Aktuality

MČR dorostu, juniorů a seniorů 2022 29.června 2022

MČR dorostu, juniorů a seniorů 2022 - dvě medaile a Vokálek opět šampionem

Týden po „dětské“ republice, tedy 24.6.-26.6. 2022, se litoměřická výprava vrátila zpět do Račic, ale tentokrát složená z veslařů dorosteneckých, juniorských a seniorských kategorií. Počasí se měnilo jako na horské dráze, ale oproti mladším kolegům z předchozího týdne mohli naši závodníci závody dokončit v plném rozsahu. Celkově naši veslaři vybojovali 11x finále B a 8x finále A, ale především jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili.

Celé závody se navíc nesly v duchu spolupráce litoměřických veslařů s veslaři z Ukrajiny, startujícími v dresu KVS Štětí, se kterými jsme vytvořili několik společenství. Spolupráce, která započala již na jaře tak přinesla i několik pěkných výsledků na sportovním vrcholu sezony, včetně jedné z litoměřických medailí.

Dorostenci startovali dohromady ve čtyřech nepárových disciplínách. Ondřej Záruba a Lukáš Zadák závodili na dvojce bez kormidelníka, kde si dojeli pro skvělé „bramborové“ umístění, dále zasedli společně s ukrajinskými veslaři do nepárové čtyřky bez kormidelníka a po pěkném dojezdu se mohli radovat ze stříbrné medaile. Kluci si ještě zajeli čtyřku, tentokrát s kormidelníkem, ale místo Záruby usedl do lodi Balaštík a pod vedením kormidelnice Rúfusové dojeli šestí v „malém“ finále. Balaštík si zároveň vyzkoušel s ústeckými, roudnickými a štětskými veslaři závod na osmiveslici, která obsadila deváté místo.

Litoměřické dorostenky Marešová, Illichmannová a Dušková spojily síly s Ukrajinkou, v dresu KVS Štětí, usedly do párové čtyřky a perfektní jízdou si dojely pro vítězství ve finále B. Párovky Svobodová a Šeblová s Děčínem a Moravcová s Mělníkem bohužel nepostoupily do nedělních finálových jízd. Dále se děvčata chopila nepárových vesel, a to přesně Vágnerová s Myslíkovou na dvojce bez, které dojely celkově osmé. V disciplíně nepárových čtyřek bez kormidelníka se nám ukázaly hned dvě litoměřické posádky, jedna ve finále B a druhá ve velkém finále. Po vydařené jízdě jako druhé ve finále B dojely da Palma, Vágnerová, Moravcová a Šeblová. Druhá posádka ve složení Marešová, Illichmannová, Dušková a Myslíková si dojela pro krásné šesté místo, výkon bohužel zřejmě negativně ovlivnila nešťastná výměnu členek posádky z důvodu nemoci, a i přesto si myslím, že dívky zajely perfektně.

Také junioři ukázali, že jsou konkurenceschopní a vybojovali pro náš klub další, tentokrát zlatou, medaili, zásluhou dvojskifu Mirka Vokálka ve společenství s nymburským veslařem. Mirek tak ukázal svou extratřídu a dal zapomenout na nevydařené oblastní mistrovství, když navázal na loňské vítězství ve stejné disciplíně mezi dorostenci, tehdy to bylo se Štěpánem Fronkem, tomu ale letos přípravu komplikovaly zdravotní problémy, a tak nakonec startoval jen ve větších posádkách. Mirek Vokálek usedl právě se Štěpánem Fronkem a ukrajinskými veslaři do párově čtyřky, která cílem projela na krásném pátém místě. Již zmínění litoměřičtí borci se představili společně s ukrajinskými veslaři také na osmiveslici, která vybojovala vítězství ve finále B.

Juniorky Krejčová, Hříbalová a Kalousová usedli do nepárové čtyřky s ukrajinskou juniorkou a ve finále A projely cílovou čárou jako šesté v pořadí. Kalousová s Hříbalovou usedly do osmy složené z veslařek z „labských“ klubů a pěkné čtvrté místo bylo dalším litoměřickým výsledkem těsně pod stupni vítězů. Výše zmíněné juniorky usedli s ukrajinskými závodnicemi do tentokrát párové čtyřky a se svým konečným osmým místem se vešly do top 10 nejlepších, stejně jako Rúfusová, která ve společenství s Brandýsem a ČVK Praha dojela 9. Krejčová pokračovala ve svém představení na nepárových disciplínách a s děčínskou veslařskou na dvojce bez si doveslovala pro pěkné páté místo.

Zastoupení jsme měli i v mužské kategorii, a to konkrétně představením litoměřických „závodících trenérů“ O. Hamerníka ml. a M. Bělohlávka, kteří společně s brandýskými veslaři usedli do nepárové čtyřky „bez“ a získali celkově 10. místo, a Patrika Zadáka, který ve společenství se Slávií na osmě dojel třetí v malém finále, tedy celkově devátý.

V seniorské kategorii závodily na tomto Mistrovství i ženy z Liroměřic. Sestry Krejzovy s Mertlovou odpustily od povinností, chopily se vesel, zasedly do nepárové čtyřky s děčínskou závodnicí a celkově dojely osmé.

Velké díky patří trenérům za hladký průběh závodů a podporu závodníků.

Všem závodníkům gratulujeme k jejich výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a věříme, že v dalším průběhu sezony uvidíme další skvělá představení litoměřických veslařů a za rok snad i některého z „našich“ v některé z posádek ozdobené státní vlajkou na lopatkách vesel.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Text: T. Krejzová, úpravy: J. Weber

M. Vokálek s medailí pro mistra ČR na 2x jři, foto: T. Krejzová
MČR mladšího a staršího žactva 2022 25.června 2022

Třetí červnový víkend patřil v račické Labe aréně závodům Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva a tak se od pátku 17. června do neděle 19. června utkali nejmladší veslaři z českých zemí na svém vrcholu sezony. Bohužel některé o jejich sezónní vrchol připravilo počasí a teplota, ve které je veslařské závodění už jen hazardem se zdravím.

V pátečním programu se představily litoměřické posádky v devatenácti jízdách, v sobotní části závodů jsme mohli litoměřické dresy vidět v sedmnácti semifinálových závodech a do nedělního programu měly zasáhnout litoměřické posádky v šestnácti jízdách. Bohužel předčasné ukončení regaty znamenalo „stop“ i pro pět litoměřických posádek, největší smůlu měli Antonín Brabec na skifu mladších žáků a dvojskif starších žaček, kteří přišli o šance na medailový souboj. Jde ale o mladé závodníky a tyto jízdy budou nahrazeny, budou součástí programu podzimního MČR ve sprintu a třeba tam litoměřické posádky některou z medailí skutečně vybojují (více informací najdete na svazovém webu).

Celkem pět litoměřických posádek zasáhlo do bojů o medaile a vylovit stříbrnou sadu za druhé místo dokázala párová čtyřka mladších žáků ve složení Antonín Brabec, Jaromír Doubek, Matyáš Fictum, Jan Ryžík a kormidelnice K. Rúfusová, pod vedením nestárnoucího trenéra Radomila Peterky a jeho spolupracovníků. Fictum s Ryžíkem navíc přidali skvělé páté místo na dvojskifu a A. Brabec o svou šanci na skifařskou medaili zabojuje na podzim (viz. výše).

Jen těsně pod stupni vítězů dokončil svůj finálový závod Mikoláš Brabec na skifu starších žáků a ve dvojskifu s Adamem Mejtou obsadil šestou příčku. Bratři Brabcové se tedy představili na těchto závodech ve skvělé formě a můžeme se jistě těšit na jejich další skvělé výsledky i na následujících regatách.

Nádherné páté místo vybojovala i skifařka Alžběta Pláničková, jejíž partnerka z dvojskifu Štěpánka Řeháková obsadila čtvrtou příčku ve finále „B“ a na podzimním dokončení přerušené regaty budou mít děvčata na dvojskifu také jistě ambice zabojovat o nejvyšší příčky.

Ve finále „B“ dokázala zvítězit čtyřka s kormidelníkem starších žaček a obsadila tak celkovou sedmou příčku, dvojskif 13-ti letých starších žáků dovesloval na třetí a celkově tedy deváté pozici. Další dvě posádky své závody neodjely kvůli již zmíněnému předčasnému ukončení závodů.

Ve finále „C“ zvítězila párová čtyřka starších žaček i skifařka E. Svobodová mezi mladšími žačkami a jedna litoměřická posádka opět nemohla startovat.

Kompletní výsledky najdete tradičně na svazovém webu, pokud bude report od někoho z účastníků nebo trenérského štábu, najdete jej v sekci závody.

Mistrovství oblasti Labe, 2022 14.června 2022

Mistrovství oblasti Labe letos hostila račická Labe aréna v sobotu 11. června a v neděli 12. června 2022. V nedělním (finálovém) programu jsem napočítal ve výsledkové listině celkem 45 posádek s účastí závodníků litoměřického Slavoje. Celkem se podařilo vybojovat osm vítězství, při čemž ve dvou případech se na start postavila pouze jedna loď (závod osmiveslic dorostenek a čtyřek s kormidelníkem starších žaček). Z vítězství se tak radovali především mladší žáci Matyáš Fictum a Jan Ryžík, kteří zvítězili na dvojskifu a společně s Antonínem Brabcem, Jaromírem Doubkem a kormidelnicí Elen Kindlovou i na párové čtyřce. Dvě vítězství vybojovali také dorostenci Záruba se Zadákem – na dvojce a čtyřce bez kormidelníka (ve spol. s ukrajinskými veslaři v barvách KVS Štětí). Ve společenství s Ukrajinci zvítězili také junioři Fronk a Vokálek na osmiveslici. Poslední litoměřické vítězství přidaly skvělé starší žačky Pláničková s Řehákovou na dvojskifu třináctiletých, když na třetím místě doveslovala druhá litoměřická loď ve složení Svobodová-Kavková.

Dalších třináct posádek se umístilo na druhém místě, sedm obsadilo místo třetí, dvanáct doveslovalo na 4.-6. pozici a pět zasáhlo do bojů v jízdách tzv. malého finále.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na svazovém webu, fotky na rajčeti a dojmy ze závodů od Terezky Krejzové najdete v sekci závody i nadcházející víkendy budou v Račicích patřit veslařům – tento Mistrovství ČR žactva a ten další stejným závodům dorostu, juniorů a seniorů. Litoměřičtí závodníci budou jistě vděční za podporu a povzbuzení, račický areál je nedaleko, tak věříme v hojnou účast příznivců litoměřického veslování.

mladší žáci s trenéry na oblastním mistrovství 2022, foto: T. Krejzová
109. pražské ČEZ Primátorky 14.června 2022

109. ročník pražských ČEZ Primátorek se uskutečnil v Praze na Vltavě o prvním červnovém víkendu. Litoměřické veslování mělo opět několik zajímavých zápisů do historie, bohužel letošní rok, ale není ozdoben vítězným leskem.

V pátečním programu univerzitních osem se představili Pavla Krejzová a Otakar Hamerník v ženské osmě UJEP Ústí nad Labem, Ota samozřejmě jako kormidelník posádky, která zvítězila ve finále B. V pátečním programu nechyběl ani závod mixovaných párových osem mladšího žactva a na start se postavilo také 7 litoměřických veslařů doplněných o jednu závodnici z Boletic a kormidelnici Vandu Hříbalovou, v cíli potom byla tato posádka klasifikována na třetím místě.

Do nedělních finálových jízd postoupila osmiveslice dorostenek, ve které litoměřické závodnice B. Marešová, A. Illichmannová, E. Dadejíková a M. Dušková spojily síly s veslařkami z Děčína a vybojovaly konečné páté místo.

Z opravné jízdy do nedělního finále se bohužel nepodařilo postoupit starším žákům ve společenství s VK Blesk Praha, podobně dopadl závod pro litoměřickou osmu žen, kde sedm litoměřických veslařek doplnila jedna závodnice z Neratovic, a tuto osmiveslici považuji za první z historických zápisů – minimálně za posledních 30 let se na Primátorkách nepředstavila v závodě ženských osmiveslic posádka, ve které by mohli diváci obdivovat krásu sedmi litoměřických dresů u vesel a ještě jeden na pozici kormidelníka.

Dalším historickým milníkem je účast litoměřických veslařů v mezinárodním společenství. Junioři startovali v jedné lodi s ukrajinskými veslaři, bohužel je školácká chyba při průjezdu bójkami pod vyšehradskou skálou vyřadila z bojů o pokračování snu o úspěchu na této slavné regatě.

Slávu litoměřického veslování na této regatě tak opět šířili především odchovanci litoměřického veslování – Martina Součková je nejen fantastická trenérka, ale také skvělá kormidelnice a veslařka. K vítězství dovedla své svěřence v hlavním závodě jako trenérka a kormidelnice a navíc v sobotu zvítězila v závodě osmiveslic žen masters v posádce, ve které nechyběla ani Libuška Bambasová (roz. Bruncvíková).

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu nebo si můžete vyfiltrovat pouze litoměřické posádky zde.

dorostenky obsadili 5. místo, foto z MO Labe T. Krejzová
Mezinárodní brněnská regata 2022 6.června 2022

49. Mezinárodní brněnská regata juniorů 2022

 

Výběr litoměřických veslařů se o víkendu 28. - 29. 5. 2022 zúčastnil Mezinárodní brněnské regaty. Z Litoměřic přijelo do Brna 10 posádek, z nichž jsme 9 mohli vidět v nedělních finálových jízdách, a to přesně 5x finále A, 3x finále B a jednou finále D. V Brně panovalo strašlivé počasí v podobě silného větru a vysokých vln, které velice znepříjemňovaly pohyb závodníků na vodě a došlo i k několika nešťastným příhodám.

 

Nejmladšími litoměřickými reprezentanty byli starší žáci Adam Mejta, Mikoláš Brabec, Filip Horák, Jindřich Pašek a Matyáš Gall. V závodě skifů žáků starších 13letých si vyjel Gall místo v nedělním „velkém“ finále, ve kterém nakonec dojel pátý. Jen o rok starší Mejta i jeho spolujezdec Brabec, který po nešťastném převrácení v rozjížďce dostal druhou šanci, startovali ve finále B a dojeli jako 5. a 1. Následně kluci zasedli do dvojskifů ve složení Gall a Pašek, kteří jeli finále D, a Mejta s Brabcem, kteří ve velice vyrovnaném finále A projeli cílem jako šestí.

 

V závodě skifů dorostenek startovala Magdalena Dušková, která dojela jako šestá. Dále dorostenky usedly do nepárových disciplín. Dvojku bez kormidelníka jely Anna Illichmannová s Barborou Marešovou, které vyhráli tzv. „malé“ finále skoro o celou minutu. Dívky z dvojky doplnily Dušková a Ema Dadejíková a společně doveslovaly na nepárové čtyřce na skvělém druhém místě.

 

Dále se do Brna přijeli předvést junioři Miroslav Vokálek a jeho parťák Štěpán Fronk. Kluci zasedli do dvojskifu a po vyhrané rozjížďce si v nedělním finále vyjeli pomyslnou bronzovou medaili. Vokálek ukázal svůj výkon i na skifu a po rozjížďkovém vítězství ve finále projel cílem jako druhý.

 

Všem litoměřickým závodníkům gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony.

 

Text: T. Krejzová

Skifař M. Brabec závodil i v Brně, ilustrační foto z Ústí: p. Brabec
Memoriál Jiřího Vejlupka v Lysé nad Labem 2022 5.června 2022

Memoriál Jiřího Vejlupka – Lysá nad Labem

 

O víkendu 21.-22. 5. 2022 proběhl v Lysé nad Labem tradiční Memoriál Jiřího Vejlupka, kterého se zúčastnila nejen litoměřická mládež. I přes vysoké teploty byla litoměřická výprava velice úspěšná, s 12 vítězstvími, 6 druhými a 11 třetími místy.

 

Hned na začátku musím vypíchnout výkony mladších žáků, kteří už od začátku této sezóny sbírají medaile a na těchto závodech tomu nebylo jinak. V závodě skifů dvanáctiletých si pro čtvrté místo dojel Jaromír Doubek, stejně jako jeho o rok mladší kolega Adam Malypetr, dále ve stejné kategorii dorazil do cíle jako první Antonín Brabec. Již zmínění Brabec a Doubek spojili síly s Matyášem Fictumem a s Janem Ryžíkem a pod vedením Elen Kindlové dojeli na druhém místě na párové čtyřce. Ve stejném složení si kluci následující den vyjeli dokonce medaili a jako bonus došlo i na zlepšení času. Brabec s Doubkem si následně vyjeli další vítězství, tentokrát na dvojskifu. Dvojskif jeli i jejich parťáci z párovky Fictum s Ryžíkem, kteří doveslovali na čtvrtém místě.

 

Starším žákům se také dařilo, pro litoměřický klub vybojovali hned šest vítězství. Adam Mejta, Mikoláš Brabec a Matyáš Gall na skifech projeli pomyslnou cílovou čárou ve svých rozjížďkách jako první, pro bramborové umístění si doveslovali Filip Horák a Adam Skřivánek a na pátém místě svůj závod zakončil Martin Kulíšek. Úspěšnou disciplínou pro starší žáky byla i párová čtyřka s kormidelníkem, kde si posádka Mejta, Brabec, Horák a Gall s kormidelnicí Anou Sofií Da Palmou dojela oba dny pro vítězství. Kulíšek a Skřivánek usedli do posádky s ústeckými veslaři a dojeli jako čtvrtí. Kluci následně usedli i do dvojskifů, Skřivánek s Kulíškem dojeli na čtvrtém místě, Gall s Horákem projeli cílem jako druzí a pro další medaili si dojel dvojskif Brabec a Mejta.

 

Podobně jako starší žáci usedaly i starší žákyně do různých posádek. Do párové čtyřky zasedly a následně na druhém místě dojely Štěpánka Řeháková, Alžběta Pláničková, Karolína Kavková a Sofia Etchegoyen s E. Kindlovou na kormidle. Dále děvčata Johana Holíková a Anežka Kloubská doveslovaly do cíle na čtvrtém místě společnými silami s dvěma dívkami z Ústí. Dvojskify Kavková s Kloubskou a Etchegoyen s Holíkovou dojely shodně na čtvrtém místě, Řeháková s Pláničkovou získaly pro litoměřický klub další medaili. V disciplíně skif starších žákyň dojela Koubská na pátém místě a Kavková na krásném druhém místě.

 

Velkým úspěchem bylo vítězství na čtyřce bez kormidelníka dorostenek. Vítězná posádka jela ve složení Barbora Marešová, Anna Illichmannová, Ema Dadejíková a Magdalena Dušková, druhá litoměřická posádka dojela 4. ve složení Ana Sofia da Palma, Kateřina Vágnerová, Sisi Myslíková a Bára Moravcová. V disciplíně dvojskifů startovalo hned pět posádek z Litoměřic. Myslíková s Vágnerovou dojely páté, Moravcová (ve společenství s veslařkou z Brandýsa) dojela třetí stejně jako dvojskif Marešová s Illichmannovou. Dadejíková s Rozálií Svobodovou projely cílem 4., stejně jako jejich kolegyně Dušková s da Palmou. Dorostenky si sedly i samostatně do skifů, Ilichmannová projela cílem jako čtvrtá, stejně jako da Palma, Marešová třetí a Dušková druhá. V neděli si holky „střihly“ i párovou čtyřku. Posádka Marešová, Illichmannová, Dušková a Myslíková dojela druhá, druhá párovka Vágnerová, da Palma, Svobodová a Dadejíková ztakončila závod na třetí pozici.

 

Jediným litoměřickým zástupcem kategorie juniorů byl Miroslav Vokálek, který spojil síly s veslaři z Ústí a z Děčína a společně na párové čtyřce doveslovali pro první místo.

 

V závodech juniorek jsme také mohli vidět litoměřické zastoupení. Aneta Krejčová, Vanda Hříbalová s Nela Kalousová zasedly do lodě společně s litoměřickou ženou Pavlou Krejzovou a dojely na třetím místě. Již zmíněné juniorky znovu spojily síly s Krejzovou, tentokrát Terezou, chopily se nepárového vesla a dojely také na třetím místě. Kalousová s Hříbalovou usedly do dvojskifu a dojely jako třetí. Krejčová zakončila víkend svým závodem na skifu a projela cílem třetí v pořadí.

 

I přes náročné podmínky v podobě horkého počasí předváděli litoměřičtí veslaři výborné výkony a snažili se na 100 %.

 

Všem závodníkům k jejich výsledkům gratulujeme.

 

Text: T. Krejzová

čtyřka bez kormidelníka jky+ž, ilustrační foto z Ústí n/L T. Krejzová
50. Ústecká zatáčka 22.května 2022

Jubilejní 50. ročník Ústecké zatáčky se konal na Labi pod hradem Střekov 14. a 15. května 2022. Ve výsledkové listině jsem napočítal celkem 70 posádek, v nichž závodili veslaři litoměřického VK Slavoj. Sedmnáct posádek se v cíli radovalo z vítězství, dalších šestnáct dokončilo svůj závod na druhém místě a třináct obsadilo příčku třetí.

Zvítězila A. Illichmannová na dvojskifu dorostenek (spol. s UKR), párová čtyřka juniorů a mužů (Vokálek, Šmerda, Hamerník ve spol. s Roudnicí), O. Záruba na dvojskifu (spol. s Roudnicí), M. Vokálek na skifech juniorů v sobotu i v neděli, M. Brabec na skifu starších žáků, M. Vokálek a M. Šmerda na osmě mužů nad 15 let (spol. s UKR), skifařka Marešová mezi dorostenkami, párová čtyřka dorostenek, dvojskif juniorů (Vokálek + Roudnice), dvojskify starších žáků (Mejta s Horákem, Brabec s Paškem), dvojskif mladších žáků (A. Brabec a L. Hladík), M. Vokálek na párové čtyřce juniorů v labském společenství, skifařky Řeháková a Pláničková mezi staršími žačkami a párová čtyřka MIX.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu, spoustu krásných fotek na rajčeti.

žákovský dvojskif na Ústecké zatáčce, foto: p. Brabec
Přátelský veslařský závod Litoměřice-Ukrajina 7.5.2022 5.května 2022

V sobotu 7. května proběhlo na Střeleckém ostrově v Litoměřicích přátelské dvojutkání mezi litoměřickými a ukrajinskými veslaři z dorosteneckých a juniorských kategorií. Mohli jsme vidět unikátní závody, při kterých se často zatajoval dech. Už z tréninků, které jsme mohli předcházející týden vidět, bylo jasné, že ukrajinští veslaři nám dají opravdu zabrat a nebudou jednoduchými soupeři. Dalším unikátem v těchto závodech byly medaile za druhé místo, což na klasických veslařských závodech nebývá zvykem.

Všechny závodící veslaře, ať už domácí nebo ukrajinské, jsme si prohlédli při zahajovacím nástupu, kdy hlavní organizátor závodů Vojtěch Zadák přivítal všechny závodníky i diváky. S překladem panu Zadákovi pomohl MUDr. Kalinin, který si připomněl svůj rodný jazyk, a za patří mu velké poděkování za pomoc. Spoděkováním pořadatelům se přidal i trenér ukrajinských sportovců Yevhen Boritskiy.

V závodech jsme mohli vidět dohromady 6 disciplín, a to tři dívčí a tři chlapecké, všechny na dráze kilometr dlouhé.

Přátelskou regatu odstartovaly dívky na skifech. Za ukrajinské veslaře nastoupila Nadia Saakian a za litoměřický klub Aneta Krejčová, která si dojela pro první místo a získala tak první vítězství pro domácí.

Dalším závodem na programu byla nepárová čtyřka kluků. Litoměřické dresy oblékli Ota Hamerník ml., Ondřej Záruba, Lukáš Zadák a Adam Landa. Ukrajinští soupeři usedli do lodě ve složení Evhenii Steshenko, Oleksii Prykhodko, Andrii Kharik a Hleb Sukhovoi. Litoměřičtí závodníci bohužel nedokázali odrazit nápor ukrajinských veslařů v závěrečném finiši a cílem projeli těsně druzí.

A. Krejčová přesedla ze skifu do dvojskifu s Magdalenou Duškovou, proti nim nastoupila děvčata Sofia Simachenko a Veronika Vavilova, které si doveslovali pro první místo a obrátily tak skóre na 2:1.

Hned po děvčatech na dvojskify přesedali chlapci. V této jízdě jsme mohli vidět 4 dvojskify, dva litoměřické a dva ukrajinské. Za Litoměřice nastoupili Mikoláš Brabec s Josefem Rožcem a Mikuláš Šmerda se Štěpánem Balaštíkem. Do ukrajinských posádek zasedli Oleksadr Hryhorev a Daniil Zhyhalkin a Serhii Travian s Artemem Podkorytovem, kteří si následně dojeli pro vítězství. Jako druhý projel cílem litoměřický dvojskif M. Šmerdy s Š. Balaštíkem, třetí se umístila druhá litoměřická posádka.

Následoval závod párových čtyřek děvčat. Děvčata z Ukrajiny S. Simachenko, N. Saakian a V. Vavilova spojily síly s domácí Nelou Kalousovou a v tomto složení i zvítězily. Za litoměřický klub závodily: Illichmannová Anna, Marešová Barbora, Hříbalová Vanda a Dadejíková Ema, které se mohly radovat ze stříbrné medaile.

Vyvrcholením závodů byly osmy s kormidelníkem chlapců. Již od startu byl závod velice vyrovnaný a v cíli jsme mohli vidět finiš „na balónky“. Nakonec si pro vítězství dojela osma složená z litoměřických kluků (Rožec, Balaštík, Šmerda, Brabec, Hamerník ml., Landa, Záruba a Zadák se Sisi Myslíkovou na kormidle). Ukrajinská osma pod vedením N. Saakian na kormidle doveslovala hned v závěsu za domácími ve složení Zhyhalkin, Podkorytov, Travian, Prykhodko, Hryhorev, Sukhovoi, Steshenko a Kharik.

Po závodech bylo připraveno malé občerstvení, byla možnost zakoupit si tričko nebo některé další upomínkové předměty speciálně připravené pro tuto sváteční regatu. Všechny vybrané peníze jsou určeny na sportovní činnost právě našim ukrajinským přátelům.

Velice děkujeme všem, kteří se na této akci jakýmkoliv způsobem podíleli, ať už organizačně, zajišťováním občerstvení, při výpomoci s překladem nebo přispěním alespoň drobné peněžní hodnoty. Děkujeme Vojtovi Zadákovi za zkonstruování nápadu, za jeho provedení a organizaci.

Moc děkujeme všem rodičům, divákům a přátelům, že dorazili a že jsme společně mohli vytvořit tak perfektní uvolněnou a závodní atmosféru. V neposlední řadě patří dík také všem závodníkům za předvedené výkony a nádherné veslařské představení absolutně v duchu fair play. Bylo skvělé pozorovat radost sportovců obou týmů nejen z vítězství, ale i ze závodů samotných. Před závody jsme předpokládali vysokou sportovní úroveň, nyní je třeba dodat, že některé závody tyto předpoklady i překonaly a pohled na ukrajinské veslaře, kteří na své hrudi hrdě nosili nejen zlaté, ale i stříbrné medaile, byl pořadatelům zřejmě odměnou z nejcennějších.

Kompletní výsledky najdete v sekci dokumenty.

Text: Tereza Krejzová

Velká regata Bohemians, Praha 2022 4.května 2022

Velká regata Bohemians


O víkendu 30.4.-1.5. se v Praze konala Velká regata Bohemians, které se zúčastnilo téměř 1000 závodníků z 25 oddílů. Na Vltavě bylo mezi tolika závodníky vidět i 36 našich mladých veslařů, kteří touto regatou odstartovali letošní sezónu. Veslaři se představili ve 36 posádkách, z nichž jsme získali 3 první místa.


První vítězství pro klub získal Jaromír Doubek v závodě skifu žáků mladších a zároveň tím vybojoval svou úplně první medaili. Závodu mladších žáků se také zúčastnil Antonín Brabec, který dojel na krásném 4. místě, avšak hned druhý den si svůj výsledek vylepšil o sto procent, když společně s mělnickým skifařem dojeli do cíle ve stejný moment a rozhodčí je oba vyhlásili jako vítěze. Společně s J. Doubkem usedli do dvojskifu a po náročné a velice napínavé cestě dorazili do cíle na 5. místě.


Jako jediná litoměřická dívka, startující v kategorii mladších žákyň, Elena Svobodová kurážně vyrazila na skifu na někdy nepředvídatelnou Vltavu a dojela na perfektním druhém místě.


O nejlepší výsledek v kategorii starších žáků se postaral Mikoláš Brabec, který si dojel pro druhé místo na skifu. Na druhém místě dovesloval i Adam Mejta. Filip Horák obsadil místo čtvrté. V závodě začátečníků žáků starších se představil Adam Skřivánek, který statečně dojel na 3. místě. V neděli si všichni skifaři vylepšili své časy a přidal se k nim Matyáš Gall, který dojel na druhém místě a svým časem by dokázal konkurovat i některým o rok starším veslařům. M. Brabec, A. Mejta, M. Gall a F. Horák společně usedli do nepárové i párové čtyřky. Na párové čtyřce skončili ve své jízdě na místě 4., ale s přihlédnutím k faktu, že kluci zajeli osmý nejlepší čas ze všech 30 posádek. M. Galla jsme mohli vidět i v závodě dvojskifů, kdy usedl do lodě s A. Skřivánkem a nakonec dojeli na druhém místě.


Kategorie starších žaček se zasloužila o třetí litoměřickou medaili. Alžběta Pláničková si v neděli na skifu dojela nejen pro medaili a chválu, ale také pro časové zlepšení ze sobotního závodu. Naše další skifařka, Štěpánka Řeháková, doveslovala na krásném druhém místě. Děvčata následně společně usedla i do dvojskifu. Vedle již zmíněných děvčat jsme v cíli mohli vidět Anastazii Svobodovou a Anežku Kloubskou, pro kterou byl tento závod premiérou, a společně dívky dorazili do cíle na pátém místě, stejně jako třetí litoměřický dvojskif Sofia Etchegoyen a Viola Kočí. Dále jsme všechna zmíněná děvčata mohli vidět ve dvou párových čtyřkách.


V sobotu i v neděli jsme se mohli těšit ze závodů dorostenek. Už v disciplíně dvojskifů dorostenek se nám ukázaly dvě litoměřické posádky. Ema Dadejíková a Ana Sofia da Palma dojely na pěkném 5. místě a Anna Illichmannová s Magdalenou Duškovou na třetím. Do nepárové čtyřky k M. Duškové, A. Illichmannové a E. Dadejíkové usedla Barbora Marešová a dojely si pro „bronzové“ umístění. V neděli litoměřickým dorostenkám přijely posily a postavily hned dvě párové čtyřky. Párovka, ve složení S. da Palma, E. Dadejíková, Kateřina Vágnerová a Rozálie Svobodová, cílem projela jako čtvrtá, naše druhá posádka s děvčaty B. Marešovou, M. Duškovou, A. Illichmannovou a Sisi Myslíkovou si dojela pro pěkné druhé místo. Děvčata nezapřela svou lásku k nepárovým veslům a usedla za ně znovu, tentokrát na dvojku bez kormidelníka. A. Illichmanová s B. Marešovou do cíle doveslovaly jako čtvrté, B. Moravcová se S. Myslíkovou jako páté. Na Vltavu se rozjela i M. Dušková na skifu, který projel cílovou čárou druhý v pořadí a Majda si tak mohla představovat pomyslnou stříbrnou medaili.


Ve výsledkové listině v kategorii juniorek můžeme také najít litoměřická děvčata, a to na dvojskifu a na čtyřce bez kormidelníka. Vanda Hříbalová s Nelou Kalousovou usedly do dvojskifu a dojely na pátém místě. Dále již zmíněné dívky usedly do nepárové čtyřky s Anetou Krejčovou a ještě spojily síly s Pavlou Krejzovou, která závodí v kategorii žen. Musím podotknout, že dívky-juniorky to měly obzvlášť náročné, neboť byl závod spojen i se ženami. Jako to bývá, konkurence byla veliká, ale litoměřické veslařky se i s takovou konkurencí dobře popraly a dojely si pro krásné čtvrté místo.


Regata Bohemians byla premiérou pro mnoho našich mladších veslařů a velikou možností zjistit, jak jsou na tom naši soupeři z různých koutů republiky. Doufám, že neklidná Vltava moc nevystrašila naše začátečníky, a že budou dál nabírat všemožné zkušenosti, ať už ve formě vítězství, účasti, prohry nebo boje až do samého konce.


Gratuluji všem ke krásným výkonům a děkuji trenérům R. Kindlové, R. Peterkovi a P. Krejzové za organizaci, podporu a pevné nervy.


Výsledky najdete na webových stránkách Českého veslařského svazu.


Velkou regatu Bohemians zachycenou objektivem (autorky tohoto reportu) Terezy Krejzové najdete na klubovém profilu na rajčeti.

Ilustrační foto: T. Krejzová
kontrolní závody mládeže 2022 28.dubna 2022

Kontrolní závody mládeže se v letošním roce uskutečnily 23. a 24. dubna, tradičně na račickém veslařském kanále. Litoměřické veslování reprezentovaly dvě posádky – Mirek Vokálek na skifu juniorů a dvojka bez kormidelníka dorostenců Ondřeje Záruby a Lukáše Zadáka.


Bohužel výsledky obou posádek poznamenala nemoc, Miroslav Vokálek se umístil na čtvrtém místě ve finále „C“, přesto ale dostal šanci zabojovat o reprezentační dres na výcvikovém táboře. Dvojka dorostenců bohužel nemohla nastoupit do finálové jízdy „malého“ finále spojeného závodu dvojek juniorů a dorostenců a přišla tak o šanci na nominaci na letošní regatu CEFTA.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Strana 1 z 54
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2022
MČR mladšího a staršího žactva 2022
Mistrovství oblasti Labe, 2022
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...
členské příspěvky 2022
1.ledna 2022
Do kategorie dokumenty byl vložen aktualizovaný ceník pro rok 2022.

Vzhledem narůstajícím cenám veslařského vybavení a pro zachování plného rozsahu sportovní činnosti VK...

Designed by Cammeron