kola Poháru zlepšení o 4,2 s.) Na start se postavilo také 5 litoměřických dorostenců a nejlepšího výsledku dosáhl 31. Jan Marjanko (7:07,6 a zlepšení o 4,9 s.). M. Kynšt dovesloval 36. (7:09,9). Další závodníci potom obsadili tato místa ve výsledkové listině:  J. Foud 68. (poprvé v Poháru ČR, 7:43,5), A. Jánský při své úplné závodní premiéře skončil 70. (7:50,1) a T. Lachman, který poprvé závodil mezi dorostenci 72. (8:16,8), snad atmosféra závodu bude chlapce motivovat ke zvýšení tréninkového úsilí a brzy se i od nich dočkáme výrazných posunů. Na závěr jsem si nechal kategorii, v níž měl litoměřický klub pět závodnic v 55-členném startovním poli a „nejhorší“ se umístila na velmi pěkném 30. místě, takže hodnocení je jednoduché: litoměřické dorostenky reprezentovaly náš klub velmi dobře. Nejlépe se z litoměřické pětice umístila Viktorie Štěchová na 16. místě(7:57,8), bohužel nedokázala zopakovat svůj výkon z 1. kola, který by ji posunul na dělené páté místo, ale i přesto dosáhla na skvělé umístění. Tereza Krejzová obsadila 19. příčku časem 8:00,1 a prolomení osmiminutové hranice si tak ponechala do příštího roku. Zuzana Zelinková dojela 25. (8:07,0), Aneta Krejčová ve své premiéře obsadila pěkné 28. místo (8:08,5) a Petra Hojdarová dojela na již zmíněném krásném 30. místě (8:11,1).


Představili se také dva litoměřičtí odchovanci v dresu ČVK Pardubice a Vojta Votruba obsadil skvělé 10. místo mezi juniory (6:27,4), ve stejné kategorii dovesloval Vojta Špringl 76. (7:25,0)


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Kalendář VK Slavoj Litoměřice na rok 2019 16.února 2019

Posledních pár kusů historicky prvního klubového kalendáře VK Slavoj Litoměřice na rok 2019 je k zakoupení u kapitána klubu. Cena jednoho kusu je 270 kč.

Úvodní strana klubového kalendáře
VIII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru 9.února 2019

Již osmý ročník Přeboru litoměřických základních škol ve veslování na trenažeru hostila ve středu 7. února 2019 opět tělocvična ZŠ Havlíčkova. Letošního ročníku se zúčastnili žáci 4. až 8. tříd šesti škol. Čtvrťáci se představili na trati dlouhé 250 metrů, závodníci od 5. do 8. třídy potom na dvojnásobné distanci. Hodnoceny byly výkony jednotlivců a také celých družstev, ve které se nejvíce dařilo „domácím“ závodníkům ZŠ Havlíčkova, kteří tak obhájili vítězství z loňského ročníku. Druhé místo obsadila ZŠ Ladova a třetí se umístila reprezentace ze ZŠ Masarykova.


V závodech jednotlivců se na stupních vítězů vystřídali tito závodnící:


4. třída – chlapci – 1. Adam Mejta (Masarykova), 2. D. Štulla (B. Němcové), 3. J. Podráský (Ladova)


4. třída – dívky – 1. Tereza Smidtová (Lingua Universal), 2. E. Woznická (Na Valech), 3. V. Vítová (Havlíčkova)


5. třída – chlapci – 1. David Filip, 2. V. Kratochvíl (oba B. Němcové), 3. J. Ustrnul (Ladova)


5. třída – dívky – 1. Linda Zahálková (Masarykova), 2. S. Zahrádková, 3. K. Businská (obě Havlíčkova)


6. třída – chlapci – 1. Patrik Simon (Ladova), 2. V. Vajgl (Lingua U.), 3. A. Pospíchal (Masarykova)


6. třída – dívky – 1. Barbora Jenešová, 2. A. Chalupová (obě Ladova), 3. A. Hartmanová (Havlíčkova)


7. třída – chlapci – 1. Ondřej Pour, 2. K. Laušman (oba Lingua U.), 3. J. Landa (Ladova)


7. třída – dívky – 1. Barbora Moravcová (Na Valech), 2. S. Myslíková (Lingua U.), 3. Š. Marjanková (Na Valech)


8. třída – chlapci – 1. Denis Ševčík, 2. A. Jánský (oba Masarykova), 3. V. Chabr (Havlíčkova)


8. třída – dívky – 1. M. Zikmundová, 2. S. Zahrádková (obě Havlíčkova), 3. N. Skálová (Ladova)


Pořadatelský sbor blahopřeje všem medailistům k úspěchu. Dále děkujeme všem ředitelům zúčastněných škol za vyslání týmů a speciálně paní ředitelce ZŠ Havlíčkova za poskytnutí prostor pro uspořádání závodů, pedagogickému doprovodu žáků a partnerům akce děkujeme za spolupráci a především všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony a těšíme se za rok opět nashledanou.

Strana 6 z 48
Tréninky v době nouzového stavu
MČR žactva a seniorů 2020
107. AXA Pražské Primátorky přinesly vítězství litoměřických žaček
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron