Aktuality

MČR-trenažery, Hodonín 2017 19.února 2017

Mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažeru se letos uskutečnilo v sobotu 18. února v Hodoníně. Z Litoměřic na moderně pojatou „Ergoshow“ vyrazilo celkem 5 závodníků, ale v dresu litoměřického klubu se představili jen čtyři závodníci v kategorii dorostu. Výsledky ovšem byly perfektní, Vojtěch Votruba závodil ještě jednou v dresu svého mateřského klubu a jeho šesté místo a čas 6:39,5 je úžasný výsledek. Osmé místo Jana Prokeše v čase 6:41,7, je také krásným ohodnocením dobře odvedené práce v tréninku tohoto závodníka. Kategorie dorostu byla velmi vyrovnaná a tak se A. Landa (7:09,0) a O. Hamerník ml. (7:09,5) museli spokojit až s umístěním na 42. a 43. místě, i když jejich výkony byly také velmi dobré.


Pátým „naším“ závodníkem byl junior T. Konschill, který ale už závodí za ČVK Praha a který se umístil na 39. místě v čase 6:49,2.


Na závodech bohužel nestartovala žádná z děvčat z našeho klubu, ale pokud by se na závodech představily a předvedly své standardní výkony, určitě bychom se mohli radovat z dalších kvalitních výsledků.


Celkové výsledky závodů najdete zde

Přebor litoměřických škol ve veslování na trenažeru 2017 15.února 2017

1. února 2017 uspořádal VK Slavoj Litoměřice Přebor škol v jízdě na veslařském trenažéru. Zúčastnili se ho žáci Gymnázia Josefa Jungmanna, ZŠ Boženy Němcové, Linguy Universal a ZŠ Havlíčkova. V průběhu závodů panovala na závodišti dobrá nálada, proto věříme, že si závodníci a jejich učitelé závody užili. Všem výhercům gratulujeme.
Děkujeme také vedení ZŠ Havlíčkova za poskytnutí prostor tělocvičny k možnosti uspořádání távodů.
Pokud se závodníkům veslařský sport zalíbil rádi je přivítáme u nás v loděnici.
Tréninky jsou: Po, St, Pá vždy od 15 hod., více najdete informací zde

 

Výsledky Přeboru škol najdete ke stažení zde

Přebor škol 2017, foto: V. Suchánek, facebook VK Slavoj Litoměřice
III. kolo Poháru ČR na trenažeru, Pardubice 2017 29.ledna 2017

Třetí kolo Poháru ČR na trenažeru se konalo v Pardubicích 28. ledna 2017 a ve famozní formě se představil dorostenec Vojtěch Votruba, který dovesloval na třetím místě v perfektním čase 6.39,6. Pro Vojtu to byla krásná rozlučka s litoměřickým dresem, protože jako student pardubického sportovního gymnázia bude dále veslovat za ČVK Pardubice. Věřím, že i v novém klubu naváže na skvělé výsledky z Litoměřic a také na úspěchy, které kdysi v pardubickém dresu získal jeho předchůdce na této škole a další litoměřický odchovanec V. Sedlák, a snad se jednou i Vojta vrátí do svého mateřského klubu. Snaha dostat se pod čas 6:40 se bohužel nepovedla J. Prokešovi, který do Pardubic jel ale z plného tréninku a rozhodně nemusí být ze 7. místa a času 6:45,4 zklamaný. V kategorii dorostenců se představilo celkem 63 závodníků, proto je i 31. místo Adama Landy a čas 7:13,6 perfektní výsledek. Dvě litoměřické juniorky na startu reprezentovaly také velmi důstojně, P. Krejzová skončila na 10. místě v čase 7:41,2, což je zlepšení o 6 vteřin oproti minulému kolu, a K Vejmolová, které se bohužel nepodařil útok na čas pod 8:00, ale přesto čas 8:06 (a 18. místo) je zápis velmi kvalitní a Týna si snad spravila chuť po smolném závodě v Ústí nad Labem. Poslední zpráva patří výkonu mělnického veslaře Jana Píra, kterému musíme sportovně poblahopřát k novému českému rekordu v kategorii nad 70 let, i když nás tím trochu rozesmutnil, protože o tento rekord obral Jiřího Luciuse. Ale výkony obou pánů, jak J. Píra z 28. ledna 2017 (čas 7:32,6), tak J. Luciuse z 20. února 2011 (7:35,7) svědčí o úctyhodné vitalitě a dlouhověkosti veslařů KVM 1881 Mělník, neboť i Jirka je odchovancem mělnického klubu.

v. votruba, foto: Z. Šuma
Labský čtyřboj ve Štětí 24.ledna 2017

Labský čtyřboj je speciální závod pro veslařskou mládež, který pořádá KVS Štětí. Letos se závody pro kategorie od elévů po dorostence konaly 21. ledna 2017 a závodilo se v běhu, jízdě na trenažeru, přeskoku a hodu medicinbalem. Body se počítaly tak, že nejlepší v dané disciplíně dostal počet bodů podle počtu závodníků v dané kategorii a nejhorší výkon byl hodnocen bodem jedním. Z litoměřických mládežníků se závodů zúčastnila dvacetičlenná skupina v kategoriích elévů a žactva. Nejlepšího umístění dosáhl nejmladší reprezentant našeho klubu, Jan Lacko v kategorii elévů 2007, který vybojoval krásné 3. místo. Do nejlepší desítky se vešly také obě naše závodnice v kategorii žkym 2005, kde Stela Hanzíková skončila 4. a Marie Koťová 10. Páté místo si mezi staršími žačkami 2003 připsala „domácí“ závodnice Monika Mertlová, která ale po loňské sezoně přestoupila do Litoměřic, takže toto pěkné umístění už získala pro náš klub. Jen těsně unikla první desítka v této kategorii T. Krejzová, která skončila 11. O rok mladší staří žačky měly jedno z nejpočetnějších startovních polí, když jich na startu bylo 28, dvě naše zástupkyně se rozhodně neztratily, když Z. Zelinková byla 10. a V. Hříbalová 14. E. Kindlová skončila v kategorii žkym 2006 11. Z chlapců byl nejvýše ve výsledkové listině již zmiňovaný elév J. Lacko, ale dařilo se i mladším žákům 2005, kde jsme měli nejpočetnější zastoupení v počtu sedmi závodníků. Nejvýše se umístil Petr Kubec na 6. místě následovaný M. Vokálkem na 9. příčce, za kterým o pouhý jeden bod zaostal 10. Adam Kvašňák. M. Šmerda skončil 14., M. Lacko 15., Š. Fronk 17. a V. Kindl 27. Mezi staršími žáky se více dařilo chlapcům v kategorii 2003, ve které se J. Marjanko umístil na 13. příčce a V. Fiala na 16. pozici. Jejich o rok mladší kolegové závodící taktéž v kategorii starších žáků posbírali tato umístění: 17. V. Zimandl, 23. F. Polák a 25. T. Vodvárka.

ilustrační foto, Z. Šuma
Dvě nové lodě v litoměřické loděnici 24.ledna 2017

Dvě nové lodě se podařilo zakoupit našemu veslařskému klubu, jde o závodní lodě od české firmy Roseman. Projekt pořízení těchto lodí podpořila Nadace ČEZ. Obě lodě jsou pro dvoučlenné posádky, přičemž jedna je dvojka bez kormidelníka a druhá dvojskif.

Nové lodě v Litoměřicích, foto: A. Pražák, facebook boats roseman
II. kolo Poháru ČR na trenažeru v Ústí 2017 20.ledna 2017

V sobotu 14. ledna 2017 se v Ústí nad Labem konalo 2. kolo Poháru ČR na trenažeru, z Litoměřického klubu se závodů zúčastnilo 10 závodníků. Mezi dorostenkami jsme měli jedinou zástupkyni v K. Martincové, která ale předvedla velmi dobrý výkon a čas pod 8 minut (7:58,7) stačil na konečné 10. místo. Ještě úspěšnější však byli dorostenci, nejen počtem, když se jich na start postavilo celkem šest, ale i nejlepším umístěním. To zaznamenal Jan Prokeš, který skončil těsně pod stupni vítězů ve skvělém čase 6:45,0. A umístění pod stupni vítězů bylo skutečně těsné, protože od třetího místa Honzu dělila jediná desetina vteřiny. Dalším litoměřickým veslařem ve výsledkové listině byl P. Zadák na 18. místě (čas: 7:05,9), dále potom O. Hamerník (21., 7:10,2), M. Bělohlávek (30.,7:21,1), V. Špringl (38., 7:51,2) a F. Dianiška (44., 8:10,2). Tři juniorky z Litoměřic na startu jednoho kola Poháru ČR jsme nezaznamenali mnoho let, takže už jen z pohledu samotné účasti byla tato kategorie potěšením, navíc se dvě z našich děvčat vešli do „top ten“, když P. Krejzová skončila 8. (čas: 7,47:3) a T. Zelinková 9. (7:47,6). K Vejmolová má zaznamenané umístění na 26. místě a strašidelný čas 9:04,1, ale tady je potřeba přidat vysvětlení: Týna jela závod velmi dobře a útočila na výrazné zlepšení osobního rekordu, tedy čas pod 8 minut, bohužel vinou chybného označení „lodiček“ na obrazovce, podle které se závodnice orientují v průběhu závodu, skončila ve chvíli, kdy „lodička“ s jejím jménem protnula cílovou pásku a opustila trenažer, bohužel jí v tuto chvíli do konce zbývalo ještě 60 metrů, po upozornění od trenérky však předvedla vskutku hrdinský výkon, když znovu nasedla na trenažer a závod dokončila. Z Ústí potom odjížděla s nedobrým pocitem, ale ukázala pravé závodnické srdce a tak lze očekávat, že v dalších závodech svou aktuální formu předvede v plné kráse. Na 21. místě mezi juniory dovesloval T. Konschill, opora našeho klubu v minulém roce zůstal v litoměřickém klubu ve své kategorii osamocen a tak závodí za ČVK Praha, kde bude mít možnost veslovat nejen na skifu ale i ve vícečlenných posádkách. Tadeášovi nadále přejeme mnoho úspěchů a snad se časem bude mít chuť vrátit i do dresu našeho klubu.

 

Výsledky najdete na svazovém webu.

Jan Prokeš, foto: R. Votrubová
Aktuální ceník 10.ledna 2017

Ceník služeb, včetně plateb členských příspěvků Veslařského klubu Litoměřice z.s. najdete ke stažení v sekci dokumenty.

J. Stejskal slaví životní jubileum 23.prosince 2016

Pan Jan Stejskal v mládí sbíral medaile v dresu litoměřického klubu na dvojce s F. Rychetským pod trenérem Vojtěchem Vahalíkem, vojenskou službu strávil v Dukle Terezín pod trenérským vedením Vlastislava Němce. O mnoho let později převzal po Hedvice Zvolské  a F. Bubeníkovi tréninkovou skupinu, ze které vzešlo několik reprezentantů České republiky a ve druhé polovině 90. let vystřídal Jana Vahalíka na postu předsedy veslařského oddílu TJ Slavoj Litoměřice. Jako předseda oddílu se svou pracovitostí a dobrosrdečností stal respektovaným a zároveň oblíbeným funkcionářem, během jeho předsednictví také získalo litoměřické veslování několik historických úspěchů včetně dvou titulů juniorských mistrů světa. V roce 2008 předal předsednictví Zdeňku Peckovi, ale nadále zastává funkci místopředsedy oddílu a dnes slaví pětašedesáté narozeniny. Přejeme pevné zdraví a mnoho radosti ze života.

J. Stejskal, foto: archiv
Pardubické vánoční trenažery 2016 20.prosince 2016

Pardubické vánoční trenažery se letos uskutečnily 17. prosince opět ve vestibulu sídla ČSOB pojišťovny Pardubice a individuální závody byly vypsány jen pro kategorie žactva. Z Litoměřic na závody vyrazilo 13 závodníků. Nejlepší umístění vybojoval Miroslav Vokálek, který skončil 5. (žcim2005), J. Marjanko se umístil na 7. místě (žcis2003), T. Krejzová (žkys2003) a M. Lacko (žcim2005) dojeli na 8. místech a Marie Koťová byla poslední naší reprezentantkou, která se vešla do první desítky, když obsadila 9. místo. (žkym2005) Jedinou medaili tak naše výprava získala v závodě družstev mladšího žactva, kde sestava Koťová, Rúfusová, Lacko a Vokálek dojela v závodě na 4x500 metrů na 3. místě. Starším žákům v sestavě Z. Zelinková, T. Krejzová, Marjanko a Gaydukov medaile těsně unikla, když skončili na 4. místě. Další individuální umístění našich závodníků byli: K. Rúfusová 18., A. Kvašňák 26. (oba žactvo mladší), M. Kroupová 35., A. Gaydukov 19., E. Krákora 24., T. Vodvárka 25. a F. Polák 39.

 

Výsledky najdete zde, fotografie tradičně zde

M. Koťová povzbuzovaná trenérkou R. Kindlovou v Pardubicích, foto: P. Krejzová
XXII. Veřejný halový triatlon, Louny 2016 25.listopadu 2016

Již 22. ročník Veřejného halového triatlonu se v Lounech konal v sobotu 19. listopadu 2016. Na start oblíbeného a každoročně kvalitně obsazeného závodu se postavilo také 24 závodníků z Litoměřic. Nejlepšího umístění dosáhl v kategorii elévů Jan Lacko, který skončil na 2. místě mezi třinácti závodníky. Medaile za třetí místa si z Loun odvezli také mladší žák Miroslav Vokálek, který tak ještě vylepšil pěkné loňské 5. místo a starší žákyně Viktorie Štěchová (ročník 2003), která vloni skončila na 6. místě a časově zaznamenala meziroční zlepšení o téměř 40 vteřin.


Mezi mladšími žačkami si svou závodní premiéru odbyla Marie Koťová a 15. místo v 30-ti členném startovním poli je pěkný start závodní kariéry. Mezi stejně starými chlapci doplnili úspěšného Vokálka další čtyři litoměřičtí závodníci, nejlépe si z nich vedl Štěpán Fronk, který také absolvoval závodní premiéru a skončil 29., V. Kindl se umístil 32., M. Lacko 33. a M. Šmerda 36. z celkového počtu 60-ti závodníků v této kategorii. Starší žákyně rok narození 2004 jsme měli na startu tři a nejlépe se umístila Zuzka Zelinková na 11. místě, P. Hojdarová skončila 27. a V. Hříbalová 37. Mezi chlapci stejného roku narození jsme měli hned šest zástupců a 9. místo Vítka Zimandla je velmi pěkným umístěním, ostatní se umístili na 25. místě A. Gaydukov, 27. T. Vodvarka, 28. E. Krákora, 30. J. Foud a 36. J. Vaculík. Poslední dva jmenovaní také v Lounech absolvovali první závody veslařské kariéry a tak lze jejich umístění v 57 členném startovním poli považovat také za velmi dobré. Mezi o rok staršími chlapci byla konkurence vůbec největší, celkem bylo na startu 67 závodníků a litoměřický Jan Marjánko skončil na 7. místě, čímž ještě vylepšil loňské 11. místo a zaznamenal velmi hodnotný výsledek a meziroční zlepšení o více něž 40 vteřin. Druhý náš zástupce Vojtěch Fiala skončil ve své závodní premiéře 38. Dorostenky T. Šantinová a L. Krucká si poprvé vyzkoušely dvojnásobnou trať, protože v loňském roce ještě závodily na kratší žákovské distanci. Obě se umístily ve třetí desítce, Šantinová 22. a Krucká 28. Dorostenec P. Tichý byl ve stejné situaci jako děvčata, také poprvé závodil na delší trati a loňské 57. místo vylepšil o 8 příček na letošní 49. Juniorka Klára Fialová je zkušená triatlonistka, ale ve známější variantě této sportovní disciplíny, a tak i ona absolvovala svou závodní premiéru mezi veslaři, navíc byla oslabená antibiotiky, přesto vybojovala 6. místo, což je fantastický vstup do veslařské kariéry. P. Krejzová má jistě raději „neběhací“ závody, ale její 17. místo určitě není zklamáním. V poháru kategorií se litoměřičtí žáci umístili na 7. místě a žákyně 12.


Celkové výsledky najdete na svazovém webu a fotografie ze závodu zde

M. Vokálek na stupních vítězů v Lounech, foto: P. Krejzová
Strana 4 z 36
Hradišťský šestikilák 2017
Odhalení památníku Olympijského stromu z Montrealu 1976
Pohár KVM 1881
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron