Aktuality

67. Litoměřická regata s mezinárodní účastí je rozlosována 25.srpna 2021

25.8.2021 byla rozlosována 67. Litoměřická regata s mezinárodní účastí. V následujícím odkaze se dostanete na rozlosování, časový pořad a zápis z losování.


Těšíme se na vaši účast.

Nadace ČEZ podpořila pořízení nového katamaránu 5.srpna 2021

Mnoho let snili litoměřičtí veslaři o spolehlivém a dostatečně výkonném doprovodném plavidle, z něhož by trenéři mohli udílet pokyny a předávat rady svým svěřencům, a mnoho let se vedení klubu snažilo takové plavidlo získat. Podařilo se to až letos, klubová flotila se rozrostla o katamarán maďarské výroby v klubových barvách, který se podařilo zakoupit s podporou Nadace ČEZ. Výsledky zlepšených podmínek pro trénink se dostavili téměř okamžitě – medailové žně na Mistrovství ČR dorostu a juniorů se zapsaly zlatým písmem do historie klubu.

Životní jubileum Václava Vébra 7.července 2021

Dnes, 7. července 2021 slaví úctyhodné 95. narozeniny doyen litoměřického veslování pan Václav Vébr.

V roce 1926 se narodil do rodiny litoměřického nožíře, aby se později vyučil otcovu řemeslu. Po druhé světové válce se stal členem nově vzniklého litoměřického veslařského klubu a na přelomu 40. a 50. let 20. století byl spolu s pány Antochem, Jíškou, Němcem, Knottem, Smetanou, Švagrovským, Vosáhlem, bratry Moravcovými, Slípkou a dalšími členem úspěšné generace litoměřických veslařů, které trenérsky vedl Josef Straka.

Později se Václav Vébr věnoval také jachtingu a po svém návratu do veslařské loděnice zde dlouhé roky uplatňoval svou zručnost při péči o klubový lodní park. Nezapomněl však ani na své původní řemeslo, když ještě v pokročilém věku provedl speciální broušení nůžek ke stříhání tkanin z uhlíkových vláken potřebných pro výrobu veslařských lodí.

Několik desetiletí působil také jako člen výboru veslařského oddílu TJ Slavoj Litoměřice. V současnosti je v záviděníhodné kondici stále častým návštěvníkem litoměřické loděnice.

Jeho oddanost veslařskému sportu ocenilo v minulosti také vedení Českého veslařského svazu udělením titulu Čestný člen ČVS.

Do dalších let přejeme pevné zdraví, mnoho radosti a životního elánu.

MČR dorostu, juniorů a seniorů 2021 6.července 2021

Letošní Mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů ve veslování se v račické Labe areně uskutečnilo o posledním červnovém víkendu.

Litoměřický klub reprezentovalo více než dvacet posádek, kterým se podařilo získat čtyři medaile, celkem deset účastí ve finálových jízdách a dalších jedenáct pozic v jízdách finále B.

Nejlepšího výsledku, mezi litoměřickými posádkami, dosáhl dvojskif dorostenců Miroslava Vokálka a Štěpána Fronka, když chlapci vybojovali titul republikových šampionů, čímž navázali na stejný výsledek posádky Votruba-Konschill z roku 2016, kteří tehdy dosáhli stejného úspěchu. V. Votruba i T. Konschill se následně stali členy reprezentačních posádek v juniorské kategorii, snad tento úspěch bude motivací k dalšímu rozvoji i Mirkovi se Štěpánem, kteří pod trenérským vedením Pavly Struhové, S. Nováka a V. Zadáka předvedli fantastický vzestup výkonnosti a jistě ještě zdaleka nejsou na maximu svých možností.

Dalším skvělým výsledkem je stříbrná medaile dvojky bez kormidelníka juniorek Terezy Krejzové a Viktorie Štěchové. Děvčata navíc doplněna o Vandu Hříbalovou a Petru Hojdarovou vybojovala také krásnou bronzovou medaili na čtyřce bez kormidelníka. Stejného úspěchu dosáhli také na čtyřce bez kormidelníka dorostenci Mikoláš Šmerda, Adam Kvašňák, Ondřej Záruba a Lukáš Zadák. Třetím nejlepším českým skifařem byl v kategorii dorostenců Mirek Vokálek, ale cílem projel až na čtvrtém místě, protože ve skifu dorostenců zvítězil slovenský závodník. Dojez tohoto závodu byl zřejmě jedním z vrcholů celé regaty, když první tři lodě v cíli dělily jen necelé dvě desetiny vteřiny.

O necelou vteřiny unikla bronzová medaile čtyřce bez kormidelníka dorostenek, když posádka společenství B. Marešové a A. Illichmannové s veslařkami z Děčína doveslovala na čtvrtém místě. Další čtvrté místo přidal M. Kynšt (ve společenství s veslaři pražské Slavie a Moravie Uherské Hradiště) na osmiveslici juniorů.

Páté místo obsadila osmiveslice juniorek, čistá klubová posádka litoměřických juniorek, což je také výsledek perfektní trenérské práce v litoměřickém klubu, protože klubová osmiveslice v této kategorii litoměřické veslování nereprezentovala několik desítek let. Dorostenky doveslovaly na šestém místě a v posádce bylo sedm litoměřických veslařek doplněno jen M. Ferzikovou z KVS Štětí. Další šesté místo přidala dvojka bez kormidelníka dorostenek B. Marešové a A. Illichmannové. Druhá litoměřická posádka v této kategorii zvítězila ve finále B a obsadila . konečné 7. místo. Stejného umístění dosáhla párová čtyřka juniorů, kde T. Lachamana, J. Fouda a A. Jánského doplnil mělnický veslař Bradáček a čtyřka bez kormidelníka mužů, ve které M. Bělohlávka a O. Hamerníka ml. doplnili veslaři z Brandýsa a Jindřichova Hradce.

Druhá litoměřická posádka dorostenek se umístila na čtyřce bez kormidelníka na devátém místě, desátou příčku obsadili dvojskif (Bělohlávek + Kondor Brandýs) a dvojka bez kormidelníka (Hamerník + Kondor Brandýs) mužů a Klára Šponarová ve skifu žen.

Jedenácté skončily párové čtyřky žen i juniorek a dvanácté místo obsadila druhá posádka párové čtyřky juniorek.

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu, fotogalerii tradičně na rajčeti.


 

Vítězný dvojskif dorostenců, foto: Š. Krejzová
Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva 2021 2.července 2021

V letošním roce opět proběhlo Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva samostatně, litoměřický veslařský klub Slavoj vyslal do račické Labe areny celkem 14 posádek, které se od pátku 18. června do neděle 20. června 2021 snažily vybojovat co možná nejvíc  skvělých umístění.

 

Pět posádek se představilo v nedělních „bitvách“ o 1. – 6. místo, tedy jízdách finále A, další tři posádky bojovaly o umístění v jízdách finále B o 7. – 12. místo a čtyři posádky se zúčastnily jízd finále C.

 

Nejúspěšnější lodí z litoměřické výpravy se stala čtyřka s kormidelníkem starších žáků, která v sestavě Mikoláš Brabec, Jan Lacko, František Houžka, Oliver Švagrovský a kormidelnice Kristýna Rúfusová vybojovala pod vedením trenéra Radomila Peterky skvělé bronzové medaile. Švagrovský s Brabcem navíc přidali krásné čtvrté místo na dvojskifu starších žáků 13-letých. Další, neméně hodnotné, čtvrté místo přidala mladší žačka Alžběta Pláničková na skifu, tedy čtvrté místo, ono to není úplně pravda, protože Alžběta byla v cíli sice čtvrtá, ale zvítězila slovenská veslařka z Piešťan Tereza Grosová a tak patří litoměřické veslařce bronzová medaile pro třetí nejlepší českou závodnici. Pátá místa obsadily posádky starších žaček, dvojskif ve složení K. Csatová a M. Dušková a čtyřka s kormidelnicí S. Etchegoyen, R. Svobodová, K. Vágnerová, K. Csatová a korm. M. Dušková.

 

Osmá místa vybojovali skifař v kategorii mladších žáků Matyáš Gall a kormidlovaná párová čtyřka mladších žaček v sestavě Řeháková, Kočí, Kavková, A. Svobodová a korm. Rúfusová. Na konečném devátem místě dovesloval dvojskif mladších žaček A. Pláničkové a Š. Řehákové.

 

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu, fotogalerii tradičně na rajčeti.

úspěšná kormidlovaná čtyřka starších žáků, foto: Š. Krejzová
Cyklón po letech znovu brázdil Labe 12.června 2021

30. květen 2021 se stal dalším významným dnem pro litoměřické veslaře. Parta nadšených veteránů včele s O. Hamerníkem a J. Kindlem, během dlouhých zimních měsíců a covidové pandemie pracovali na náročné opravě gigové veslice Cyklón. Tato gigová loď byla poškozena při povodních v roce 2002 a v roce 2013. Oprava Cyklónu byla dokončena v měsíci květnu 2021 a jedná se již o třetí renovovanou gigovou loď.

 

Rádi se s Vámi podělíme o naši radost z povedeného díla a z první plavby Cyklonu po Labi. Loď první plavbu přežila i s posádkou bez úhony J. Děkujeme všem, kteří se podíleli na opravě Cyklónu.

 

Text: J. Kindl

Cyklón opět na Labi
Mistrovství oblasti Labe 2021 11.června 2021

První závodní prověrku v letošní sezoně absolvovali veslaři VK Slavoj Litoměřice během víkendu 5. - 6. června 2021. Šlo o poměrně ostrý test, protože se zúčastnili Mistrovství oblasti Labe a podařilo se získat několik skvělých umístění, odzávodit spoustu krásných jízd a posbírat řadu cenných zkušeností.

 

Na start se postavilo 43 litoměřických posádek nebo posádek, kde litoměřičtí veslaři tvořili součást společenství a 29 z nich zasáhlo do finálových jízd, celkem se podařilo vybojovat 6 vítězství, pět druhým míst a deset umístění na třetí příčce.

 

Nejúspěšnější závodnicí litoměřické výpravy se stala mladší žákyně Alžběta Pláničková, která zvítězila na skifu i dvojskifu se Štěpánkou Řehákovou, která na skifu doveslovala pro fantastické třetí místo (obě děvčata závodí v kategorii dvanáctiletých mladších žaček). Skvělé výkony předvedl také dorostenec Mirek Vokálek, který zvítězil na dvojskifu se Štěpánem Fronkem, na skifu vybojoval druhou příčku a na párové čtyřce byl součástí „bronzové“ litoměřické lodi. Již v loňském roce předváděl Oliver Švagrovský s Mikolášem Brabcem skvělé výkony v kategorii mladších žáků, letos již závodí v kategorii žáků starších a na dvojskifu při premiéře na kilometrové trati dokázali přidat další litoměřické vítězství. Další člen loňské úspěšné párové čtyřky Matyáš Gall obsadil pěkné třetí místo na skifu dvanáctiletých mladších žáků. Další vítězství přidaly dvojky bez kormidelníka juniorek (V. Štěchová a T. Krejzová) a mužů (O. Hamerník ml. ve spol. se Svatůňkem z Brandýsa).

 

Litoměřičtí závodníci předvedli mnoho dalším krásných výsledků, ale za zmínku určitě stojí čtvrté místo dvojskifu mladších žaček Violy Kočí s Karolínou Kavkovou, které pokud mně paměť neklame, absolvovaly své první mistrovské závody. Pohled do výsledkové listiny musí těšit příznivce litoměřického veslování i s ohledem na pestrost zastoupení jednotlivých kategorií, v minulosti jsme měli problém obsazovat kategorie juniorské a mezi dospělými závodili především tzv. masters veslaři, letos do cíle dojely dvě párové čtyřky juniorek s litoměřickým zastoupením, dvojka juniorek zvítězila, jak jsem již psal, stejně jako dvojka mužů, skifař Bělohlávek dojel na třetím místě a navíc druhý skončil i mužský dvojskif. Všechny posádky v kategorii mužů tvoří závodníci do 23 let a veslaři kategorie masters se tak mohou soustředit na svůj vlastní program, přestože jejich srdnaté výkony v minulých letech bývaly ozdobou oblastních mistrovství a inspirací pro začínající veslaře.

 

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu a krásné fotky na rajčeti.

Dvojskif dorostenců Vokálek, Fronk, foto: Š. Krejzová
Litoměřičtí veslaři mají nový katamarán 2.května 2021

Trenerskému týmu v Litoměřicích přibyl nový pomocník, katamarán s maďarským rodokmenem. Tento šarlatový nováček vylepší dohled trenérů nad našimi veslaři a zároveň bude šetrným společníkem k ostatním uživatelům řeky.

 

Katamarán se podařilo získat s podporou nadace ČEZ.

Aktualizovaný ceník pro rok 2021 30.dubna 2021

Do dokumentů byl uložen aktualizovaný platný ceník na rok 2021.

Zemřel Jan Šmíd 23.března 2021

V pátek 19. března zemřel po krátké nemoci Jan Šmíd, do veslařského nebe odešel dlouholetý člen VK Slavoj Litoměřice, bývalý veslař a trenér, bylo mu 72 let.

Po skončení veslařské kariéry působil jako trenér v terezínské Dukle. Po roce 1989 se věnoval podnikání, ale zůstal věrným příznivcem litoměřického veslování, byl pravidelným návštěvníkem regat i dalších sportovně-společenských setkání v loděnici.

Čest jeho památce.
Jan Šmíd na archivních fotografiích (čtvrtý zprava)
Strana 3 z 52
Nová vládní opatření se týkají i sportu
Káčin memoriál 2021
Head of Prague 2021
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron