Aktuality

Zemřel Petr Paska 15.března 2022

Smutná zpráva přišla z nedalekého Ústí nad Labem, do veslařského nebe odešel výborný veslař a skvělý chlap, pan Petr Paska.

Ve věku 73 let prohrál boj s dlouhou nemocí odchovanec ústeckého veslování, který v mládí, v posádce s legendárním Karlem Neffe, býval postrachem soupeřů. Ve "veteránském" věku několik let dojížděl za veslařským sportem i do litoměřické loděnice, kde byl dobrosrdečný závodník vždy vítanou posilou litoměřických posádek i kolektivu veslařů nejen v kategorii masters.

Čest jeho památce.

Petr Paska jako člen litoměřické osmiveslice stojí třetí zprava, foto: archiv O. Hamerníka
Litoměřičtí veslaři se zapojili do pomoci uprchlíkům 11.března 2022

Litoměřičtí veslaři, členové a příznivci klubu, se také zapojili do pomoci uprchlíkům z okupované Ukrajiny. Akci zorganizoval veslař a trenér PharmDr. Vojtěch Zadák a po jejím úspěchu zaslal následující poděkování kamarádům z litoměřické loděnice:

Děkuji všem z vesláku, kteří nám pomohli s vybavením bytu nad lékárnou - ať šlo o věci nebo ať šlo o finance. Sbírka ukázala veslařskou velkorysost a akceschopnost. Při večerním nedělním bilancování sbírky jsem měl pocit, že se jedná o malou neziskovku. Kluci pak v pondělí místo tréninku pomohli se stěhováním (náš tradiční systém brigáda za pizzu). Malá Emilka (1 a 1/2 roku) s maminkou a babičkou jsou už nastěhované a mají své soukromí a bezpečí.

Děkuji Vojtěch Zadák

Členské příspěvky 1.března 2022

Do kategorie dokumenty byl vložen aktualizovaný ceník pro rok 2022.

Vzhledem k narůstajícím cenám veslařského vybavení a pro zachování plného rozsahu sportovní činnosti VK Slavoje Litoměřice, jsme nuceni navýšit členské příspěvky, které budou od 1.1.2022 ve výši 4 000 Kč za kalendářní rok.

Děkujeme za pochopení.

Akademické MČR ve veslování na trenažeru, Praha 2022 27.února 2022

V sobotu 26. února 2022 se v Praze na Hagiboru konalo akademické mistrovství ČR ve veslování na trenažeru, litoměřické veslování reprezentovali dva studenti ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Pavla Krejzová mezi ženami i Otakar Hamerník mezi muži lehké váhy obsadili shodně sedmé místo.

Kompletní výsledky lze najít na svazovém webu.

MČR ve veslování na trenažeru, Olomouc 2022 27.února 2022

Mistrovství ČR ve veslování na trenažeru se po několika letech vrátilo do Olomouce a v neděli 20. února na startovní listině nechyběli ani závodníci z Litoměřic.

Litoměřická výprava byla bohužel pouze pětičlenná a ještě bez zotavujícího se Ondry Záruby.

Nejlepšího umístění dosáhl Mirek Vokálek, kterému čas 6:30,3 stačil na dělené desáté místo. Nejepší výkon předvedl dorostenec Lukáš Zadák, který jako jediný z litoměřické výpravy předvedl zlepšení oproti minulému závodu, když k 27. místu dovesloval v čase 6:58,8, což je o 4,5 vteřiny lepší než poslední zapsaný výsledek v Poháru ČR.

Všichni ostatní si bohužel nepatrně pohoršili, Štěpán Fronk dojel mezi juniory 55. (6:59,9), Nela Kalousová mezi juniorkami 42. (8:22,0) a Štěpán Balaštík mezi dorostenci 74. (7:54,0).

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

III. kolo Poháru ČR na trenažeru 18.února 2022

Třetí kolo Poháru ČR ve veslování na trenažeru hostil Děčín 6. února 2022 a z Litoměřic na závody vyrazilo osm závodnic.


V kategorii dorostenek jsme měli čtyři reprezentantky, z nichž nejlépe se umístila Barbora Marešová na osmém místě v čase 8:16,7. A. Šeblová doveslovala 12. (8:45,4), R. Svobodová 13. (8:49,7) a A.S. Da Palma 14. (8:50,7).


Mezi juniorkami se litoměřické závodnice seřadily na 6. a 7. místo, lepšího času dosáhla Aneta Krejčová (8:08,1), Nela Kalousová doveslovala do cíle v čase 8:17,6.


V kategorii žen se představily sestry Krejzovy, starší Pavla dokončila závod v šestém nejlepším čase (7:36,7), mladší Tereza potom obsadila 9. příčku (7:50,0).


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Zimní soustředění v Harrachově 10.února 2022

Ve dnech 2.2.-5.2.2022 proběhlo tradiční zimní soustředění v Harrachově.

Kvůli COVIDU se, bohužel, akce nakonec nemohlo zúčastnit několik základních borců. Sněhové podmínky byly tentokrát dobré a sportovní náplní proto byly především běžky. Kvůli technickým problémům nebyly v Harrachově upravovány běžecké tratě. Řešením byly pěkné tratě v nedalekých polských Jakuszycích. Energie týmu byla doplňována pravidelnou návštěvou stánku s trdelníky. Výprava se vrátila s jistou únavou, ale bez zranění a bez příznaků.

Text a foto: V. Zadák

Zimní soustředění v Harrachově 2022
II. kolo Poháru ČR na trenažeru 24.ledna 2022

V polovině ledna 2022 se uskutečnilo druhé kolo Poháru ČR v trenažerovém veslování ve zvláštním formátu – závodníci si mohli vybrat, zda se závodu zúčastní v Ústí nad Labem nebo Hodoníně. Litoměřická výprava čítající tři dorostence a tři juniory zvolila kratší cestování a svou výkonnost se soupeři poměřila v Ústí nad Labem.


V ústecké části obsadil Mirek Vokálek třetí místo mezi juniory v čase 6:26,4 a Ondra Záruba páté mezi dorostenci (čas: 6:40,5), v součtu obou pořadatelů oba obsadili shodně šestou příčku a dle vyjádření trenérského štábu můžeme v dalších závodech očekávat ještě lepší výkony.


Junior Štěpán Fronk obsadil v ústecké části patnácté místo časem 6:56,9 (celkově skončil 35.), čímž si zajel nové osobní maximum a časem pod hranicí sedmi minut potvrdil velmi slušnou výkonnost. Velmi podobné představení ukázal dorostenec Lukáš Zadák, který se časem 7:03,2 těsně nevešel pod vytouženou metu sedmi minut a obsadil 17., resp. 28. místo, přesto svým výkonem potvrdil značný potenciál dalšího růstu výkonnosti.


Mezi dorostenci obsadil v Ústí 40. místo Štěpán Balaštík časem 7:51,9, který je, s ohledem na fyzické dispozice závodníka, také hodnocen jako skvělý výkon a Štěpán bude na vodě jistě pro mnoho skvělou posilou. V celkovém hodnocení tento výkon stačil na 69. místo mezi 89 dorostenci.


Mikoláš Šmerda vinou studijních povinností nejel na závody v obvyklé formě, přesto čas 7.14,4 není žádná tragédie a celkově stačil na 49. místo.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Klubový život v loděnici 7.ledna 2022

Nejen trénink a závody naplňují čas členů VK Slavoj Litoměřice strávený v loděnici, a tak se 24. prosince v 10 hodin dopoledne opět sešlo několik členů a příznivců litoměřického veslování na tradiční vánoční fotbal a o týden později využili zase mladí veslaři nezvykle teplé silvestrovské počasí k přátelské vyjížďce. Na Labi bylo možné zahlédnout skify, čtyřky i osmiveslici, posádky byly sestaveny bez ohledu na příslušnost k tréninkové skupině nebo věkové kategorii. Několik fotografií najdete na klubovém profilu na rajčeti.


K přátelské atmosféře v loděnici lze přispět mnoha způsoby, některé jsem v tomto článku již zmínil výše, další předvedl opakovaně pan Pavel Záruba, jehož šikovné ruce již provedli několik nutných oprav nebo úžasných vylepšení v loděnici. V prosinci tak vyrobil několik skládacích „koziček“ a mimo jiné také opravil a natřel již značně opotřebované branky na fotbal. Branky do kterých na začátku šedesátých let 20. století dávali góly hokejisté litoměřické Dukly a poté, co se hokejisté z hřiště na Střeleckém ostrově přesunuli na ledovou plochu v místě současné „Kalich arény“ také spousta generací litoměřických veslařů.

Silvestrovská vyjížďka, foto: VK Slavoj Litoměřice
I. kolo Poháru ČR ve veslování na trenažeru - Praha 29.prosince 2021

První kolo Poháru ČR ve veslováni na trenažeru 2021-2022 uspořádal VK Bohemians Praha 11. prosince 2021 za účasti šesti litoměřických závodnic. Tohoto pohárového kola se v litoměřickém dresu zúčastnily pouze členky tréninkové skupiny trenérek Radky Kindlové a Pavly Krejzové, která se i aktivně zapojila do závodů a v kategorii žen vybojovala čtvrtým místem nejlepší litoměřický výsledek v čase 7:41,3. Sedmé místo v kategorii žen přidala Tereza Krejzová v kariérním maximu 7:49,0.

Mezi juniorkami se umístila A. Krejčová 14., pět vteřin nad osmiminutovou hranicí. V kategorii dorostenek doveslovala E. Dadejíková 17. (8:26,6), M. Dušková 18. (8:34,9) a A. S. Da Palma 23. (8.57,1).

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Strana 4 z 56
Členské příspěvky na rok 2023
Káča 2022
Doplňující informace k sobotní Káče
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron