Aktuality

Valná hromada spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice 11.dubna 2023

Valná hromada spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice z.s. se 10. května 2023 v sále loděnice veslařského klubu.


Program najdete v pozvánce vložené do sekce dokumenty.

XXX. MMČR ve veslování na trenažeru, Jindřichův Hradec 2023 14.března 2023

V sobotu 18. února proběhlo v Jindřichově Hradci mezinárodní mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažeru. Na jih Čech se vydalo 7 litoměřických závodníků reprezentovat náš klub.

Největší radost příznivcům litoměřického veslování udělal (již tradičně) Miroslav Vokálek v kategorii juniorů, který si s časem 6:16,3 dojel pro senzační druhé místo pouze vteřinu za prvním hodonínským závodníkem (Míra možná doplatil na nevýhodný los, protože nestartoval se zapsaným kvalifikačním časem, nebyl tedy nasazen do jízdy s nejlepšími a ve své jízdě neměl vyrovnaného soupeře, který by jej „vyhecoval“ k ještě lepšímu výkonu, i přesto si posunul osobní maximum a zapsal skvělý výsledek do kroniky litoměřického veslování). Druhý zástupce litoměřického veslování v kategorii juniorů, O. Záruba se umístil na 12. příčce s časem 6:30,4.

V kategorii dorostenek startovala M. Dušková, skončila 44. s časem 8:21,2 a zaznamenala svůj zatím nejlepší čas v závodech Poháru ČR. E. Kloubská jela první trenažérové závody a mezi i o rok staršími soupeřkami dojela 64. s časem 8:58,3.

Za juniorky nastoupila B. Marešová, do cíle dojela 45. s časem 8:10,0 a zlepšila své kariérní maximum, druhou litoměřickou juniorkou byla S. Myslíková, která skončila 51. s časem 8:29,2.

Také v ženách jsme měli zástupkyni, a to Kalousovou, která dojela na 23. místě s časem 8:09,4 (meziroční zlepšení o 7 vteřin).

Všem zúčastněním gratulujeme k předvedeným výkonům a děkujeme za reprezentaci klubu.

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Text: T. Krejzová, drobné doplnění: J.W.

XI. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru 16.února 2023

Opět, po roční pauze, se uskutečnil ve středu 15. února 2023, přebor litoměřických základních škol ve veslování na trenažeru v tělocvičně 7. ZŠ. Havlíčkova. Letošního ročníku se zúčastnili žáci 4. až 8. tříd, ze šesti litoměřických základních škol. Čtvrťáci se představili na trati dlouhé 250 metrů a starší závodníci od 5. do 8. třídy potom na dvojnásobné distanci. Hodnoceny byly výkony jak jednotlivců, tak jednotlivých škol. Nejvíce se dařilo závodníkům 3. ZŠ. B. Němcové, kterým se podařilo zvítězit. Druhé místo obsadila 7. ZŠ. Havlíčkova, která obhajovala 1. místo z roku 2022 a na třetím místě se umístila reprezentace 8. ZŠ. Ladova.

Pořadatelé blahopřejí všem medailistům k dosaženým úspěchům. Závěrem chceme touto cestou poděkovat všem ředitelům zúčastněných škol, za vyslání týmů a speciálně paní ředitelce 7. ZŠ, Mgr. Blance Ježkové, za poskytnutí prostor pro uspořádání závodů. Na závěr nemůžeme opomenout poděkování pedagogickému doprovodu žáků a partnerům akce, za spolupráci a především všem závodníkům děkujeme za předvedené sportovní výkony a těšíme se na rok 2024 na XII. ročník.

Kompletní výsledky najdete ke stažení v sekci dokumenty (soubor: školní trenažery 2023 – výsledky) a odkaz na fotografie bude přiložen v nejbližších dnech.

Text: J. Kindl

Labský čtyřboj ve Štětí 2023 2.února 2023

V sobotu 21. ledna 2023 proběhl Labský čtyřboj ve Štětí, kterého se zúčastnilo i litoměřické žactvo. Žáci a žákyně se utkali ve čtyřech disciplínách, a to v jízdě na trenažeru, hodu medicinbalem, trojskoku a ve zdolání překážkové dráhy.

V kategorii žákyň starších narozených v roce 2009 závodily Svobodová Anastázie, která se umístila na 10. místě a Ředinová Nela, která skončila hned v závěsu za Stázkou. V kategorii žákyň o rok mladší náš klub reprezentovaly Svobodová Elena, která skončila na pěkném 6. místě a Fendrychová Dominika, která se umístila 24.

Za žákyně mladší narozené v roce 2011 závodily Pašková, která se umístila na třetím místě a získala bronzovou medaili, dále Gramskopfová Tereza s krásným umístěním na 4.-5. místě, neboť získala stejný počet bodů jako její soupeřka z Třeboně a také Eichlerová Magdaléna, která se umístila na 17. pozici.

Nejmladší litoměřická závodnice Vokálková Jana nenašla mezi soupeřkami konkurenci a svými výkony si vybojovala zlatou medaili.

Také chlapci všech zastoupených ročníků předvedli své výkony a ukázali, že ani oni nepodcenili zimní přípravu. V kategorii žáků starších 2009 se předvedli čtyři litoměřičtí závodníci, a to Černý Martin, který skončil 17.-18., Gall Matyáš, který se umístil 20.-22., Buncha Ivan, který se umístil 33. a také Skřivánek Adam, který skončil na 35. místě.

Za žáky o rok mladší nastoupili Doubek Jaromír, umístil se 12. a Řehák Jonáš, který skončil na 19.-20. místě.

Mladší žáky narozené v roce 2011 reprezentovali Malypetr Adam a Chornyj Ilja, kteří se spolu ještě s olomouckým závodníkem dělili o 13.-15. místo a Brabec Antonín, který skončil na 19. místě.

Nejmladší chlapci narození v roce 2012 také soupeřům ukázali, že nejsou žádná „béčka“. Da Palma David se umístil na krásném 5.-7. místě a Vrána Matěj skončil také na velice pěkné 13. pozici.

Na závěr se v rámci programu „Přijď veslovat“ jeli na trenažeru mixované štafety. Litoměřičtí trenéři Tereza Krejzová a Pavel Janák se spojili s tatínky žákyň ze štětského a litoměřického klubu, a neočekávaně, i pro ně samotné, se chopili příležitosti ukázat svým svěřencům, jak se závodí v džínových kalhotách. Tato štafeta nakonec projela cílem třetí v pořadí a odvezla si domů krásné medaile.

Ze Štětí jsme si přivezli nejen tři cenné kovy, ale také bohaté zkušenosti, které se nejmladším členům klubu určitě budou do budoucna hodit. Všem závodníkům gratulujeme k jejich úspěchům a děkujeme za reprezentaci klubu. Děkujeme trenérům za organizaci a rodičům za podporu.

Text: T. Krejzová

Členské příspěvky na rok 2023 2.ledna 2023

Výkonný výbor VK Slavoj Litoměřice, z.s. oznámil úpravu výše členských příspěvků pro rok 2023, která bude stanovena takto: členské příspěvky budou 5000 Kč/rok, příspěvek „druhého sourozence“ bude  3000 Kč/rok, důchodci zaplatí ročně 1000 Kč a roční udržovací příspěvek bude 500 Kč.

ilustrační foto od Š. Krejzové
PF 2023 1.ledna 2023

Včera odplul do minulosti rok 2022, litoměřickému veslování přinesl několik velmi pěkných zápisů do historie v podobě zisku cenných kovů, nominace litoměřických závodníků do různých výběrů, ale také se podařilo uspořádat další ročník litoměřické regaty s mezinárodní účastí, na jaře také dvojutkání s ukrajinskými veslaři, na podzim tradiční Káču a na Silvestra se v loděnici sešlo více než dvacet veslařů a příznivců veslařského sportu, aby se rozloučili s končícím rokem a vzájemně si popřáli co možná nejlepší rok přicházející.

 

Přejeme tedy i zde všem členům klubu, partnerům a příznivcům litoměřického veslování dobrý rok 2023, mnoho nejen sportovních úspěchů a především pevné zdraví a radost nejen z výsledků litoměřických veslařů.

Muži kategorie masters při
XXVI. veřejný halový triatlon Louny 2022 29.prosince 2022

V sobotu 19. listopadu 2022 se v Lounech uskutečnil už XXVI. ročník populárního veřejného halového triatlonu, závodu, který kombinuje jízdu na rotopedu a veslařském trenažeru doplněné člunkovým během. Za uplynulých 25 ročníků prošel závod řadou obměn a vystřídalo se na něm několik generací litoměřických veslařů, z nichž mnozí si z Loun odvezli cenné úspěchy a úplně všichni se domů vraceli obohaceni o zážitek z velmi zajímavého závodu.


Ve výsledkové listině letošního ročníku jsem napočítal 22 litoměřických závodníků. Nejlepšího výsledku dosáhla třetím místem starší žačka Elen Svobodová (roč. 2010, startovní pole: 23 závodnic). Čtvrtá se v kategorii žen (7 závodnic) umístila T. Krejzová, páté místo obsadila V. Hříbalová. Pátá místa obsadili také Kateřina Pašková (žkym 2011), Adam Malypetr (žcim 2011) a Sára Strmeňová (žkys 2009). Šesté místo vybojoval mladší žák Kryštof Ludvík (žcim 2012).


Juniorky K. Urbánková, A.S. da Palma a S. Myslíková obsadily ve své kategorii 7.-9. místo. Jedenáctá místa patřila ve výsledkové listině žákům A. Brabcovi a M. Fictumovi, dvanáctý skončil dorostenec M. Brabec, čtrnáctá se do cíle dostala starší žákyně K. Kavková, patnáctá skončila M. Dušková mezi dorostenkami. V žákovských kategoriích se umístili 17. D. da Palma, 18. I. Chornyj, 19. P. Štefánik, 20. J. Řehák, 24. V. Slavík, 33. A. Skřivánek a 35. I. Buncha.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

I. kolo Poháru ČR na trenažeru, Pardubice 2022 21.prosince 2022

Pohár ČR ve veslování na trenažeru (dále jen Pohár) pro sezonu 2022/2023 byl zahájen v sobotu 10. prosince 2022 prvním kolem v Pardubicích. Závodu se zúčastnilo i šest závodníků VK Slavoj Litoměřice.

Nejpočetněji zastoupené byly litoměřické veslařky v kategorii žen, ve které se představilo trio Pavla Krejzová (6. místo, 7:36,5), Tereza Krejzová (11., 7:55,9) a Aneta Krejčová (13., 8:04,6).

Dva závodníci reprezentovali litoměřické veslování mezi dorostenci, Mikoláš Brabec obsadil 42. místo v čase 7:22,7 při své první účasti v Poháru a Štěpán Balaštík dovesloval 50. (7:29,7) s meziročním zlepšením o více než 20 vteřin.

Mezi dorostenkami se představila Magdalena Dušková a obsadila 33. příčku v čase 8:24,2 a zaznamenala meziroční zlepšení v závodech Poháru ČR o deset vteřin.

Kompletní výsledky najedete na svazovém webu.

Hradišťský šestikilák 2022 20.prosince 2022

Další roční „Hradišťského šestikiláku“ se v uherském Hradišti uskutečnil 16. října 2022 za účasti jedenácti závodníků litoměřického veslařského klubu.

Nejobsazenější byla kategorie skifu juniorů, ve které bylo v cíli klasifikováno 92 závodníků a mezi nimi i čtyři zástupci litoměřického velsování. Nejlépe si vedl Mirek Vokálek, který obsadil 9. místo a zajistil si pro rok 2023 účast ve sportovním centru mládeže (po splnění dalších požadavků), 23. místo obsadil Lukáš Zadák (krátce po závodech odešel na hostování do VK Blesk Praha), 46. se umístil Ondřej Záruba a 66. Š. Fronk.

Mezi děvčaty ve stejné kategorii mělo litoměřické veslování tři zástupkyně z 56 závodnic, které zvládly trať závodu. Nejlepší umístění vybojovala Barbora Marešová 46. místem, 47. se umístila A. Illichmannová a 53. S. Myslíková.

V dorosteneckých kategoriích se umístila M. Dušková na 21. příčce a Š. Balaštík na 40. místě.

V kategoriích dospělých závodníků obsadil V. Zadák 6. místo mezi muži Masters a N. Kalousová doveslovala jako 7. mezi ženami.

Výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

junioři Vokálek a Fronk v Uherském Hradišti, foto: O.Záruba
Káča 2022 13.listopadu 2022

V sobotu 12. listopadu 2022 odpoledne se setkali litoměřičtí veslaři několika generací v loděnici, aby „káčiným memoriálem“ zakončili závodní sezonu.

Bohužel účast nebyla taková, jako v minulých letech, snad vinou ne úplně ideálního listopadového počasí, a tak se hlavní závod „mix“ osmiveslic jel jen ve třech posádkách, ale opět na historických dřevěných lodích. Pozitivním faktem byla účast dvanácti sportovců žákovských kategorií a tak se kormě tří osmiveslic podařilo postavit také tři párové čtyřky s kormidelníkem pro „dětský“ závod.

S ohledem na počet lodí jsme se museli po letech zase vrátit k systému závodů, který není úplně nejobjektivnější, ale pro tříčlenné startovní pole je efektivní – první a druhá loď se utkají o postup do finále, do kterého je loď číslo tři nasazena přímo. V listopadovém počasí a na trati dlouhé cca 400 metrů se v minulosti již několikrát potvrdilo, že být nalosován do třetí lodi nemusí být úplně výhodné a letošní rok tuto teorii opět potvrdil.

Na osmiveslicích zvítězila posádka číslo jedna v sestavě A. Illichmannová, J. Pašek, M. Hanzík, M. Mertlová, P. Krejzová, N. Kalousová, Š. Fronk a M. Brabec, která v první porazila posádku: J. Marjanka, O. Hamerníka, A. Mejty, M. Galla, S. Etchegoyen, V. Hříbalové, B. Marešové a M. Duškové a ve finále si medaile zajistila výhrou v duelu na posádkou v sestavě: M. Matula, Š. Balaštík, M. Dzivjak, K. Vágnerová, A. Kloubská, T. Krejzová, D. Prošková a A. Krejčová.

V závodě párových čtyřek zvítězila také loď nalosovaná jako číslo jedna v sestavě A. Pláničková, J. Doubek, A. Malypetr, I. Buncha a kormidelnice T. Krejzová.

Společenský večer v sále loděnice byl poté oslavou uplynulé sezony, která přinesla litoměřickému veslování opět několik skvělých výsledků.

Všem závodníkům děkujeme za účast a předvedené výkony, příznivcům litoměřického veslování za podporu a skvělé občerstvení během závodního odpoledne, poděkování patří také pánům Hamerníkovi a Kindlovi, kteří uvedli historické osmiveslice do provozu schopného stavu a následně během závodního odpoledne zastali role pořadatelů.

Blahopřejeme vítězům závodů a pro ty z vás, kteří dočetli až sem, přidám odpovědi na otázky z „Káčina kvízu“: V roce 1982 bylo konání Káči ohroženo úmrtím sovětského politika L. I. Brežněva. Veslaři z většiny ostatních klubů Vás jistě mohou pozvat na kapra, ale pravděpodobně nepůjde o oslavu ukončené sezony, té většinou říkají „žába“ a titulem juniorského světového šampiona se mohou pyšnit 3 odchovanci litoměřického veslování (před třiceti lety zvítězil Jan Vahalík na párové čtyřce, ve stejné disciplíně zvítězila o deset let později Pavla Struhová a ve stejném roce byl ještě Milan Bruncvík členem osmiveslice, která také v Trakajích nenašla přemožitele).

ilustrační foto od Š. Krejzové
Strana 2 z 58
Poděkování kapitána klubu
69. Litoměřická regata s mezinárodní účastí je rozlosována
Nový motorový člun rozšířil litoměřickou flotilu
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron