Aktuality

Litoměřická flotila má dva nové skify 12.listopadu 2020

Lodní park litoměřického veslařského klubu se rozrostl o dvě lodě. Treninkové skify značky ROSEMAN by měly sloužit začínajícím a mírně pokročilým veslařům mládežnických kategorií, kteří budou dozajista v budoucnu pokukovat po republikovém zlatě. Loďe, se podařilo získat s podporou fondu Ústeckého kraje.

Tréninky v době nouzového stavu 7.října 2020

V návaznosti na krizová opatření, která platí po vyhlášení nouzovového stavu, ode dne 5.10.2020, rozhodl výbor klubu o opatřeních, umožňujících treninkovou přípravu na sportovní soutěže organizované ČVS.

Tréninková příprava bude do odvolání probíhat výhradně na vodě. Samozřejmně za příznivých povětrnostních podmínek.

Tréninky po dobu nouzového stavu koordinuje za VK Slavoj Litoměřice, z.s. Bc. Daniel Slavík

(email: danielslavik87@gmail.com)

 

O vývoji vás budeme informovat, sledujte prosím klubový web a facebook.

výbor VK Slavoj Litoměřice

MČR žactva a seniorů 2020 6.října 2020

Mistrovství ČR žactva a seniorů proběhlo v Labe aréně v Račicích 26.-28. září 2020. Vedle útržků napínavých soubojů asi všem přítomným ještě dlouho zůstane v hlavách vzpomínka na nepříznivé počasí. Především sobota s ustavičným deštěm a nízkou teplotou byla rigorózní zkouškou imunity, vůle a odolnosti. Ještě s odstupem doby běhá při pohledu na sobotní fotky mráz po zádech, ale současně s tím jde i pocit hrdosti, jak to především ti nejmenší borci zvládli. Kde závodí všichni ti šachisti, stolní tenisti, basketbalisti a další!? V zájmu objektivity informací nutno přiznat, že servisní tým fungoval i díky blahodárným účinkům nápoje, jenž byl dříve nazýván stejně jako „odvar“ z cukrové třtiny, a který produkuje jeden známý výrobce v Plzni. Velkou úlevu nám přinesla možnost mít po dobu závodů zázemí v suchu a teple prázdného hangáru.

V seniorských závodech se představil z našeho klubu pouze Otakar Hamerník ml., a to na dvojce bez kormidlníka a čtyřce bez kormidelníka. Na dvojce již tradičně jel se svým dlouholetým parťákem Matějem Svatůňkem a stejně tradičně z toho byla medaile, kdy za celkově 5. místo v závodě brali bronz za umístění ve své věkové kategorii.

V žákovských kategoriích jsme měli početné zastoupení, které se odrazilo v celkovém sčítání bodů. Až do finále A se probojovaly tyto posádky:

čtyřka s kormidelníkem žaček starších v sestavě: Illichmanová Anna, Urie Nela, Da Palma Ana Sofia, Marešová Barbora, Hladíková Kristýna (korm.) - 5. místo

skif žáků starších 13-let: Lacko Jan - 6. místo

čtyřka s kormidelníkem žáků starších: Záruba Ondřej, Horn Vojtěch, Zadák Lukáš, Rožec Josef, Hladíková Kristýna (korm.)- 1. místo

párová čtyřka s kormidelníkem mladších žáků: Mejta Adam, Švagrovský Oliver, Brabec Mikoláš, Gall Matyáš, Rúfusová Kristýna (korm.)-4.místo

párová čtyřka s kormidelníkem starších žáků: Záruba Ondřej, Horn Vojtěch, Lacko Jan, Zadák Lukáš, Hladíková Kristýna (korm.)- 6. místo

skif mladších žáků 12-let: Brabec Mikoláš – 4.místo

Z plejády závodů logicky vystupuje vítězství starších žáků na kormidlované čtyřce, které bylo vyústěním nadnormativních tréninků pod vedením Radomila Peterky, většinou poctivě jedoucím na člunu s lodí. Posádce pak nejen při vyhlašování dodala fotogeničnosti skvělá kormidelnice Kristýna Hladíková, která tak rozšířila svou sbírku medailí z republikových šampionátů. Další titul přidal do své sbírky i Ondřej Záruba, loňský vítěz MČR na skifu 13-ti letých žáků. Pro ostatní členy posádky šlo o premiérové vítězství republikovém mistrovství, ovšem trenér Peterka přidal další unikátní zápis do historie litoměřického veslování, když dokázal obhájit vítězství litoměřické posádky z loňského roku. Podobný kousek předvedl před několika lety i s párovou čtyřkou starších žáků, nyní se mu to podařilo se čtyřkou nepárovou. A snad se příští rok podaří sestavit posádku, která zaútočí na pověstný zlatý hattrick.

Ve stručnosti by šlo mistrovství žactva shrnout jako 6 účastí ve finále A, dvě těsně čtvrtá místa a jeden mistrovský titul.

Celkově klub po závodech zaujal 8. místo v průběžném hodnocení Českého poháru 2020.

Navíc je ale ta zkouška z odolnosti a stmelení týmu!

Text: V. Zadák a J. Weber

 

 

J. Rožec, L. Zadák, V. Horn, O. Záruba, K. Hladíková, trenér Peterka a pes - vítězná čtyřka s kormidelníkem starších žáků s doprovodem :-D foto: archiv R. Peterky
107. AXA Pražské Primátorky přinesly vítězství litoměřických žaček 6.října 2020

Kvůli COVIDu byly letošní Primátorky přesunuty na termín 18.-20.9.2020 a pandemie ovlivnila i počet a složení posádek, které se nakonec dostavily na start. Slunečné počasí spolu s majestátní skálou Vyšehradu a davy diváků vytvořily ideální časoprostor pro veslování, ve kterém šlo zahlédnout i litoměřické dresy.

 

Již v pátek se představily párové osmiveslice mladších žáků včetně té litoměřické. Útok na vítězství v rozjížďce ale našim vycházejícím veslařským nadějím nevyšel díky technické závadě na lodi. Posádka ale vzala věc sportovně a určitě si odnesla pěknou vzpomínku na velký a sváteční závod, kterým Primátorky jsou.

 

V pátek se uskutečnil také závod Univerzitních Osem, kde jsme měli možnost vidět Pavlu Krejzovou v posádce UJEP Ústí nad Labem, která skončila na 3. místě. Pavla Krejzová je vzorným příkladem, že veslování nekončí s opuštěním juniorské kategorie. Dalším takovým příkladem byl i Vojtěch Votruba, litoměřický odchovanec, který v pátek zvítězil v Univerzitních Osmách coby člen posádky České zemědělské univerzity, a který v neděli v hlavním závodě mužských osmiveslic strokoval osmu Slavie Praha.

 

Zastoupení jsme měli i v závodě dorostenek: A. Krejčovou, V . Hříbalovou a N. Kalousovou ve společenství s veslařkami z Loun a KVM Mělník. Jejich cesta ale skončila v opravné jízdě v sobotu odpoledne.

 

Finálovým dnem byla již tradičně neděle. Tep srdce litoměřického fanouška byl nejvíce zrychlen po dojezdu závodu osmiveslic žákyň starších (Pohár starosty MČ Praha 4), ve které zvítězilo společenství Litoměřic a Děčína vedené kormidelnicí Terezou Krejzovou. Z našeho oddílu byly ve vítězné posádce: Ana Sofia Da Palma, Anna Illichmannová, Nela Urie, Barbora Marešová a již zmíněná kormidelnice T. Krejzová. Co k tomu říci? Snad jen to, že na vítězství v Primátorkách někdo čeká celý život a litoměřické žákyně zvítězily již v roce 2018, navíc A. Illichmannová a B. Marešová mají ve své sbírce medaile za vítězství v závodě párových osem mladšího žactva z roku 2018 a druhé místo ve starších žačkách z loňského roku, takže vzhůru do dorostu :-D

 

O necelé dvě sekundy uniklo vítězství o chvíli později startující posádce našich starších žáků (O. Záruba, V. Horn, L. Zadák, J. Lacko) ve společenství s Bleskem. My již víme, že ono smutnění chlapcům trvalo jen týden do mistrovství republiky, ale ono druhé místo je také skvělým výsledkem a také příslibem dalších úspěchů v následujících letech.

 

Posledním závodníkem litoměřického klubu, který se představil o Primátorkách, byl Matyáš Kynšt, jehož elegantní styl a červený dres nešlo přehlédnout v posádce Slavie Praha, která ve finále A juniorů projela cílem jako třetí.

 

Text: V. Zadák a J. Weber

 

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

osmiveslice starších žaček ve spol. s VK Slavia Děčín zvítězila na letošních Primátorkách, foto: archiv V. Zadáka
53. Polabský pohár v Brandýse n/L 2020 23.září 2020

Již 53. ročník Polabského poháru se v Brandýse nad Labem konal 12. a 13. září 2020. Z litoměřického veslařského klubu do cíle doveslovalo 60 posádek, tedy alespoň tolik jsem jich napočítal ve výsledkové listině. Z toho čtrnáct jsem ve výsledcích našel na prvním místě, šestnáct na druhém a sedmnáct na třetím.


Opět velmi úspěšní byli mladší žáci, když A. Mejta  a O. Švagrovský i M. Gall a M. Brabec zvítězili na dvojskifech a společně (a s kormidelníkem Hrzánem) také na párové čtyřce. Navíc Mikoláš Brabec zvítězil i na skifu dvanáctiletých chlapců. Mezi o rok staršími skifaři zvítězil také Jan Lacko, který společně s O. Zárubou, V. Hornem, L. Zadákem a korm. Da Palma, zvítězil také na párové čtyřce starších žáků. Záruba a Horn později přidali také vítězství na dvojskifu. Dařilo se také starším žačkám, když zvítězit dokázala skifařka A. Šeblová a párová čtyřka S. Myslíková, E. Dadejíková, K. Vágnerová a korm. V. Hříbalová ve společenství s KVS Štětí. Vanda Hříbalová si z Brandýsa odvezla medaili také jako veslařka, když zvítězila na dvojce dorostenek s A. Krejčovou. Dorostenci ovládli závod párových čtyřek (Vokálek, M. Lacko, Kvašňák a Šmerda) a na skifu zvítězil R. Kosík. Na skifu juniorek zvítězila V. Štěchová, těsně před K. Šponarovou. Poslední litoměřickou medaili přidal O. Hamerník ml. čtyřce bez kormidelníka ve společenství s domácími veslaři ve sloučeném závodě čtyřek juniorů a mužů.

Úspěch v anketě sportovec roku 23.září 2020

Každý úspěch litoměřických veslařů, i když se o něj zrovna nebojuje na vodě, ale je oceněním skvěle odveslovaných závodů. Právě takového ocenění se dočkala za své výsledky v roce 2019 posádka tehdejší čtyřky s kormidelníkem starších žáků, která pod vedením trenéra Peterky v loňském nepoznala hořkost porážky. V minulých dnech byli Mirek Vokálek, Matěj Lacko, Adam Kvašňák a Mikoláš Šmerda oceněni jako třetí nejlepší sportovní kolektiv Ústeckého kraje v kategorii mládeže. Chlapci před tím ovládli „okresní“ kolo a nedávno v ústeckém hotelu Větruše převzali i ocenění  krajské.

 

Blahopřejeme.

Poháry KVM 1881, září 2020 19.září 2020

Poháry  Klubu veslařů mělnických 1881 se uskutečnili na soutoku Labe a Vltavy v sobotu 5. září 2020. Ve výsledkové listině jsem napočítal celkem 44 posádek se zastoupením závodníků VK Slavoj Litoměřice, přičemž 17 z nich zvítězilo, 8 dojelo na druhém místě a 11 na třetím.

Již tradičně úspěšní byli mladší žáci, když Mejta se Švagrovským ovládli závod dvojskifů a společně s M. Gallem, M. Brabcem a kormidelníkem Hrzánem i párových čtyřek. Tentokrát chlapce skvěle napodobily také děvčata ve stejné kategorii, když Alžběta Pláničková a Štěpánka Řeháková zvítězily také na dvojskifu a následně společně s Rozou Ferzikovou a Karolínou Kavkovou i na párové čtyřce, kterou kormidloval také David Hrzán. Starší žačky zvítězily na skifu (13 let, M.Dušková) a dvojskifu (z výsledkové listiny nelze přesně určit složení posádky, snad mi nějaký pozorný čtenář pošle sestavu J ). Opět stejných úspěchů dosáhli chlapci – starší žáci, když na skifu zvítězil J. Lacko a na dvojskifu V. Horn a O. Záruba. Dařilo se také dorostencům, kde na párové čtyřce zvítězila posádka: M. Lacko, M. Vokálek, M. Šmerda a A. Kvašňák. Chlapci se rozsadili do dvojskifů, ve kterých také nepoznali porážku ani Vokálek s Lackem, ani Šmerda s Kvašňákem. Mezi dorostenkami si medaili z Mělníka odvezla jen skifařka Krejčová, ale velmi plodná byla účast litoměřických juniorek, když na skifech zvítězily Šponarová i Štěchová, na dvojskifu Šponarová s T. Krejzovou a Štěchová s roudnickou veslařkou Královou.

 

Poslední litoměřický úspěch přidala osmiveslice MIX, ve které spolu s veslaři z Roudnice nad Labem a Mělníka závodili také Š. Fronk, T. Lachman, R. Kosík, A. Illichmannová a  V. Hříbalová.

 

Úspěšní byli litoměřičtí veslaři také ve vypsaných bodovacích soutěžích, o těchto úspěších se více dozvíte na klubovém profilu na facebooku.

 

Výsledky jsou dostupné ke stažení na svazovém webu.

Roušky a pohyb v loděnice 10.září 2020

V návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví, které zavedlo povinné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách budov mimo bydliště, informuje vedení VK Slavoj Litoměřice všechny členy veslařského klubu o povinosti mít zakrytá ústa a nos (např. rouškou) při vstupu do loděnice. Ve společných prostorách, jako jsou např. šatny se prosím zdržujte jen minimálně.

 

O dalším vývoji vás budeme informovat.

 

Výbor VK Slavoj Litoměřice

66. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 2020 4.září 2020

Již 66. ročníku Litoměřické regaty s mezinárodní účastí, letos i otevřeného Mistrovství oblasti Labe se zúčastnilo celkem 56 posádek se zastoupením Litoměřických veslařů. Z těchto posádek pět zvítězilo v nedělním finále, sedm ovládlo svou rozjížďku nebo dělené finále a jedna párová čtyřka mužů kategorie masters v sestavě O. Hamerník, J. Vahalík, M. Dadejík a M. Březina zvítězila ve své kategorii masters veslařů. V bodování klubů, kde se počítaly každé posádce body jen jedenkrát (tzn. pokud se jela v sobotu rozjížďka a v neděli finále, body sbíraly posádky jen v sobotu, pokud se jelo přímo nedělní finále, přidělovaly se body v neděli) dokázal domácí tým odolat náporu hodonínských veslařů a pohár pro vítěze bodování klubů zůstal v Litoměřicích.

 

Z vítězství ve finálových jízdách se radovaly ty to litoměřické posádky: dvojka  bez kormidelníka dorostenek (V. Hříbalová, A. Krejčová), dvojskif juniorek (V. Štěchová, spol. s Hodonínskou veslařkou Hýbnerovou), čtyřka s kormidelníkem starších žáků (O. Záruba, V. Horn, L. Zadák, J. Rožec a korm. M. Dušková), Jan Lacko na skifu starších žáků 13-ti letých a párová čtyřka mladších žáků (A. Mejta, O. Švagrovský, M. Gall, M. Brabec a korm. K. Rúfusová), která nedala soupeřům šanci na zisk medaile ani v sobotní rozjížďce.

 

V sobotu dále zvítězili dorostenci na párové čtyřce (Šmerda, Vokálek, Fronk a Jánský, v nedělním finále skončili chlapci třetí), párová čtyřka starších žáků (Záruba, Horn, L. Zadák, Rožec a korm. Da Palma, FA 3. místo), P. Zadák na skifu mužů (FA 4. místo), K. Šponarová na skifu juniorek (FA DNS), K. Csatová a M. Dušková na skifech starších žaček 13-ti letých i na dvojskifu (FA 3., resp. 5. místo na skifech a 4. na dvojskifu), Jan Lacko na skifu starších žáků 13-ti letých, který ovládl i nedělní finále a o párové čtyřce mladších žáků jsem psal už v předchozím odstavci.

 

V děleném finále zvítězila párová čtyřka mix staršího žactva v sestavě Záruba, Horn, Csatová, Dušková a korm. T. Krejzová.

 

Dalších šest litoměřických posádek doveslovalo na druhém místě a devět obsadilo třetí příčku.

 

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu a spoustu krásných fotek na rajčeti.

párová čtyřka dorostenců ovládla sobotní rozjížďku, foto: Š. Krejzová
Poděkování ředitele 66. Litoměřické regaty 31.srpna 2020

Ředitel závodů 66. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí a letos také otevřeného Mistrovství oblasti Labe děkuje celému pořadatelskému týmu za uspořádání vydařeného závodního víkendu.


Díky patří také všem závodníkům ze předvedené výkony a krásné veslařské souboje v duchu fair play, poděkování náleží samozřejmě také sboru rozhodčích za řízení závodů, řidičům motorových člunů, všem členům klubu a jejich rodinným příslušníkům za pomoc s organizací závodů, přípravou dráhy, skvěle zvládnutý catering a také bleskový úklid po skončení závodů.


Děkujeme také všem zúčastněným klubům, že i v době „koronavirové“ přijely do Litoměřic a blahopřejeme všem, kdo si z Litoměřic odváží medaile za vítězství.


Velké poděkovaní patří také litoměřickým trenérům mládeže, že po skončení závodů udrželi své svěřence v areálu a ti pomohli se závěrečným úklidem.


V neposlední řadě děkujeme partnerům klubu i regaty za podporu, bez níž by nebylo možné závody v tomto rozsahu vůbec uskutečnit.


Děkujeme a těšíme se zase za rok v Litoměřicích na shledanou.

M.Dušková zvítězila na letošní regatě, foto: Š. Krejzová
Strana 3 z 50
XXVI. Roudnické sprinty 2021
67. Litoměřická regata s mezinárodní účastí a 19 vítězství domácích posádek
Poděkování pořadatelů 67. Litoměřické regaty
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron