Aktuality

II. kolo Poháru ČR na trenažeru 24.ledna 2022

V polovině ledna 2022 se uskutečnilo druhé kolo Poháru ČR v trenažerovém veslování ve zvláštním formátu – závodníci si mohli vybrat, zda se závodu zúčastní v Ústí nad Labem nebo Hodoníně. Litoměřická výprava čítající tři dorostence a tři juniory zvolila kratší cestování a svou výkonnost se soupeři poměřila v Ústí nad Labem.


V ústecké části obsadil Mirek Vokálek třetí místo mezi juniory v čase 6:26,4 a Ondra Záruba páté mezi dorostenci (čas: 6:40,5), v součtu obou pořadatelů oba obsadili shodně šestou příčku a dle vyjádření trenérského štábu můžeme v dalších závodech očekávat ještě lepší výkony.


Junior Štěpán Fronk obsadil v ústecké části patnácté místo časem 6:56,9 (celkově skončil 35.), čímž si zajel nové osobní maximum a časem pod hranicí sedmi minut potvrdil velmi slušnou výkonnost. Velmi podobné představení ukázal dorostenec Lukáš Zadák, který se časem 7:03,2 těsně nevešel pod vytouženou metu sedmi minut a obsadil 17., resp. 28. místo, přesto svým výkonem potvrdil značný potenciál dalšího růstu výkonnosti.


Mezi dorostenci obsadil v Ústí 40. místo Štěpán Balaštík časem 7:51,9, který je, s ohledem na fyzické dispozice závodníka, také hodnocen jako skvělý výkon a Štěpán bude na vodě jistě pro mnoho skvělou posilou. V celkovém hodnocení tento výkon stačil na 69. místo mezi 89 dorostenci.


Mikoláš Šmerda vinou studijních povinností nejel na závody v obvyklé formě, přesto čas 7.14,4 není žádná tragédie a celkově stačil na 49. místo.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Klubový život v loděnici 7.ledna 2022

Nejen trénink a závody naplňují čas členů VK Slavoj Litoměřice strávený v loděnici, a tak se 24. prosince v 10 hodin dopoledne opět sešlo několik členů a příznivců litoměřického veslování na tradiční vánoční fotbal a o týden později využili zase mladí veslaři nezvykle teplé silvestrovské počasí k přátelské vyjížďce. Na Labi bylo možné zahlédnout skify, čtyřky i osmiveslici, posádky byly sestaveny bez ohledu na příslušnost k tréninkové skupině nebo věkové kategorii. Několik fotografií najdete na klubovém profilu na rajčeti.


K přátelské atmosféře v loděnici lze přispět mnoha způsoby, některé jsem v tomto článku již zmínil výše, další předvedl opakovaně pan Pavel Záruba, jehož šikovné ruce již provedli několik nutných oprav nebo úžasných vylepšení v loděnici. V prosinci tak vyrobil několik skládacích „koziček“ a mimo jiné také opravil a natřel již značně opotřebované branky na fotbal. Branky do kterých na začátku šedesátých let 20. století dávali góly hokejisté litoměřické Dukly a poté, co se hokejisté z hřiště na Střeleckém ostrově přesunuli na ledovou plochu v místě současné „Kalich arény“ také spousta generací litoměřických veslařů.

Silvestrovská vyjížďka, foto: VK Slavoj Litoměřice
I. kolo Poháru ČR ve veslování na trenažeru - Praha 29.prosince 2021

První kolo Poháru ČR ve veslováni na trenažeru 2021-2022 uspořádal VK Bohemians Praha 11. prosince 2021 za účasti šesti litoměřických závodnic. Tohoto pohárového kola se v litoměřickém dresu zúčastnily pouze členky tréninkové skupiny trenérek Radky Kindlové a Pavly Krejzové, která se i aktivně zapojila do závodů a v kategorii žen vybojovala čtvrtým místem nejlepší litoměřický výsledek v čase 7:41,3. Sedmé místo v kategorii žen přidala Tereza Krejzová v kariérním maximu 7:49,0.

Mezi juniorkami se umístila A. Krejčová 14., pět vteřin nad osmiminutovou hranicí. V kategorii dorostenek doveslovala E. Dadejíková 17. (8:26,6), M. Dušková 18. (8:34,9) a A. S. Da Palma 23. (8.57,1).

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

PF 2022 24.prosince 2021

Všem členům, partnerům a příznivcům litoměřického veslování přejeme krásné Vánoce a úspěšný vstup do roku 2022.

VK Slavoj Litoměřice

PF 2022
Životní jubileum Jana Stejskala 23.prosince 2021

Dnes, 23. prosince 2021 slaví významné životní jubileum dlouholetý člen, veslař, trenér a funkcionář veslařského klubu Slavoj Litoměřice, pan Jan Stejskal.

K veslování přivedl terezínského rodáka učitel matematiky na místní základní škole a litoměřický veslař Milan Novák, když mezi svými žáky sháněl kormidelníky pro veslaře terezínské Dukly a první veslařské krůčky tak udělali kromě Jana Stejskala také M. Laholík, K. Merunka mladší a další. Fyzické dispozice pana Stejskala umožňovaly brzy změnu pozice v lodi a tak Jan Stejskal usedl do posádky s F. Rychetským a pod vedením Vojtěcha Vahalíka získával medaile především v nepárových disciplínách.

Cestu do litoměřické loděnice si následně našli také obě děti pana Stejskala a v době, kdy syn pana Stejskala Libor, přecházel do kategorie juniorů, stal se Jan Stejskal trenérem chlapecké skupiny ve veslařském oddíle TJ. Slavoj Litoměřice. Pod vedením Jana Stejskala se L. Stejskal s Františkem Kovaříkem stali Mistry ČR na dvojce bez kormidelníka juniorů a několik dalších závodníků sbíralo pravidelně medaile i na mistrovských a mezinárodních regatách. Libor Stejskal, František Kovařík, Vít Švadlenka a Václav Sedlák se následně probojovali do reprezentačních výběrů a zúčastnili se (tehdy ještě neoficiálního) MS U22.

V té době už Jan Stejskal zastával funkci předsedy výkonného výboru veslařského oddílu, kterou v roce 2008, po třinácti letech ve funkci předal Zdeňku Peckovi. V dalších letech zastával pozici místopředsedy a člena několika orgánů nejen ve veslařském klubu, ale i ve Slavoji Litoměřice.

V současné době je Jan Stejskal stále pravidelným účastníkem schůzí výkonného výboru veslařského klubu, jehož dlouholeté zkušenosti jsou nedocenitelné a jeho poradní hlas je respektovaným příspěvkem do diskuzí nad problematikou vedení klubu.

Do dalších let přejeme panu Stejskalovi především pevné zdraví, mnoho štěstí, pohody a spokojenosti.

J. Stejskal (vpravo) v diskuzi s generálním sekretářem ČVS J. Johánkem, foto: Š. Krejzová
Zemřel Milan Laš 9.prosince 2021

Bohužel ani v předvánočním období nejsou všechny zprávy jen dobré, včera dorazila do litoměřické loděnice zpráva, že ve věku pouhých 55 let zemřel pan Milan Laš.

Milan Laš na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let kormidloval spoustu litoměřických posádek, především pod trenérským vedením Karla Merunky a tyto posádky dovedl k mnoha skvělým úspěchům, mimo jiné kormidloval čtyřku s kormidelníkem dorostenců k vítězství na Mistrovství Československa 1982 a párovou čtyřku starších žáků dovedl ke stejnému úspěchu o rok později.

Před moskevskou olympiádou kormidloval reprezentační posádky na výcvikovém táboře v Roudnici nad Labem a svou vojenskou službu později sloužil v pražské Dukle.

Přestože jeho život rozhodně nebyl vždy idylický, vyslyšel ještě nedávno pozvání kamarádů z litoměřické loděnice a na několik tréninků se vrátil ke kormidlu tentokrát již „veteránské“ osmiveslice, při kterých předvedl, že ze svého umění nic nezapomněl.

Milan Laš odešel do veslařského nebe 18. listopadu 2021.

Čest jeho památce.

Kormidelník M. Laš stojí uprostřed, foto: archiv M. Pěnky
Nová vládní opatření se týkají i sportu 22.listopadu 2021

Ministerstvo zdravotnictví ČR uveřejnilo 21.11.2021 v podvečer na svých stránkách mimořádné opatření č.j.: MZDR 14601/2021-28/MIN/KAN omezující maloobchodní prodej zboží a poskytování služeb (viz příloha, dále jen „Opatření“), které je účinné od 22. 11. 2021. Nová opatření se zásadně dotknou i našeho sportu.


Čl. I odst. 14. písm. d) tohoto dokumentu stanovuje podmínky pro konání sportovní přípravy amatérských sportovců a sportovních utkání v rámci amatérských sportovních soutěží, ze kterých plyne, že:


-              účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště je umožněn osobám do 12 let věku bez nutnosti prokazování tzv. „bezinfekčnosti“,


-              osobám ve věku 13 – 18 let (nejedná-li se o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované) je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště povolen, pokud se prokáží negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně,


-              osobám starším 18 let je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště umožněn pouze pokud se jedná o osoby které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované (a tuto skutečnost mohou pořadateli akce prokázat příslušným certifikátem), nebo pokud se jedná o osoby ve fázi zahájeného očkování (viz bod I odst. 17. Opatření) a prokáží se v takovém případě negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně.


Žádáme všechny členy našeho oddílu, aby respektovali výše uvedená opatřtení.

Káčin memoriál 2021 13.listopadu 2021

Káčin memoriál se v roce 2021 uskutečnil v sobotu 13. listopadu a byl krásným zakončením další úspěšné sezony litoměřického veslování, součástí závodního programu byla jedna jízda kormidlovaných párových čtyřek žactva a následný play-off exhibiční závod osmiveslic.

V prvním, dětském, závodě zvítězila posádka ve složení Johan Vobořil, Sofia Echegoyen, Johana Holíková, Adam Mejta a kormidelnice Tereza Krejzová.

Závod osmiveslic byl z časových důvodů limitován maximálním počtem čtyř startujících posádek a tak nebyl vůbec problém obsadit všech 32 míst na dvou dřevěných osmiveslicích, které jsou skutečně už využívány jen pro potřeby Káčina memoriálu, takže jedna z lodí byla na vodě naposledy v roce 2019, protože v loňském roce se závod z důvodu koronavirové pandemie neuskutečnil a jindy nebylo nutné tento, již takřka muzejní kus použít. Ale i toto ke „Káče“ patří, vždyť ještě na přelomu tisíciletí se závody jezdily na gigových čtyřkách, které se také využívaly jen jednou ročně. Spousta závodníků letos absolvovala svou premiérovou účast na tomto závodě a losování přineslo i několik pěkných kombinací veslařů v posádkách a také poměrně vyrovnané a pěkné jízdy v pohodové atmosféře, bez kolizí a plně v duchu fair play.

 

V první jízdě se na start postavila posádka ve složení F. Houžka, B. Marešová, K. Rúfusová, L. Krucká, L. Zadák, J. Marjanko, J. Weber, L. Bureš a korm. M. Mertlová proti posádce, kterou jedna z veslařek popsala slovy: „Sisi jedeme spolu, pak je tam ještě Terka a ňáký veteráni,“ kterou tvořili A. Šeblová, S. Myslíková, M. Dušková, T. Krejzová, kormidelnice E. Kindlová a veteráni J. Weber ml., J. Vahalík, O. Svoboda a V. Suchánek. Na startu se posádky dohodly, že pojedou o několik desítek metrů delší závod než je v rámci Káčina memoriálu běžné a v cíli vyrovnané jízdy byla přeci jen o kousek rychlejší posádka číslo dvě, tedy „děvčata s veterány.“

V další jízdě se představila posádka, do které los svedl M. Dadejíka s dcerou Emou, M. Brabce, K. Vágnerovou, P. Krejzovou, M. Vokálka, M. Šmerdu, O. Hamerského a kormidelnici K. Litošovou proti posádce Š. Balaštíka, A. S. da Palmy, A. Krejčové, N. Kalousové, O. Hamerníka ml., mělnického hosta V. Bradáčka, O. Záruby a M. Matuly s kormidelnicí V. Štěchovou. Opět jsme mohli sledovat velmi pěknou jízdu a v cíli spokojenější posádku z pozice stroka vedenou Martinem Matulou.

 

Ve finále se tedy proti sobě postavily posádky stroků V. Suchánka (tedy "děvčata s veterány") a Martina Matuly, v obou posádkách sedělo několik veslařů, kteří už měli zkušenost s vítězstvím v Káčině memoriálu a touhu si toto vítězství zopakovat. Krátce po startu se do vedení dostala na druhé dráze jedoucí „Matulova“ osma a své vedení do cíle již nepustila. Jestli jsem správně hledal v seznamu vítězů z roku 2019, tak jediná Aneta Krejčová dokázala obhájit vítězství z minulého ročníku. Štěpán Balaštík, Ana Sofia Da Palma, Nela Kalousová, Ondra Záruba a Vít Bradáček se do listiny vítězů zapsali poprvé. Martin Matula a Aneta Krejčová zvítězili od roku 2008 podruhé.

Vítězům samozřejmě blahopřejeme, jistě jich většina svůj úspěch i uplynulou sezonu oslaví na slavnostním večeru a ostatním závodníkům děkujeme za předvedené výkony.

Velké poděkování patří také O. Hamerníkovi a J. Kindlovi za přípravu lodí před závody a samozřejmě i rodičům mladých závodníků za úžasný catering, letos doplněný i fantastickým gulášem. V neposlední řadě děkujeme také R. Peterkovi a P. Janákovi, kteří se ujali role rozhodčích závodu.

Head of Prague 2021 8.listopadu 2021

Tři litoměřické osmiveslice jsem našel ve výsledkové listině letošního ročníku závodu Head of Prague, všechny měly zajímavé názvy a nejlepšího výsledku dosáhla posádka „Borci z Liťáku“, která obsadila celkově 33. místo a v kategorii JM se umístila na 8. příčce. Posádku tvořili: M. Šmerda, A. Kvašňák, L. Zadák, O. Záruba, Š. Fronk, M. Vokálek a kormidelnice N. Kalousová z Litoměřic a  T. Král a C. Březovský z Roudnice.

 

Další litoměřickou posádkou v celkovém pořadí byla 56. „Litoměřická apokalypsa,“ se kterou na 9. místo v kategorii mix doveslovali: O. Hamerník ml., J. Marjanko, A. Krejčová, N. Kalousová, M. Kynšt, J. Foud, B. Marešová a A. Illichmannová, kormidelnicí byla A. S. da Palma.

 

Ve stejné kategorii startoval i „Litoměřický dynamit“ a „vybuchl“ na celkové 69. místo a 14. příčku v kategorii. Posádku tvořili: O. Hamerník st., M. Dadejík, M. Březina, J. Vahalík, V. Hříbalová, M. Mertlová, P. Krejzová, T. Krejzová a korm. S. Myslíková.

 

Celkové výsledky závodů, na nichž měly litoměřické posádky letos premiéru, najdete na svazovém webu, fotografie na webu závodu i klubovém rajčeti.

Dynamit odráží na start Head of Prague 2021, foto: Š. Krejzová
Poděkování M. Duškové 5.listopadu 2021

VK Slavoj Litoměřice děkuje za podporu a finanční dar paní Mileně Duškové.


Děkujeme.

ilustrační foto od Š. Krejzové
Strana 3 z 54
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2022
MČR mladšího a staršího žactva 2022
Mistrovství oblasti Labe, 2022
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...
členské příspěvky 2022
1.ledna 2022
Do kategorie dokumenty byl vložen aktualizovaný ceník pro rok 2022.

Vzhledem narůstajícím cenám veslařského vybavení a pro zachování plného rozsahu sportovní činnosti VK...

Designed by Cammeron