Aktuality

Šest medailí z MČR žactva 2017 27.června 2017

Mistrovství České republiky žactva 2017 proběhlo v račické Labe aréně od pátku 23. do neděle 26. června. Pro mladé závodníky VK Slavoj Litoměřice byla tato regata vrcholem sezony, bohužel po celé tři dny provázel závody silný vítr a vlny. Přesto se litoměřičtí veslaři dokázali šestkrát prosadit i na medailové příčky.

Velmi zajímavou bitvu o medaile slibovaly výsledky semifinálových jízd párových čtyřek mladších žáků, startovní pole v této disciplíně čítalo přes 40 posádek a časy vítězů všech tří semifinálových jízd se vešly do jedné vteřiny. Vítěznou posádku druhého semifinále tvořila litoměřická čtveřice ve složení: Matěj Lacko, Mirek Vokálek, Adam Kvašňák a Mikoláš Šmerda, kormidlovaná J. Štechem. Chlapci tím předvedli svou kvalitu a dobré vyhlídky pro nedělní finálovou jízdu, ve které nakonec nestačili jen na vítěznou posádku Pardubic a před třetí lodí VK Blesk Praha si doveslovali pro stříbrné medaile.

Dvojskif žaček starších ve složení Monika Mertlová a Tereza Krejzová také zvítězil ve své semifinálové jízdě a zaznamenal celkově druhý nejlepší čas, nedělní finále potom potvrdilo formu této posádky, protože děvčata doveslovala do cíle na druhém místě za lodí VK Blesk Praha a položili stříbrný základ sbírky medailí litoměřických starších žaček. Do této sbírky byl dalším příspěvkem bronz párové čtyřky ve složení T. Krejzová, M. Mertlová, P. Hojdarová, V. Štěchová a korm. E. Heřmánková, která nestačila jen na posádky Slavie Praha a Pardubic. V klubové párové čtyřce nezávodila Zuzka Zelinková, ale mrzet ji to nemuselo ani trošku, protože se představila na skifu starších žaček 13-letých a skvostné představení završila ziskem stříbrné medaile, když v cíli byla dříve jen veslařka z Jindřichova Hradce a před třetí závodnicí ČVK Pardubice měla Zuzka bezpečný náskok 5-ti vteřin. Jakoby Zuzčina medaile byla inspirací pro Viktorii Štěchovou, která se představila ve stejné disciplíně mezi o rok staršími děvčaty. Viki postoupila do finále z poslední postupové pozice, ale papírové předpoklady dokázala doslova zadupat do země, když se v cíli radovala ze stříbrné medaile za skvělé druhé místo. Starší žákyně tak dokázaly navázat na své úspěchy z předchozích let, když se postaraly o zisk čtyř ze šesti litoměřických medailí na této „mistrovské“ regatě.

Poslední cenný kov do litoměřické sbírky přidal dvojskif mladších M. Vokálek a M. Lacko, kteří ke stříbru z párové čtyřky doplnili svou kolekci ještě o bronzovou medaili z dvojskifu. V tomto finále se o medaili poprala ještě druhá litoměřická posádka - M. Šmerda a R. Kosík, ti sice na stupně vítězů nedosáhli, ale již samotná účast ve finále je skvělým úspěchem této posádky.

Ve finálových jízdách se představily ještě párové čtyřky mladších žaček a starších žáků, a přestože obě posádky předvedly své maximum, bohužel na medailový úspěch to nestačilo a skončily shodně na pátých místech.

Bohužel i trocha smůly patří ke sportu, litoměřičtí veslaři si ji vybrali v párových osmách MIX mladšího žactva, kde litoměřická posádka bojovala o medailovou pozici, ale jedna ze závodnic zavadila veslem o vlnu a chytla pověstného kraba a protože se závodila na sprinterské trati, ztrátu se již nepodařilo dohnat. Z. Zelinková a V. Hříbalová, ve společenství se Slávií Praha, na párové čtyřce starších žaček zase přišli o šanci na lepší umístění ve finále B, když jedné z veslařek prasklo veslo v průběhu závodu.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde, výsledky potom najdete na svazovém webu.

Úspěšná párová čtyřka mladších žáků, foto: P. Krejzová
Mistrovství oblasti Labe 2017 14.června 2017

Mistrovství oblasti Labe 2017 hostila račická Labe aréna o víkendu 10. a 11. června. Protože se jedná o bodované závody a navíc pro některé mládežnické kategorie o kvalifikaci pro Mistrovství ČR byla účast v Račicích skutečně kvalitní. O to více může těšit příznivce litoměřického veslování zisk čtyř titulů Mistra oblasti Labe a další dvě umístění na prvním místě, kde se titul neuděloval z důvodu účasti jediné přihlášené posádky.

O největší úspěchy se postarali mladší žáci na párové čtyřce (sestava: Vokálek, Lacko, Šmerda, Kosík a korm. Štěch), dorostenci Prokeš a Hamerník na dvojce, starší žákyně Štěchová na skifu a dvojskif T. Krejzové s M. Mertlovou ve stejné kategorii. K zisku mistrovských titulů na dvojce dorostenců a dvojskifu starších žákyň jistě dopomohla i možnost závodit na nových lodích, které byly pořízeny za podpory Nadace ČEZ.

Obrovským překvapením i pro litoměřický trenérský tým bylo fantastické druhé místo Elen Kindlové na skifu v nejmladší kategorii, další druhá místa potom přidaly tyto posádky: párová čtyřka starších žákyň, dvojky bez kormidelníka dorostenek i dorostenců, čtyřka bez kormidelníka dorostenek, skifařka Z. Zelinková mezi staršími žákyněmi 13-ti letými a dvojskif mladších žáků Vokálek-Lacko.

Na třetích místech se umístila čtyřka párová mladších žákyň, čtyřka bez kormidelníka juniorek a osma mužů, která jela v improvizované sestavě a věkovým průměrem se jednalo o jednoznačně nejstarší posádku v celém programu regaty.

Velkou smůlu si vybrala párová čtyřka starších žáků, posádku sestavil trenér Peterka až v průběhu jara, ale i přesto se podařilo vytvořit velmi silný tým, který v sobotním programu zvítězil v rozjížďce a zajistil si tak postup do nedělního finále, ambice na umístění na předních příčkách však zhatily zdravotní komplikace stroka posádky, který musel v sobotu večer vyhledat lékařské ošetření a neděli místo na závodišti strávil na nemocničním lůžku. Mladému veslaři přejeme brzké uzdravení a doufáme, že svou kvalitu bude moci předvést v plné síle na nadcházejícím Mistrovství ČR žactva.

 

Výsledky závodů najdete ke stažení na svazovém webu, téměř 500 fotek ze závodů najdete zde

Ilustrační foto, P. Krejzová
104. Pražské Primátorky 5.června 2017

Ze 104. Primátorek bohužel početná litoměřická výprava žádnou medaili nepřivezla, ale přesto nelze než tyto závody hodnotit jako úspěšné. Podařilo se totiž posbírat několik velmi cenných umístění. Nejlepšího umístění dosáhli starší žáci Jan Marjanko a Vojtěch Fiala ve společenství s veslaři z Boletic, Roudnice a Hamru, jejichž osma dorazila do cíle slavného závodu na druhém místě. Jen o místo horší umístění vybojovaly dvě posádky s litoměřickým zastoupením – starší žákyně Z. Zelinková, V. Štěchová, T. Krejzová a M. Mertlová s kormidelnicí E. Heřmánkovou ve společenství s veslařkami z Olomouce a mladší žactvo v závodě mixovaných párových osem (sestava: Lacko, Vokálek, Šmerda, Kvašňák, Hanzíková, Rúfusová, Koťová, E. Kindlová a korm. Vejmolová).

 

Velkou smůlu na los měli dorostenci Hanzík, Zadák, Hamerník a Prokeš ve spol. s Hodonínem, Piešťany a Perunem Ostrava, kteří se probojovali do semifinále číslo 2 s postupovým klíčem 3+2 a dojeli na třetím místě, nic platný jim nebyl lepší čas než třetí loď z prvního semifinále, postupový klíč byl jasný, nezbylo tedy než se pokusit o co nejlepší umístění ve finále B. To se ale podařilo na výbornou a loď jejíž polovinu tvořili litoměřičtí veslaři „malé“ finále s přehledem vyhrála. V závodě ženských osmiveslic se představila posádka tvořená litoměřickými a ústeckými juniorkami, velmi dobře se předvedla v rozjížďce, postupovým klíčem se „prokousala“ tato loď také do finále B, do kterého ale nenastoupila.

Ve vítězné osmiveslici závodu akademických osem reprezentoval ČVUT Praha odchovanec litoměřického veslování Milan Bruncvík.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Starší žáci na Primátorkách skončili skvěle druzí, archivní foto: P. Krejzová
Hodonínská veslařská regata s mezinárodní účastí 30.května 2017

Ve stejném termínu jako Ústecká zatáčka se v Hodoníně konala veslařská regata s mezinárodní účastí a i na této akci jsme měli své zástupce, neboť na jižní Moravu vyrazil trenér Stanislav Novák s trojčlennou skupinou dorostenců. Nejvíce se závody vydařily Matěji Hanzíkovi, který v dělených finále vyhrál na skifu i dvojskifu (spol. s VK Kondor Brandýs n/L). O. Hamerník s J. Prokešem zvítězili na čtyřce bez kormidelníka (ve spol. s Vajgar Jindřichův Hradec) a obsadili druhá místa na dvojce a na osmě (spol. s Jindřichův Hradec a Hodonín).

 

Kompletní výsledky jsou k dispozici na svazovém webu.

ilustrační foto, P. Krejzová
46. Ústecká zatáčka 29.května 2017

O víkendu 20. – 21. května 2017 se v Ústí nad Labem konal 46. ročník „Ústecké zatáčky“ na startu nechyběly ani posádky litoměřického klubu a mnoho litoměřických veslařů si i v Ústí nad Labem rozšířilo své medailové sbírky. Velmi úspěšní byli tradičně mladší žáci Vokálek s Lackem, dařilo se i starším žákyním, Vanda Hříbalová dosáhla ve společenství s veslařkou z Děčína na svou první medaili v sezoně a hned první letošní start proměnila ve vítězství také osmiveslice mužů kategorie Masters v sestavě: J. Weber, R. Šmerda, O. Hamerník, J. Vahalík, O. Svoboda, M. Pěnka, M. Dadejík, M. Březina a korm. J. Štěch.


Kompletní výsledky jsou k dispozici na svazovém webu.


Spoustu pěkný fotek najdete zde

foto: P. Krejzová
Memoriál J. Vejlupka, Lysá n/L 2017 17.května 2017

Ve stejném termínu jako dorost a junioři závodili v Brně, se v Lysé nad Labem zúčastnilo litoměřické žactvo Memoriálu J. Vejlupka. Tato tradiční a velmi prestižní regata nakonec přinesla litoměřickému veslování 12 medailí pro vítěze a mnoho dalších zdařilých jízd.

Sobotní porci šesti vítězství zahájili mladší žáci na skifech, kdy své jízdy ovládli Mirek Vokálek i Mikuláš Šmerda, který na skifu zvítězil poprvé v kariéře. Následovalo vítězství párové čtyřky starších žaček, která jela v sestavě T. Krejzová, M. Mertlová, Z. Zelinková, V. Štěchová a korm. E. Heřmánková. Další sobotní medaile přidali M. Bělohlávek na skifu dorostenců a dvojskify mladších žáků Šmerda s Kosíkem i starší žačky Hojdarová se Štěchovou.

Nedělní sběr druhého půltuctu cenných kovů zahájila párová čtyřka mladších žáků v sestavě: Vokálek, Lacko, Kvašňák, Šmerda a korm. Štěch, které následovaly ve stejné disciplíně starší žačky, v jejichž posádce došlo oproti sobotě k drobné obměně, když Z. Zelinkovou nahradila P. Hojdarová. Další zlatou medaili vybojovala opět párová čtyřka, tentokrát starších žáků: Marjanko, Fiala, Vodvárka, boletický veslař Kynšt a korm. Štěch. Starší žáci podle slov vedoucí výpravy a trenérky děvčat R. Kindlové předvádějí závod od závodu lepší výkony, tak se můžeme snad těšit na další úspěchy i v této kategorii. Dvojskif mladších žáků M. Vokálek a M. Lacko si potom spravil chuť po sobotním druhém místě a v neděli si dovesloval pro vítězství. Stejně úspěšný byl i dvojskif starších žáků Marjanka s Fialou a skifařka Z. Zelinková.

Velké poděkování za pomoc se zvládnutím účasti na závodech v Lysé nad Labem patří i paním Krejzová, Hříbalové a Koťové a panu Lackovi, kteří dokázali plnohodnotně nahradit chybějící zbytek litoměřického trenérského týmu, který doprovázel starší závodníky do Brna.

Brněnská mezinárodní regata juniorů 2017 16.května 2017

Po Olympic hopes regattě následovala v sobotu a neděli 13. a 14, května v Brně také Mezinárodní regata juniorů, kde s reprezentačními posádkami mohou poměřit síly i ostatní klubové posádky z ČR, Slovenska, Rakouska, Maďarska a Německa. Závody jsou otevřené pro kategorie žactva, dorostu a juniorů, z Litoměřického klubu ale do Brna odcestovali jen závodníci v kategoriích dorostu a juniorů, žáci závodili v Lysé nad Labem, ale i přesto účast litoměřických veslařů v Brně byla největší za posledních 15 let.


Nejlepší umístění z litoměřických posádek v Brně vybojovaly dvojskify juniorek, když dvojice P. Krejzová a K. Fialová obsadila třetí místo ve finále A a hned na čtvrtém místě dorazil do cíle dvojskif ve složení A. Smutková a T. Zelinková. Děvčata společně usedla také do párové čtyřky, na které se umístily v sobotu i v neděli shodně páté. Páté místo ve finále A přidala ještě dvojka dorostenek K. Martincová a V. Hofmanová. Ve finále B se nejvíce dařilo čtyřce bez kormidelníka dorostenců v sestavě Hamerník, Prokeš a veslaři Blesku Praha Ebert a Kvapil, která si dojela pro vítězství a celkové 7. místo. Prokeš s Hamerníkem potom na dvojce bez kormidelníka dojeli celkově 8., stejně jako skifař Patrik Zadák. Deváté místo obsadil dvojskif dorostenek T. Šantinová s roudnickou veslařkou Škrabalovou. Celkově 10. místo obsadil dvojskif dorostenců Zadák – M. Hanzík. A ve finále C se na třetím místě, tedy celkově 15. umístila skifařka Šantinová.

Regata olympijských nadějí 2017 15.května 2017

Olympic hopes regatta proběhla letos v Brně 12. května 2017 a již třetí rok v řadě jsme měli ve výběru České republiky také své zastoupení. Tentokrát na čtyřce bez kormidelníka dorostenců reprezentovali nejen litoměřický klub, ale i celé české veslování Jan Prokeš a Otakar Hamerník, které v posádce doplnili veslaři Blesku Praha Kvapil a Ebert. Posádka se umístila na 5. příčce. Ještě lepší umístění vybojoval odchovanec litoměřického veslování Vojtěch Votruba, který se svým oddílovým kolegou z Pardubic reprezentoval na dvojskifu dorostenců, a tato posádka doveslovala do cíle na skvělém druhém místě za vítězným dvojskifem Maďarska.

Jarní veslařská regata, Neratovice 2017 10.května 2017

Další zdařilou regatu mají za sebou závodníci VK Slavoj Litoměřice, tentokrát se 6.-7. května představili na Jarní veslařské regatě v Neratovicích. Ve výsledkové listině jsem našel litoměřické zastoupení v celkem 66 posádkách, z nichž 19 doveslovalo pro medaile za vítězství. Nejbohatší sbírku si domů odvezli mladší žáci Mirek Vokálek a Matěj Lacko a starší žákyně Tereza Krejzová a Viki Štěchjová, kteří všichni zvítězili čtyřkrát. Dvě medaile si z Neratovic potom přivezli do svých sbírek dorostenec Bělohlávek, starší žákyně Mertlová a Hojdarová, starší žáci Marjanko a Fiala, mladší žák Šmerda a kormidelník Štěch.

 

Úspěšné představení zahájila hned v první jízdě párová čtyřka mladších žáků v sestavě Vokálek, Lacko, Šmerda, Kvašňák a kormidelník Štěch, na které po chvíli navázaly dvojskify starších žákyň Z. Zelinková, Štěchová a Mertlová s T. Krejzovou, když každá z posádek ovládla jednu z dělených jízd. Další medaili přidala párová čtyřka starších žáků v sestavě Marjanko, Fiala, Vodvárka, korm. Štěch, doplněná boletickým veslařem Kynštem. Následoval triumf dvojky dorostenců Prokeš, Hamerník, párovky starších žákyň v sestavě: Mertlová, T. Krejzová, Štěchová, Hojdarová a korm. Heřmánková. Potom své umění ukázali členové párovky mladších žáků, tentokrát na dvojskifech, když své jízdy ovládli jak Vokálek s Lackem, tak i Šmerda s Kosíkem. Svou kvalitu následně předvedli i skifaři, když zvítězil dorostenec Bělohlávek, a v nedělním programu i starší žákyně T. Krejzová, V. Štěchová a P. Hojdarová. Další nedělní úspěch přidal dvojskif mladších žáků Vokálek a Lacko i dvojskify dorostenců Bělohlávek se Zadákem a Dianiška s Hanzíkem. Velmi dobře připravení mladší žáci Lacko s Vokálkem poté ovládli i své skifařské jízdy a v tradiční neratovické specialitě na závěr – dvojskifech MIX starších žáků přidaly další medaile litoměřické posádky T. Krejzová a Marjanko a V. Štrěchová a Fiala.

 

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu, spoustu pěkných fotek na rajčeti.

T. Krejzová přebírá v Neratovicích jednu ze svých čtyř medailí, foto: P. Krejzová
Jarní náborové závody Bohemians Praha 2017 1.května 2017

Závodní veslařská sezona 2017 začala už i pro litoměřické veslaře v žákovských kategoriích. Poprvé se představili o víkendu 29. a 30. dubna na Jarních náborových závodech Bohemians Praha. Závodů se z litoměřického klubu zúčastnilo celkem 38 posádek, které dokázaly vybojovat 10 vítězství, 9 druhých míst a 10 třetích. Ve velmi dobré formě se představili litoměřičtí mladší žáci, kteří v sestavě Vokálek, Lacko, Kvašňák, Šmerda a korm. Štěch zvítězili na párové čtyřce v sobotu i v neděli. Navíc Mikuláš Šmerda s Radovanem Kosíkem zvítězil i na dvojskifu a R. Kosík a Matěj Lacko přidali skifařské triumfy. Velmi dobře závodily také starší žákyně, Monika Mertlová zvítězila dvakrát na dvojskifu, jednou s T. Krejzovou a podruhé s P. Hojdarovou. Navíc V. Štěchová a Z. Zelinková dokázaly zvítězit i na skifech. Desáté vítězství potom přidal dvojskif starších žáků Jan Marjanko a Vojtěch Fiala, který si tak z Prahy odvezl svou první veslařskou medaili.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

úspěšné starší žákyně, foto: P. Krejzová
Strana 4 z 38
Valná hromada 2018
Přebor litoměřických škol ve veslování na trenažeru
III. kolo trenažérového poháru - Pardubice 2018
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron