Aktuality

Medaile na AMČR pro Pavlu Krejzovou 14.března 2021

V neděli 7. března 2021 se konalo Akademické mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažeru, s ohledem na přetrvávající opatření proti šíření koronaviru opět pouze na dálku, ale přesto jediná zástupkyně litoměřického veslování - Pavla Krejzová v dresu ústecké Univerzity Jana E. Purkyně předvedla skvělý výkon a vybojovala krásnou bronzovou medaili v závodě žen.

 

Výsledky najdete ke stažení na svazovém webu

Životní jubileum R. Peterky 6.března 2021

Již téměř sedm desetiletí je s litoměřickým veslováním neodmyslitelně spojeno jméno Radomila Peterky, který v sobotu 6. března oslaví své osmdesáté narozeniny.
V mládí byl členem posádek slavné generace litoměřických veslařů společně s O. Marečkem, bratry Vahalíky, pány Rývou, Běloubkem, Pospíchalem a dalšími. Později se stal trenérem a úspěchy jeho svěřenců z něj udělaly legendu veslařského klubu Slavoj Litoměřice. Mezi svěřence pana Peterky patřil mimo jiných také Zdeněk Pecka, ale i mnoho dalších skvělých veslařů a veslařek. Dokázal sbírat úspěchy s chlapci i děvčaty, se skifaři i posádkami v nepárových disciplínách, a právě proto mu označení "trenérská legenda" již mnoho let právem náleží. V posledních letech působí jako trenér žactva a se svými svěřenci dosáhl na historická vítězství - vítězství na MČR žactva s párovou čtyřkou starších žáků v letech 2015 a 2016, pokaždé s úplně jinou posádkou, úplně stejná série vítězství čtyřky s kormidelníkem starších žáků v letech 2019 a 2020, několik vítězství žákovských posádek na Pražských Primátorkách, první i třetí místo na MČR ve skifu starších žáků v roce 2015 a mnoho dalších medailí z mistrovských závodů.
K veslování přivedl také svou dceru Radku, se kterou v současné době tvoří velmi úspěšné trenérské duo v litoměřické veslařské loděnici.Do dalších let přejeme pevné zdraví a mnoho nejen trenérských úspěchů.

R. Peterka s úspěšnými svěřenci a psem, foto: archiv
Virtutální MČR ve veslování na trenažeru 2021 23.února 2021

Virtuální Mistrovství ČR 2021 ve veslování na trenažeru


Po dlouhých měsících bez závodění proběhlo v sobotu 13. února 2021 virtuální Mistrovství ČR 2021 ve veslování na trenažeru.


Mistrovství proběhlo, jak se hezky česky říká - „na dálku“ prostřednictvím platformy Homerace společnosti Time-team, která byla úspěšně použita už při Halovém ME 2021. Zapojení trenažeru Concept k počítači s internetem umožnilo zazávodit si i z útulného prostředí vlastního domova. Před závodem se objevily určité skeptické názory, hodnocení mistrovství bylo ale nakonec plošně kladné. Grafika na obrazovce při samotném závodu byla podobná té, na kterou jsme zvyklí při závodech v halách. Přihlásilo se hodně závodníků – jen dorostenců bylo 94. Za technickou přípravu trenažerů pro naše závodníky patří dík zejména Vítovi Suchánkovi.


Z našeho klubu se mistrovství zúčastnily 2 dorostenky, 4 juniorky, 1 závodnice v kategorii žen a 5 dorostenců a dosáhli těchto výsledků:


dky: 37. Barbora Marešová (čas: 8:20,9), 49. Anna Illichmannová (8:40,4), dci: 2. Miroslav Vokálek (6:34,0), 10. Ondřej Záruba (6:49,6), 49. Adam Kvašňák (7:17,9), 51. Štěpán Fronk (7:18,5), 55. Lukáš Zadák (7:21,2), jky: 18. Tereza Krejzová (7:55,0), 20. Viktorie Štěchová (7:57,4), 31. Vanda Hříbalová (8:16,3), 35. Nela Kalousová (8:21,0), ženy: 5. Pavla Krejzová (7:37,8)


Největším úspěchem je stříbrná medaile Miroslava Vokálka v závodě dorostenců, hodí se připomenout, že Míra byl nedávno přijat do Sportovního centra mládeže na základě obdobně kvalitního výkonu při jízdě na trenažeru na 6km. Kdo sází ten sklízí.


Potěšil i Ondra Záruba časem, umístěním v „top ten“ i nevyhlašovaným druhým místem mezi dorostenci ročníku 2006.


Text: V. Zadák

Zemřel Jan Slípka 7.ledna 2021

Včera, 6. ledna 2021 odešel do veslařského nebe pan Jan Slípka. Čestný člen ČVS a legenda litoměřického veslování, zemřel ve věku nedožitých 85 let.

 

Pan Slípka získával své první veslařské zkušenosti v litoměřické loděnici pod vedením Josefa Straky. Vynikající skifař byl využíván také jako skvělý kormidelník posádek, v nichž za vesly usedali např. E. Antoch, M. Jíška, V. Němec, M. Švagrovský, M. Vosáhlo a další veslaři z této veleúspěšné generace.

 

Po skončení závodní kariéry se Jan Slípka stal funkcionářem, který mimo jiné osm let působil ve funkci předsedy litoměřického klubu, v těchto letech klub navázal vztahy s berlínským veslařským klubem FSE (později FRV), které trvají dodnes a jejichž přínosem pro náš klub byl zisk několika desítek závodních lodí a pořádání celkem 30-ti ročníků přátelských regat tzv. dvojutkání. Navíc se podařilo v této době výrazně pozvednout sportovní prestiž litoměřické regaty, kterou se povedlo, především kvůli jazykové vybavenosti a kontaktům pana Slípky, obohatit o účast německých klubů a následně i zařadit tento závod do kalendáře FISA mezinárodních Masters regat. Několik desítek let působil Jan Slípka také jako předseda TJ Slavoj Litoměřice. Byl také prvním členem klubu, po kterém byla ještě za jeho života pojmenována jedna z lodí v litoměřickém klubu. K veslování přivedl také obě své děti, Jana i Gabrielu.

 

Čest jeho památce.

Jan Slípka, foto: Z. Šuma
Uzavření loděnice 18.prosince 2020

Ode dne 18.12.2020 se ruší treninky ve vnitřních prostorech. Zároveň se uzavírá loděnice VK Slavoj Litoměřice pro všechny členy veslařského klubu.

 

Trénujte samostatně, treninkový plán Vám sdělí Váš trenér. Buďte ve spojení s ním, nebo se obraťte na koordinátora treninků pana Dana Slavíka email: danielslavik87@gmail.com ).

 

O vývoji vás budeme informovat, sledujte prosím klubový web a facebook.

 

výbor VK Slavoj Litoměřice

MČR dorostu a juniorů 2020 23.listopadu 2020

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020 proběhlo ve dnech 2.- 4. října 2020, tedy ještě než republiku pevně sevřely okovy koronavirové pandemie. V dorostenecké kategorii se mistrovství zúčastnila absolutní česká špička, ale juniorské závody byly ochuzené o české reprezentanty, kteří museli po návratu z Mistrovství Evropy juniorů 2020 v Bělehradě nastoupit do karantény.

Z mistrovství si náš klub odvezl dva cenné kovy:

Ze stříbrné medaile ze závodu osmiveslic juniorek se radovala Tereza Krejzová, které veslovala společně s veslařkami Třeboně, Jindřichova Hradce a Pardubic.

Bronzovou medaili ukořistily Petra Hojdarová a Zuzana Zelinková v závodě dvojek dorostenek, ve kterém jsme měli i druhou posádku Krejčová Aneta- Hříbalová Vanda, která dojela pátá.

I další naši borci byli se probojovali do finále A:

2xjky: 4. Šponarová K.+ Štěchová V., a 6. Krejzová T. + Králová V. (Roudnice)

4x-dky: 4. Rúfusová K. ve společenství s Mělníkem

1xjky: 6. Šponarová K.

4x-jky: 6. Štěchová V., Krejzová T. ve společenství s Bohemians a Roudnicí

4x-jři: 5. Kynšt M. ve společenství se Slávií

4-dky: 6. Hojdarová P., Krejčová A., Hříbalová V., Zelinková Z.

Za zmínku stojí i vítězství ve finále B 4+dci naší posádky ve složení: Fronk Š., Kosík R., Lacko M., Lachman T., Hrzán D. (c).

Věřme, že naši mladí závodníci budou ve stávající složité situaci pokračovat v individuálních trénincích a neztratí motivaci k dalšímu výkonnostnímu růstu. Člověk teď jasně chápe, jak důležité je trénovat ve skupině. A také obecně, že sport je základ „normálního života“. Už se ale objevují nadějné signály…

Text: V. Zadák

Úspěšná dvojak bez kormidelníka dorostenek s trenérkami, foto: V. Zadák
Litoměřická flotila má dva nové skify 12.listopadu 2020

Lodní park litoměřického veslařského klubu se rozrostl o dvě lodě. Treninkové skify značky ROSEMAN by měly sloužit začínajícím a mírně pokročilým veslařům mládežnických kategorií, kteří budou dozajista v budoucnu pokukovat po republikovém zlatě. Loďe, se podařilo získat s podporou fondu Ústeckého kraje.

Tréninky v době nouzového stavu 7.října 2020

V návaznosti na krizová opatření, která platí po vyhlášení nouzovového stavu, ode dne 5.10.2020, rozhodl výbor klubu o opatřeních, umožňujících treninkovou přípravu na sportovní soutěže organizované ČVS.

Tréninková příprava bude do odvolání probíhat výhradně na vodě. Samozřejmně za příznivých povětrnostních podmínek.

Tréninky po dobu nouzového stavu koordinuje za VK Slavoj Litoměřice, z.s. Bc. Daniel Slavík

(email: danielslavik87@gmail.com)

 

O vývoji vás budeme informovat, sledujte prosím klubový web a facebook.

výbor VK Slavoj Litoměřice

MČR žactva a seniorů 2020 6.října 2020

Mistrovství ČR žactva a seniorů proběhlo v Labe aréně v Račicích 26.-28. září 2020. Vedle útržků napínavých soubojů asi všem přítomným ještě dlouho zůstane v hlavách vzpomínka na nepříznivé počasí. Především sobota s ustavičným deštěm a nízkou teplotou byla rigorózní zkouškou imunity, vůle a odolnosti. Ještě s odstupem doby běhá při pohledu na sobotní fotky mráz po zádech, ale současně s tím jde i pocit hrdosti, jak to především ti nejmenší borci zvládli. Kde závodí všichni ti šachisti, stolní tenisti, basketbalisti a další!? V zájmu objektivity informací nutno přiznat, že servisní tým fungoval i díky blahodárným účinkům nápoje, jenž byl dříve nazýván stejně jako „odvar“ z cukrové třtiny, a který produkuje jeden známý výrobce v Plzni. Velkou úlevu nám přinesla možnost mít po dobu závodů zázemí v suchu a teple prázdného hangáru.

V seniorských závodech se představil z našeho klubu pouze Otakar Hamerník ml., a to na dvojce bez kormidlníka a čtyřce bez kormidelníka. Na dvojce již tradičně jel se svým dlouholetým parťákem Matějem Svatůňkem a stejně tradičně z toho byla medaile, kdy za celkově 5. místo v závodě brali bronz za umístění ve své věkové kategorii.

V žákovských kategoriích jsme měli početné zastoupení, které se odrazilo v celkovém sčítání bodů. Až do finále A se probojovaly tyto posádky:

čtyřka s kormidelníkem žaček starších v sestavě: Illichmanová Anna, Urie Nela, Da Palma Ana Sofia, Marešová Barbora, Hladíková Kristýna (korm.) - 5. místo

skif žáků starších 13-let: Lacko Jan - 6. místo

čtyřka s kormidelníkem žáků starších: Záruba Ondřej, Horn Vojtěch, Zadák Lukáš, Rožec Josef, Hladíková Kristýna (korm.)- 1. místo

párová čtyřka s kormidelníkem mladších žáků: Mejta Adam, Švagrovský Oliver, Brabec Mikoláš, Gall Matyáš, Rúfusová Kristýna (korm.)-4.místo

párová čtyřka s kormidelníkem starších žáků: Záruba Ondřej, Horn Vojtěch, Lacko Jan, Zadák Lukáš, Hladíková Kristýna (korm.)- 6. místo

skif mladších žáků 12-let: Brabec Mikoláš – 4.místo

Z plejády závodů logicky vystupuje vítězství starších žáků na kormidlované čtyřce, které bylo vyústěním nadnormativních tréninků pod vedením Radomila Peterky, většinou poctivě jedoucím na člunu s lodí. Posádce pak nejen při vyhlašování dodala fotogeničnosti skvělá kormidelnice Kristýna Hladíková, která tak rozšířila svou sbírku medailí z republikových šampionátů. Další titul přidal do své sbírky i Ondřej Záruba, loňský vítěz MČR na skifu 13-ti letých žáků. Pro ostatní členy posádky šlo o premiérové vítězství republikovém mistrovství, ovšem trenér Peterka přidal další unikátní zápis do historie litoměřického veslování, když dokázal obhájit vítězství litoměřické posádky z loňského roku. Podobný kousek předvedl před několika lety i s párovou čtyřkou starších žáků, nyní se mu to podařilo se čtyřkou nepárovou. A snad se příští rok podaří sestavit posádku, která zaútočí na pověstný zlatý hattrick.

Ve stručnosti by šlo mistrovství žactva shrnout jako 6 účastí ve finále A, dvě těsně čtvrtá místa a jeden mistrovský titul.

Celkově klub po závodech zaujal 8. místo v průběžném hodnocení Českého poháru 2020.

Navíc je ale ta zkouška z odolnosti a stmelení týmu!

Text: V. Zadák a J. Weber

 

 

J. Rožec, L. Zadák, V. Horn, O. Záruba, K. Hladíková, trenér Peterka a pes - vítězná čtyřka s kormidelníkem starších žáků s doprovodem :-D foto: archiv R. Peterky
107. AXA Pražské Primátorky přinesly vítězství litoměřických žaček 6.října 2020

Kvůli COVIDu byly letošní Primátorky přesunuty na termín 18.-20.9.2020 a pandemie ovlivnila i počet a složení posádek, které se nakonec dostavily na start. Slunečné počasí spolu s majestátní skálou Vyšehradu a davy diváků vytvořily ideální časoprostor pro veslování, ve kterém šlo zahlédnout i litoměřické dresy.

 

Již v pátek se představily párové osmiveslice mladších žáků včetně té litoměřické. Útok na vítězství v rozjížďce ale našim vycházejícím veslařským nadějím nevyšel díky technické závadě na lodi. Posádka ale vzala věc sportovně a určitě si odnesla pěknou vzpomínku na velký a sváteční závod, kterým Primátorky jsou.

 

V pátek se uskutečnil také závod Univerzitních Osem, kde jsme měli možnost vidět Pavlu Krejzovou v posádce UJEP Ústí nad Labem, která skončila na 3. místě. Pavla Krejzová je vzorným příkladem, že veslování nekončí s opuštěním juniorské kategorie. Dalším takovým příkladem byl i Vojtěch Votruba, litoměřický odchovanec, který v pátek zvítězil v Univerzitních Osmách coby člen posádky České zemědělské univerzity, a který v neděli v hlavním závodě mužských osmiveslic strokoval osmu Slavie Praha.

 

Zastoupení jsme měli i v závodě dorostenek: A. Krejčovou, V . Hříbalovou a N. Kalousovou ve společenství s veslařkami z Loun a KVM Mělník. Jejich cesta ale skončila v opravné jízdě v sobotu odpoledne.

 

Finálovým dnem byla již tradičně neděle. Tep srdce litoměřického fanouška byl nejvíce zrychlen po dojezdu závodu osmiveslic žákyň starších (Pohár starosty MČ Praha 4), ve které zvítězilo společenství Litoměřic a Děčína vedené kormidelnicí Terezou Krejzovou. Z našeho oddílu byly ve vítězné posádce: Ana Sofia Da Palma, Anna Illichmannová, Nela Urie, Barbora Marešová a již zmíněná kormidelnice T. Krejzová. Co k tomu říci? Snad jen to, že na vítězství v Primátorkách někdo čeká celý život a litoměřické žákyně zvítězily již v roce 2018, navíc A. Illichmannová a B. Marešová mají ve své sbírce medaile za vítězství v závodě párových osem mladšího žactva z roku 2018 a druhé místo ve starších žačkách z loňského roku, takže vzhůru do dorostu :-D

 

O necelé dvě sekundy uniklo vítězství o chvíli později startující posádce našich starších žáků (O. Záruba, V. Horn, L. Zadák, J. Lacko) ve společenství s Bleskem. My již víme, že ono smutnění chlapcům trvalo jen týden do mistrovství republiky, ale ono druhé místo je také skvělým výsledkem a také příslibem dalších úspěchů v následujících letech.

 

Posledním závodníkem litoměřického klubu, který se představil o Primátorkách, byl Matyáš Kynšt, jehož elegantní styl a červený dres nešlo přehlédnout v posádce Slavie Praha, která ve finále A juniorů projela cílem jako třetí.

 

Text: V. Zadák a J. Weber

 

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

osmiveslice starších žaček ve spol. s VK Slavia Děčín zvítězila na letošních Primátorkách, foto: archiv V. Zadáka
Strana 4 z 52
Nová vládní opatření se týkají i sportu
Káčin memoriál 2021
Head of Prague 2021
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron