Aktuality

Pohár KVM 1881, ročník 2021 13.října 2021

Ve výsledkové listině dalšího ročníku Pohárů KVM 1881 jsem napočítal 45. posádek se zastoupením litoměřických veslařů, kteří přijeli nejen zabojovat o medaile do města na soutoku Labe a Vltavy, ale také popřát pořádajícímu Klubu veslařů mělnických ke 140. výročí založení. Jeden z nejstarších českých veslařských klubů má za sebou bohatou a slavnou historii a zejména ve druhé polovině minulého století také úzké vazby na litoměřické veslování, když legendární mělnický veslař Josef Straka jako trenér v Litoměřickém „exilu“ položil základy budoucích úspěchů litoměřického veslování. Ale nejen minulost mělnického veslování zasluhuje pozornost, v současné době klub dokáže, mimo skvělých sportovních výsledků také uspořádat krásné závody, které jsem oblíbenou náplní podzimní části sezony i pro veslaře z Litoměřic a v letošním jubilejním roce mělnického veslování si litoměřičtí z Mělníka odvezli devět umístění na prvním místě, dvacet druhých míst a čtrnáct třetích.

 

Skvěle se představily mladší žákyně Pláničková s Řehákovou, které vyhrály své jízdy na skifech i společně na dvojskifu. Podobně úspěšná byla i dorostenka B. Marešová, která vyhrála také na skifu, dvojskifu ve společenství s M. Ferzikovou ze Štětí a na závěr regaty ještě v mixované osmě. V mixovaných osmách zvítězily také juniorky Kalousová se Štěchovou, které společně zvítězily i na dvojskifu. Z vítězství se radovala také kormidlovaná párová čtyřka starších žáků v sestavě: Houžka, Lacko, Brabec, Balaštík a korm. Rúfusová, když Štěpán Balaštík vybojoval svou první medaili ve veslařské kariéře. Vítězství z mixovaných osmiveslic přidala ještě děvčata K. Vágnerová a K. Csatová.

V hodnocení poháru se litoměřická výprava umístila na třetím místě, za pořádájícím klubem a TJ VS Tábor.

Pohár ČR 2020 a 2021 12.října 2021

V loňském roce jsem opomněl doplnit na web celkové výsledky hodnocení Poháru ČR ve veslování, tedy výsledky celoročního porovnání výsledků jednotlivých klubů na bodovaných regatách, letos tedy bude tento příspěvek bilancí let 2020 a 2021. Obě sezony byly výrazně ovlivněny protikoronavirovými restrikcemi, přesto se v obou sezonách podařilo uspořádat důležité regaty a vyhodnotit Pohár ČR.

 

V roce 2020 se klubu podařilo dosáhnout na lepší umístění než letos, skončili jsme 11., letos jsme obsadili 15. příčku. V roce 2020 byl nejvýznamnější příspěvek starších žáků, kteří obsadili 5. příčku, letos se umístili 8., ale v letošním roce byli nejpilnějšími sběrateli bodů dorostenci, kteří se umístili na 9. místě, což je o 4 příčky lepší umístění než v roce 2020.

 

Na nejlepší umístění z obou ročníků dosáhli mladší žáci v roce 2020, když skončili na 4. místě, letos obsadili 21. místo. Letos se nejlépe umístily stejně stará děvčata s 6. místem a také tato kategorie zapsala největší progres zlepšením o 10 příček.

 

Další výsledky v „top ten“ jsou z roku 2020, když juniorky skončily 7. (letos 14.) a starší žačky 8. (letos 12.).

 

Dorostenky si mírně pohoršily z 12. místa v roce 2020 na 15. letos, junioři se stejným způsobem posunuli k lepšímu umístění – z 21. příčky na 18. letos.

 

V kategorii mužů jsme zaznamenali propad z 15. místa na 22., ženy v roce 2020 byly bez bodu, letošní bodový zisk jim stačil 20. místo.

ilustrační foto od Š. Krejzové
MČR družstev 2021 6.října 2021

Šestnáct posádek VK Slavoj Litoměřice se zúčastnilo Mistrovství ČR družstev v račické Labe areně 25. a 26. září 2021. Sedm posádek se dokázalo probojovat do finálové šestice, ostatní se utkaly o 7. – 12. příčku.

Nejlepším výsledkem jsou tři čtvrtá místa, medailové umístění těsně uniklo A. Pláničková na skifu mladších žaček, dvojskifu a párové čtyřce dorostenců, kde v obou posádkách veslovali Vokálek s Fronkem, které v párové čtyřce doplnili ještě Zadák se Zárubou.

Na pátém místě doveslovala párová čtyřka s kormidelníkem mladších žaček v sestavě Pláničková, Řeháková, Svobodová, Kavková a kormidelnice E. Kindlová.

Šestá místa vyveslovaly tyto posádky: M. Dušková na skifu žaček starších, čtyřka bez kormidelníka juniorek ve složení Štěchová, Mertlová, Hojdarová, Hříbalová a dorostenky ve stejné disciplíně, ve složení: Illichmannová, Rúfusová, Marešová a Urie.

Celkově obsadil klub v bodování MČR družstev 14. místo.

ilustrační foto od Š. Krejzové
MČR sprint 2021 5.října 2021

Mistrovství České republiky ve sprintu se uskutečnilo v račické Labe areně v pátek 24. září 2021. Do finálových jízd zasáhlo dvanáct posádek se zastoupením litoměřických veslařů, které dosáhly na pět medailí.

Nejúspěšnější kategorií byla skupina dorostenců, která se postarala o tři umístění na stupních vítězů, když stříbrné medaile vylovila z račického kanálu posádka dvojskifu M. Vokálka s Š. Fronka a pro bronzové medaile si doveslovali O. Záruba a L. Zadák na dvojce bez kormidelníka, navíc všichni čtyři jmenovaní doplnění o A. Kvašňáka, J. Rožce, kormidelnici Kalousovou a dva roudnické veslaře doveslovali pro bronzovou medaili i na osmiveslici. Stejného úspěchu dosáhla stejně stará děvčata také na osmiveslice, ve které A. Illichmannovou, B. Marešovou, N. Urie a  kormidelnici V. Hříbalovou doplnily veslařky z Děčína. Pátou medaili a také bronzovou přidala čtyřka bez kormidelníka juniorek ve složení: T. Krejzová, M. Mertlová, P. Hojdarová a V. Hříbalová.

Dojezd závodu 2-dci, litoměřická posádka úplně vzadu, foto: Š. Krejzová
108. Uniqua Primátorky a vítězství starších žáků 4.října 2021

Stoosmý ročník pražských Primátorek, tentokrát ozdobený v názvu jménem hlavního partnera, skupiny Uniqua se na Vltavě uskutečnil od 17. do 19. září a litoměřickému veslování přinesl další úžasné vítězství, o které se tentokrát postarala osmiveslice starších žáků ve společenství s pardubickými veslaři. V litoměřickém dresu na podium pro vítěze vystoupili: M. Brabec, O. Švagrovský, J. Lacko, F. Houžka a kormidelnice Hříbalová, které doplnili pardubičtí závodníci Šváb, Lukeš, Šenkýř a Muk.

 

Další litoměřickou finálovou účast přidali dorostenci ve společenství s roudnickými veslaři, kteří se umístili na pátém místě ve stejném složení, ve kterém o pár týdnů dříve ovládli litoměřickou regatu.

 

Ve finále „B“ zvítězila osmiveslice dorostenek ve společenství s Děčínem.

 

V pátečním programu se představili také mladší žáci na mix párové osmě ve společenství s veslaři ze Spartaku Boletice a obsadili třetí místo. V závodě univerzitních osmiveslic závodily za UJEP Ústí n/L Pavla Krejzová a kormidelnice Nikol Kindlová. Zastoupení mělo litoměřické veslování i v hlavním závodě Primátorek, když vítěznou posádku pražské Slavie dovedla do cíle trenérka a kormidelnice Martina Součková a v posádce společenství Slavie Praha a Přerova dovesloval pro druhé místo Milan Bruncvík, oba jsou odchovanci litoměřického veslování.

 

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu a fotografie již tradičně na rajčeti.

Vítězná osmiveslice starších žáků, foto: Š. Krejzová
54. Polabský pohár v Brandýse 2021 3.října 2021

Již 54. ročník Polabského poháru hostil VK Kondor Brandýs nad Labem v sobotu 11. září a v neděli 12. září 2021. Do cíle závodů doveslovalo dle výsledkové listiny 28 posádek se zastoupením litoměřických veslařů, šest z nich dokázalo ovládnout své jízdy, dalších sedm se umístilo na druhé příčce a osm na třetí.

 

Nejúspěšnější závodnicí byla starší žákyně Magdalena Dušková, která zvítězila na skifu i dvojskifu s K. Csatovou. Zvítězila dvojka dorostenek ve složení K. Rúfusová a A.S. Da Palma, dvojskif mužů M. Bělohlávka s pardubickým veslařem Bartoškem, osmiveslice starších žáků ve společenství také s pardubickými veslaři, ve které litoměřické veslování reprezentovali: J. Lacko, F. Houžka, M. Brabec, O. Švagrovský a kormidelnice V. Hříbalová. Šesté litoměřické veslování přidal na skifu mužů kategorie Masters Martin Matula, který se několik posledních let soustředil pouze na závody na domácí vodě a v Brandýse předvedl, že se dokáže výborně připravit i na ostatní regaty.

 

V celkovém hodnocení poháru klubů skončil Slavoj Litoměřice na 7. místě, v poháru čtyřek 5.

 

Kompletní výsledky najdete tradičně na svazovém webu a fotky na klubovém rajčeti.

osmiveslice starších žáků
XXVI. Roudnické sprinty 2021 11.září 2021

V sobotu 4. září 2021 hostil areál veslařského klubu Roudnice nad Labem již 26. ročník Roudnických sprintů, memoriálu zasloužilého mistra sportu Františka Vrby. Ve výsledkové listině jsem napočítal 60 posádek, v nichž byli zastoupeni reprezentanti litoměřického veslování. 41 posádek se potom dokázalo probojovat do finálových jízd, jedenáct zvítězilo, deset dojelo na druhém místě a devět obsadilo příčku třetí.

Na úspěchy z domácí regaty se v Roudnici nad Labem podařilo navázat závodnicím v kategorii mladších žaček, když A. Pláničková se Štěpánkovu Řehákovou zvítězily na dvojskifu, navíc obsadily první (Pláničková) a druhé (Řeháková) místo na skifu dvanáctiletých děvčat. Prvního vítězství se dočkala na skifu jedenáctiletých děvčat Elen Svobodová. Na úspěšnou litoměřickou regatu navázal také Matyáš Gall, který v Roudnici zvítězil na dvojskifu ve společenství s domácím veslařem Stojnevem.

Starší žákyně Magdalena Dušková také prožívá vydařený podzim a v Roudnici také navázala na vítězství z předchozího víkendu, když vyhrála na skifu i dvojskifu s K. Csatovou.

Úplně vydařenou sobotu neprožili jinak velmi spolehliví sběratelé medailí – litoměřictí dorostenci, z nichž se vítězný závod povedl pouze dvojce bez kormidelníka O. Záruby a L. Zadáka. Na čtyřce bez kormidelníka dorostenek zvítězila Bára Moravcová ve společenství s veslařkami z Děčína před klubovou posádkou litoměřických dorostenek.

Litoměřické posádky jsou ozdobou závodů dvojek bez kormidelnice juniorek, platilo to na litoměřické regatě i v Roudnici. Zvítězila T. Krejzová s V. Hříbalovou před A. Krejčovou a Z. Zelinkovou.

Velmi solidní formu má v podzimních závodech Matouš Bělohlávek v kategorii mužů, který ve společenství s veslaři z Brandýsa a Lysé n/L zvítězil v závodě párových čtyřek mužů a na závěr pořadu navázal na vítězství A. Pražáka z roku 2018 a stal se dalším litoměřickým vítězem Memoriálu z.m.s. Františka Vrby, závodu skifu mužů, na jehož listině vítězů nechybí ani jméno legendárního Václava Chalupy.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu a několik stovek fotek na rajčeti.

M.Bělohlávek zvítězil V Roudnici n/L, foto: Š. Krejzová
67. Litoměřická regata s mezinárodní účastí a 19 vítězství domácích posádek 10.září 2021

V celkem 72 posádkách se představili veslaři pořádajícího VK Slavoj Litoměřice na 67. ročníku Litoměřické regaty s mezinárodní účastí, kterou hostilo Labe v Litoměřicích během posledního srpnového víkendu (28. a 29. srpna 2021). Celkem devatenáct posádek se zastoupením litoměřických veslařů dokázalo zvítězit, dalších patnáct obsadilo druhou příčku a osmnáct se umístilo na třetím místě.

V závodech mladšího žactva zvítězil dvojskif chlapců - Matyáš Gall ve společenství s mělnickým veslařem Čvančarou v sobotní i nedělní jízdě, v neděli na tento úspěch navázala i Viola Kočí s Alžbětou Pláničkovou na dívčím dvojskifu.

Mezi starším žactvem se z vítězství radovala skifařka Magdalena Dušková, která zvítězila i na párové čtyřce společně s K. Csatovou, K. Vágnerovou, kormidelnicí E. Kindlovou a pardubickou T. Richnákovou. Stejného úspěchu dosáhla v další rozjížďce i posádka ve složení Rozálie Svobodová, Sofia Etchegoyen, Alice Šeblová a R. Ferziková ze Štětí, kormidelnicí byla K. Rúfusová. Oslavit vítězný hattrick mohla M. Dušková po závodě mixovaných párových čtyřek, kdy zvítězila v posádce s K. Csatovou, M. Brabcem a O. Švagrovským. Litoměřická děvčata ovládla také jízdu čtyřek s kormidelníkem v sestavě Csatová, R. Svobodová, K. Vágnerová, R. Ferziková ze Štětí a  korm. E. Kindlová). Stejnou radost zažili také chlapci Švagrovský s Brabcem na dvojskifu.

Velmi úspěšné byly litoměřické posádky v kategoriích dorostu. Konkurenci nenašly dorostenky na párové čtyřce, když zvítězila posádka Nela Urie, Barbora Marešová, Anna Illichmannová a M. Ferziková ze Štětí ani na dvojce bez kormidelníka, kde se z vítězství radovaly Kristýna Rúfusová a Ana Sofia Da Palma. Skvěle se domácí regata vydařila Miroslavu Vokálkovi, který zvítězil na skifu, dvojskifu se Šťepánem Fronkem, párové čtyřce s M. Šmerdou, A. Kvašňákem a Š. Fronkem, na osmiveslici, kde již zmíněné veslaře doplnili v cestě za vítězstvím v memoriálu Karla Merunky ještě L. Zadák a  O. Záruba, kormidelník A. Jánský a dva roudničtí veslaři (Král a Březovský) i dvojskifu mix s Nelou Kalousovou. Další vítězství litoměřických dorostenců přidala dvojka bez kormidelníka Ondřeje Záruby a Lukáše Zadáka.

V závodech kategorií juniorů a dospělých dokázaly zvítězit dvě litoměřické posádky – dvojka bez kormidelnice juniorek M. Mertlové a T. Krejzové a  čtyřka bez kormidelnice juniorek, kde již uvedené veslařky doplnila ještě V. Hříbalová s P. Hojdarovou.

Memoriál Josefa Straky, tedy závod skifu juniorů ovládl Jan Tichý z pražské Slavie, závod O cenu města Litoměřice, tedy dvojskif dorostenek ovládla posádka VK Ohře Louny Amálie Bielecké a Kamily Krpcové.

V poháru klubů zvítězila výprava ČVK Pardubice před domácím týmem a na třetím místě se umístili veslaři Blesku Praha.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu, spoustu fotek na klubovém profilu na rajčeti.

Párová čtyřka Illichmannová, Marešová, Urie a Ferziková zvítězila na litoměřické regatě mezi dorostenkami, foto: Š. Krejzová
Poděkování pořadatelů 67. Litoměřické regaty 30.srpna 2021

Pořadatelé závodů 67. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí děkují všem zůčastněným za zdárný a hladký průběh závodního víkendu.

Díky patří zejména všem závodníkům ze jejich předvedené výkony a krásné veslařské souboje, dle pravidel a v duchu fair play, poděkování náleží rovněž sboru rozhodčích za řízení závodů, řidičům motorových člunů, všem členům klubu a jejich rodinným příslušníkům za pomoc s organizací závodů, přípravou dráhy, skvěle zvládnutý catering a také bleskový úklid po skončení závodů.

Děkujeme také všem zúčastněným klubům, že i v době „koronavirové“ přijely do Litoměřic a blahopřejeme všem, kdo si z Litoměřic odváží medaile za vítězství.

Velké poděkovaní patří také litoměřickým trenérům a  jejich mládeži, že po skončení závodů  pomohli se závěrečným úklidem.

V neposlední řadě děkujeme partnerům klubu i regaty za podporu, bez níž by nebylo možné závody v tomto rozsahu vůbec uskutečnit.

Děkujeme a těšíme se zase za rok v Litoměřicích na shledanou.

ilustrační foto: Š. Krejzová
Olympic Hopes Regatta a 1. Plážový sprint v Mostě 25.srpna 2021

Na Olympic hopes regatě v Třeboni i v Mostě, na jezeře vzniklém zatopením hnědouhleného lomu, mělo litoměřické veslování na startu po jedné posádce.

 

První veslařský plážový sprint v Mostě je poněkud netradiční veslařská disciplína, která se v mnohém podobá pobřežnímu veslování a jistě bude výrazným zpestřením veslařského kalendáře. Prvního ročníku se zúčastnil v kategorii mužů Matouš Bělohlávek, který za lounským odchovancem v dresu pražských Bohemians Petrem Bláhou obsadil pěkné druhé místo.

 

Olympic hopes regatta se letos uskutečnila v Třeboni, tento již tradiční závod dorosteneckých výběrů veslařských federací ze středoevropských zemí hostila dráha na rybníku Svět, a v českém výběru nechyběl litoměřický dvojskif Miroslava Vokálka a Štěpána Fronka, který se umístil na čtvrtém místě. Přestože medailový úspěch chlapcům těsně unikl, získali cenné zkušenosti a první "ostruhy" v národním dresu.

 

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu. Další litoměřické veslaře je možné podpořit při závodech již tento v Litoměřicích, na Střeleckém ostrově v průběhu dalšího ročníku litoměřické regaty s mezinárodní účastí.

Strana 2 z 52
Nová vládní opatření se týkají i sportu
Káčin memoriál 2021
Head of Prague 2021
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron