Aktuality

50. Ústecká zatáčka 22.května 2022

Jubilejní 50. ročník Ústecké zatáčky se konal na Labi pod hradem Střekov 14. a 15. května 2022. Ve výsledkové listině jsem napočítal celkem 70 posádek, v nichž závodili veslaři litoměřického VK Slavoj. Sedmnáct posádek se v cíli radovalo z vítězství, dalších šestnáct dokončilo svůj závod na druhém místě a třináct obsadilo příčku třetí.

Zvítězila A. Illichmannová na dvojskifu dorostenek (spol. s UKR), párová čtyřka juniorů a mužů (Vokálek, Šmerda, Hamerník ve spol. s Roudnicí), O. Záruba na dvojskifu (spol. s Roudnicí), M. Vokálek na skifech juniorů v sobotu i v neděli, M. Brabec na skifu starších žáků, M. Vokálek a M. Šmerda na osmě mužů nad 15 let (spol. s UKR), skifařka Marešová mezi dorostenkami, párová čtyřka dorostenek, dvojskif juniorů (Vokálek + Roudnice), dvojskify starších žáků (Mejta s Horákem, Brabec s Paškem), dvojskif mladších žáků (A. Brabec a L. Hladík), M. Vokálek na párové čtyřce juniorů v labském společenství, skifařky Řeháková a Pláničková mezi staršími žačkami a párová čtyřka MIX.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu, spoustu krásných fotek na rajčeti.

žákovský dvojskif na Ústecké zatáčce, foto: p. Brabec
Přátelský veslařský závod Litoměřice-Ukrajina 7.5.2022 5.května 2022

V sobotu 7. května proběhlo na Střeleckém ostrově v Litoměřicích přátelské dvojutkání mezi litoměřickými a ukrajinskými veslaři z dorosteneckých a juniorských kategorií. Mohli jsme vidět unikátní závody, při kterých se často zatajoval dech. Už z tréninků, které jsme mohli předcházející týden vidět, bylo jasné, že ukrajinští veslaři nám dají opravdu zabrat a nebudou jednoduchými soupeři. Dalším unikátem v těchto závodech byly medaile za druhé místo, což na klasických veslařských závodech nebývá zvykem.

Všechny závodící veslaře, ať už domácí nebo ukrajinské, jsme si prohlédli při zahajovacím nástupu, kdy hlavní organizátor závodů Vojtěch Zadák přivítal všechny závodníky i diváky. S překladem panu Zadákovi pomohl MUDr. Kalinin, který si připomněl svůj rodný jazyk, a za patří mu velké poděkování za pomoc. Spoděkováním pořadatelům se přidal i trenér ukrajinských sportovců Yevhen Boritskiy.

V závodech jsme mohli vidět dohromady 6 disciplín, a to tři dívčí a tři chlapecké, všechny na dráze kilometr dlouhé.

Přátelskou regatu odstartovaly dívky na skifech. Za ukrajinské veslaře nastoupila Nadia Saakian a za litoměřický klub Aneta Krejčová, která si dojela pro první místo a získala tak první vítězství pro domácí.

Dalším závodem na programu byla nepárová čtyřka kluků. Litoměřické dresy oblékli Ota Hamerník ml., Ondřej Záruba, Lukáš Zadák a Adam Landa. Ukrajinští soupeři usedli do lodě ve složení Evhenii Steshenko, Oleksii Prykhodko, Andrii Kharik a Hleb Sukhovoi. Litoměřičtí závodníci bohužel nedokázali odrazit nápor ukrajinských veslařů v závěrečném finiši a cílem projeli těsně druzí.

A. Krejčová přesedla ze skifu do dvojskifu s Magdalenou Duškovou, proti nim nastoupila děvčata Sofia Simachenko a Veronika Vavilova, které si doveslovali pro první místo a obrátily tak skóre na 2:1.

Hned po děvčatech na dvojskify přesedali chlapci. V této jízdě jsme mohli vidět 4 dvojskify, dva litoměřické a dva ukrajinské. Za Litoměřice nastoupili Mikoláš Brabec s Josefem Rožcem a Mikuláš Šmerda se Štěpánem Balaštíkem. Do ukrajinských posádek zasedli Oleksadr Hryhorev a Daniil Zhyhalkin a Serhii Travian s Artemem Podkorytovem, kteří si následně dojeli pro vítězství. Jako druhý projel cílem litoměřický dvojskif M. Šmerdy s Š. Balaštíkem, třetí se umístila druhá litoměřická posádka.

Následoval závod párových čtyřek děvčat. Děvčata z Ukrajiny S. Simachenko, N. Saakian a V. Vavilova spojily síly s domácí Nelou Kalousovou a v tomto složení i zvítězily. Za litoměřický klub závodily: Illichmannová Anna, Marešová Barbora, Hříbalová Vanda a Dadejíková Ema, které se mohly radovat ze stříbrné medaile.

Vyvrcholením závodů byly osmy s kormidelníkem chlapců. Již od startu byl závod velice vyrovnaný a v cíli jsme mohli vidět finiš „na balónky“. Nakonec si pro vítězství dojela osma složená z litoměřických kluků (Rožec, Balaštík, Šmerda, Brabec, Hamerník ml., Landa, Záruba a Zadák se Sisi Myslíkovou na kormidle). Ukrajinská osma pod vedením N. Saakian na kormidle doveslovala hned v závěsu za domácími ve složení Zhyhalkin, Podkorytov, Travian, Prykhodko, Hryhorev, Sukhovoi, Steshenko a Kharik.

Po závodech bylo připraveno malé občerstvení, byla možnost zakoupit si tričko nebo některé další upomínkové předměty speciálně připravené pro tuto sváteční regatu. Všechny vybrané peníze jsou určeny na sportovní činnost právě našim ukrajinským přátelům.

Velice děkujeme všem, kteří se na této akci jakýmkoliv způsobem podíleli, ať už organizačně, zajišťováním občerstvení, při výpomoci s překladem nebo přispěním alespoň drobné peněžní hodnoty. Děkujeme Vojtovi Zadákovi za zkonstruování nápadu, za jeho provedení a organizaci.

Moc děkujeme všem rodičům, divákům a přátelům, že dorazili a že jsme společně mohli vytvořit tak perfektní uvolněnou a závodní atmosféru. V neposlední řadě patří dík také všem závodníkům za předvedené výkony a nádherné veslařské představení absolutně v duchu fair play. Bylo skvělé pozorovat radost sportovců obou týmů nejen z vítězství, ale i ze závodů samotných. Před závody jsme předpokládali vysokou sportovní úroveň, nyní je třeba dodat, že některé závody tyto předpoklady i překonaly a pohled na ukrajinské veslaře, kteří na své hrudi hrdě nosili nejen zlaté, ale i stříbrné medaile, byl pořadatelům zřejmě odměnou z nejcennějších.

Kompletní výsledky najdete v sekci dokumenty.

Text: Tereza Krejzová

Velká regata Bohemians, Praha 2022 4.května 2022

Velká regata Bohemians


O víkendu 30.4.-1.5. se v Praze konala Velká regata Bohemians, které se zúčastnilo téměř 1000 závodníků z 25 oddílů. Na Vltavě bylo mezi tolika závodníky vidět i 36 našich mladých veslařů, kteří touto regatou odstartovali letošní sezónu. Veslaři se představili ve 36 posádkách, z nichž jsme získali 3 první místa.


První vítězství pro klub získal Jaromír Doubek v závodě skifu žáků mladších a zároveň tím vybojoval svou úplně první medaili. Závodu mladších žáků se také zúčastnil Antonín Brabec, který dojel na krásném 4. místě, avšak hned druhý den si svůj výsledek vylepšil o sto procent, když společně s mělnickým skifařem dojeli do cíle ve stejný moment a rozhodčí je oba vyhlásili jako vítěze. Společně s J. Doubkem usedli do dvojskifu a po náročné a velice napínavé cestě dorazili do cíle na 5. místě.


Jako jediná litoměřická dívka, startující v kategorii mladších žákyň, Elena Svobodová kurážně vyrazila na skifu na někdy nepředvídatelnou Vltavu a dojela na perfektním druhém místě.


O nejlepší výsledek v kategorii starších žáků se postaral Mikoláš Brabec, který si dojel pro druhé místo na skifu. Na druhém místě dovesloval i Adam Mejta. Filip Horák obsadil místo čtvrté. V závodě začátečníků žáků starších se představil Adam Skřivánek, který statečně dojel na 3. místě. V neděli si všichni skifaři vylepšili své časy a přidal se k nim Matyáš Gall, který dojel na druhém místě a svým časem by dokázal konkurovat i některým o rok starším veslařům. M. Brabec, A. Mejta, M. Gall a F. Horák společně usedli do nepárové i párové čtyřky. Na párové čtyřce skončili ve své jízdě na místě 4., ale s přihlédnutím k faktu, že kluci zajeli osmý nejlepší čas ze všech 30 posádek. M. Galla jsme mohli vidět i v závodě dvojskifů, kdy usedl do lodě s A. Skřivánkem a nakonec dojeli na druhém místě.


Kategorie starších žaček se zasloužila o třetí litoměřickou medaili. Alžběta Pláničková si v neděli na skifu dojela nejen pro medaili a chválu, ale také pro časové zlepšení ze sobotního závodu. Naše další skifařka, Štěpánka Řeháková, doveslovala na krásném druhém místě. Děvčata následně společně usedla i do dvojskifu. Vedle již zmíněných děvčat jsme v cíli mohli vidět Anastazii Svobodovou a Anežku Kloubskou, pro kterou byl tento závod premiérou, a společně dívky dorazili do cíle na pátém místě, stejně jako třetí litoměřický dvojskif Sofia Etchegoyen a Viola Kočí. Dále jsme všechna zmíněná děvčata mohli vidět ve dvou párových čtyřkách.


V sobotu i v neděli jsme se mohli těšit ze závodů dorostenek. Už v disciplíně dvojskifů dorostenek se nám ukázaly dvě litoměřické posádky. Ema Dadejíková a Ana Sofia da Palma dojely na pěkném 5. místě a Anna Illichmannová s Magdalenou Duškovou na třetím. Do nepárové čtyřky k M. Duškové, A. Illichmannové a E. Dadejíkové usedla Barbora Marešová a dojely si pro „bronzové“ umístění. V neděli litoměřickým dorostenkám přijely posily a postavily hned dvě párové čtyřky. Párovka, ve složení S. da Palma, E. Dadejíková, Kateřina Vágnerová a Rozálie Svobodová, cílem projela jako čtvrtá, naše druhá posádka s děvčaty B. Marešovou, M. Duškovou, A. Illichmannovou a Sisi Myslíkovou si dojela pro pěkné druhé místo. Děvčata nezapřela svou lásku k nepárovým veslům a usedla za ně znovu, tentokrát na dvojku bez kormidelníka. A. Illichmanová s B. Marešovou do cíle doveslovaly jako čtvrté, B. Moravcová se S. Myslíkovou jako páté. Na Vltavu se rozjela i M. Dušková na skifu, který projel cílovou čárou druhý v pořadí a Majda si tak mohla představovat pomyslnou stříbrnou medaili.


Ve výsledkové listině v kategorii juniorek můžeme také najít litoměřická děvčata, a to na dvojskifu a na čtyřce bez kormidelníka. Vanda Hříbalová s Nelou Kalousovou usedly do dvojskifu a dojely na pátém místě. Dále již zmíněné dívky usedly do nepárové čtyřky s Anetou Krejčovou a ještě spojily síly s Pavlou Krejzovou, která závodí v kategorii žen. Musím podotknout, že dívky-juniorky to měly obzvlášť náročné, neboť byl závod spojen i se ženami. Jako to bývá, konkurence byla veliká, ale litoměřické veslařky se i s takovou konkurencí dobře popraly a dojely si pro krásné čtvrté místo.


Regata Bohemians byla premiérou pro mnoho našich mladších veslařů a velikou možností zjistit, jak jsou na tom naši soupeři z různých koutů republiky. Doufám, že neklidná Vltava moc nevystrašila naše začátečníky, a že budou dál nabírat všemožné zkušenosti, ať už ve formě vítězství, účasti, prohry nebo boje až do samého konce.


Gratuluji všem ke krásným výkonům a děkuji trenérům R. Kindlové, R. Peterkovi a P. Krejzové za organizaci, podporu a pevné nervy.


Výsledky najdete na webových stránkách Českého veslařského svazu.


Velkou regatu Bohemians zachycenou objektivem (autorky tohoto reportu) Terezy Krejzové najdete na klubovém profilu na rajčeti.

Ilustrační foto: T. Krejzová
kontrolní závody mládeže 2022 28.dubna 2022

Kontrolní závody mládeže se v letošním roce uskutečnily 23. a 24. dubna, tradičně na račickém veslařském kanále. Litoměřické veslování reprezentovaly dvě posádky – Mirek Vokálek na skifu juniorů a dvojka bez kormidelníka dorostenců Ondřeje Záruby a Lukáše Zadáka.


Bohužel výsledky obou posádek poznamenala nemoc, Miroslav Vokálek se umístil na čtvrtém místě ve finále „C“, přesto ale dostal šanci zabojovat o reprezentační dres na výcvikovém táboře. Dvojka dorostenců bohužel nemohla nastoupit do finálové jízdy „malého“ finále spojeného závodu dvojek juniorů a dorostenců a přišla tak o šanci na nominaci na letošní regatu CEFTA.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

XXI. Mistrovství ČR na dlouhé dráze 14.dubna 2022

V sobotu 9. dubna 2022 se vrátilo Mistrovství ČR ve veslování na dlouhá dráze na vraňansko-hořínský plavební kanál. Již 21. ročníku se zúčastnilo i 6 posádek z litoměřického veslařského klubu a podařilo se vybojovat dvě medaile, což je zřejmě největší medailový zisk za posledních deset let.

O první medaili se v čase 24:06,4 na šestikilometrové trati zasloužila posádka dvojky bez kormidelníka dorostenců v sestavě Lukáš Zadák a Ondřej Záruba, kteří přestože se na trati nevyvarovali drobného zaváhání, doveslovali pro krásné třetí místo. Jejich čas by navíc v juniorské kategorii stačil na krásné šesté místo, ale chlapci nesmějí polevit v tréninku, protože fenomenální skifařka Lenka Antošová zvládla stejnou trať na skifu o vteřinu rychleji, ale sobotní závody doprovázelo skutečně „aprílové“ počasí, takže těžko lze porovnávat časy napříč kategoriemi.

O druhou medaili se zasloužila dvojka juniorek V. Hříbalové a N. Kalousové, které doveslovaly pro stříbrné medaile za posádkou z Olomouce.

Do první desítky se vešel ještě dvojskif dorostenek A. Illichmannové s M. Duškovou, které doveslovaly na šesté příčce. Junior M. Vokálek se na skifu umístil na 22. příčce a možná si bohužel trochu zkomplikoval cestu do reprezentačního výběru. Juniorka A. Krejčová a dorostenka B. Marešová doveslovaly shodně na 35. místě.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Bronzová dvojka dorostenců Zadák-Záruba na stupních vítězů, foto: V. Zadák
Jubilejní X. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru 14.dubna 2022

 

Po dvouleté covidové pauze se uskutečnil ve středu 30. března 2022, přebor litoměřických základních škol ve veslování na trenažeru v tělocvičně ZŠ. Havlíčkova. Letošního jubilejního ročníku se zúčastnili žáci 4. až 8. tříd, ze šesti litoměřických základních škol. Čtvrťáci se představili na trati dlouhé 250 metrů a starší závodníci od 5. do 8. třídy potom na dvojnásobné distanci. Hodnoceny byly výkony jak jednotlivců, tak celých družstev. Nejvíce se dařilo „domácím“ závodníkům ze ZŠ. Havlíčkova, kteří tak obhájili vítězství z roku 2019 a roku 2018. Druhé místo obsadila ZŠ. Na Valech a na třetím místě se umístila reprezentace ZŠ. Masarykova.

Pořadatelé blahopřejí všem medailistům k dosaženým úspěchům. Závěrem chceme touto cestou poděkovat všem ředitelům zúčastněných škol za vyslání týmů a speciálně paní ředitelce ZŠ Havlíčkova za poskytnutí prostor pro uspořádání závodů. Rovněž nemůžeme opomenout poděkování pedagogickému doprovodu žáků a partnerům akce za spolupráci, a především všem závodníkům děkujeme za předvedené sportovní výkony a těšíme se již na rok 2023 na XI. ročník.

Kompletní výsledky najdete ke stažení v sekci dokumenty.


Valná hromada spolku 8.dubna 2022

Vážení členového zapsaného spolku veslařský klub Slavoj Litoměřice, letošní valná hromada se uskuteční 11. května 2022 od 17-ti hodin v sále loděnice na Střeleckém ostrově.

 

Program valné hromady najdete na pozvánce, která je vložena do sekce dokumenty.

Zemřel Petr Paska 15.března 2022

Smutná zpráva přišla z nedalekého Ústí nad Labem, do veslařského nebe odešel výborný veslař a skvělý chlap, pan Petr Paska.

Ve věku 73 let prohrál boj s dlouhou nemocí odchovanec ústeckého veslování, který v mládí, v posádce s legendárním Karlem Neffe, býval postrachem soupeřů. Ve "veteránském" věku několik let dojížděl za veslařským sportem i do litoměřické loděnice, kde byl dobrosrdečný závodník vždy vítanou posilou litoměřických posádek i kolektivu veslařů nejen v kategorii masters.

Čest jeho památce.

Petr Paska jako člen litoměřické osmiveslice stojí třetí zprava, foto: archiv O. Hamerníka
Litoměřičtí veslaři se zapojili do pomoci uprchlíkům 11.března 2022

Litoměřičtí veslaři, členové a příznivci klubu, se také zapojili do pomoci uprchlíkům z okupované Ukrajiny. Akci zorganizoval veslař a trenér PharmDr. Vojtěch Zadák a po jejím úspěchu zaslal následující poděkování kamarádům z litoměřické loděnice:

Děkuji všem z vesláku, kteří nám pomohli s vybavením bytu nad lékárnou - ať šlo o věci nebo ať šlo o finance. Sbírka ukázala veslařskou velkorysost a akceschopnost. Při večerním nedělním bilancování sbírky jsem měl pocit, že se jedná o malou neziskovku. Kluci pak v pondělí místo tréninku pomohli se stěhováním (náš tradiční systém brigáda za pizzu). Malá Emilka (1 a 1/2 roku) s maminkou a babičkou jsou už nastěhované a mají své soukromí a bezpečí.

Děkuji Vojtěch Zadák

Členské příspěvky 1.března 2022

Do kategorie dokumenty byl vložen aktualizovaný ceník pro rok 2022.

Vzhledem k narůstajícím cenám veslařského vybavení a pro zachování plného rozsahu sportovní činnosti VK Slavoje Litoměřice, jsme nuceni navýšit členské příspěvky, které budou od 1.1.2022 ve výši 4 000 Kč za kalendářní rok.

Děkujeme za pochopení.

Strana 4 z 57
XXX. MMČR ve veslování na trenažeru, Jindřichův Hradec 2023
XI. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru
Labský čtyřboj ve Štětí 2023
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron