Aktuality

69. Litoměřická regata s mezinárodní účastí je rozlosována 23.srpna 2023

Dne 23.8.2023 byla rozlosována 69. Litoměřická regata s mezinárodní účastí. V následujícím odkazu se dostanete na rozlosování, časový pořad a zápis z losování.

Pořadatelský sbor srdečně zve všechny příznivce veslařského sportu k účasti na této tradiční akci. Těšíme se na vaši účast.

Nový motorový člun rozšířil litoměřickou flotilu 10.srpna 2023

Litoměřická flotila doprovodných plavidel se rozrostla o další motorový člun (Astra 435, s motorem Suzuki), který jistě přispěje nejen ke zvýšení kvality samotného tréninku litoměřických závodníků, ale i ke zvýšení bezpečnosti při trénincích na řece. Nový motorový člun se podařilo získat s podporou Nadace ČEZ.

Nový člun už doprovází veslaře při tréninku
Na MČR se o jedinou litoměřickou medaili zasloužil skifař Ryžík 17.července 2023

Letošní mistrovské regaty se zatím litoměřickým veslařům příliš nevedou. Přelom června a července je tradičně termínem, kdy proběhnou republiková mistrovství všech veslařských kategorií, letos tento seriál zahájilo žactvo v Račicích, následovalo mistrovství dorostu, juniorů a seniorů tamtéž a uplynulý víkend zmíněný seriál skončil v Třeboni regatou masters kategorií.

Na MČR masters jsem ve výsledkové listině zastoupení litoměřické posádky bohužel nenašel, na regatách mladších kategorií jsme zastoupeni byli, ale bohužel se zřejmě nepodařilo ideálně načasovat formu a výsledkem je jediná medaile skifaře Jana Ryžíka na žákovském MČR a další čtyři finálové účasti na stejné regatě, ke kterým můžeme připočítat i osm účastí v jízdách finále „B“ a pět účastí ve finále „C“.

Na MČR dorostu, juniorů a seniorů jsme měli ve finálových jízdách „A“ i „B“ stejný počet posádek, tedy 5 a 8. Bohužel bez medailového zisku.

Nejlepšího výsledku tedy dosáhl Jan Ryžík na skifu starších žáků „U13“, který navíc přidal 5. místo na dvojskifu s M. Gallem, další finálové účasti přidal pátý dvojskif starších žaček Pláničkové a Kočí, šestý dvojskif mladších žáků A. Brabce s Malypetrem a čtvrtá párová osma mladšího žactva.

Mezi dorostenci, juniory a seniory dosáhl nejlepšího výsledku M. Vokálek 4. místem na párové čtyřce ve spol. s veslaři z LS Brno. Pátá místa přidaly dorostenky Dušková, Kloubská, Vágnerová a Chalupová na čtyřce bez kormidelníka a juniorky Marešová, Illichmannová a Da Palma (ve spol. s veslařkou ze Štětí) na párové čtyřce. Juniorky přidaly ještě šesté místo na čtyřce bez kormidelníka a na nekormidlované dvojce obsadily stejnou pozici také dorostenky.

Kompletní výsledky najdete tradičně na svazovém webu, bohužel letos nám nepřinášejí tolik radosti jako v letech předchozích, ale věřme, že „hubený“ rok bude opět vystřídán lety bohatými a příznivci litoměřického veslování budou mít zase důvod k oslavám jako po vítězství Mirka Vokálka na evropském šampionátu „U19“.

Václav Vébr slaví 97. narozeniny 7.července 2023

Litoměřická veslařská legenda, čestný člen Českého veslařského svazu, pan Václav Vébr dnes, 7. července 2023 v úctyhodné kondici oslavil 97. narozeniny.

Přejeme do dalších let především pevné zdraví a mnoho životního elánu a těšíme se v loděnici na shledanou.

Mistrovství oblasti Labe 2023 4.července 2023

Čtyři desítky posádek se zastoupením litoměřických veslařů jsem napočítal ve výsledkové listině Mistrovství oblasti Labe, které se konalo 10. a 11. června 2023 v Labe aréně v Račicích. Celkem 32 posádek se potom zúčastnilo bojů o některou ze sad medailí a 22 uspělo. Velmi trefně hodnotila výsledky trenérka děvčat paní R. Kindlová, když pro litoměřické vystoupení použila meteorologické hodnocení „střídavě oblačno“.

Čtyři posádky zvítězili, to skutečně není mnoho, ale především výkony dvojskifů staršího žactva, děvčat Pláničkové a Kočí i chlapců Galla s Ryžíkem byli výborné a zaslouží si gratulace. Gratulace směřují také k dvojce dorostenek Duškové a Kloubské i čtyřce bez kormidelníka juniorů, kde Vokálek, Záruba a Fronk veslovali s roudnickým závodníkem Březnovským.

Čtyřka bez kormidelníka žen a osma juniorek jsou také klasifikovány na prvním místě, ale v jízdě bez soupeřů.

Další 4 posádky obsadily druhé místo a 12 lodí obohatilo své medailové kolekce o bronzové medaile.

Hrdinkou finálového dne byla Aneta Krejčová, která v kategorii žen absolvovala čtyři závody, přičemž dokázala vybojovat i třetí místo na skifu. Za zmínku stojí i účast posádek mužů i žen v závodě osmiveslic, kde jsme v obou kategoriích na start postavili „čisté“ klubové posádky, což je úkaz který se litoměřickým veslařům nepodařil více než 20 let.

Celkové hodnocení litoměřické účasti na oblastním mistrovství je tedy skutečně střídavě oblačno – hojná účast, výborná atmosféra, ale bohužel horší výsledky než v posledních letech.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Mezinárodní brněnská regata 2023 8.června 2023

Litoměřické mládežnické kategorie se druhý víkend v květnu, tedy 12. -14. 5. 2023, vydali závodit na Brněnskou přehradu, kde se konal jubilejní 50. ročník Mezinárodní brněnské regaty.

Na východ republiky se vydalo hned 13 litoměřických reprezentantů, kteří složili 13 posádek, ze kterých 3 jely finále A, 4 finále B a 2 finále C. Zbytku posádek bohužel nevyšel postup, některým opravdu jen o „setinky.“

V kategorii žáci starší se nám představili kluci na párové čtyřce s kormidelníkem ve složení Gall, Ryžík a Skřivánek ve společenství se Štětím s kormidelnící Krejzovou, kteří v "malém finále" doveslovali na pěkném 4. místě. Dále se žáci rozesadili do dvojskifů. Skřivánek se štětským závodníkem se do finále bohužel nepodívali, naopak Gall s Ryžíkem bojovali až do konce. Nakonec vybojovali krásné třetí místo se ztrátou jedné vteřiny na vítěze.

Na stejných disciplínách jsme mohli vidět i starší žákyně, které k tomu přidaly i závody na skifech. Právě skify byli pro naší výpravu speciální tím, že je děvčata Pláničková a Kočí jela už v pátek, neboť byly skifařky přihlášeny v hojném počtu. Obě děvčata si nakonec vybojovala účast ve finále B, Pláničková se umístila na druhém místě, Kočí dojela na čtvrtém místě. Do dvojskifu se usadila Svobodová a Ředinová, které dojely ve finále C na druhém místě. Všechny výše zmíněná děvčata si společně zajela párovou čtyřku s kormidelníkem a pod vedením kormidelnice Duškové vyhrály finále B, ale musím zmínit, že časem by se mohly měřit se závodnicemi ve velkém finále.

Do Brna se vydaly dorostenky Dušková a Kloubská, které spolu vystřídaly párové i nepárové veslování. V závodě dvojskifů děvčata bohužel do nedělních finálových jízd nepostoupily, ale na dvojce bez kormidelníka se jim dařilo o něco více. Ze sobotních jízd postoupily do finále A, kde nakonec vybojovaly hezké páté místo.

V neposlední řadě za náš klub závodily dorostenci. Brabec, Mejta, Balaštík a Pašek usedli do párové čtyřky bez kormidelníka, bohužel do neděle nepostoupili. Dvojskif Balaštík a Pašek se také do finále neprobojoval, Mejta a Brabec vyhráli finále C. Brabec následně usedl do skifu a po rychlé jízdě v sobotu dovesloval v nedělním finále A na šesté pozici.

Všem závodníkům gratulujeme k jejich výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu.

Text: T. Krejzová

ilustrační foto, zdroj: veslovani-litomerice na www.rajce.cz
Jarní veslařská regata Neratovice 2023 7.června 2023

O prvním květnovém víkendu 6. -7. 5. litoměřičtí veslaři nastartovali svou závodní sezónu v Neratovicích, kde proběhla Jarní veslařská regata, na jejímž startu jsme po 6 letech mohli vidět litoměřické klubové barvy. Litoměřičtí se ukázali hned v 44 posádkách. Dohromady se náš klub těšil celkem z 11 vítězství, 11 druhých míst a 15 třetích. Až na pár výjimek byla celá litoměřická výprava v Neratovicích úplně poprvé, proto byli tyto závody výjimečné v objevování nových míst a nabírání nových zkušeností.

Nejmladší litoměřická děvčata se představila ve všech disciplínách. Ve speciální disciplíně skif začátečníků nám startovaly hned dvě závodnice, a to Pláničková Adéla, která obsadila 6. pozici a Gramskopfová, která si dojela pro zlatou medaili. V disciplíně skif 12letých si zazávodila Pašková, která si dojela pro 5. místo. Spolu s Gamskopfovou usedla do dvojskifu a dojely na krásném druhém místě. Všechna zmíněná děvčata usedla do párové čtyřky s kormidelníkem se společenstvím s Neratovicemi a pod vedením Kočí dojely na třetím místě.

Mladší žáci byli velice úspěšní a z Neratovic si odváželi hned 4 medailová umístění. Malypetr a Brabec si vybojovali zlaté umístění na skifech a také na dvojskifu, a to rovnou dvakrát, v sobotu i v neděli. Nakonec usedli s děčínskými závodníky do párové čtyřky a dojeli na pěkném 3. místě.

Ani děvčata v kategorii starších žaček neotáleli a předvedli skvělé výkony. Pláničková Alžběta a stejně tak Kočí dojeli v disciplíně skif na třetím místě. Děvčata spolu usedla do dvojskifu a vítězně projely cílem. V závěsu za nimi dojel dvojskif Svobodová Anastázie a Ředinová. Výše zmíněné dvojskify spojily síly do párové čytřky a s kormidelnicí Duškovou se mohly těšit z krásného třetího místa.

Starší žáci nám také předvedli parádní výkony. Gall na skifu dojel jako druhý v pořadí a Ryžík ve skifech 13letých dojel jako první. Kluci usedli do dvojskifu a ve velice pěkném závodě jim těsně uteklo vítězství a dojeli na druhém místě. Přišlo ale zlepšení nálady, když kluci sedli společně s Doubkem a se štětským závodníkem do párové čtyřky a pod vedením kormidelnice Terezy Krejzové projeli vítězně cílem.

V kategorii dorostenek se nám na párové čtyřce bez kormidelníka ukázaly Dušková, Svobodová Rozálie, Vágnerová a Kloubská, které dojely 4. v pořadí. Dvojskif Svobodová s Vágnerovou doveslovaly do cíle jako 4. Dušková s Kloubskou se chopily párového vesla na dvojskifu, kde dojely jako třetí, ale i nepárového vesla na dvojce bez, kde se při jízdě proti juniorkám umístily na 4. místě. Dále jely na nepárové čtyřce bez společně s druhým zmíněným dvojskifem, a dojely na pěkném třetím místě.

V disciplíně skif dorostenců jsme mohli vidět dva litoměřické závodníky ve stejné jízdě. Až do konce to byl bratrovražedný souboj, který nakonec vyhrál Brabec a druhý za ním se umístil Mejta. Do párové čtyřky bez se s již zmíněnými kluky posadil Pašek a Balaštík a společně dojeli na 3. místě. Dále jeli dvojskify ve složení Brabec a Balaštík, kteří dojeli 2. a Mejta s Paškem, kteří doveslovali do cíle 3. v pořadí.

Také juniroky vyzkoušely všechny disciplíny. Na skifech se nám předvedla Marešová, doveslovala 2. a Illichmannová, která projela jako 3. v pořadí. Zmíněné juniorky na dvojce bez doveslovaly třetí a na dvojskifu druhé. Holky dále usedli do párové čtyřky se ženou Krejčovou a ve společenství se Štětím si dojely pro zlatou medaili.

V kategorii žen se nám představily sestry Krejzovy na dvojskifu a cílovou čáru projely jako 4.

Na závěr víkendových dní proběhly mixované závody, které jsou vždy odlehčením pro závodníky. Dušková a Brabec dojeli na pěkném 2. místě, Kloubská s Mejtou na 3. a Marešová s neratovickým závodníkem dojeli druzí. Párová čtyřka ve složení Gramskopfová, Pašková, Brabec, Malypetr s Kočí na kormidle dojela 3., druhá litoměřická párovka Pláničková, Svobodová, Gall, Ryžík a Krejzová na kormidle dojela 2.

První mládežnické závody letošní sezóny se velice povedly a závodníci se mohli pyšnit svými výkony. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu.

Text: T. Krejzová

ilustrační foto, zdroj: veslovani-litomerice na www.rajce.cz
M. Vokálek je mistrem Evropy na osmě 23.května 2023

Ve francouzském Brive la Gaillarde vyvrcholilo finálovými jízdami Mistrovství Evropy ve veslování kategorie U19, z vítězství se radovala česká osmiveslice a členem úspěšné posádky byl i závodník veslařského klubu Slavoj Litoměřice Mirek Vokálek.

Mirek sbírá medaile pravidelně již od žákovských kategorií, dokázal posbírat tituly republikového šampiona mezi dorostenci i juniory a vždy dokázal předvést spolehlivý výkon, když to bylo potřeba, jistě i to je důvod, proč se stal prvním litoměřickým veslařem, který se může pyšnit titulem juniorského mistra Evropy.

Ve velmi slušné formě se posádka představila už na mezinárodní regatě juniorů v Mnichově, ovšem na prvním z vrcholů sezony předvedla česká osmiveslice excelentní výkon a zvítězila před posádkami Rumunska, Itálie, Francie a Srbska. Letní světový šampionát se uskuteční na olympijské dráze v Paříži a všichni příznivci litoměřického veslování doufají, že se jej zúčastní i česká osmiveslice, svěřenci D. Vičíka, včetně Mirka Vokálka, který se v Litoměřicích připravuje ve skupině pod vedením trenérky Pavly Struhové.

Mirkovi, Pavle i všem dalším kdo se na tomto skvělém úspěchu podíleli, patří gratulace a přání, aby jim vydržela touha po dalších úspěších, kterými se ještě výrazněji zapíší mezi legendy litoměřického veslování, které na medaili na vrcholné evropské či světové regatě čekalo od roku 2010, kdy Milan Bruncvík ve čtyřce bez kormidelníka dovesloval na třetím místě na ME v Portugalsku.

Vítězná česká osma, M. Vokálek druhý zprava, zdroj fotografie: www.veslo.cz
MČR na Dlouhé dráze 2023 11.dubna 2023

V pátek 7. dubna 2023 se litoměřičtí skifaři vydali do Hořína na Mistrovství České republiky na Dlouhé dráze. Na startu jsme mohli vidět hned 7 litoměřických závodníků.

V kategorii dorostenek si svůj první „šestikiláček“ zajela Anežka Kloubská, která dojela 46. s časem 30:56,9.

Za juniorky startovala Anna Illichmannová, která skončila celkově 48. v čase 30:17,9.

Svou premiéru zažili také dorostenci Adam Mejta, který skončil 55. s časem 27:17,8 a Mikoláš Brabec, který s časem 27:51,9 projel cílem 63.

V kategorii juniorů jsme měli tři zástupce. Ondřej Záruba dojel 33. s časem 25:33,6 a Štěpán Fronk skončil celkově 65. s časem 26:56,0.

Nejlepší klubový výsledek zajel junior Miroslav Vokálek, který si svým 15. místem a časem 24:55,7 zajistil místo na Kontrolních závodech a bude tak mít možnost zabojovat o reprezentační dres.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci klubu a gratulujeme k předvedeným výkonům.

Mírovi přejeme hodně štěstí na Kontrolkách a budeme držet palce!

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Text: T. Krejzová

Valná hromada spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice 11.dubna 2023

Valná hromada spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice z.s. se 10. května 2023 v sále loděnice veslařského klubu.


Program najdete v pozvánce vložené do sekce dokumenty.

Strana 2 z 59
Mistrovství ČR 2024
Litoměřické veslování ztratilo další legendu, zemřel Václav Vébr
Vokálek s Fronkem sbírali úspěchy v anketě Sportovec Litoměřicka
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron