Aktuality

Valná hromada 2020 8.července 2020

Ve středu 17. června 2020 proběhla v sále loděnice veslařského klubu Slavoj Litoměřice, z. s. valná hromada.


Členové spolku si zvolili na čtyřleté funkční období nový výkonný výbor klubu ve složení: Ing. J. Vahalík, Ing. O. Hamerník, Ing. V. Suchánek, Bc. D. Slavík a nově také Mgr. Jaroslav Kindl, který nahradil ve výboru Jana Stejskala. Pan Stejskal působil ve vedení klubu několik desítek let, část z tohoto období zastával také funkci předsedy klubu a za jeho obětavou práci pro klub mu patří velké poděkování, nicméně pan Stejskal z klubu rozhodně neodchází a nově byl zvolen členem kontrolní komise, společně s Ing. Miloslavem Matulou a R. Šmerdou.


Výkonný výbor na své schůzi následně zvolil do svého čela Ing. Jana Vahalíka, který tedy bude další čtyři roky zastávat post předsedy klubu.

V. Vébr oslavil 94. narozeniny 8.července 2020

V úterý 7. července 2020 oslavil krásné 94. narozeniny nestor litoměřického veslování pan Václav Vébr.


Do další let přejeme pevně zdraví, životní pohodu a těšíme se na setkání v loděnici na Střeleckém ostrově :-)

Distanční závody, Štětí 2020 26.června 2020

V neděli 14. června se nejen závodníci litoměřického veslařského klubu představili na distančním závodě na 6 km ve Štětí. Litoměřické veslování reprezentovalo celkem osm skifařů, nejlepšího výsledku dosáhla mezi juniorkami jedenáctá Klára Šponarová. Velmi slušné umístění vybojovala mezi dorostenkami i Aneta Krejčová, která skončila 16. a jen o tři příčky horší výsledek zapsal mezi dorostenci Mirek Vokálek, který skončil 19. v čase 23:23,0, což je z litoměřických veslařů druhý nejlepší dosažený čas a za, z litoměřických závodníků, nejrychlejším M. Bělohlávkem (21. místo v kategorii juniorů) Mirek zaostal jen o 1,4 vteřiny. Mezi dorostenkami se umístila Z. Zelinková 29., P. Hojdarová 33. a v kategorii stejně starých chlapců dovesloval 34. J. Foud a 37. Š. Fronk.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Memoriál L. Vosátky v Roudnici n/L 2020 22.června 2020

V sobotu 6. června 2020 se po „koronavirové“ pauze konečně rozběhla závodní sezona pro litoměřické veslaře. O pořadatelství Memoriálu Ladislava Vosátky se podělil VK Roudnice nad Labem s VK Ohře Louny a na startu nemohli chybět ani závodníci litoměřického Slavoje. Celkem jsem ve výsledkové listině napočítal 48 posádek s litoměřickou účastí a z těchto se hned jedenáct umístilo na prvním místě. Medailové žně zahájil dvojskif starších žáků O. Záruby a V. Horna, na který navázala párová čtyřka dorostenců v sestavě: A. Kvašňák, M. Vokálek, J. Foud a A. Jánský. Další vítězství pro litoměřické barvy přidala také párová čtyřka, ale tentokrát v kategorii mladších žáků, do které k již zkušenému Adamu Mejtovi usedli letošní nováčci Matyáš Gall, Oliver Švagrovský a Mikoláš Brabec, kteří tak všichni vybojovali své první medaile pro vítěze veslařské regaty. Kormidelnicí této posádky byla Magdalena Dušková. Následně opět přispěli dorostenci, tentokrát na dvojskifu M. Lacko a R. Kosík, po nichž své skifařské jízdy ovládli starší žáci V. Horn a J. Lacko. Další medaili přidali na dvojskifu mladších žáků potomci legend litoměřického veslování Mejta a Švagrovský. Následoval triumf kormidlované párové čtyřky starších žáků v sestavě: L. Zadák, O. Záruba, V. Horn a J. Rožec, kormidelnicí byla opět M. Dušková. Litoměřické medailové účty uzavřely tři triumfy dorostenců na skifech, ve kterých své jízdy ovládli R. Kosík, A. Kvašňák a M. Vokálek.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu, moc pěkné fotky potom na rajčeti.

Párová čtyřka mladších žáků, foto: p. Brabec
Otakar Hamerník oslavil padesáté narozeniny 19.června 2020

V úterý 16. června 2020 oslavil padesáté narozeniny kapitán veslařského klubu Slavoj Litoměřice pan Otakar Hamerník.

 

Stále aktivní veslař, Ing. Hamerník je jedním ze symbolů vzestupu litoměřického veslování v posledních deseti letech, protože právě v době hluboké krize kolem roku 2010 se výrazněji zapojil do organizačních záležitostí v klubu a později se přirozeně stal respektovaným členem výkonného výboru klubu. Kromě funkce kapitána, člena výkonného výboru a správce lodního parku je také jedním z nejpilnějších členů osmiveslice litoměřických mužů „masters.“

 

Úspěšným reprezentantem litoměřického veslování je také Otův syn, Otakar mladší.

 

Do dalších let přejeme Otovi především pevné zdraví, chuť do práce, bez které si fungování našeho klubu lze jen těžko představit a samozřejmě také mnoho životního elánu, štěstí a v neposední řadě též nejen sportovních úspěchů.

Valná hromada 2020 25.května 2020

Jménem předsedy zapsaného spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice, Ing. Jana Vahalíka zveme členy spolku na valnou hromadu, která se uskuteční  17. června 2020 od 17-ti hodin v sále loděnice VK Slavoj Litoměřice na Střeleckém ostrově v Litoměřicích, pokud to situace dovolí.


 

Co je nového ve veslařském klubu 25.května 2020

Tak jak nedokázala pandemie koronaviru překazit individuální přípravu našich sportovců, nezastavila ani činnost výkonného výboru klubu. Ten se v době nouzového stavu pravidelně setkával formou videokonferencí, aby diskutoval nad aktuálním nařízení vlády (posléze nařízeními Ministerstav zdravotníctví) s cílem v co nejkratší době obnovit veslařkou činnost v klubu.

Diskutovali se i možnosti rozvoje klubu, zařízení loděnice a mnohé se bude realizovat:

S podporou nadace ČEZ jsme v březnu koupili novou osmu Filippi, která doplní litoměřickou flotilu lodí pro mládežnické kategorie.

Již dnes se z chodby do loděnice dostanete přes kovové dveře jen s digitálním čipem. Tento systém zabezpečení bude realizován i na dveře do posilovny.

Slavoj Litoměřice zahájil opravu pánských záchodů v přízemí, která by měla být hotová do konce května.

V červnu budou do trenažérovny a posilovny instalována velkoplošná zrcadla, která pomohou se znazorněním a opravou technických veslařských chyb.

V plánu je koupě motorového člunu.

Další významnou událostí letošního roku bude zorganizování Oblastního přeboru Labe při Litoměřické regatě s mezinárodní účastí 2020, která se uskuteční v srpnu.

Výbor VK Slavoj Litoměřie se nadále snaží zlepšovat zázemí a podmínky v loděnici klubu, aby byla příprava našich sportovců co nejefektivnější.

Výročí webu litomericerowing.cz 15.května 2020

Před deseti dny to bylo přesně deset let od dne, kdy na web www.litomericerowing.cz byl vložen první příspěvek a tím tento web zahájil svou existenci.


Tím prvním příspěvkem byla informace o slavnostním zahájení sezony 2010 za účasti starosty města Litoměřice, opakovat něco podobného nám letos bohužel neumožní koronavirus.


Během těch deseti let se v klubu změnilo mnohé, v roce 2010 jsme si například snad neuměli ani představit, že bychom mohli ovládnout bodování Poháru ČR v některé z kategorií a přesto se to několikrát povedlo. V roce 2010 nás těšili úspěchy odchovanců litoměřického veslování, dnes se radujeme z úspěchů členů klubu. A v roce 2010 jsme vůbec nedokázali odhadnout jak úspěšný tento web bude, dnes můžeme spočítat, že za celých těch uplynulých deset let je průměrná návštěvnost tohoto webu přes 200 lidí denně.


Děkujeme za přízeň :-)

ilustrační foto: Z. Šuma
Litoměřická regata s mezinárodní účastí bude letos hostit Mistrovství oblasti Labe 6.května 2020

V souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy novým typem koronaviru zrušil ČVS všechny veslařské závody až do poloviny července 2020, včetně oblastních i celostátních mistrovských závodů, které byly přesunuty na srpen a září, za předpokladu, že bude možné je vůbec uskutečnit.

Letošní litoměřické regatě se potom dostalo cti, že její součástí bude otevřené Mistrovství oblasti Labe.

Pokud to aktuální situace dovolí, uskuteční se i toto Mistrovství v rámci Litoměřické regaty 29. - 30. srpna 2020 na Labi v Litoměřicích.

Podrobnosti připravujeme a budou zveřejňovány v následujících týdnech na tomto webu.

 

 

ilustrační foto
Tréninky v době nouzového stavu 15.dubna 2020

V souladu s Mimořádným opatřením MZ umožňujícím omezené sportování na venkovních sportovištích a doporučení ČVS, povoluje výbor VK Slavoj Litoměřice, z.s. trenink veslařů starších kategorií, tj. od dorostu výše a to pouze na 1x, 2x, 2- za předpokladu dodržení všech hygienických nařízení a doporučení.

Všechny společné prostory klubu, jako šatny, sprchy, posilovna a WC, jsou nadále uzavřeny.

Tréninky po dobu nouzového stavu koordinuje za VK Slavoj Litoměřice, z.s. Daniel Slavík

(email: danielslavik87@gmail.com)


O dalším vývoji vás budeme informovat, Sledujte, prosím, průběžně klubový web a facebook.

Výbor VK Slavoj Litoměřice



Strana 4 z 50
XXVI. Roudnické sprinty 2021
67. Litoměřická regata s mezinárodní účastí a 19 vítězství domácích posádek
Poděkování pořadatelů 67. Litoměřické regaty
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron