Aktuality

Mistrovství oblasti Labe 2021 11.června 2021

První závodní prověrku v letošní sezoně absolvovali veslaři VK Slavoj Litoměřice během víkendu 5. - 6. června 2021. Šlo o poměrně ostrý test, protože se zúčastnili Mistrovství oblasti Labe a podařilo se získat několik skvělých umístění, odzávodit spoustu krásných jízd a posbírat řadu cenných zkušeností.

 

Na start se postavilo 43 litoměřických posádek nebo posádek, kde litoměřičtí veslaři tvořili součást společenství a 29 z nich zasáhlo do finálových jízd, celkem se podařilo vybojovat 6 vítězství, pět druhým míst a deset umístění na třetí příčce.

 

Nejúspěšnější závodnicí litoměřické výpravy se stala mladší žákyně Alžběta Pláničková, která zvítězila na skifu i dvojskifu se Štěpánkou Řehákovou, která na skifu doveslovala pro fantastické třetí místo (obě děvčata závodí v kategorii dvanáctiletých mladších žaček). Skvělé výkony předvedl také dorostenec Mirek Vokálek, který zvítězil na dvojskifu se Štěpánem Fronkem, na skifu vybojoval druhou příčku a na párové čtyřce byl součástí „bronzové“ litoměřické lodi. Již v loňském roce předváděl Oliver Švagrovský s Mikolášem Brabcem skvělé výkony v kategorii mladších žáků, letos již závodí v kategorii žáků starších a na dvojskifu při premiéře na kilometrové trati dokázali přidat další litoměřické vítězství. Další člen loňské úspěšné párové čtyřky Matyáš Gall obsadil pěkné třetí místo na skifu dvanáctiletých mladších žáků. Další vítězství přidaly dvojky bez kormidelníka juniorek (V. Štěchová a T. Krejzová) a mužů (O. Hamerník ml. ve spol. se Svatůňkem z Brandýsa).

 

Litoměřičtí závodníci předvedli mnoho dalším krásných výsledků, ale za zmínku určitě stojí čtvrté místo dvojskifu mladších žaček Violy Kočí s Karolínou Kavkovou, které pokud mně paměť neklame, absolvovaly své první mistrovské závody. Pohled do výsledkové listiny musí těšit příznivce litoměřického veslování i s ohledem na pestrost zastoupení jednotlivých kategorií, v minulosti jsme měli problém obsazovat kategorie juniorské a mezi dospělými závodili především tzv. masters veslaři, letos do cíle dojely dvě párové čtyřky juniorek s litoměřickým zastoupením, dvojka juniorek zvítězila, jak jsem již psal, stejně jako dvojka mužů, skifař Bělohlávek dojel na třetím místě a navíc druhý skončil i mužský dvojskif. Všechny posádky v kategorii mužů tvoří závodníci do 23 let a veslaři kategorie masters se tak mohou soustředit na svůj vlastní program, přestože jejich srdnaté výkony v minulých letech bývaly ozdobou oblastních mistrovství a inspirací pro začínající veslaře.

 

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu a krásné fotky na rajčeti.

Dvojskif dorostenců Vokálek, Fronk, foto: Š. Krejzová
Litoměřičtí veslaři mají nový katamarán 2.května 2021

Trenerskému týmu v Litoměřicích přibyl nový pomocník, katamarán s maďarským rodokmenem. Tento šarlatový nováček vylepší dohled trenérů nad našimi veslaři a zároveň bude šetrným společníkem k ostatním uživatelům řeky.

 

Katamarán se podařilo získat s podporou nadace ČEZ.

Aktualizovaný ceník pro rok 2021 30.dubna 2021

Do dokumentů byl uložen aktualizovaný platný ceník na rok 2021.

Zemřel Jan Šmíd 23.března 2021

V pátek 19. března zemřel po krátké nemoci Jan Šmíd, do veslařského nebe odešel dlouholetý člen VK Slavoj Litoměřice, bývalý veslař a trenér, bylo mu 72 let.

Po skončení veslařské kariéry působil jako trenér v terezínské Dukle. Po roce 1989 se věnoval podnikání, ale zůstal věrným příznivcem litoměřického veslování, byl pravidelným návštěvníkem regat i dalších sportovně-společenských setkání v loděnici.

Čest jeho památce.
Jan Šmíd na archivních fotografiích (čtvrtý zprava)
Medaile na AMČR pro Pavlu Krejzovou 14.března 2021

V neděli 7. března 2021 se konalo Akademické mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažeru, s ohledem na přetrvávající opatření proti šíření koronaviru opět pouze na dálku, ale přesto jediná zástupkyně litoměřického veslování - Pavla Krejzová v dresu ústecké Univerzity Jana E. Purkyně předvedla skvělý výkon a vybojovala krásnou bronzovou medaili v závodě žen.

 

Výsledky najdete ke stažení na svazovém webu

Životní jubileum R. Peterky 6.března 2021

Již téměř sedm desetiletí je s litoměřickým veslováním neodmyslitelně spojeno jméno Radomila Peterky, který v sobotu 6. března oslaví své osmdesáté narozeniny.
V mládí byl členem posádek slavné generace litoměřických veslařů společně s O. Marečkem, bratry Vahalíky, pány Rývou, Běloubkem, Pospíchalem a dalšími. Později se stal trenérem a úspěchy jeho svěřenců z něj udělaly legendu veslařského klubu Slavoj Litoměřice. Mezi svěřence pana Peterky patřil mimo jiných také Zdeněk Pecka, ale i mnoho dalších skvělých veslařů a veslařek. Dokázal sbírat úspěchy s chlapci i děvčaty, se skifaři i posádkami v nepárových disciplínách, a právě proto mu označení "trenérská legenda" již mnoho let právem náleží. V posledních letech působí jako trenér žactva a se svými svěřenci dosáhl na historická vítězství - vítězství na MČR žactva s párovou čtyřkou starších žáků v letech 2015 a 2016, pokaždé s úplně jinou posádkou, úplně stejná série vítězství čtyřky s kormidelníkem starších žáků v letech 2019 a 2020, několik vítězství žákovských posádek na Pražských Primátorkách, první i třetí místo na MČR ve skifu starších žáků v roce 2015 a mnoho dalších medailí z mistrovských závodů.
K veslování přivedl také svou dceru Radku, se kterou v současné době tvoří velmi úspěšné trenérské duo v litoměřické veslařské loděnici.Do dalších let přejeme pevné zdraví a mnoho nejen trenérských úspěchů.

R. Peterka s úspěšnými svěřenci a psem, foto: archiv
Virtutální MČR ve veslování na trenažeru 2021 23.února 2021

Virtuální Mistrovství ČR 2021 ve veslování na trenažeru


Po dlouhých měsících bez závodění proběhlo v sobotu 13. února 2021 virtuální Mistrovství ČR 2021 ve veslování na trenažeru.


Mistrovství proběhlo, jak se hezky česky říká - „na dálku“ prostřednictvím platformy Homerace společnosti Time-team, která byla úspěšně použita už při Halovém ME 2021. Zapojení trenažeru Concept k počítači s internetem umožnilo zazávodit si i z útulného prostředí vlastního domova. Před závodem se objevily určité skeptické názory, hodnocení mistrovství bylo ale nakonec plošně kladné. Grafika na obrazovce při samotném závodu byla podobná té, na kterou jsme zvyklí při závodech v halách. Přihlásilo se hodně závodníků – jen dorostenců bylo 94. Za technickou přípravu trenažerů pro naše závodníky patří dík zejména Vítovi Suchánkovi.


Z našeho klubu se mistrovství zúčastnily 2 dorostenky, 4 juniorky, 1 závodnice v kategorii žen a 5 dorostenců a dosáhli těchto výsledků:


dky: 37. Barbora Marešová (čas: 8:20,9), 49. Anna Illichmannová (8:40,4), dci: 2. Miroslav Vokálek (6:34,0), 10. Ondřej Záruba (6:49,6), 49. Adam Kvašňák (7:17,9), 51. Štěpán Fronk (7:18,5), 55. Lukáš Zadák (7:21,2), jky: 18. Tereza Krejzová (7:55,0), 20. Viktorie Štěchová (7:57,4), 31. Vanda Hříbalová (8:16,3), 35. Nela Kalousová (8:21,0), ženy: 5. Pavla Krejzová (7:37,8)


Největším úspěchem je stříbrná medaile Miroslava Vokálka v závodě dorostenců, hodí se připomenout, že Míra byl nedávno přijat do Sportovního centra mládeže na základě obdobně kvalitního výkonu při jízdě na trenažeru na 6km. Kdo sází ten sklízí.


Potěšil i Ondra Záruba časem, umístěním v „top ten“ i nevyhlašovaným druhým místem mezi dorostenci ročníku 2006.


Text: V. Zadák

Zemřel Jan Slípka 7.ledna 2021

Včera, 6. ledna 2021 odešel do veslařského nebe pan Jan Slípka. Čestný člen ČVS a legenda litoměřického veslování, zemřel ve věku nedožitých 85 let.

 

Pan Slípka získával své první veslařské zkušenosti v litoměřické loděnici pod vedením Josefa Straky. Vynikající skifař byl využíván také jako skvělý kormidelník posádek, v nichž za vesly usedali např. E. Antoch, M. Jíška, V. Němec, M. Švagrovský, M. Vosáhlo a další veslaři z této veleúspěšné generace.

 

Po skončení závodní kariéry se Jan Slípka stal funkcionářem, který mimo jiné osm let působil ve funkci předsedy litoměřického klubu, v těchto letech klub navázal vztahy s berlínským veslařským klubem FSE (později FRV), které trvají dodnes a jejichž přínosem pro náš klub byl zisk několika desítek závodních lodí a pořádání celkem 30-ti ročníků přátelských regat tzv. dvojutkání. Navíc se podařilo v této době výrazně pozvednout sportovní prestiž litoměřické regaty, kterou se povedlo, především kvůli jazykové vybavenosti a kontaktům pana Slípky, obohatit o účast německých klubů a následně i zařadit tento závod do kalendáře FISA mezinárodních Masters regat. Několik desítek let působil Jan Slípka také jako předseda TJ Slavoj Litoměřice. Byl také prvním členem klubu, po kterém byla ještě za jeho života pojmenována jedna z lodí v litoměřickém klubu. K veslování přivedl také obě své děti, Jana i Gabrielu.

 

Čest jeho památce.

Jan Slípka, foto: Z. Šuma
Uzavření loděnice 18.prosince 2020

Ode dne 18.12.2020 se ruší treninky ve vnitřních prostorech. Zároveň se uzavírá loděnice VK Slavoj Litoměřice pro všechny členy veslařského klubu.

 

Trénujte samostatně, treninkový plán Vám sdělí Váš trenér. Buďte ve spojení s ním, nebo se obraťte na koordinátora treninků pana Dana Slavíka email: danielslavik87@gmail.com ).

 

O vývoji vás budeme informovat, sledujte prosím klubový web a facebook.

 

výbor VK Slavoj Litoměřice

MČR dorostu a juniorů 2020 23.listopadu 2020

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020 proběhlo ve dnech 2.- 4. října 2020, tedy ještě než republiku pevně sevřely okovy koronavirové pandemie. V dorostenecké kategorii se mistrovství zúčastnila absolutní česká špička, ale juniorské závody byly ochuzené o české reprezentanty, kteří museli po návratu z Mistrovství Evropy juniorů 2020 v Bělehradě nastoupit do karantény.

Z mistrovství si náš klub odvezl dva cenné kovy:

Ze stříbrné medaile ze závodu osmiveslic juniorek se radovala Tereza Krejzová, které veslovala společně s veslařkami Třeboně, Jindřichova Hradce a Pardubic.

Bronzovou medaili ukořistily Petra Hojdarová a Zuzana Zelinková v závodě dvojek dorostenek, ve kterém jsme měli i druhou posádku Krejčová Aneta- Hříbalová Vanda, která dojela pátá.

I další naši borci byli se probojovali do finále A:

2xjky: 4. Šponarová K.+ Štěchová V., a 6. Krejzová T. + Králová V. (Roudnice)

4x-dky: 4. Rúfusová K. ve společenství s Mělníkem

1xjky: 6. Šponarová K.

4x-jky: 6. Štěchová V., Krejzová T. ve společenství s Bohemians a Roudnicí

4x-jři: 5. Kynšt M. ve společenství se Slávií

4-dky: 6. Hojdarová P., Krejčová A., Hříbalová V., Zelinková Z.

Za zmínku stojí i vítězství ve finále B 4+dci naší posádky ve složení: Fronk Š., Kosík R., Lacko M., Lachman T., Hrzán D. (c).

Věřme, že naši mladí závodníci budou ve stávající složité situaci pokračovat v individuálních trénincích a neztratí motivaci k dalšímu výkonnostnímu růstu. Člověk teď jasně chápe, jak důležité je trénovat ve skupině. A také obecně, že sport je základ „normálního života“. Už se ale objevují nadějné signály…

Text: V. Zadák

Úspěšná dvojak bez kormidelníka dorostenek s trenérkami, foto: V. Zadák
Strana 2 z 50
XXVI. Roudnické sprinty 2021
67. Litoměřická regata s mezinárodní účastí a 19 vítězství domácích posádek
Poděkování pořadatelů 67. Litoměřické regaty
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron