Aktuality

XXI. Mistrovství ČR na dlouhé dráze 14.dubna 2022

V sobotu 9. dubna 2022 se vrátilo Mistrovství ČR ve veslování na dlouhá dráze na vraňansko-hořínský plavební kanál. Již 21. ročníku se zúčastnilo i 6 posádek z litoměřického veslařského klubu a podařilo se vybojovat dvě medaile, což je zřejmě největší medailový zisk za posledních deset let.

O první medaili se v čase 24:06,4 na šestikilometrové trati zasloužila posádka dvojky bez kormidelníka dorostenců v sestavě Lukáš Zadák a Ondřej Záruba, kteří přestože se na trati nevyvarovali drobného zaváhání, doveslovali pro krásné třetí místo. Jejich čas by navíc v juniorské kategorii stačil na krásné šesté místo, ale chlapci nesmějí polevit v tréninku, protože fenomenální skifařka Lenka Antošová zvládla stejnou trať na skifu o vteřinu rychleji, ale sobotní závody doprovázelo skutečně „aprílové“ počasí, takže těžko lze porovnávat časy napříč kategoriemi.

O druhou medaili se zasloužila dvojka juniorek V. Hříbalové a N. Kalousové, které doveslovaly pro stříbrné medaile za posádkou z Olomouce.

Do první desítky se vešel ještě dvojskif dorostenek A. Illichmannové s M. Duškovou, které doveslovaly na šesté příčce. Junior M. Vokálek se na skifu umístil na 22. příčce a možná si bohužel trochu zkomplikoval cestu do reprezentačního výběru. Juniorka A. Krejčová a dorostenka B. Marešová doveslovaly shodně na 35. místě.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Bronzová dvojka dorostenců Zadák-Záruba na stupních vítězů, foto: V. Zadák
Jubilejní X. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru 14.dubna 2022

 

Po dvouleté covidové pauze se uskutečnil ve středu 30. března 2022, přebor litoměřických základních škol ve veslování na trenažeru v tělocvičně ZŠ. Havlíčkova. Letošního jubilejního ročníku se zúčastnili žáci 4. až 8. tříd, ze šesti litoměřických základních škol. Čtvrťáci se představili na trati dlouhé 250 metrů a starší závodníci od 5. do 8. třídy potom na dvojnásobné distanci. Hodnoceny byly výkony jak jednotlivců, tak celých družstev. Nejvíce se dařilo „domácím“ závodníkům ze ZŠ. Havlíčkova, kteří tak obhájili vítězství z roku 2019 a roku 2018. Druhé místo obsadila ZŠ. Na Valech a na třetím místě se umístila reprezentace ZŠ. Masarykova.

Pořadatelé blahopřejí všem medailistům k dosaženým úspěchům. Závěrem chceme touto cestou poděkovat všem ředitelům zúčastněných škol za vyslání týmů a speciálně paní ředitelce ZŠ Havlíčkova za poskytnutí prostor pro uspořádání závodů. Rovněž nemůžeme opomenout poděkování pedagogickému doprovodu žáků a partnerům akce za spolupráci, a především všem závodníkům děkujeme za předvedené sportovní výkony a těšíme se již na rok 2023 na XI. ročník.

Kompletní výsledky najdete ke stažení v sekci dokumenty.


Valná hromada spolku 8.dubna 2022

Vážení členového zapsaného spolku veslařský klub Slavoj Litoměřice, letošní valná hromada se uskuteční 11. května 2022 od 17-ti hodin v sále loděnice na Střeleckém ostrově.

 

Program valné hromady najdete na pozvánce, která je vložena do sekce dokumenty.

Zemřel Petr Paska 15.března 2022

Smutná zpráva přišla z nedalekého Ústí nad Labem, do veslařského nebe odešel výborný veslař a skvělý chlap, pan Petr Paska.

Ve věku 73 let prohrál boj s dlouhou nemocí odchovanec ústeckého veslování, který v mládí, v posádce s legendárním Karlem Neffe, býval postrachem soupeřů. Ve "veteránském" věku několik let dojížděl za veslařským sportem i do litoměřické loděnice, kde byl dobrosrdečný závodník vždy vítanou posilou litoměřických posádek i kolektivu veslařů nejen v kategorii masters.

Čest jeho památce.

Petr Paska jako člen litoměřické osmiveslice stojí třetí zprava, foto: archiv O. Hamerníka
Litoměřičtí veslaři se zapojili do pomoci uprchlíkům 11.března 2022

Litoměřičtí veslaři, členové a příznivci klubu, se také zapojili do pomoci uprchlíkům z okupované Ukrajiny. Akci zorganizoval veslař a trenér PharmDr. Vojtěch Zadák a po jejím úspěchu zaslal následující poděkování kamarádům z litoměřické loděnice:

Děkuji všem z vesláku, kteří nám pomohli s vybavením bytu nad lékárnou - ať šlo o věci nebo ať šlo o finance. Sbírka ukázala veslařskou velkorysost a akceschopnost. Při večerním nedělním bilancování sbírky jsem měl pocit, že se jedná o malou neziskovku. Kluci pak v pondělí místo tréninku pomohli se stěhováním (náš tradiční systém brigáda za pizzu). Malá Emilka (1 a 1/2 roku) s maminkou a babičkou jsou už nastěhované a mají své soukromí a bezpečí.

Děkuji Vojtěch Zadák

Členské příspěvky 1.března 2022

Do kategorie dokumenty byl vložen aktualizovaný ceník pro rok 2022.

Vzhledem k narůstajícím cenám veslařského vybavení a pro zachování plného rozsahu sportovní činnosti VK Slavoje Litoměřice, jsme nuceni navýšit členské příspěvky, které budou od 1.1.2022 ve výši 4 000 Kč za kalendářní rok.

Děkujeme za pochopení.

Akademické MČR ve veslování na trenažeru, Praha 2022 27.února 2022

V sobotu 26. února 2022 se v Praze na Hagiboru konalo akademické mistrovství ČR ve veslování na trenažeru, litoměřické veslování reprezentovali dva studenti ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Pavla Krejzová mezi ženami i Otakar Hamerník mezi muži lehké váhy obsadili shodně sedmé místo.

Kompletní výsledky lze najít na svazovém webu.

MČR ve veslování na trenažeru, Olomouc 2022 27.února 2022

Mistrovství ČR ve veslování na trenažeru se po několika letech vrátilo do Olomouce a v neděli 20. února na startovní listině nechyběli ani závodníci z Litoměřic.

Litoměřická výprava byla bohužel pouze pětičlenná a ještě bez zotavujícího se Ondry Záruby.

Nejlepšího umístění dosáhl Mirek Vokálek, kterému čas 6:30,3 stačil na dělené desáté místo. Nejepší výkon předvedl dorostenec Lukáš Zadák, který jako jediný z litoměřické výpravy předvedl zlepšení oproti minulému závodu, když k 27. místu dovesloval v čase 6:58,8, což je o 4,5 vteřiny lepší než poslední zapsaný výsledek v Poháru ČR.

Všichni ostatní si bohužel nepatrně pohoršili, Štěpán Fronk dojel mezi juniory 55. (6:59,9), Nela Kalousová mezi juniorkami 42. (8:22,0) a Štěpán Balaštík mezi dorostenci 74. (7:54,0).

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

III. kolo Poháru ČR na trenažeru 18.února 2022

Třetí kolo Poháru ČR ve veslování na trenažeru hostil Děčín 6. února 2022 a z Litoměřic na závody vyrazilo osm závodnic.


V kategorii dorostenek jsme měli čtyři reprezentantky, z nichž nejlépe se umístila Barbora Marešová na osmém místě v čase 8:16,7. A. Šeblová doveslovala 12. (8:45,4), R. Svobodová 13. (8:49,7) a A.S. Da Palma 14. (8:50,7).


Mezi juniorkami se litoměřické závodnice seřadily na 6. a 7. místo, lepšího času dosáhla Aneta Krejčová (8:08,1), Nela Kalousová doveslovala do cíle v čase 8:17,6.


V kategorii žen se představily sestry Krejzovy, starší Pavla dokončila závod v šestém nejlepším čase (7:36,7), mladší Tereza potom obsadila 9. příčku (7:50,0).


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Zimní soustředění v Harrachově 10.února 2022

Ve dnech 2.2.-5.2.2022 proběhlo tradiční zimní soustředění v Harrachově.

Kvůli COVIDU se, bohužel, akce nakonec nemohlo zúčastnit několik základních borců. Sněhové podmínky byly tentokrát dobré a sportovní náplní proto byly především běžky. Kvůli technickým problémům nebyly v Harrachově upravovány běžecké tratě. Řešením byly pěkné tratě v nedalekých polských Jakuszycích. Energie týmu byla doplňována pravidelnou návštěvou stánku s trdelníky. Výprava se vrátila s jistou únavou, ale bez zranění a bez příznaků.

Text a foto: V. Zadák

Zimní soustředění v Harrachově 2022
Strana 2 z 54
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2022
MČR mladšího a staršího žactva 2022
Mistrovství oblasti Labe, 2022
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...
členské příspěvky 2022
1.ledna 2022
Do kategorie dokumenty byl vložen aktualizovaný ceník pro rok 2022.

Vzhledem narůstajícím cenám veslařského vybavení a pro zachování plného rozsahu sportovní činnosti VK...

Designed by Cammeron