Aktuality

Členské příspěvky na rok 2023 2.ledna 2023

Výkonný výbor VK Slavoj Litoměřice, z.s. oznámil úpravu výše členských příspěvků pro rok 2023, která bude stanovena takto: členské příspěvky budou 5000 Kč/rok, příspěvek „druhého sourozence“ bude  3000 Kč/rok, důchodci zaplatí ročně 1000 Kč a roční udržovací příspěvek bude 500 Kč.

ilustrační foto od Š. Krejzové
PF 2023 1.ledna 2023

Včera odplul do minulosti rok 2022, litoměřickému veslování přinesl několik velmi pěkných zápisů do historie v podobě zisku cenných kovů, nominace litoměřických závodníků do různých výběrů, ale také se podařilo uspořádat další ročník litoměřické regaty s mezinárodní účastí, na jaře také dvojutkání s ukrajinskými veslaři, na podzim tradiční Káču a na Silvestra se v loděnici sešlo více než dvacet veslařů a příznivců veslařského sportu, aby se rozloučili s končícím rokem a vzájemně si popřáli co možná nejlepší rok přicházející.

 

Přejeme tedy i zde všem členům klubu, partnerům a příznivcům litoměřického veslování dobrý rok 2023, mnoho nejen sportovních úspěchů a především pevné zdraví a radost nejen z výsledků litoměřických veslařů.

Muži kategorie masters při
XXVI. veřejný halový triatlon Louny 2022 29.prosince 2022

V sobotu 19. listopadu 2022 se v Lounech uskutečnil už XXVI. ročník populárního veřejného halového triatlonu, závodu, který kombinuje jízdu na rotopedu a veslařském trenažeru doplněné člunkovým během. Za uplynulých 25 ročníků prošel závod řadou obměn a vystřídalo se na něm několik generací litoměřických veslařů, z nichž mnozí si z Loun odvezli cenné úspěchy a úplně všichni se domů vraceli obohaceni o zážitek z velmi zajímavého závodu.


Ve výsledkové listině letošního ročníku jsem napočítal 22 litoměřických závodníků. Nejlepšího výsledku dosáhla třetím místem starší žačka Elen Svobodová (roč. 2010, startovní pole: 23 závodnic). Čtvrtá se v kategorii žen (7 závodnic) umístila T. Krejzová, páté místo obsadila V. Hříbalová. Pátá místa obsadili také Kateřina Pašková (žkym 2011), Adam Malypetr (žcim 2011) a Sára Strmeňová (žkys 2009). Šesté místo vybojoval mladší žák Kryštof Ludvík (žcim 2012).


Juniorky K. Urbánková, A.S. da Palma a S. Myslíková obsadily ve své kategorii 7.-9. místo. Jedenáctá místa patřila ve výsledkové listině žákům A. Brabcovi a M. Fictumovi, dvanáctý skončil dorostenec M. Brabec, čtrnáctá se do cíle dostala starší žákyně K. Kavková, patnáctá skončila M. Dušková mezi dorostenkami. V žákovských kategoriích se umístili 17. D. da Palma, 18. I. Chornyj, 19. P. Štefánik, 20. J. Řehák, 24. V. Slavík, 33. A. Skřivánek a 35. I. Buncha.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

I. kolo Poháru ČR na trenažeru, Pardubice 2022 21.prosince 2022

Pohár ČR ve veslování na trenažeru (dále jen Pohár) pro sezonu 2022/2023 byl zahájen v sobotu 10. prosince 2022 prvním kolem v Pardubicích. Závodu se zúčastnilo i šest závodníků VK Slavoj Litoměřice.

Nejpočetněji zastoupené byly litoměřické veslařky v kategorii žen, ve které se představilo trio Pavla Krejzová (6. místo, 7:36,5), Tereza Krejzová (11., 7:55,9) a Aneta Krejčová (13., 8:04,6).

Dva závodníci reprezentovali litoměřické veslování mezi dorostenci, Mikoláš Brabec obsadil 42. místo v čase 7:22,7 při své první účasti v Poháru a Štěpán Balaštík dovesloval 50. (7:29,7) s meziročním zlepšením o více než 20 vteřin.

Mezi dorostenkami se představila Magdalena Dušková a obsadila 33. příčku v čase 8:24,2 a zaznamenala meziroční zlepšení v závodech Poháru ČR o deset vteřin.

Kompletní výsledky najedete na svazovém webu.

Hradišťský šestikilák 2022 20.prosince 2022

Další roční „Hradišťského šestikiláku“ se v uherském Hradišti uskutečnil 16. října 2022 za účasti jedenácti závodníků litoměřického veslařského klubu.

Nejobsazenější byla kategorie skifu juniorů, ve které bylo v cíli klasifikováno 92 závodníků a mezi nimi i čtyři zástupci litoměřického velsování. Nejlépe si vedl Mirek Vokálek, který obsadil 9. místo a zajistil si pro rok 2023 účast ve sportovním centru mládeže (po splnění dalších požadavků), 23. místo obsadil Lukáš Zadák (krátce po závodech odešel na hostování do VK Blesk Praha), 46. se umístil Ondřej Záruba a 66. Š. Fronk.

Mezi děvčaty ve stejné kategorii mělo litoměřické veslování tři zástupkyně z 56 závodnic, které zvládly trať závodu. Nejlepší umístění vybojovala Barbora Marešová 46. místem, 47. se umístila A. Illichmannová a 53. S. Myslíková.

V dorosteneckých kategoriích se umístila M. Dušková na 21. příčce a Š. Balaštík na 40. místě.

V kategoriích dospělých závodníků obsadil V. Zadák 6. místo mezi muži Masters a N. Kalousová doveslovala jako 7. mezi ženami.

Výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

junioři Vokálek a Fronk v Uherském Hradišti, foto: O.Záruba
Káča 2022 13.listopadu 2022

V sobotu 12. listopadu 2022 odpoledne se setkali litoměřičtí veslaři několika generací v loděnici, aby „káčiným memoriálem“ zakončili závodní sezonu.

Bohužel účast nebyla taková, jako v minulých letech, snad vinou ne úplně ideálního listopadového počasí, a tak se hlavní závod „mix“ osmiveslic jel jen ve třech posádkách, ale opět na historických dřevěných lodích. Pozitivním faktem byla účast dvanácti sportovců žákovských kategorií a tak se kormě tří osmiveslic podařilo postavit také tři párové čtyřky s kormidelníkem pro „dětský“ závod.

S ohledem na počet lodí jsme se museli po letech zase vrátit k systému závodů, který není úplně nejobjektivnější, ale pro tříčlenné startovní pole je efektivní – první a druhá loď se utkají o postup do finále, do kterého je loď číslo tři nasazena přímo. V listopadovém počasí a na trati dlouhé cca 400 metrů se v minulosti již několikrát potvrdilo, že být nalosován do třetí lodi nemusí být úplně výhodné a letošní rok tuto teorii opět potvrdil.

Na osmiveslicích zvítězila posádka číslo jedna v sestavě A. Illichmannová, J. Pašek, M. Hanzík, M. Mertlová, P. Krejzová, N. Kalousová, Š. Fronk a M. Brabec, která v první porazila posádku: J. Marjanka, O. Hamerníka, A. Mejty, M. Galla, S. Etchegoyen, V. Hříbalové, B. Marešové a M. Duškové a ve finále si medaile zajistila výhrou v duelu na posádkou v sestavě: M. Matula, Š. Balaštík, M. Dzivjak, K. Vágnerová, A. Kloubská, T. Krejzová, D. Prošková a A. Krejčová.

V závodě párových čtyřek zvítězila také loď nalosovaná jako číslo jedna v sestavě A. Pláničková, J. Doubek, A. Malypetr, I. Buncha a kormidelnice T. Krejzová.

Společenský večer v sále loděnice byl poté oslavou uplynulé sezony, která přinesla litoměřickému veslování opět několik skvělých výsledků.

Všem závodníkům děkujeme za účast a předvedené výkony, příznivcům litoměřického veslování za podporu a skvělé občerstvení během závodního odpoledne, poděkování patří také pánům Hamerníkovi a Kindlovi, kteří uvedli historické osmiveslice do provozu schopného stavu a následně během závodního odpoledne zastali role pořadatelů.

Blahopřejeme vítězům závodů a pro ty z vás, kteří dočetli až sem, přidám odpovědi na otázky z „Káčina kvízu“: V roce 1982 bylo konání Káči ohroženo úmrtím sovětského politika L. I. Brežněva. Veslaři z většiny ostatních klubů Vás jistě mohou pozvat na kapra, ale pravděpodobně nepůjde o oslavu ukončené sezony, té většinou říkají „žába“ a titulem juniorského světového šampiona se mohou pyšnit 3 odchovanci litoměřického veslování (před třiceti lety zvítězil Jan Vahalík na párové čtyřce, ve stejné disciplíně zvítězila o deset let později Pavla Struhová a ve stejném roce byl ještě Milan Bruncvík členem osmiveslice, která také v Trakajích nenašla přemožitele).

ilustrační foto od Š. Krejzové
Doplňující informace k sobotní Káče 9.listopadu 2022

S ohledem na to, že Káča a Káčin memoriál se blíží, přinášíme několik doplňujících informací k sobotnímu programu:

-        Závody Káčina memoriálu by měly proběhnout opět na historických osmiveslicích pro závodníky kategorie dorostu a starší v losovaných posádkách, maximální důraz bude kladen na zkušenost kormidelníků, zabránění kolizím a příkladné dodržování zásad fair play

-        Závody Káčina memoriálu pro kategorie žactva proběhnou (tradičně) dle organizačních pokynů trenérského týmu žákovských kategorií

-        V rámci odpoledního programu budou oceněni medailisté ze závodů Mistrovství ČR v roce 2022 v kategoriích žactva. Závodníci v kategoriích dorostu a starší budou podobně oceněni v průběhu společenského večera.

Časový harmonogram platí, tedy registrace do závodů Káčina memoriálu začne ve 13:30, samotné závody ve 14 hodin, slavnostní večer na sále loděnice bude zahájen ve 20 hodin.

ilustrační foto od Š. Krejzové
Head of Prague 2022 9.listopadu 2022

V sobotu 5. listopadu 2022 proběhl již sedmý ročník závodu osmiveslic, Head of Prague. Tento ročník byl pro pořádající VK Blesk velice úspěšný, neboť se přihlásilo 118 osmiveslic. Na startu tohoto speciálního závodu se litoměřičtí závodníci objevili v 6 posádkách, ať už „čistých“ nebo ve společenství.

Za muže Masters startovala posádka nazvaná Liťákstars ve složení Vahalík, Březina, Šanda, Dadejík, Matula, Hamerník st., Ryžík, Weber ml. a kormidelník Žižka. Tato jediná „čistá“ litoměřická posádka dojela ve své kategorii na 13. místě a celkově 71.

V kategorii žen za náš klub startovaly Kalousová a Krejčová ve společenství s Děčínem, Ústím nad Labem, Lodními sporty Brno, ČVK Brno a Perunem Ostrava, pojmenovány jako ZBYTEK. Děvčata společnými silami dojela 8. v kategorii žen a celkově 85.

Vokálek s Fronkem usedli také do společenství, které si dalo název Kačeři. Společně s kluky z Roudnice nad Labem, Děčína, Jindřichova Hradce a pražských Bohemians doveslovali 5. a celkově se umístili na krásném 16. místě. Další litoměřický junior Zadák jel společně s veslaři z VK Blesk, dojeli 8. ve své kategorii a celkově na pěkném 20. místě.

Myslíková z Litoměřic se ukázala na kormidle neratovických a brněnských chlapců, kteří pod jejím vedením doveslovali 14. a 53. celkově.

Poslední osma s litoměřickým zastoupení byla mixovaná osmiveslice s názvem Polabská (j)elita, do které litoměřičtí Krejzová T., Mertlová, Illichmannová, Marešová a Hamerník ml. usedli s brandýskými veslaři a pod vedením kormidelnice da Palmy dojeli na celkovém 56. místě, ve své kategorii se umístili 7.

Všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony a reprezentaci klubu.

Kompletní výsledky najdete na webu závodu.

Text: T. Krejzová

Osmiveslice mužů masters na trati, foto: L. Weberová
Poděkování kapitána 2.listopadu 2022

Kapitán klubu pan Otakar Hamerník děkuje skupině juniorů za pomoc s vytažením katamaránu na břeh a především děvčatům za následnou důkladnou očistu katamaranu před zazimováním. Katamarán si péči zaslouží a jistě se za ni odvděčí příští sezonu spolehlivým doprovodem posádek při tréninku :-)


 

klubový katamarán v akci, foto: Š. Krejzová
Káča 2022 27.října 2022

Přijměte pozvání na každoroční uzavírání řeky Labe v Litoměřicích, které letos proběhne v sobotu 12. 11. 2022, započne závody „Káčina memoriául“ a vyvrcholí večerní společenskou zábavou. Akce bude probíhat v areálu veslařského oddílu VK Slavoj Litoměřice.

Program dne:

  • 13:30 registrace závodníků Káčina memoriálu 2022
  • 13:45 losování posádek Káčina memoriálu
  • 14:00 – 16:30 Káčin memoriál 2022
  • 20:00 večerní zábava

Novinkou pro letošní rok je „Káčin kvíz“, správné odpovědi se (možná) dozvíte v průběhu Káčina memoriálu:

Otázka 1: V roce 1982 bylo pořádání „Káči“ vážně ohroženo, co bylo příčinou?

a)    Povodeň

b)    Úmrtí sovětského politika Leonida I. Brežněva

c)    Zdražení litoměřického piva o 10 haléřů

Otázka 2: Většina ostatních klubů ukončení sezony nazývá?

a)    Také „Káča“

b)    Žába

c)    Kapr

Otázka 3: Kolik litoměřických veslařů se může „pyšnit“ titulem „Mistr světa juniorů“

a)    1

b)    2

c)    3

d)    Žádný

Strana 3 z 58
XII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru
Zemřel legendární veslař Zdeněk Pecka
Poděkování za pomoc při vyklízení loděnice
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron