Aktuality

Životní jubileum M. Laholíka 29.srpna 2022

Za účasti legend (nejen) litoměřického veslování proběhla v průběhu nedělního programu 68. Litoměřické regaty v sále loděnice malá oslava. Legendární litoměřický odchovanec, účastník OH v Montrealu, medailista z MS v Luzernu 1974 a vítěz mnoha prestižních regat pan Miroslav Laholík přijímal gratulace k sedmdesátým narozeninám.

Ke gratulantům se přidáváme a přejeme především pevné zdraví.

Bronzová párovka z MS v Luzernu '74, M. Laholík 2. z prava, zdroj foto: veslo.cz
68. Litoměřická regata s mezinárodní účastí je rozlosována 23.srpna 2022

Dne 23.8.2022 byla rozlosována 68. Litoměřická regata s mezinárodní účastí. V následujícím odkaze se dostanete na rozlosování, časový pořad a zápis z losování.


Pořadatelský sbor srdečně zve všechny příznivce veslařského sportu k účasti na této tradiční akci. Těšíme se na vaši účast.

Třeboňská regata a soustředění 2022 23.srpna 2022

V týdnu od 13. do 21. srpna 2022 se litoměřičtí veslaři napříč mládežnickými kategoriemi zúčastnili soustředění na třeboňském rybníce Svět. Výprava byla více než čtyřicetičlenná a soustředění proběhlo bez vážnějších komplikací, za což si zaslouží poděkování všichni účastníci a velký obdiv vedení výpravy.

Soustředění bylo zakončeno účastí na třeboňské regatě, včetně pátečního beach sprintu, což je nová veslařská disciplína, jejíž základ je závod na lodích pro veslování na moři. Několik litoměřických závodníků si velmi dobře vedlo v kvalifikačních jízdách, bohužel přes semifinálové jízdy se dokázal probojovat jen dvojskif juniorů „mix“ V. Hříbalové a Š. Fronka, který obsadil konečné druhé místo.

Na regatě samotné, resp. ve výsledkové listině jsem napočítal účast celkem jedenašedesáti posádek se zastoupením litoměřických veslařů, které projely pomyslnou cílovou páskou. Sedmi z tohoto neuvěřitelného počtu se podařilo zvítězit, přičemž hned o tři vítězství se postarali mladší žáci Matyáš Fictum a Jan Ryžík, kteří zvítězili v sobotu i v neděli na dvojskifu a ještě byli členy párové čtyřky společně s Jaromírem Doubkem, Antonínem Brabcem a kormidelnicí Elen Kindlovou. Zvítězili také skifaři Kateřina a Jindřich Paškovi (přípravka a starší žáci) a Miroslav Vokálek (junioři) a dvojskif „mix“ M. Duškové a M. Brabce. Dalších 12 posádek doveslovalo na druhém místě, patnáct přidalo umístění na třetí pozici.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu a v sekci závody obsáhlejší report od Terezky :-)

68. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 22.srpna 2022

Další, již 68. ročník Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se uskuteční, s cílem u veslařské loděnice pořádajícího VK Slavoj Litoměřice na Střeleckém ostrově, tento víkend, tedy 27. a 28. srpna 2022.


Těšit se můžeme na hojnou účast, silnou konkurenci, krásné sportovní výkony, tradiční originální medaile a hodnotné ceny pro vítězné posádky, letos také na nové občerstvení, ale i známé krásné okolní prostředí historického města Litoměřice a parku v okolí loděnice a možná také prestižní závod mužských osmiveslic.


Skutečně prestižní potom budou tři speciální závody – skif juniorů, Memoriál Josefa Straky, osmiveslice dorostenců, Memoriál Karla Merunky a dvojskif dorostenek, závod "O cenu města Litoměřice", jejich finálové jízdy by měly proběhnout v neděli kolem poledne, snad i za účasti domácích posádek (ve skifu juniorů se od věnování závodu památce legendárního veslaře a trenéra Josefa Straky zatím nepodařilo zvítězit domácímu závodníkovi).


V průběhu týdne budou postupně přidávány aktuální informace, včetně odkazů ke stažení.

Ceny pro vítěze 67. ročníku, foto: Š. Krejzová
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2022 29.června 2022

MČR dorostu, juniorů a seniorů 2022 - dvě medaile a Vokálek opět šampionem

Týden po „dětské“ republice, tedy 24.6.-26.6. 2022, se litoměřická výprava vrátila zpět do Račic, ale tentokrát složená z veslařů dorosteneckých, juniorských a seniorských kategorií. Počasí se měnilo jako na horské dráze, ale oproti mladším kolegům z předchozího týdne mohli naši závodníci závody dokončit v plném rozsahu. Celkově naši veslaři vybojovali 11x finále B a 8x finále A, ale především jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili.

Celé závody se navíc nesly v duchu spolupráce litoměřických veslařů s veslaři z Ukrajiny, startujícími v dresu KVS Štětí, se kterými jsme vytvořili několik společenství. Spolupráce, která započala již na jaře tak přinesla i několik pěkných výsledků na sportovním vrcholu sezony, včetně jedné z litoměřických medailí.

Dorostenci startovali dohromady ve čtyřech nepárových disciplínách. Ondřej Záruba a Lukáš Zadák závodili na dvojce bez kormidelníka, kde si dojeli pro skvělé „bramborové“ umístění, dále zasedli společně s ukrajinskými veslaři do nepárové čtyřky bez kormidelníka a po pěkném dojezdu se mohli radovat ze stříbrné medaile. Kluci si ještě zajeli čtyřku, tentokrát s kormidelníkem, ale místo Záruby usedl do lodi Balaštík a pod vedením kormidelnice Rúfusové dojeli šestí v „malém“ finále. Balaštík si zároveň vyzkoušel s ústeckými, roudnickými a štětskými veslaři závod na osmiveslici, která obsadila deváté místo.

Litoměřické dorostenky Marešová, Illichmannová a Dušková spojily síly s Ukrajinkou, v dresu KVS Štětí, usedly do párové čtyřky a perfektní jízdou si dojely pro vítězství ve finále B. Párovky Svobodová a Šeblová s Děčínem a Moravcová s Mělníkem bohužel nepostoupily do nedělních finálových jízd. Dále se děvčata chopila nepárových vesel, a to přesně Vágnerová s Myslíkovou na dvojce bez, které dojely celkově osmé. V disciplíně nepárových čtyřek bez kormidelníka se nám ukázaly hned dvě litoměřické posádky, jedna ve finále B a druhá ve velkém finále. Po vydařené jízdě jako druhé ve finále B dojely da Palma, Vágnerová, Moravcová a Šeblová. Druhá posádka ve složení Marešová, Illichmannová, Dušková a Myslíková si dojela pro krásné šesté místo, výkon bohužel zřejmě negativně ovlivnila nešťastná výměnu členek posádky z důvodu nemoci, a i přesto si myslím, že dívky zajely perfektně.

Také junioři ukázali, že jsou konkurenceschopní a vybojovali pro náš klub další, tentokrát zlatou, medaili, zásluhou dvojskifu Mirka Vokálka ve společenství s nymburským veslařem. Mirek tak ukázal svou extratřídu a dal zapomenout na nevydařené oblastní mistrovství, když navázal na loňské vítězství ve stejné disciplíně mezi dorostenci, tehdy to bylo se Štěpánem Fronkem, tomu ale letos přípravu komplikovaly zdravotní problémy, a tak nakonec startoval jen ve větších posádkách. Mirek Vokálek usedl právě se Štěpánem Fronkem a ukrajinskými veslaři do párově čtyřky, která cílem projela na krásném pátém místě. Již zmínění litoměřičtí borci se představili společně s ukrajinskými veslaři také na osmiveslici, která vybojovala vítězství ve finále B.

Juniorky Krejčová, Hříbalová a Kalousová usedli do nepárové čtyřky s ukrajinskou juniorkou a ve finále A projely cílovou čárou jako šesté v pořadí. Kalousová s Hříbalovou usedly do osmy složené z veslařek z „labských“ klubů a pěkné čtvrté místo bylo dalším litoměřickým výsledkem těsně pod stupni vítězů. Výše zmíněné juniorky usedli s ukrajinskými závodnicemi do tentokrát párové čtyřky a se svým konečným osmým místem se vešly do top 10 nejlepších, stejně jako Rúfusová, která ve společenství s Brandýsem a ČVK Praha dojela 9. Krejčová pokračovala ve svém představení na nepárových disciplínách a s děčínskou veslařskou na dvojce bez si doveslovala pro pěkné páté místo.

Zastoupení jsme měli i v mužské kategorii, a to konkrétně představením litoměřických „závodících trenérů“ O. Hamerníka ml. a M. Bělohlávka, kteří společně s brandýskými veslaři usedli do nepárové čtyřky „bez“ a získali celkově 10. místo, a Patrika Zadáka, který ve společenství se Slávií na osmě dojel třetí v malém finále, tedy celkově devátý.

V seniorské kategorii závodily na tomto Mistrovství i ženy z Liroměřic. Sestry Krejzovy s Mertlovou odpustily od povinností, chopily se vesel, zasedly do nepárové čtyřky s děčínskou závodnicí a celkově dojely osmé.

Velké díky patří trenérům za hladký průběh závodů a podporu závodníků.

Všem závodníkům gratulujeme k jejich výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a věříme, že v dalším průběhu sezony uvidíme další skvělá představení litoměřických veslařů a za rok snad i některého z „našich“ v některé z posádek ozdobené státní vlajkou na lopatkách vesel.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Text: T. Krejzová, úpravy: J. Weber

M. Vokálek s medailí pro mistra ČR na 2x jři, foto: T. Krejzová
MČR mladšího a staršího žactva 2022 25.června 2022

Třetí červnový víkend patřil v račické Labe aréně závodům Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva a tak se od pátku 17. června do neděle 19. června utkali nejmladší veslaři z českých zemí na svém vrcholu sezony. Bohužel některé o jejich sezónní vrchol připravilo počasí a teplota, ve které je veslařské závodění už jen hazardem se zdravím.

V pátečním programu se představily litoměřické posádky v devatenácti jízdách, v sobotní části závodů jsme mohli litoměřické dresy vidět v sedmnácti semifinálových závodech a do nedělního programu měly zasáhnout litoměřické posádky v šestnácti jízdách. Bohužel předčasné ukončení regaty znamenalo „stop“ i pro pět litoměřických posádek, největší smůlu měli Antonín Brabec na skifu mladších žáků a dvojskif starších žaček, kteří přišli o šance na medailový souboj. Jde ale o mladé závodníky a tyto jízdy budou nahrazeny, budou součástí programu podzimního MČR ve sprintu a třeba tam litoměřické posádky některou z medailí skutečně vybojují (více informací najdete na svazovém webu).

Celkem pět litoměřických posádek zasáhlo do bojů o medaile a vylovit stříbrnou sadu za druhé místo dokázala párová čtyřka mladších žáků ve složení Antonín Brabec, Jaromír Doubek, Matyáš Fictum, Jan Ryžík a kormidelnice K. Rúfusová, pod vedením nestárnoucího trenéra Radomila Peterky a jeho spolupracovníků. Fictum s Ryžíkem navíc přidali skvělé páté místo na dvojskifu a A. Brabec o svou šanci na skifařskou medaili zabojuje na podzim (viz. výše).

Jen těsně pod stupni vítězů dokončil svůj finálový závod Mikoláš Brabec na skifu starších žáků a ve dvojskifu s Adamem Mejtou obsadil šestou příčku. Bratři Brabcové se tedy představili na těchto závodech ve skvělé formě a můžeme se jistě těšit na jejich další skvělé výsledky i na následujících regatách.

Nádherné páté místo vybojovala i skifařka Alžběta Pláničková, jejíž partnerka z dvojskifu Štěpánka Řeháková obsadila čtvrtou příčku ve finále „B“ a na podzimním dokončení přerušené regaty budou mít děvčata na dvojskifu také jistě ambice zabojovat o nejvyšší příčky.

Ve finále „B“ dokázala zvítězit čtyřka s kormidelníkem starších žaček a obsadila tak celkovou sedmou příčku, dvojskif 13-ti letých starších žáků dovesloval na třetí a celkově tedy deváté pozici. Další dvě posádky své závody neodjely kvůli již zmíněnému předčasnému ukončení závodů.

Ve finále „C“ zvítězila párová čtyřka starších žaček i skifařka E. Svobodová mezi mladšími žačkami a jedna litoměřická posádka opět nemohla startovat.

Kompletní výsledky najdete tradičně na svazovém webu, pokud bude report od někoho z účastníků nebo trenérského štábu, najdete jej v sekci závody.

Nová čtyřka pořízena s podporou Nadace ČEZ 16.června 2022

Novou párovou čtyřku se podařilo získat do litoměřické loděnice, jde o špičkovou závodní loď, která jistě přinese spoustu šancí na skvělá umístění litoměřických závodníků. Projekt pořízení této lodi podpořila Nadace ČEZ.

nová čtyřka v areálu VK Slavoj Litoměřice, foto: O. Hamerník
Mistrovství oblasti Labe, 2022 14.června 2022

Mistrovství oblasti Labe letos hostila račická Labe aréna v sobotu 11. června a v neděli 12. června 2022. V nedělním (finálovém) programu jsem napočítal ve výsledkové listině celkem 45 posádek s účastí závodníků litoměřického Slavoje. Celkem se podařilo vybojovat osm vítězství, při čemž ve dvou případech se na start postavila pouze jedna loď (závod osmiveslic dorostenek a čtyřek s kormidelníkem starších žaček). Z vítězství se tak radovali především mladší žáci Matyáš Fictum a Jan Ryžík, kteří zvítězili na dvojskifu a společně s Antonínem Brabcem, Jaromírem Doubkem a kormidelnicí Elen Kindlovou i na párové čtyřce. Dvě vítězství vybojovali také dorostenci Záruba se Zadákem – na dvojce a čtyřce bez kormidelníka (ve spol. s ukrajinskými veslaři v barvách KVS Štětí). Ve společenství s Ukrajinci zvítězili také junioři Fronk a Vokálek na osmiveslici. Poslední litoměřické vítězství přidaly skvělé starší žačky Pláničková s Řehákovou na dvojskifu třináctiletých, když na třetím místě doveslovala druhá litoměřická loď ve složení Svobodová-Kavková.

Dalších třináct posádek se umístilo na druhém místě, sedm obsadilo místo třetí, dvanáct doveslovalo na 4.-6. pozici a pět zasáhlo do bojů v jízdách tzv. malého finále.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na svazovém webu, fotky na rajčeti a dojmy ze závodů od Terezky Krejzové najdete v sekci závody i nadcházející víkendy budou v Račicích patřit veslařům – tento Mistrovství ČR žactva a ten další stejným závodům dorostu, juniorů a seniorů. Litoměřičtí závodníci budou jistě vděční za podporu a povzbuzení, račický areál je nedaleko, tak věříme v hojnou účast příznivců litoměřického veslování.

mladší žáci s trenéry na oblastním mistrovství 2022, foto: T. Krejzová
109. pražské ČEZ Primátorky 14.června 2022

109. ročník pražských ČEZ Primátorek se uskutečnil v Praze na Vltavě o prvním červnovém víkendu. Litoměřické veslování mělo opět několik zajímavých zápisů do historie, bohužel letošní rok, ale není ozdoben vítězným leskem.

V pátečním programu univerzitních osem se představili Pavla Krejzová a Otakar Hamerník v ženské osmě UJEP Ústí nad Labem, Ota samozřejmě jako kormidelník posádky, která zvítězila ve finále B. V pátečním programu nechyběl ani závod mixovaných párových osem mladšího žactva a na start se postavilo také 7 litoměřických veslařů doplněných o jednu závodnici z Boletic a kormidelnici Vandu Hříbalovou, v cíli potom byla tato posádka klasifikována na třetím místě.

Do nedělních finálových jízd postoupila osmiveslice dorostenek, ve které litoměřické závodnice B. Marešová, A. Illichmannová, E. Dadejíková a M. Dušková spojily síly s veslařkami z Děčína a vybojovaly konečné páté místo.

Z opravné jízdy do nedělního finále se bohužel nepodařilo postoupit starším žákům ve společenství s VK Blesk Praha, podobně dopadl závod pro litoměřickou osmu žen, kde sedm litoměřických veslařek doplnila jedna závodnice z Neratovic, a tuto osmiveslici považuji za první z historických zápisů – minimálně za posledních 30 let se na Primátorkách nepředstavila v závodě ženských osmiveslic posádka, ve které by mohli diváci obdivovat krásu sedmi litoměřických dresů u vesel a ještě jeden na pozici kormidelníka.

Dalším historickým milníkem je účast litoměřických veslařů v mezinárodním společenství. Junioři startovali v jedné lodi s ukrajinskými veslaři, bohužel je školácká chyba při průjezdu bójkami pod vyšehradskou skálou vyřadila z bojů o pokračování snu o úspěchu na této slavné regatě.

Slávu litoměřického veslování na této regatě tak opět šířili především odchovanci litoměřického veslování – Martina Součková je nejen fantastická trenérka, ale také skvělá kormidelnice a veslařka. K vítězství dovedla své svěřence v hlavním závodě jako trenérka a kormidelnice a navíc v sobotu zvítězila v závodě osmiveslic žen masters v posádce, ve které nechyběla ani Libuška Bambasová (roz. Bruncvíková).

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu nebo si můžete vyfiltrovat pouze litoměřické posádky zde.

dorostenky obsadili 5. místo, foto z MO Labe T. Krejzová
Mezinárodní brněnská regata 2022 6.června 2022

49. Mezinárodní brněnská regata juniorů 2022

 

Výběr litoměřických veslařů se o víkendu 28. - 29. 5. 2022 zúčastnil Mezinárodní brněnské regaty. Z Litoměřic přijelo do Brna 10 posádek, z nichž jsme 9 mohli vidět v nedělních finálových jízdách, a to přesně 5x finále A, 3x finále B a jednou finále D. V Brně panovalo strašlivé počasí v podobě silného větru a vysokých vln, které velice znepříjemňovaly pohyb závodníků na vodě a došlo i k několika nešťastným příhodám.

 

Nejmladšími litoměřickými reprezentanty byli starší žáci Adam Mejta, Mikoláš Brabec, Filip Horák, Jindřich Pašek a Matyáš Gall. V závodě skifů žáků starších 13letých si vyjel Gall místo v nedělním „velkém“ finále, ve kterém nakonec dojel pátý. Jen o rok starší Mejta i jeho spolujezdec Brabec, který po nešťastném převrácení v rozjížďce dostal druhou šanci, startovali ve finále B a dojeli jako 5. a 1. Následně kluci zasedli do dvojskifů ve složení Gall a Pašek, kteří jeli finále D, a Mejta s Brabcem, kteří ve velice vyrovnaném finále A projeli cílem jako šestí.

 

V závodě skifů dorostenek startovala Magdalena Dušková, která dojela jako šestá. Dále dorostenky usedly do nepárových disciplín. Dvojku bez kormidelníka jely Anna Illichmannová s Barborou Marešovou, které vyhráli tzv. „malé“ finále skoro o celou minutu. Dívky z dvojky doplnily Dušková a Ema Dadejíková a společně doveslovaly na nepárové čtyřce na skvělém druhém místě.

 

Dále se do Brna přijeli předvést junioři Miroslav Vokálek a jeho parťák Štěpán Fronk. Kluci zasedli do dvojskifu a po vyhrané rozjížďce si v nedělním finále vyjeli pomyslnou bronzovou medaili. Vokálek ukázal svůj výkon i na skifu a po rozjížďkovém vítězství ve finále projel cílem jako druhý.

 

Všem litoměřickým závodníkům gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony.

 

Text: T. Krejzová

Skifař M. Brabec závodil i v Brně, ilustrační foto z Ústí: p. Brabec
Strana 4 z 58
Poděkování kapitána klubu
69. Litoměřická regata s mezinárodní účastí je rozlosována
Nový motorový člun rozšířil litoměřickou flotilu
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron