Aktuality

Otakar Hamerník oslavil padesáté narozeniny 19.června 2020

V úterý 16. června 2020 oslavil padesáté narozeniny kapitán veslařského klubu Slavoj Litoměřice pan Otakar Hamerník.

 

Stále aktivní veslař, Ing. Hamerník je jedním ze symbolů vzestupu litoměřického veslování v posledních deseti letech, protože právě v době hluboké krize kolem roku 2010 se výrazněji zapojil do organizačních záležitostí v klubu a později se přirozeně stal respektovaným členem výkonného výboru klubu. Kromě funkce kapitána, člena výkonného výboru a správce lodního parku je také jedním z nejpilnějších členů osmiveslice litoměřických mužů „masters.“

 

Úspěšným reprezentantem litoměřického veslování je také Otův syn, Otakar mladší.

 

Do dalších let přejeme Otovi především pevné zdraví, chuť do práce, bez které si fungování našeho klubu lze jen těžko představit a samozřejmě také mnoho životního elánu, štěstí a v neposední řadě též nejen sportovních úspěchů.

Valná hromada 2020 25.května 2020

Jménem předsedy zapsaného spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice, Ing. Jana Vahalíka zveme členy spolku na valnou hromadu, která se uskuteční  17. června 2020 od 17-ti hodin v sále loděnice VK Slavoj Litoměřice na Střeleckém ostrově v Litoměřicích, pokud to situace dovolí.


 

Co je nového ve veslařském klubu 25.května 2020

Tak jak nedokázala pandemie koronaviru překazit individuální přípravu našich sportovců, nezastavila ani činnost výkonného výboru klubu. Ten se v době nouzového stavu pravidelně setkával formou videokonferencí, aby diskutoval nad aktuálním nařízení vlády (posléze nařízeními Ministerstav zdravotníctví) s cílem v co nejkratší době obnovit veslařkou činnost v klubu.

Diskutovali se i možnosti rozvoje klubu, zařízení loděnice a mnohé se bude realizovat:

S podporou nadace ČEZ jsme v březnu koupili novou osmu Filippi, která doplní litoměřickou flotilu lodí pro mládežnické kategorie.

Již dnes se z chodby do loděnice dostanete přes kovové dveře jen s digitálním čipem. Tento systém zabezpečení bude realizován i na dveře do posilovny.

Slavoj Litoměřice zahájil opravu pánských záchodů v přízemí, která by měla být hotová do konce května.

V červnu budou do trenažérovny a posilovny instalována velkoplošná zrcadla, která pomohou se znazorněním a opravou technických veslařských chyb.

V plánu je koupě motorového člunu.

Další významnou událostí letošního roku bude zorganizování Oblastního přeboru Labe při Litoměřické regatě s mezinárodní účastí 2020, která se uskuteční v srpnu.

Výbor VK Slavoj Litoměřie se nadále snaží zlepšovat zázemí a podmínky v loděnici klubu, aby byla příprava našich sportovců co nejefektivnější.

Výročí webu litomericerowing.cz 15.května 2020

Před deseti dny to bylo přesně deset let od dne, kdy na web www.litomericerowing.cz byl vložen první příspěvek a tím tento web zahájil svou existenci.


Tím prvním příspěvkem byla informace o slavnostním zahájení sezony 2010 za účasti starosty města Litoměřice, opakovat něco podobného nám letos bohužel neumožní koronavirus.


Během těch deseti let se v klubu změnilo mnohé, v roce 2010 jsme si například snad neuměli ani představit, že bychom mohli ovládnout bodování Poháru ČR v některé z kategorií a přesto se to několikrát povedlo. V roce 2010 nás těšili úspěchy odchovanců litoměřického veslování, dnes se radujeme z úspěchů členů klubu. A v roce 2010 jsme vůbec nedokázali odhadnout jak úspěšný tento web bude, dnes můžeme spočítat, že za celých těch uplynulých deset let je průměrná návštěvnost tohoto webu přes 200 lidí denně.


Děkujeme za přízeň :-)

ilustrační foto: Z. Šuma
Litoměřická regata s mezinárodní účastí bude letos hostit Mistrovství oblasti Labe 6.května 2020

V souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy novým typem koronaviru zrušil ČVS všechny veslařské závody až do poloviny července 2020, včetně oblastních i celostátních mistrovských závodů, které byly přesunuty na srpen a září, za předpokladu, že bude možné je vůbec uskutečnit.

Letošní litoměřické regatě se potom dostalo cti, že její součástí bude otevřené Mistrovství oblasti Labe.

Pokud to aktuální situace dovolí, uskuteční se i toto Mistrovství v rámci Litoměřické regaty 29. - 30. srpna 2020 na Labi v Litoměřicích.

Podrobnosti připravujeme a budou zveřejňovány v následujících týdnech na tomto webu.

 

 

ilustrační foto
Tréninky v době nouzového stavu 15.dubna 2020

V souladu s Mimořádným opatřením MZ umožňujícím omezené sportování na venkovních sportovištích a doporučení ČVS, povoluje výbor VK Slavoj Litoměřice, z.s. trenink veslařů starších kategorií, tj. od dorostu výše a to pouze na 1x, 2x, 2- za předpokladu dodržení všech hygienických nařízení a doporučení.

Všechny společné prostory klubu, jako šatny, sprchy, posilovna a WC, jsou nadále uzavřeny.

Tréninky po dobu nouzového stavu koordinuje za VK Slavoj Litoměřice, z.s. Daniel Slavík

(email: danielslavik87@gmail.com)


O dalším vývoji vás budeme informovat, Sledujte, prosím, průběžně klubový web a facebook.

Výbor VK Slavoj LitoměřiceValná hromada 2020 20.března 2020

Vzhledem k aktuálnímu stavu v ČR se Valná hromada VK Slavoje Litoměřice uskuteční až to situace dovolí.


Výbor VK Slavoj Litoměřice

Důležitá informace pro všechny členy VK Slavoj Litoměřice 15.března 2020

Důležitá informace pro všechny členy VK Slavoje Litoměřice:


V návaznosti na vyhlášení omezení pohybu v ČR, je od 16.3.2020 do odvolání uzavřena loděnice a areál VK Slavoje Litoměřice pro všechny členy VK Slavoj Litoměřice.


Všechny tréninky i mimo lodenici se tudíž ruší !!!!!!!!!!


O dalším vyvoji vás budeme informovat, sledujte prosím průběžně klubový web a facebook.


Výbor VK Slavoj Litoměřice

Důležitá informace 12.března 2020

V návaznosti na vyhlášení nouzovového stavu z dnešního dne se do odvolání ruší veškeré treninky žactva.

O vývoji vás budeme informovat, sledujte prosím klubový web a facebook.

výbor VK Slavoj Litoměřice

Jarní veslařské regaty se ruší 11.března 2020

Důležité upozornění:

předsednictvo ČVS dnes rozhodlo na základě mimořádného opatření MZ ČR o zrušení všech veslařských regat konaných do 20.4.2020.

Jsou mezi nimi i závody, kterých se měli veslaři z Litoměřic zůčastnit a to:

4.4. Otrokovice 21. Mistrovství ČR na dlouhé dráze s mezinárodní účastí Jiskra Otrokovice

18.-19.4. Praha Regata Bohemians Praha Bohemians Praha

 

O dalším vývoji vás budeme informovat, sledujte prosím klubový facebook a web.

výbor VK Slavoj Litoměřice

 

Strana 2 z 48
53. Polabský pohár v Brandýse n/L 2020
Úspěch v anketě sportovec roku
Poháry KVM 1881, září 2020
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron