Aktuality

Poháry KVM 1881, září 2020 19.září 2020

Poháry  Klubu veslařů mělnických 1881 se uskutečnili na soutoku Labe a Vltavy v sobotu 5. září 2020. Ve výsledkové listině jsem napočítal celkem 44 posádek se zastoupením závodníků VK Slavoj Litoměřice, přičemž 17 z nich zvítězilo, 8 dojelo na druhém místě a 11 na třetím.

Již tradičně úspěšní byli mladší žáci, když Mejta se Švagrovským ovládli závod dvojskifů a společně s M. Gallem, M. Brabcem a kormidelníkem Hrzánem i párových čtyřek. Tentokrát chlapce skvěle napodobily také děvčata ve stejné kategorii, když Alžběta Pláničková a Štěpánka Řeháková zvítězily také na dvojskifu a následně společně s Rozou Ferzikovou a Karolínou Kavkovou i na párové čtyřce, kterou kormidloval také David Hrzán. Starší žačky zvítězily na skifu (13 let, M.Dušková) a dvojskifu (z výsledkové listiny nelze přesně určit složení posádky, snad mi nějaký pozorný čtenář pošle sestavu J ). Opět stejných úspěchů dosáhli chlapci – starší žáci, když na skifu zvítězil J. Lacko a na dvojskifu V. Horn a O. Záruba. Dařilo se také dorostencům, kde na párové čtyřce zvítězila posádka: M. Lacko, M. Vokálek, M. Šmerda a A. Kvašňák. Chlapci se rozsadili do dvojskifů, ve kterých také nepoznali porážku ani Vokálek s Lackem, ani Šmerda s Kvašňákem. Mezi dorostenkami si medaili z Mělníka odvezla jen skifařka Krejčová, ale velmi plodná byla účast litoměřických juniorek, když na skifech zvítězily Šponarová i Štěchová, na dvojskifu Šponarová s T. Krejzovou a Štěchová s roudnickou veslařkou Královou.

 

Poslední litoměřický úspěch přidala osmiveslice MIX, ve které spolu s veslaři z Roudnice nad Labem a Mělníka závodili také Š. Fronk, T. Lachman, R. Kosík, A. Illichmannová a  V. Hříbalová.

 

Úspěšní byli litoměřičtí veslaři také ve vypsaných bodovacích soutěžích, o těchto úspěších se více dozvíte na klubovém profilu na facebooku.

 

Výsledky jsou dostupné ke stažení na svazovém webu.

Roušky a pohyb v loděnice 10.září 2020

V návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví, které zavedlo povinné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách budov mimo bydliště, informuje vedení VK Slavoj Litoměřice všechny členy veslařského klubu o povinosti mít zakrytá ústa a nos (např. rouškou) při vstupu do loděnice. Ve společných prostorách, jako jsou např. šatny se prosím zdržujte jen minimálně.

 

O dalším vývoji vás budeme informovat.

 

Výbor VK Slavoj Litoměřice

66. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 2020 4.září 2020

Již 66. ročníku Litoměřické regaty s mezinárodní účastí, letos i otevřeného Mistrovství oblasti Labe se zúčastnilo celkem 56 posádek se zastoupením Litoměřických veslařů. Z těchto posádek pět zvítězilo v nedělním finále, sedm ovládlo svou rozjížďku nebo dělené finále a jedna párová čtyřka mužů kategorie masters v sestavě O. Hamerník, J. Vahalík, M. Dadejík a M. Březina zvítězila ve své kategorii masters veslařů. V bodování klubů, kde se počítaly každé posádce body jen jedenkrát (tzn. pokud se jela v sobotu rozjížďka a v neděli finále, body sbíraly posádky jen v sobotu, pokud se jelo přímo nedělní finále, přidělovaly se body v neděli) dokázal domácí tým odolat náporu hodonínských veslařů a pohár pro vítěze bodování klubů zůstal v Litoměřicích.

 

Z vítězství ve finálových jízdách se radovaly ty to litoměřické posádky: dvojka  bez kormidelníka dorostenek (V. Hříbalová, A. Krejčová), dvojskif juniorek (V. Štěchová, spol. s Hodonínskou veslařkou Hýbnerovou), čtyřka s kormidelníkem starších žáků (O. Záruba, V. Horn, L. Zadák, J. Rožec a korm. M. Dušková), Jan Lacko na skifu starších žáků 13-ti letých a párová čtyřka mladších žáků (A. Mejta, O. Švagrovský, M. Gall, M. Brabec a korm. K. Rúfusová), která nedala soupeřům šanci na zisk medaile ani v sobotní rozjížďce.

 

V sobotu dále zvítězili dorostenci na párové čtyřce (Šmerda, Vokálek, Fronk a Jánský, v nedělním finále skončili chlapci třetí), párová čtyřka starších žáků (Záruba, Horn, L. Zadák, Rožec a korm. Da Palma, FA 3. místo), P. Zadák na skifu mužů (FA 4. místo), K. Šponarová na skifu juniorek (FA DNS), K. Csatová a M. Dušková na skifech starších žaček 13-ti letých i na dvojskifu (FA 3., resp. 5. místo na skifech a 4. na dvojskifu), Jan Lacko na skifu starších žáků 13-ti letých, který ovládl i nedělní finále a o párové čtyřce mladších žáků jsem psal už v předchozím odstavci.

 

V děleném finále zvítězila párová čtyřka mix staršího žactva v sestavě Záruba, Horn, Csatová, Dušková a korm. T. Krejzová.

 

Dalších šest litoměřických posádek doveslovalo na druhém místě a devět obsadilo třetí příčku.

 

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu a spoustu krásných fotek na rajčeti.

párová čtyřka dorostenců ovládla sobotní rozjížďku, foto: Š. Krejzová
Poděkování ředitele 66. Litoměřické regaty 31.srpna 2020

Ředitel závodů 66. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí a letos také otevřeného Mistrovství oblasti Labe děkuje celému pořadatelskému týmu za uspořádání vydařeného závodního víkendu.


Díky patří také všem závodníkům ze předvedené výkony a krásné veslařské souboje v duchu fair play, poděkování náleží samozřejmě také sboru rozhodčích za řízení závodů, řidičům motorových člunů, všem členům klubu a jejich rodinným příslušníkům za pomoc s organizací závodů, přípravou dráhy, skvěle zvládnutý catering a také bleskový úklid po skončení závodů.


Děkujeme také všem zúčastněným klubům, že i v době „koronavirové“ přijely do Litoměřic a blahopřejeme všem, kdo si z Litoměřic odváží medaile za vítězství.


Velké poděkovaní patří také litoměřickým trenérům mládeže, že po skončení závodů udrželi své svěřence v areálu a ti pomohli se závěrečným úklidem.


V neposlední řadě děkujeme partnerům klubu i regaty za podporu, bez níž by nebylo možné závody v tomto rozsahu vůbec uskutečnit.


Děkujeme a těšíme se zase za rok v Litoměřicích na shledanou.

M.Dušková zvítězila na letošní regatě, foto: Š. Krejzová
Valná hromada 2020 8.července 2020

Ve středu 17. června 2020 proběhla v sále loděnice veslařského klubu Slavoj Litoměřice, z. s. valná hromada.


Členové spolku si zvolili na čtyřleté funkční období nový výkonný výbor klubu ve složení: Ing. J. Vahalík, Ing. O. Hamerník, Ing. V. Suchánek, Bc. D. Slavík a nově také Mgr. Jaroslav Kindl, který nahradil ve výboru Jana Stejskala. Pan Stejskal působil ve vedení klubu několik desítek let, část z tohoto období zastával také funkci předsedy klubu a za jeho obětavou práci pro klub mu patří velké poděkování, nicméně pan Stejskal z klubu rozhodně neodchází a nově byl zvolen členem kontrolní komise, společně s Ing. Miloslavem Matulou a R. Šmerdou.


Výkonný výbor na své schůzi následně zvolil do svého čela Ing. Jana Vahalíka, který tedy bude další čtyři roky zastávat post předsedy klubu.

V. Vébr oslavil 94. narozeniny 8.července 2020

V úterý 7. července 2020 oslavil krásné 94. narozeniny nestor litoměřického veslování pan Václav Vébr.


Do další let přejeme pevně zdraví, životní pohodu a těšíme se na setkání v loděnici na Střeleckém ostrově :-)

Distanční závody, Štětí 2020 26.června 2020

V neděli 14. června se nejen závodníci litoměřického veslařského klubu představili na distančním závodě na 6 km ve Štětí. Litoměřické veslování reprezentovalo celkem osm skifařů, nejlepšího výsledku dosáhla mezi juniorkami jedenáctá Klára Šponarová. Velmi slušné umístění vybojovala mezi dorostenkami i Aneta Krejčová, která skončila 16. a jen o tři příčky horší výsledek zapsal mezi dorostenci Mirek Vokálek, který skončil 19. v čase 23:23,0, což je z litoměřických veslařů druhý nejlepší dosažený čas a za, z litoměřických závodníků, nejrychlejším M. Bělohlávkem (21. místo v kategorii juniorů) Mirek zaostal jen o 1,4 vteřiny. Mezi dorostenkami se umístila Z. Zelinková 29., P. Hojdarová 33. a v kategorii stejně starých chlapců dovesloval 34. J. Foud a 37. Š. Fronk.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Memoriál L. Vosátky v Roudnici n/L 2020 22.června 2020

V sobotu 6. června 2020 se po „koronavirové“ pauze konečně rozběhla závodní sezona pro litoměřické veslaře. O pořadatelství Memoriálu Ladislava Vosátky se podělil VK Roudnice nad Labem s VK Ohře Louny a na startu nemohli chybět ani závodníci litoměřického Slavoje. Celkem jsem ve výsledkové listině napočítal 48 posádek s litoměřickou účastí a z těchto se hned jedenáct umístilo na prvním místě. Medailové žně zahájil dvojskif starších žáků O. Záruby a V. Horna, na který navázala párová čtyřka dorostenců v sestavě: A. Kvašňák, M. Vokálek, J. Foud a A. Jánský. Další vítězství pro litoměřické barvy přidala také párová čtyřka, ale tentokrát v kategorii mladších žáků, do které k již zkušenému Adamu Mejtovi usedli letošní nováčci Matyáš Gall, Oliver Švagrovský a Mikoláš Brabec, kteří tak všichni vybojovali své první medaile pro vítěze veslařské regaty. Kormidelnicí této posádky byla Magdalena Dušková. Následně opět přispěli dorostenci, tentokrát na dvojskifu M. Lacko a R. Kosík, po nichž své skifařské jízdy ovládli starší žáci V. Horn a J. Lacko. Další medaili přidali na dvojskifu mladších žáků potomci legend litoměřického veslování Mejta a Švagrovský. Následoval triumf kormidlované párové čtyřky starších žáků v sestavě: L. Zadák, O. Záruba, V. Horn a J. Rožec, kormidelnicí byla opět M. Dušková. Litoměřické medailové účty uzavřely tři triumfy dorostenců na skifech, ve kterých své jízdy ovládli R. Kosík, A. Kvašňák a M. Vokálek.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu, moc pěkné fotky potom na rajčeti.

Párová čtyřka mladších žáků, foto: p. Brabec
Otakar Hamerník oslavil padesáté narozeniny 19.června 2020

V úterý 16. června 2020 oslavil padesáté narozeniny kapitán veslařského klubu Slavoj Litoměřice pan Otakar Hamerník.

 

Stále aktivní veslař, Ing. Hamerník je jedním ze symbolů vzestupu litoměřického veslování v posledních deseti letech, protože právě v době hluboké krize kolem roku 2010 se výrazněji zapojil do organizačních záležitostí v klubu a později se přirozeně stal respektovaným členem výkonného výboru klubu. Kromě funkce kapitána, člena výkonného výboru a správce lodního parku je také jedním z nejpilnějších členů osmiveslice litoměřických mužů „masters.“

 

Úspěšným reprezentantem litoměřického veslování je také Otův syn, Otakar mladší.

 

Do dalších let přejeme Otovi především pevné zdraví, chuť do práce, bez které si fungování našeho klubu lze jen těžko představit a samozřejmě také mnoho životního elánu, štěstí a v neposední řadě též nejen sportovních úspěchů.

Valná hromada 2020 25.května 2020

Jménem předsedy zapsaného spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice, Ing. Jana Vahalíka zveme členy spolku na valnou hromadu, která se uskuteční  17. června 2020 od 17-ti hodin v sále loděnice VK Slavoj Litoměřice na Střeleckém ostrově v Litoměřicích, pokud to situace dovolí.


 

Strana 2 z 49
Virtutální MČR ve veslování na trenažeru 2021
Zemřel Jan Slípka
Uzavření loděnice
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron