Aktuality

Václav Vébr slaví 97. narozeniny 7.července 2023

Litoměřická veslařská legenda, čestný člen Českého veslařského svazu, pan Václav Vébr dnes, 7. července 2023 v úctyhodné kondici oslavil 97. narozeniny.

Přejeme do dalších let především pevné zdraví a mnoho životního elánu a těšíme se v loděnici na shledanou.

Mistrovství oblasti Labe 2023 4.července 2023

Čtyři desítky posádek se zastoupením litoměřických veslařů jsem napočítal ve výsledkové listině Mistrovství oblasti Labe, které se konalo 10. a 11. června 2023 v Labe aréně v Račicích. Celkem 32 posádek se potom zúčastnilo bojů o některou ze sad medailí a 22 uspělo. Velmi trefně hodnotila výsledky trenérka děvčat paní R. Kindlová, když pro litoměřické vystoupení použila meteorologické hodnocení „střídavě oblačno“.

Čtyři posádky zvítězili, to skutečně není mnoho, ale především výkony dvojskifů staršího žactva, děvčat Pláničkové a Kočí i chlapců Galla s Ryžíkem byli výborné a zaslouží si gratulace. Gratulace směřují také k dvojce dorostenek Duškové a Kloubské i čtyřce bez kormidelníka juniorů, kde Vokálek, Záruba a Fronk veslovali s roudnickým závodníkem Březnovským.

Čtyřka bez kormidelníka žen a osma juniorek jsou také klasifikovány na prvním místě, ale v jízdě bez soupeřů.

Další 4 posádky obsadily druhé místo a 12 lodí obohatilo své medailové kolekce o bronzové medaile.

Hrdinkou finálového dne byla Aneta Krejčová, která v kategorii žen absolvovala čtyři závody, přičemž dokázala vybojovat i třetí místo na skifu. Za zmínku stojí i účast posádek mužů i žen v závodě osmiveslic, kde jsme v obou kategoriích na start postavili „čisté“ klubové posádky, což je úkaz který se litoměřickým veslařům nepodařil více než 20 let.

Celkové hodnocení litoměřické účasti na oblastním mistrovství je tedy skutečně střídavě oblačno – hojná účast, výborná atmosféra, ale bohužel horší výsledky než v posledních letech.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Mezinárodní brněnská regata 2023 8.června 2023

Litoměřické mládežnické kategorie se druhý víkend v květnu, tedy 12. -14. 5. 2023, vydali závodit na Brněnskou přehradu, kde se konal jubilejní 50. ročník Mezinárodní brněnské regaty.

Na východ republiky se vydalo hned 13 litoměřických reprezentantů, kteří složili 13 posádek, ze kterých 3 jely finále A, 4 finále B a 2 finále C. Zbytku posádek bohužel nevyšel postup, některým opravdu jen o „setinky.“

V kategorii žáci starší se nám představili kluci na párové čtyřce s kormidelníkem ve složení Gall, Ryžík a Skřivánek ve společenství se Štětím s kormidelnící Krejzovou, kteří v "malém finále" doveslovali na pěkném 4. místě. Dále se žáci rozesadili do dvojskifů. Skřivánek se štětským závodníkem se do finále bohužel nepodívali, naopak Gall s Ryžíkem bojovali až do konce. Nakonec vybojovali krásné třetí místo se ztrátou jedné vteřiny na vítěze.

Na stejných disciplínách jsme mohli vidět i starší žákyně, které k tomu přidaly i závody na skifech. Právě skify byli pro naší výpravu speciální tím, že je děvčata Pláničková a Kočí jela už v pátek, neboť byly skifařky přihlášeny v hojném počtu. Obě děvčata si nakonec vybojovala účast ve finále B, Pláničková se umístila na druhém místě, Kočí dojela na čtvrtém místě. Do dvojskifu se usadila Svobodová a Ředinová, které dojely ve finále C na druhém místě. Všechny výše zmíněná děvčata si společně zajela párovou čtyřku s kormidelníkem a pod vedením kormidelnice Duškové vyhrály finále B, ale musím zmínit, že časem by se mohly měřit se závodnicemi ve velkém finále.

Do Brna se vydaly dorostenky Dušková a Kloubská, které spolu vystřídaly párové i nepárové veslování. V závodě dvojskifů děvčata bohužel do nedělních finálových jízd nepostoupily, ale na dvojce bez kormidelníka se jim dařilo o něco více. Ze sobotních jízd postoupily do finále A, kde nakonec vybojovaly hezké páté místo.

V neposlední řadě za náš klub závodily dorostenci. Brabec, Mejta, Balaštík a Pašek usedli do párové čtyřky bez kormidelníka, bohužel do neděle nepostoupili. Dvojskif Balaštík a Pašek se také do finále neprobojoval, Mejta a Brabec vyhráli finále C. Brabec následně usedl do skifu a po rychlé jízdě v sobotu dovesloval v nedělním finále A na šesté pozici.

Všem závodníkům gratulujeme k jejich výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu.

Text: T. Krejzová

ilustrační foto, zdroj: veslovani-litomerice na www.rajce.cz
Jarní veslařská regata Neratovice 2023 7.června 2023

O prvním květnovém víkendu 6. -7. 5. litoměřičtí veslaři nastartovali svou závodní sezónu v Neratovicích, kde proběhla Jarní veslařská regata, na jejímž startu jsme po 6 letech mohli vidět litoměřické klubové barvy. Litoměřičtí se ukázali hned v 44 posádkách. Dohromady se náš klub těšil celkem z 11 vítězství, 11 druhých míst a 15 třetích. Až na pár výjimek byla celá litoměřická výprava v Neratovicích úplně poprvé, proto byli tyto závody výjimečné v objevování nových míst a nabírání nových zkušeností.

Nejmladší litoměřická děvčata se představila ve všech disciplínách. Ve speciální disciplíně skif začátečníků nám startovaly hned dvě závodnice, a to Pláničková Adéla, která obsadila 6. pozici a Gramskopfová, která si dojela pro zlatou medaili. V disciplíně skif 12letých si zazávodila Pašková, která si dojela pro 5. místo. Spolu s Gamskopfovou usedla do dvojskifu a dojely na krásném druhém místě. Všechna zmíněná děvčata usedla do párové čtyřky s kormidelníkem se společenstvím s Neratovicemi a pod vedením Kočí dojely na třetím místě.

Mladší žáci byli velice úspěšní a z Neratovic si odváželi hned 4 medailová umístění. Malypetr a Brabec si vybojovali zlaté umístění na skifech a také na dvojskifu, a to rovnou dvakrát, v sobotu i v neděli. Nakonec usedli s děčínskými závodníky do párové čtyřky a dojeli na pěkném 3. místě.

Ani děvčata v kategorii starších žaček neotáleli a předvedli skvělé výkony. Pláničková Alžběta a stejně tak Kočí dojeli v disciplíně skif na třetím místě. Děvčata spolu usedla do dvojskifu a vítězně projely cílem. V závěsu za nimi dojel dvojskif Svobodová Anastázie a Ředinová. Výše zmíněné dvojskify spojily síly do párové čytřky a s kormidelnicí Duškovou se mohly těšit z krásného třetího místa.

Starší žáci nám také předvedli parádní výkony. Gall na skifu dojel jako druhý v pořadí a Ryžík ve skifech 13letých dojel jako první. Kluci usedli do dvojskifu a ve velice pěkném závodě jim těsně uteklo vítězství a dojeli na druhém místě. Přišlo ale zlepšení nálady, když kluci sedli společně s Doubkem a se štětským závodníkem do párové čtyřky a pod vedením kormidelnice Terezy Krejzové projeli vítězně cílem.

V kategorii dorostenek se nám na párové čtyřce bez kormidelníka ukázaly Dušková, Svobodová Rozálie, Vágnerová a Kloubská, které dojely 4. v pořadí. Dvojskif Svobodová s Vágnerovou doveslovaly do cíle jako 4. Dušková s Kloubskou se chopily párového vesla na dvojskifu, kde dojely jako třetí, ale i nepárového vesla na dvojce bez, kde se při jízdě proti juniorkám umístily na 4. místě. Dále jely na nepárové čtyřce bez společně s druhým zmíněným dvojskifem, a dojely na pěkném třetím místě.

V disciplíně skif dorostenců jsme mohli vidět dva litoměřické závodníky ve stejné jízdě. Až do konce to byl bratrovražedný souboj, který nakonec vyhrál Brabec a druhý za ním se umístil Mejta. Do párové čtyřky bez se s již zmíněnými kluky posadil Pašek a Balaštík a společně dojeli na 3. místě. Dále jeli dvojskify ve složení Brabec a Balaštík, kteří dojeli 2. a Mejta s Paškem, kteří doveslovali do cíle 3. v pořadí.

Také juniroky vyzkoušely všechny disciplíny. Na skifech se nám předvedla Marešová, doveslovala 2. a Illichmannová, která projela jako 3. v pořadí. Zmíněné juniorky na dvojce bez doveslovaly třetí a na dvojskifu druhé. Holky dále usedli do párové čtyřky se ženou Krejčovou a ve společenství se Štětím si dojely pro zlatou medaili.

V kategorii žen se nám představily sestry Krejzovy na dvojskifu a cílovou čáru projely jako 4.

Na závěr víkendových dní proběhly mixované závody, které jsou vždy odlehčením pro závodníky. Dušková a Brabec dojeli na pěkném 2. místě, Kloubská s Mejtou na 3. a Marešová s neratovickým závodníkem dojeli druzí. Párová čtyřka ve složení Gramskopfová, Pašková, Brabec, Malypetr s Kočí na kormidle dojela 3., druhá litoměřická párovka Pláničková, Svobodová, Gall, Ryžík a Krejzová na kormidle dojela 2.

První mládežnické závody letošní sezóny se velice povedly a závodníci se mohli pyšnit svými výkony. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu.

Text: T. Krejzová

ilustrační foto, zdroj: veslovani-litomerice na www.rajce.cz
M. Vokálek je mistrem Evropy na osmě 23.května 2023

Ve francouzském Brive la Gaillarde vyvrcholilo finálovými jízdami Mistrovství Evropy ve veslování kategorie U19, z vítězství se radovala česká osmiveslice a členem úspěšné posádky byl i závodník veslařského klubu Slavoj Litoměřice Mirek Vokálek.

Mirek sbírá medaile pravidelně již od žákovských kategorií, dokázal posbírat tituly republikového šampiona mezi dorostenci i juniory a vždy dokázal předvést spolehlivý výkon, když to bylo potřeba, jistě i to je důvod, proč se stal prvním litoměřickým veslařem, který se může pyšnit titulem juniorského mistra Evropy.

Ve velmi slušné formě se posádka představila už na mezinárodní regatě juniorů v Mnichově, ovšem na prvním z vrcholů sezony předvedla česká osmiveslice excelentní výkon a zvítězila před posádkami Rumunska, Itálie, Francie a Srbska. Letní světový šampionát se uskuteční na olympijské dráze v Paříži a všichni příznivci litoměřického veslování doufají, že se jej zúčastní i česká osmiveslice, svěřenci D. Vičíka, včetně Mirka Vokálka, který se v Litoměřicích připravuje ve skupině pod vedením trenérky Pavly Struhové.

Mirkovi, Pavle i všem dalším kdo se na tomto skvělém úspěchu podíleli, patří gratulace a přání, aby jim vydržela touha po dalších úspěších, kterými se ještě výrazněji zapíší mezi legendy litoměřického veslování, které na medaili na vrcholné evropské či světové regatě čekalo od roku 2010, kdy Milan Bruncvík ve čtyřce bez kormidelníka dovesloval na třetím místě na ME v Portugalsku.

Vítězná česká osma, M. Vokálek druhý zprava, zdroj fotografie: www.veslo.cz
MČR na Dlouhé dráze 2023 11.dubna 2023

V pátek 7. dubna 2023 se litoměřičtí skifaři vydali do Hořína na Mistrovství České republiky na Dlouhé dráze. Na startu jsme mohli vidět hned 7 litoměřických závodníků.

V kategorii dorostenek si svůj první „šestikiláček“ zajela Anežka Kloubská, která dojela 46. s časem 30:56,9.

Za juniorky startovala Anna Illichmannová, která skončila celkově 48. v čase 30:17,9.

Svou premiéru zažili také dorostenci Adam Mejta, který skončil 55. s časem 27:17,8 a Mikoláš Brabec, který s časem 27:51,9 projel cílem 63.

V kategorii juniorů jsme měli tři zástupce. Ondřej Záruba dojel 33. s časem 25:33,6 a Štěpán Fronk skončil celkově 65. s časem 26:56,0.

Nejlepší klubový výsledek zajel junior Miroslav Vokálek, který si svým 15. místem a časem 24:55,7 zajistil místo na Kontrolních závodech a bude tak mít možnost zabojovat o reprezentační dres.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci klubu a gratulujeme k předvedeným výkonům.

Mírovi přejeme hodně štěstí na Kontrolkách a budeme držet palce!

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Text: T. Krejzová

Valná hromada spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice 11.dubna 2023

Valná hromada spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice z.s. se 10. května 2023 v sále loděnice veslařského klubu.


Program najdete v pozvánce vložené do sekce dokumenty.

XXX. MMČR ve veslování na trenažeru, Jindřichův Hradec 2023 14.března 2023

V sobotu 18. února proběhlo v Jindřichově Hradci mezinárodní mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažeru. Na jih Čech se vydalo 7 litoměřických závodníků reprezentovat náš klub.

Největší radost příznivcům litoměřického veslování udělal (již tradičně) Miroslav Vokálek v kategorii juniorů, který si s časem 6:16,3 dojel pro senzační druhé místo pouze vteřinu za prvním hodonínským závodníkem (Míra možná doplatil na nevýhodný los, protože nestartoval se zapsaným kvalifikačním časem, nebyl tedy nasazen do jízdy s nejlepšími a ve své jízdě neměl vyrovnaného soupeře, který by jej „vyhecoval“ k ještě lepšímu výkonu, i přesto si posunul osobní maximum a zapsal skvělý výsledek do kroniky litoměřického veslování). Druhý zástupce litoměřického veslování v kategorii juniorů, O. Záruba se umístil na 12. příčce s časem 6:30,4.

V kategorii dorostenek startovala M. Dušková, skončila 44. s časem 8:21,2 a zaznamenala svůj zatím nejlepší čas v závodech Poháru ČR. E. Kloubská jela první trenažérové závody a mezi i o rok staršími soupeřkami dojela 64. s časem 8:58,3.

Za juniorky nastoupila B. Marešová, do cíle dojela 45. s časem 8:10,0 a zlepšila své kariérní maximum, druhou litoměřickou juniorkou byla S. Myslíková, která skončila 51. s časem 8:29,2.

Také v ženách jsme měli zástupkyni, a to Kalousovou, která dojela na 23. místě s časem 8:09,4 (meziroční zlepšení o 7 vteřin).

Všem zúčastněním gratulujeme k předvedeným výkonům a děkujeme za reprezentaci klubu.

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Text: T. Krejzová, drobné doplnění: J.W.

XI. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru 16.února 2023

Opět, po roční pauze, se uskutečnil ve středu 15. února 2023, přebor litoměřických základních škol ve veslování na trenažeru v tělocvičně 7. ZŠ. Havlíčkova. Letošního ročníku se zúčastnili žáci 4. až 8. tříd, ze šesti litoměřických základních škol. Čtvrťáci se představili na trati dlouhé 250 metrů a starší závodníci od 5. do 8. třídy potom na dvojnásobné distanci. Hodnoceny byly výkony jak jednotlivců, tak jednotlivých škol. Nejvíce se dařilo závodníkům 3. ZŠ. B. Němcové, kterým se podařilo zvítězit. Druhé místo obsadila 7. ZŠ. Havlíčkova, která obhajovala 1. místo z roku 2022 a na třetím místě se umístila reprezentace 8. ZŠ. Ladova.

Pořadatelé blahopřejí všem medailistům k dosaženým úspěchům. Závěrem chceme touto cestou poděkovat všem ředitelům zúčastněných škol, za vyslání týmů a speciálně paní ředitelce 7. ZŠ, Mgr. Blance Ježkové, za poskytnutí prostor pro uspořádání závodů. Na závěr nemůžeme opomenout poděkování pedagogickému doprovodu žáků a partnerům akce, za spolupráci a především všem závodníkům děkujeme za předvedené sportovní výkony a těšíme se na rok 2024 na XII. ročník.

Kompletní výsledky najdete ke stažení v sekci dokumenty (soubor: školní trenažery 2023 – výsledky) a odkaz na fotografie bude přiložen v nejbližších dnech.

Text: J. Kindl

Labský čtyřboj ve Štětí 2023 2.února 2023

V sobotu 21. ledna 2023 proběhl Labský čtyřboj ve Štětí, kterého se zúčastnilo i litoměřické žactvo. Žáci a žákyně se utkali ve čtyřech disciplínách, a to v jízdě na trenažeru, hodu medicinbalem, trojskoku a ve zdolání překážkové dráhy.

V kategorii žákyň starších narozených v roce 2009 závodily Svobodová Anastázie, která se umístila na 10. místě a Ředinová Nela, která skončila hned v závěsu za Stázkou. V kategorii žákyň o rok mladší náš klub reprezentovaly Svobodová Elena, která skončila na pěkném 6. místě a Fendrychová Dominika, která se umístila 24.

Za žákyně mladší narozené v roce 2011 závodily Pašková, která se umístila na třetím místě a získala bronzovou medaili, dále Gramskopfová Tereza s krásným umístěním na 4.-5. místě, neboť získala stejný počet bodů jako její soupeřka z Třeboně a také Eichlerová Magdaléna, která se umístila na 17. pozici.

Nejmladší litoměřická závodnice Vokálková Jana nenašla mezi soupeřkami konkurenci a svými výkony si vybojovala zlatou medaili.

Také chlapci všech zastoupených ročníků předvedli své výkony a ukázali, že ani oni nepodcenili zimní přípravu. V kategorii žáků starších 2009 se předvedli čtyři litoměřičtí závodníci, a to Černý Martin, který skončil 17.-18., Gall Matyáš, který se umístil 20.-22., Buncha Ivan, který se umístil 33. a také Skřivánek Adam, který skončil na 35. místě.

Za žáky o rok mladší nastoupili Doubek Jaromír, umístil se 12. a Řehák Jonáš, který skončil na 19.-20. místě.

Mladší žáky narozené v roce 2011 reprezentovali Malypetr Adam a Chornyj Ilja, kteří se spolu ještě s olomouckým závodníkem dělili o 13.-15. místo a Brabec Antonín, který skončil na 19. místě.

Nejmladší chlapci narození v roce 2012 také soupeřům ukázali, že nejsou žádná „béčka“. Da Palma David se umístil na krásném 5.-7. místě a Vrána Matěj skončil také na velice pěkné 13. pozici.

Na závěr se v rámci programu „Přijď veslovat“ jeli na trenažeru mixované štafety. Litoměřičtí trenéři Tereza Krejzová a Pavel Janák se spojili s tatínky žákyň ze štětského a litoměřického klubu, a neočekávaně, i pro ně samotné, se chopili příležitosti ukázat svým svěřencům, jak se závodí v džínových kalhotách. Tato štafeta nakonec projela cílem třetí v pořadí a odvezla si domů krásné medaile.

Ze Štětí jsme si přivezli nejen tři cenné kovy, ale také bohaté zkušenosti, které se nejmladším členům klubu určitě budou do budoucna hodit. Všem závodníkům gratulujeme k jejich úspěchům a děkujeme za reprezentaci klubu. Děkujeme trenérům za organizaci a rodičům za podporu.

Text: T. Krejzová

Strana 2 z 58
XII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru
Zemřel legendární veslař Zdeněk Pecka
Poděkování za pomoc při vyklízení loděnice
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron