Aktuality

Mistrovství ČR ve sprintu 2019 27.září 2019

V medailové žně přeměnili Mistrovství České republiky ve sprintu 2019 litoměřičtí veslaři. Celkem, v pátek 20. září 2019, vylovili z vod račické Labe arény šest cenných kovů. Navíc další dvě posádky se představily ve finálové jízdě. A kolik litoměřických posádek bylo ve startovní listině? Pokud jsem počítal správně, tak 12, takže každá druhá si odvezla domů plaketku na památku umístění mezi třemi nejlepšími. Ze šesti litoměřických medailí byly tři stříbrné a tři bronzové. Na druhých místech se umístili junioři M. Bělohlávek a P. Zadák na dvojskifu a společně s M. Hanzíkem a A. Landou i na párové čtyřce. Další stříbro přidal na dvojce bez kormidelníka juniorů O. Hamerník ve spol. s Brandýsem n/L. O bronzové medaile se zasloužil M. Bělohlávek na skifu juniorů, dorostenky M. Mertlová a T. Krejzová na dvojce bez kormidelníka a dorostenky Z. Zelinková a V. Štěchová na dvojskifu. Jen těsně unikla medaile čtyřce bez kormidelníka dorostenek (posádka Hojdarová, Krejčová, Mertlová a Krejzová) a na krásném pátém místě se umístil J. Marjanko na skifu dorostenců.


Pozorným posluchačům navíc možná neunikla krátká změna hlasu moderátora, to moderátorského matadora Zdeňka Krejzu na pár minut vystřídal moderátor litoměřické regaty z posledních dvou let a litoměřický veslař Daniel Slavík. Před asi dvaceti lety moderoval závody v račicích Litoměřičan Václav Moravec a nyní se tak litoměřický veslař po dlouhé době vrátil do cílové věže v Račicích na pozici moderátora.


Kompletní výsledky najdete tradičně na webu ČVS a krásné fotky na klubovém rajčeti.

52. Polabský pohár, Brandýs n/L 2019 21.září 2019

Již 52. ročník Polabského Poháru přivítal veslaře v Brandýse nad Labem o prvním zářijovém víkendu roku 2019. Předseda pořádajícího VK Kondor, slavný skifař Ondřej Synek, v rámci regenerace po vrcholu sezony opět dekoroval vítěze a o medaili od šampiona se ucházelo také 56 posádek z Litoměřic. Osmnáct posádek bylo úspěšných. Opět se mohly radovat mladší žákyně Csatová s Duškovou na dvojskifu, úspěšné tentokrát byly také jejich o kategorii starší kolegyně, když zvítězily na párové čtyřce v sestavě Bára Moravcová, Anna Illichmannová, Marie Koťová, Ema Vágnerová a korm. T. Krejzová. Navíc Bára Moravcová a Barbora Marešová přidaly také medaile ze skifařských jízd, což pro obě děvčata byla premiérová medaile v této disciplíně.


Stabilně velmi dobré výkony podávají letos starší žáci a toto potvrdili i v Brandýse nad Labem, kde na skifech zvítězili O. Záruba a R. Kosík (další 4 litoměřičtí veslaři skončili na druhých místech). Na čtyřce kormidelníkem opět nezaváhala posádka vedená Mirkem Vokálkem, párovou čtyřku vyhrála posádka: Záruba, Kosík, Hrzán, Rožec a korm. Marešová, na dvojskifech si pro medaile do cíle doveslovali M. Lacko s M. Vokálkem i R. Kosík s M. Šmerdou. Jakoby chlapci byli inspirací pro své mladší oddílové kolegy a tak i mladší žáci výrazně přispěli do litoměřické sbírky medailí, když J. Lacko zvítězil na skifu, následně i na dvojskifu s J. Pláničku a další vítězství přidal dvojskif A. Mejty s Klimundou ze Štětí.


Dařilo se také dorostenkám, když na skifech zvítězily Zuzka Zelinková a T. Krejzová, na dvojskifu Z. Zelinková s V. Štěchovou a na dvojce bez kormidelníka Z. Zelinková s Vošahlíkovou ze Slavie Praha. Navíc posádka ve složení Zelinková, Štěchová, Mertlová a Krejzová ovládla i závod párových čtyřek. Zuzka Zelinková tak z Brandýsa odjížděla obtěžkána 4 kusy medailí pro vítěze.


Celkem 19 litoměřických posádek dokončilo závod na druhém místě a dalších 5 na místě třetím. Oddíl skončil v bodování na 4. místě z 22 zúčastněných klubů a v poháru čtyřek dokonce obsadili veslaři z Litoměřic bronzovou příčku.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu, krásné fotky na rajčeti.

Litoměřická účast na jubilejní domácí regatě 21.září 2019

O jubilejní 65. Litoměřické regatě s mezinárodní účastí lze říci, že se vydařila zcela.  O rekordní účasti jsem již psal v předchozím textu, ale vydařila se účast i domácích závodníků. Nejen, že jak už bylo zmíněno, domácí poprvé zvítězili v celkovém hodnocení poháru klubů, a ono to není nic divného, když ve výsledkové listině lze napočítat více než 100 posádek se zastoupením domácích veslařů. Navíc téměř 60 posádek se umístilo na 1. – 3. místě. Celkem 24 posádek vybojovalo vítězství v dělených jízdách a jedinou kaňkou tak zůstává další rok čekání na vítězství litoměřického veslaře v Memoriálu J. Straka – závodu skifu juniorů.

Tradičně velmi úspěšné bylo litoměřické mladší žactvo, posádka J. Lacko, K. Csatová, A. Tlapáková, J. Plánička s kormidelnicí M. Koťovou zvítězila v závodu mix párových čtyřek. Navíc Klára Csatová zvítězila na skifu a dvakrát na dvojskifu s hodonínskou veslařkou Zálešákovou. Jan Lacko ml. zvítězil na skifu a také dvakrát na dvojskifu (s J. Pláničkou v neděli a štětským Klimundou v sobotu), další vítězství přidal Adam Mejta na skifu a v neděli na dvojskifu s Klimundou ze Štětí.

Starší žáci také předvedli své už standardně úspěšné představení, když republikoví šampioni na nepárové čtyřce (Vokálek, M. Lacko, Kvašňák, Šmerda a korm. Hrzán) zvítězili nejen v této své parádní disciplíně, ale také Vokálek na skifu a dvojskifu s Š. Fronkem. Na dvojskifech zvítězili také M. Lacko s M. Šmerdou (v sobotu i v neděli) a A. Kvašňák s O. Zárubou. Ondra Záruba navíc zvítězil na skifu 13-ti letých a v neděli na dvojskifu s Čurdou z Třeboně.

Několik medailí posbírali také kategorie dorostu – na skifu zvítězili Zuzka Zelinková a Jan Marjanko, na dvojce bez kormidelníka T. Krejzová a M. Mertlová. Své první vítězství přidala Aneta Krejčová na dvojskifu mix s M. Bělohlávkem, který ve společenství s pardubickým veslařem Šandou.

Vítězství si připsala také párová čtyřka žen Masters, ve které závodily tři odchovankyně litoměřického veslování: Martina Součková, Pavla Struhová a Blanka Ježková ml. spolu s Hodonínskou Michaelou Čachotskou. Martina Součková, která působí jako trenérka mládeže v pražské Slavii v týdnu před regatou vedla soustředění svých svěřenců a domácích dorostenců a juniorů, soustředění, při němž byla radost pozorovat zápal a chuť do veslování jeho účastníků.

Již tradiční ozdobou nedělního programu byl závod osmiveslic, v němž posádka mužů kategorie masters vyzývá mladší kolegy a kamarády z klubu k závodu na trati příslušející seniorským posádkám. Zatím se mladší posádce vždy podařilo zvítězit, ale rozdíl je rok od roku menší a i letos byl závod poměrně vyrovnaný a vyčerpání bylo v cíli patrné na téměř všech účastnících. Masters posádku tvořili: J. Weber, R. Šmerda, O. Hamerník, J. Kindl, O. Svoboda, M. Pěnka, J. Vahalík, M. Březina a kormidelník O. Hamerník ml., z vítězství se nakonec radovala v cíli posádka: R. Tollar, R. Šindelář, D. Slavík, M. Dadejík, J. Sedlák, J. Tichý, M. Bruncvík, V. Suchánek a kormidelník M. Bělohlávek.

Závěrem ještě pár slov k opravdovému vrcholu Litoměřické regaty, tedy závodu skifu Juniorů, Memoriálu Josefa Straky. Zvítězit dokázal stejně jako v roce 2018 německý závodník, tentokrát Simon Schubert z TU Dresden, před J. Vackem ze Slavie Praha, který ovšem na regatě „rozpouštěl“ únavu z absolvovaného MS juniorů v Tokiu, kde se umístil na čtvrtém místě na párové čtyřce. Třetí místo obsadil domácí Patrik Zadák, což je jedno z nejlepších umístění litoměřického závodníka v tomto závodě za dobu jeho existence. Patrik si účast ve finálové jízdě zajistil vítězstvím v sobotní rozjížďce. V jiné jízdě, obsadil M. Bělohlávek druhé místo a musel se tak spokojit jen s účastí ve finále „B“, které ale dokázal vyhrát a získal tak diplom na památku.

 

Text: J. Weber

Třeboňská regata s mezinárodní účastí 2019 20.září 2019

Litoměřické žactvo se i v letošním roce zúčastnilo Třeboňské regaty s mezinárodní účastí, ta se uskutečnila 20. a 21. srpna na jednom z děl regenta Krčína Z Jelčan a Sedlčan. Závodníky žákovských kategorií doplnily také dorostenky, které spolu se žactvem absolvovaly na rybníku Svět týdenní soustředění (nebo výcvikový kemp, chcete-li). Příprava byla vydařená a závodní víkend, kterým bylo soustředění zakončené je toho důkazem – ve výsledkové listině jsem napočítal 69 posádek se zastoupením veslařů z Litoměřic, z toho dokázalo 20 zvítězit, dalších 11 skončilo na druhém místě a devět na třetím. Některé závody se jely jako dělené, v některých následovaly i finálové jízdy. V závodě skifu dorostenek tak Zuzka Zelinková zvítězila v rozjížďce i ve finálové jízdě. Úspěšní byli také starší žáci, kteří zvítězili na párové i nepárové čtyřce (sestava: Vokálek, Lacko M., Kvašňák, Šmerda a kormidelníci Hrzán a Koťová). V další rozjížďce párových čtyřek zvítězila i druhá litoměřická posádka – Záruba, Fronk, L. Zadák, premiérově Radim Šebl a korm. Hříbalová, chlapci přidali také vítězství na skifech (Vokálek, Fronk a Záruba) a dvojskifech (Šmerda s M. Lackem a Vokálek s Fronkem). Mezi mladšími žááky dokázali litoměřičtí závodníci zvítězit na skifu (Mejta – v sobotu i v neděli), dvojskifech (Mejta s Klimundou ze Štětí a J. Lacko s Pláničkou v sobotu a J. Lacko s Klimundou v neděli) i na párové čtyřce (Mejta, J. Lacko, Plánička a korm. Rúfusová ve spol . s Klimundou ze Štětí). Stejně stará děvčata (Csatová s Duškovou) dokázala zvítězit na dvojskifu. Kateřina Vágnerová ovládla vložený závod přípravek, P. Hojdarová zase jednu z jízd skifu dorostenek, další dvě vítězství vybojovaly mixované dvojskify Z. Zelinkové s L. Zadákem a M. Mertlové s M. Vokálkem.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

65. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 2.září 2019

Jubilejní 65. ročník Litoměřické regaty s mezinárodní účastí již patří do historie. Počasí nakonec bylo k veslařům i všem ostatním účastníkům shovívavé a průtrž mračen zasáhla závodiště až více než hodinu po skončení závodů. Závodů, na nichž do cíle doveslovalo neuvěřitelných 985 posádek a 2214 závodníků.

Celý závodní víkend byl náročný pro všechny účastníky a všem také patří naše poděkovaní, závodníkům děkujeme za předvedené výkony, rozhodčím za odvedenou práci, téměř bez šance na oddech, trenérům a funkcionářům klubů za účast na regatě a v neposlední řadě děkujeme přítomným divákům za podporu.

Velký dík patří také členům VK Slavoj Litoměřice a jejich rodinným příslušníkům i pracovníkům Slavoje Litoměřice za pomoc při přípravě závodu, pomoc v průběhu regaty i závěrečný úklid po jejím skončení.

Děkujeme také všem partnerům 65. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí, protože bez jejich podpory by bylo její uspořádání velmi obtížné. Ještě jednou tedy díky Vám všem, kteří jste se jakkoliv na závodech podíleli a těšíme se zase za rok v Litoměřicích nashledanou.

Výsledky najdete ke stažení na webu ČVS, fotogalerie ze závodů je potom na klubovém rajčeti.

úspěšná litoměřická čtyřka starších žáků zachycená objektivem Š. Krejzové
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2019 25.července 2019

Poslední červnový víkend patřil v Labe aréně veslařům kategorií dorostu, juniorů a seniorů, kteří se zde potkali při příležitosti konání Mistrovství ČR. Litoměřický klub měl své zástupce pouze v mládežnických kategoriích, a přesto se ve výsledkové listině litoměřičtí veslaři rozhodně neztratili. Celkem osm posádek bojovalo o medaile ve finálových jízdách a další tři vybojovali postup do finále B o 7. – 12. místo.

 

Nejlepšího výsledku dosáhl junior Matouš Bělohlávek, který vybojoval jedinou litoměřickou medaili na tomto mistrovství, a sice bronz na párové čtyřce ve společenství s veslaři z polabských oddílů Ústí (Langmaier) a Brandýsa (Hruška a Svatůněk). Tato posádka dokázala o medaili připravit i reprezentační výběr pro Coupe de la jeunesse a tedy i litoměřického odchovance Vojtěcha Votrubu.

 

Matouš se navíc předvedl ve skvělém světle i na skifu, kde dojel ve finále na pěkném pátém místě, i když prý finálová jízda nebyla tak vydařená jako sobotní semifinále, tady musím ale připomenout fakt, že Matouš bude v kategorii juniorů závodit ještě příští rok, tak věřím, že za rok uplatní všechny letos nabyté zkušenosti na cestě za ještě lepším umístěním. Podobnou zkušenost nabrala také dorostenka Viktorie Štěchová, která také na skifu předvedla skvělé jízdy v pátek i v sobotu, jenže zrádná noc před finále dokázala "ukrást" kus formy této závodnice. Přesto je konečné šesté místo krásným výsledkem a sen o medaili se ve skutečnost promění snad příště.

 

Tři litoměřické posádky obsadily čtvrtá místa a bohužel tak zůstaly těsně pod medailovým podiem. Otakar Hamerník na dvojce s kormidelníkem juniorů vesloval ve společenství s Brandýsem a o medaili jej připravil litoměřický odchovanec, nyní závodící v pardubickém dresu Vojtěch Špringl se svým klubovým „parťákem“ Šandou. Ota zažil „bramborovou“ republiku, protože další čtvrté místo přidal na čtyřce kormidelníkem společně s P. Zadákem, A. Landou, M. Bělohlávkem a kormidelníkem T. Lachmanem. O třetí „brambory“ se postarala čtyřka bez kormidelníka dorostenek v sestavě V. Štěchová, Z. Zelinková, M. Mertlová a T. Krejzová. V závodě čtyřek bez kormidelníka dorostenek se událo jedno z největších litoměřických překvapení těchto závodů, protože do finále se probojovala i druhá litoměřická loď v sestavě V. Hříbalová, P. Hojdarová, A. Krejčová doplněná děčínskou veslařkou Strnadovou. Konečné šesté místo je pro tuto posádku velmi pěkným výsledkem.

 

Poslední finálovou účast si připsala osma juniorů, ve které P. Zadáka, A. Landu, M. Hanzíka a kormidelníka Lachmana doplnili veslaři z Lysé a Neratovic. Tato osmiveslice si doveslovala pro šesté místo.

 

Shodně devátá místa obsadil na skifu dorostenec Jan Marjanko, který předvedl také velmi pěkný výkon a výsledek, za který se určitě nemusí stydět a párová čtyřka dorostenek T. Krejzová, M. Mertlová, Z. Zelinková a V. Štěchová. Účast ve finále B si vybojoval také P. Zadák na skifu juniorů, ale startovací zařízení vyhodnotilo jeho start dvakrát jako chybný a nebylo mu tak umožněno se závodu zúčastnit.

 

Odchovanci litoměřického veslování se tentokrát představili jen v dresu ČVK Pardubice a na oba můžeme být pyšní, o medailovém úspěchu Vojty Špringla jsem již psal, Vojta navíc přidal skvělé 5. místo na dvojskifu juniorů. V tomto závodě vybojoval bronzovou medaili Vojtěch Votruba, když jeho loď nestačila pouze na dva dvojskify pražské Slavie, které jako trenérka vede Martina Součková, další z veslařů, kteří své první veslařské krůčky udělali v litoměřickém klubu. Litoměřická trenérská škola má dlouhodobě vysokou kvalitu a oba letošní republikové šampionáty to jen potvrdili. Skvělé výsledky předvedlo žactvo i zásluhou trenérů Peterky, Lacka, Janáka a Kindlové. Pod medailí M. Bělohlávka je zase podepsána dvojice Novák a Struhová a úspěchy děvčat jsou také výsledkem letité práce trenérky Kindlové.

 

Kompletní výsledky najdete na webu ČVS, fotogalerie na rajčeti.

Finále 4-dky a litoměřické posádky v drahách 1 a 6, foto: Š. Krejzová
MČR žactva 2019 - 3 tituly, 4 medaile 28.června 2019

Letošní Mistrovství ČR žactva proběhlo od 21. do 23. června na veslařském kanále v Račicích, tedy v Labe aréně ústeckého kraje. Veslaři z Litoměřic nemohli chybět ve startovním poli ani letos. A teď bychom se mohli poprvé v tomto textu podívat do historie, protože co se dnes zdá neuvěřitelné, se skutečně stalo, v roce 2009 neměl litoměřický klub zastoupení na MČR žactva a dorostu. Letos je náš klub úplně jinde, protože celkovým výsledkem třídenního snažení je zisk třech zlatých a jedné stříbrné medaile. Čtyři medaile nejsou pro náš klub na žákovské „republice“ v posledních letech nic neobvyklého, ovšem tři tituly Mistrů ČR jsou od roku 2009 druhý nejlepší výsledek. A další zajímavé srovnání je meziroční posun, protože vloni jsme si vybrali „hladový“ rok a litoměřické žactvo odjíždělo z vrcholu sezony bez medailového úspěchu. Zřejmě to bylo potřeba, letošní výsledky dokazují, že litoměřičtí veslaři skutečně toužili po úspěchu a snad i loňská zkušenost jim pomohla na medaile letos dosáhnout.


Touha po úspěchu jistě charakterizuje i fantastické představení Ondřeje Záruby na skifu starších žáků. Ondra předvedl ve všech třech dnech výkony se zápletkou jako z filmového plátna – páteční rozjížďky měly postupový klíč: první 4 z každé jízdy + 2 s časem, Ondra Záruba si postup do sobotních semifinále zajistil čtvrtým místem v rozjížďce a celkově 13. časem. Sobotní semifinále a postup první dva do finále, další do finálové jízdy B a C, výsledek Ondry Záruby: druhé místo a další postup, už v tuto chvíli byl autor tohoto reportu přesvědčen o senzačním výsledku a věděl, že bez ohledu na nedělní výsledek má Ondra místo v reportu zajištěné :-) Večer jsem studoval časy soupeřů a věřil, že by to nemuselo v neděli skončit daleko od medaile. Jenže… kolikrát jste už takhle z časů odhadovali výsledek? Určitě také mnohokrát, a ano, často se odhad vyplní, jenže to nesmí na startu být připravený Ondra Záruba. Třináctý skifař pátečních rozjížděk, který do finále „proklouzl“ z poslední postupové pozice se rozhodl na trati předvést maximum svých schopností a 200 metrů před cílem si prý řekl, že "do toho dá všechno." Jestli si do cíle přivezl rezervu nebo ne je úplně fuk, protože zlatá medaile pro Mistra České republiky mu jistě dodala tolik energie, že by závod klidně vyhrál hned znovu. Příležitost bude mít až za rok, ale už letos napsal jeden z nejkrásnějších příběhů litoměřického veslování v sezoně.


Při přípravě tohoto reportu jsem četl reporty z předchozích let a už několikrát se v minulosti stala zvláštní věc – když litoměřická posádka dosáhne úspěchu na MČR žactva v jedné disciplíně, rozhodně stojí za to sledovat i disciplínu následující, protože litoměřické medaile „cinkají“ v sériích :-) Letos tomu nebylo jinak a tak zatímco litoměřická výprava oslavovala vítězství Ondry Záruby, na startu se připravovala čtyřka s kormidelníkem starších žáků. Posádka Mirek Vokálek, Matěj Lacko, Adam Kvašňák, Mikuláš Šmerda a kormidelnice K. Hladíková už posbírala spoustu různých medailí. Několik také z republikového Mistrovství, ale ta nejcennější jim stále chyběla. Chlapci mají perfektní fyzické parametry a Týnka zase hlas, charisma, zkušenosti a umění provést loď tratí rychle a hladce, a když se tyto jednotky spojí dohromady s kvalitní přípravou a touhou po úspěchu, lze doufat, že se úspěch dostaví. Na čtyřce s kormidelníkem starších žáků čekal náš klub na medaili z „republiky“ více než dvacet let a dočkal se letos zásluhou výše uvedené posádky. Chlapci předvedli jízdu bez chyb a ostatní posádky sledovali s dostatečným náskokem, aby se v cíli mohli radovat ze svého premiérového titulu Mistrů ČR.


Třetí mistrovský titul vybojoval dvojskif mladších žáků Jan Lacko s Jáchymem Pláničkou. V týdnu před závody jsem chlapce viděl na vodě při tréninku v Litoměřicích a síla, kterou pohánějí svou dvojskif, byla výborná. Samotné finále jsem neviděl, ale dostal jsem informaci, že šlo o jeden z nejhezčích závodů regaty a při pohledu do výsledkové listiny nelze než souhlasit, litoměřická posádka je sice uvedena na druhém místě, ale protože v cíli chlapce předstihla jen slovenská loď, patří mistrovský titul veslařům z Litoměřic.


Skvělým výkonem se prezentovala také stejně stará děvčata, překvapení letošní sezony, dvojskif Kláry Csatové s Magdalenou Duškovou od jara úspěšně sbírá medaile na všech regatách, kterých se účastní a tak mohli příznivci litoměřického veslování i v tomto případě doufat v úspěšné představení a druhé místo je mnohem víc než jen úspěch. Stříbrná medaile je přímo skvělý výsledek této mladičké posádky.


Ve výsledkové listině jsem navíc napočítal další tři litoměřické posádky na čtvrtých místech, dvě na místě pátém a jednu na šesté příčce. I tyto posádky si zaslouží obsáhlejší zmínku: čtvrté místo obsadila párová osma mladšího žactva, skifař mladších žáků (11 let) Adam Mejta, který se republikového mistrovství účastnil poprvé, takže i v jeho případě lze hovořit o skvělém výsledku a základu pro další roky. Další čtvrté místo obsadil dvojskif starších žáků Vokálka s M. Lackem, za kterými do cíle dojela druhá litoměřická loď v sestavě Šmerda a R. Kosík. Dvojskif staršího žactva je jednou z disciplín, na které je nutné se kvalifikovat z oblastního mistrovství a tak je účast dvou lodí VK Slavoj Litoměřice ve finálové jízdě skvělým výsledkem. Další páté místo obsadil Jan Lacko na skifu mladších žáků (12 let), který tak k titulu z dvojskifu přidal i druhou finálovou účast. Na šestém místě dojela párová čtyřka starších žáků v sestavě: Kosík, Záruba, Horn, Fronk a kormidelnice Hladíková. V tomto závodě se na start postavilo celkem 44 posádek, šesté místo je tedy v tomto případě také skvělé umístění.


Obdivuhodný výkon předvedla během regaty kormidelnice Týna Hladíková, která během tří závodních dnů odkormidlovala celkem 15 závodů a měla nemalý podíl na úspěších litoměřických čtyřek.


Celkové výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

O. Záruba s medailí a mistrovskou šerpou, foto: N. Zárubová
Životní jubileum Pavla Struhy 21.června 2019

Se zpožděním přicházíme s další gratulací, 4. června totiž oslavil své 60. narozeniny pan Pavel Struha. Muž, který zastával v litoměřickém veslařském klubu spoustu pozic, a který svou činností přinesl ostatním členům i příznivcům litoměřického veslování mnoho radosti.


V mládí se veslařskému sportu věnoval jako závodník, později se ujal trenérského vedení svých dcer a dalších děvčat v klubu a vytvořil jednu z nejúspěšnějších tréninkových skupin v historii litoměřického veslování. Jako trenér je také podepsán pod vítezstvím párové čtyřky v sestavě Pavla Struhová, Irena Neffeová, Barbora Vařeková a Michaela Migotová, na MSJ v Trakajích v roce 2002.


Současně s trenérskou prací se v klubu věnoval také udržování motorových člunů a později také oblíbené „občerstvovací stanice“ v klubovně.


V současné době úspěšně navazují na trenérskou práci svého otce obě dcery, starší Martina v pražské Slavii a mladší Pavla v litoměřickém klubu.


Pavlu Struhovi do dalších let přejeme především pevné zdraví a mnoho radosti ze života :-)

P. Struha na archivní fotografii J. Brodského
Mezinárodní brněnská regata juniorů 2019 13.června 2019

Ohlédnutí za letošní Mezinárodní brněnskou regatou juniorů Vám přináším s velkým zpožděním, za což se všem pravidelným čtenářům tohoto webu omlouvám. Tento prestižní podnik se na brněnské přehradě uskutečnil již 18. a 19. května 2019, tedy ve stejném termínu jako juniorské ME.  I přesto, že nejlepší junioři závodili v Essenu, vysoká úroveň a prestiž regaty v moravské metropoli neutrpěla. Litoměřický klub v Brně letos reprezentovalo 24 posádek v kategoriích od staršího žactva po juniory. Z toho celkem 15 posádek se představilo i v jízdách finále A a dvě dokázaly dokonce zvítězit. Na párové čtyřce juniorů zvítězil Patrik Zadák ve společenství s veslaři z Perunu Ostrava (P. Piskoř) a Slavie Praha (Chlebovský a Švach) a starší žáci v sestavě M. Vokálek, M. Lacko, A. Kvašňák, M. Šmerda a kormidelnice Rúfusová ovládli závod čtyřek s kormidelníkem.


Dvě druhá místo vybojoval dorostenec M. Kynšt (párová čtyřka ve spol. se Slavií Praha a osma ve spol. s Pardubicemi a Slavií Praha). Velmi cenné je druhé místo O. Záruby na skifu starších žáků i dvojskifu juniorů M. Bělohlávka s nymburským závodníkem Jechem, kteří podlehli pouze posádce z Polska a byli tak nejlepší českou posádkou ve startovním poli. M. Bělohlávek navíc přidal třetí místo na skifu.


Stupně vítězů těsně unikly dvojce bez kormidelníka dorostenek Z. Zelinkové a V. Štěchové, dvojskifu juniorů P. Zadáka s ostravským veslařem Piskořem, čtyřce bez kormidelníka dorostenek (T. Krejzová, Mertlová, Hojdarová, Hříbalová) a čtyřce s kormidelníkem starších žaček (Koťová, Rúfusová, Marešová, Illichmannováa a korm. Kosík).


Celkové výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

106. pražské Primátorky 10.června 2019

Od pátku 7. června do neděle 9. června 2019 se na již tradiční trati pod Vyšehradem konal 106. ročník pražských Primátorek. Litoměřický klub měl své zástupce v pěti osmiveslicích. Historický úspěch se podařil starším žákům, kteří ve společenství s VK Blesk Praha dokázali zvítězit. Posádku tvořili litoměřičtí veslaři M. Vokálek, M. Lacko, A. Kvašňák, M. Šmerda a veslaři z Blesku Novotný, Galyaš, Vlček, Vágner a kormidelnice Šmejkalová.

 

O další skvělý úspěch se postaral osmiveslice starších žaček, která dojela na celkovém druhém místě ve společenství s veslařkami Slavie Děčín. Litoměřický klub do posádky nominoval M. Koťovou, B. Marešovou a A. Illichmannovou, které doplnily děčínské závodnice Hajná, Koupá, Techlová, Strnadová, Baldinusová a kormidelnice Kalousová. Stejné umístění dosáhl také M. Kynšt na osmiveslici dorostenců ve společenství s veslaři pražské Slavie a Pardubic.

 

Mladší žáci letos dojeli na čtvrtém místě v mixovaných párových osmách a dorostenky vypadly v opravné jízdě.

 

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu, fotogalerie na rajčeti.

párová osma mladšího žactva, foto: Plánička
Strana 4 z 47
Valná hromada 2020
V. Vébr oslavil 94. narozeniny
Distanční závody, Štětí 2020
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron