Aktuality

Hradišťský šestikilák 2017 8.října 2017

Distančního závodu ve veslování nazývaného „Hradišťský šestikilák“ se v Uherském Hradišti zúčastnilo v sobotu 7. října 2017 jedenáct litoměřických posádek. Pro devět lodí jde o první test v rámci snahy o zařazení do SCM, dorostenci ročník 2003 o SCM zatím neusilují, přesto jsme v těchto kategoriích měli dva závodníky také. A právě dorostenka, ročník 2003, Viktorie Štěchová dosáhla na nejlepší litoměřický výsledek na této regatě, když do cíle dorazila ve druhém nejlepším čase. Ve stejné kategorii mezi chlapci se J. Marjanko umístil na 14. příčce. Mezi dorostenci ročník 2002, kterých se již systém SCM týká, se představilo celkem 42 lodí, z toho tři z Litoměřic. Nejlépe si z litoměřických skifařů vedl Matouš Bělohlávek, který skončil 6. M. Hanzík potom dojel 31. a A. Landa 34. Šesté místo patřilo v cíli také dvojce juniorek v sestavě K. Vejmolová a K. Martincová. Mezi juniorkami jsme měli zastoupení i na skifu a P. Krejzová dojela na 36. příčce. Nejpočetněji zastoupenou kategorií z pohledu našeho klubu byl skif juniorů, kde se představili hned čtyři litoměřičtí veslaři. Nejlepšího umístění dosáhl P. Zadák 26. místem, J. Prokeš dojel 35., O. Hamerník 52. a P. Matušík 54.

 

Výsledky najdete ke stažení zde.

K. Martincová startovala v Uh. Hradišti na dvojce bez korm., foto z Roudnických sprintů Š. Krejzová
Odhalení památníku Olympijského stromu z Montrealu 1976 6.října 2017

Setkání, které proběhlo v areálu loděnice VK Slavoj Litoměřice na Střeleckém Ostrově u příležitosti odhalení památníku kanadského javoru, přivezeného Zdeňkem Peckou z OH v Montrealu 1976 bylo velmi speciální příležitostí, při které se v Litoměřicích sešlo několik veslařských legend. Ratolest dnes vzrostlého stromu dostávali všichni medailisté na montrealské olympiádě. Zdeněk Pecka, který tehdy vybojoval bronzovou medaili na párové čtyřce společně s Václavem Vochoskou, Vladkem Lacinou a Jaroslavem Hellebrandem, svůj strom zasadil v areálu litoměřické loděnice. A u příležitosti loňského 40. výročí od této památné olympiády se kompletní sestava párové čtyřky sešla v Litoměřicích, aby odhalila pamětní kámen, který litoměřický klub k této příležitosti věnoval.

 

Na slavnostní akci nechybělo také několik dalších vzácných hostů a odchovanců litoměřického veslování. Dorazili také další dva účastníci OH 1976 Josef Straka ml. a Miroslav Laholík, účastník dvou OH Milan Bruncvík ml., generální sekretář ČVS a vedoucí veslařských výprav na třech posledních OH Josef Johánek, předsedkyně Klubu fair play ČOV Květa Jeriová Pecková a zástupci VK Slavoj Litoměřice v čele s předsedou klubu Janem Vahalíkem.

 

Olympijské hry v Montrealu jsou dodnes významnou událostí v dějinách litoměřického klubu, neboť na nich startovali hned čtyři naši odchovanci, pondělní slavnostní akce se bohužel ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit Otakar Mareček, tři ostatní nechyběli. Pevné zdraví popřál veslařským legendám i javoru, jehož listy se s přicházejícím podzimem barví do ruda, také starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč.

Několik fotografií ze slavnostní akce najdete zde.

Bronzová párová čtyřka z OH 1976 v Litoměřicích (stojí zleva: Z. Pecka, V. Vochoska, V. Lacina, sedí: J. Hellebrand)
Pohár KVM 1881 5.října 2017

Závěr sezony je pro mladé litoměřické závodníky již několik let tradičně obohacen účastí na Poháru Klubu veslařů mělnických 1881. Letos tomu nebylo jinak a v Mělníku se představilo 27 litoměřických posádek v „oficiální části“ závodů a na závěr regaty také starší žactvo až juniorky v mixovaných osmách. Celkem se podařilo vybojovat osm vítězství, osm druhých míst a šest třetích. Zvítězili mladší žáci na dvojskifu (M. Lacko a Vokálek) a párové čtyřce (Lacko, Vokálek, Kosík, Kvašňák a korm. Heřmánková), mladší žačky na dvojskifu (E. Kindlová a Koťová) a E. Kindlová na skifu, starší žačky na skifech (Štěchová, Mertlová a P. Hojdarová) a dvojskifu (T. Krejzová a Mertlová). Závodní premiéru si odbyla mladší žačka Štěpánka Hojdarová a Jan Lacko ml. mezi elévy.

 

Výsledky najdete na svazovém webu.

Úspěšný dvojskif mladších žáků se nechce usmát do objektivu :-) foto: Š. Krejzová
Finále Poháru ČR a MČR družstev 2017 26.září 2017

Finále Poháru ČR a Mistrovství ČR družstev přineslo litoměřickému veslování další skvělé výsledky. Závody proběhly 23. a 24. září 2017 v Račicích a do nedělních finálových jízd postoupilo celkem 12 litoměřických posádek. Celá třetina se potom umístila na stupních vítězů, když na stupínek nejvyšší dosáhly dvě posádky. Nejprve hned po ránu na skifu žaček starších zvítězila Viktorie Štěchová, která se tak vítězně rozloučila se žákovskými kategoriemi, neboť v příští sezoně už bude závodit mezi dorostenkami. Druhé litoměřické vítězství vybojoval dvojskif mladších žáků Mirek Vokálek a Matěj Lacko, který se dal opět dohromady po vyléčení Mirkova zranění a jak výsledek dokládá, vítězit chlapci během pauzy rozhodně nezapomněli. Navíc dokázali Mirek s Matějem na párové čtyřce s R. Kosíkem, M. Šmerdou a kormidelnicí Heřmánkovou přidat bohatý bodový zisk za druhé místo. Čtvrté medailové umístění vybojovaly starší žačky také na párové čtyřce, kde jely v sestavě: T. Krejzová, M. Mertlová, P. Hojdarová, V. Štěchová a korm. E. Heřmánková,  a do cíle doveslovaly na třetím místě. Protože žactvo smí absolvovat jen dva závody za den a V. Štěchová si toto množství vyčerpala skvělým představením na skifu, do „nepárové“ čtyřky místo ní usedla V. Hříbalová a takto mírně obměněná sestava doveslovala pro velmi slušné čtvrté místo. Tři ze čtyř litoměřických umístění na pátém místě vybojovali dorostenci (2-, 2x, 4-), o čtvrté se postaral mladší žák M. Šmerda na skifu. Tři šestá místa si připsaly tyto posádky: mladší žačka M. Koťová na skifu, dorostenci a juniorky na párových čtyřkách.

 

Pohár ČR skončil letos opět vynikajícím úspěchem litoměřického žactva, když mladší žáci pod vedením trenérů Peterky, Janáka a Lacka skončili na skvělém druhém místě za Pardubicemi a neméně hodnotného úspěchu dosáhly také starší žačky, které trenérsky vede R. Kindlová a které uhájily stupně vítězů a konečnou třetí příčku. Celkově se klub umístil na 12. pozici a do „top ten“ se vtěsnaly také mladší žačky (9.) a dorostenci, kteří se umístili ještě o příčku lépe (8.).

V. Štěchová s medailí za vítězství z MČR družstev 2017, foto: Š. Krejzová
4 medaile z MČR ve sprintu 2017 23.září 2017

Finálové jízdy Mistrovství ČR ve sprintu 2017 skončily pro litoměřické veslaře s bilancí jedné stříbrné medaile, tří bronzových a dvou čtvrtých míst. Veslaři se k tomuto, již tradičnímu závodu sešli v račické Labe aréně v pátek 22. září. Nejúspěšnější kategorií byly z pohledu litoměřického veslování dorostenci, kteří se na medailovém účtu podíleli ziskem tří medailí, když stříbrnou získala dvojka bez kormidelníka J. Prokeš a O. Hamerník a dvě bronzové vybojovala osmiveslice v sestavě: Landa, Dianiška, Matušík, Hanzík, Zadák, Bělohlávek, Hamerník, Prokeš a kormidelnice Heřmánková a čtyřka bez kormidelníka, ve které veslovali Prokeš s Hamerníkem ve spol. s veslaři z Jindřichova Hradce. O čtvrtou litoměřickou medaili se postaraly juniorky K. Fialová a P. Krejzová na párové čtyřce ve spol. s veslařkami z Boletic a Loun, od stříbrné medaile děvčata dělilo pouhých 51 setin vteřiny. Čtvrtá místa vybojoval dvojskif dorostenců (Zadák, Hanzík) a osma žen, ve které veslovaly litoměřické juniorky Vejmolová, T. Zelinková a Fialová ve spol. se Slavií Praha, Ústím n/L a Otrokovicemi.

 

Svou finálovou jízdu na skifu navíc obětoval Matouš Bělohlávek ve prospěch úspěchu litoměřické osmy, čímž pomohl k zisku medaile klubové osmiveslice na Mistrovství republiky po dlouhých 16-ti letech. O pouhých 5 tisícin vteřiny unikl postup do finále také párové čtyřce dorostenců.

 

Famózní skóre na těchto závodech má litoměřická dvojice Jan Prokeš a Otakar Hamerník, kteří během jednoho dne vybojovali tři medaile z Mistrovství ČR, čímž napodobili výkon odchovance našeho klubu Marka Lachmana, který podobný výkon předvedl v roce 2010, i když Marek si tehdy ze závodů odvážel „jednobarevnou“ sbírku tří zlatých. Několik veslařů také vybojovalo svou první „mistrovskou“ medaili, tento úspěch se podařil: K. Fialové, P. Krejzové, F. Dianiškovi, A. Landovi a M. Hanzíkovi. Medaile veslaři potom přebírali od legendárního litoměřického veslaře a mnohonásobného Mistra Světa masters kategorií Miloslava Švagrovského.

 

Výsledky najdete ke stažení na svazovém webu. Krásné fotografie ze závodů najdete zde.

Úspěšná osma dorostenců, foto: Š. Krejzová
500 000 návštěv na webu plus pozvánka na víkend v Račicích 19.září 2017

Klubový web VK Slavoj Litoměřice www.litomericerowing.cz funguje od začátku května 2010, tedy k 19. září 2017 přesně 2699 dní a právě v těchto dnech přesáhl počet návštěv magickou hranici 500 000. Toto číslo znamená neuvěřitelných 185 návštěv na webu denně, takže je na místě poděkovat Vám, návštěvníkům tohoto webu za přízeň.


Zároveň považujte prosím toto poděkování za pozvánku na závody do Račic, kde se v pátek koná Mistrovství ČR ve sprintu a o víkend Finále Poháru ČR a Mistrovství ČR družstev. Závodníci budou za podporu určitě vděční, vždyť letošní sezona opět patří mezi velmi úspěšné a blížící se závody mohou sbírku letošních úspěchů ještě rozšířit. Velmi dobře zatím vypadá hodnocení Poháru ČR pro mladší žáky, které trenérsky vede zkušený R. Peterka a letos zatím chlapci drží skvělé druhé místo a jistě nebudou chtít nechat vítězství pardubickým soupeřům bez boje. Vždyť i trenér Peterka ví, jaké to je Pohár ČR vyhrát, dokázal to už v roce 2013. O dva roky později na svého otce se stejným úspěchem navázala R. Kindlová s mladšími žačkami a právě tato úspěšná parta tvoří základ letošního litoměřického týmu v kategorii žaček starších, který je v pohárovém hodnocení momentálně na třetím místě se ztrátou deseti bodů na druhé Pardubice a jistě i děvčata se budou chtít "poprat" o co nejlepší umístění.


Rozlosování závodů by mělo být k dispozici ve čtvrtek na svazovém webu, kde si ale již teď můžete prohlédnout časový pořad a naplánovat případný výlet do Labe arény.

Kormidelník T. Lachman bude o víkendu také bojovat o pohárové body, foto: P. Krejzová
XXII. Roudnické sprinty 2017 12.září 2017

XXII. ročník Roudnických sprintů přinesl našemu klubu celkem 11 vítězství při 32 účastech ve finálové jízdě. Roudnické sprinty jsou jedním z mála nemistrovských závodů, v němž funguje systém rozjížděk a postupů do finále jako na mistrovských regatách, o to cennější jsou potom získané úspěchy. Letos se z litoměřických závodníků nejvíce dařilo starším žačkám, které se na konečném jedenáctimedailovém účtu podílely čtyřmi triumfy, když zvítězily na obou skifech (13 let – Hojdarová, 14 let – Štěchová), dvojskifu (T. Krejzová, Mertlová) a párové čtyřce (T. Krejzová, Mertlová, Štěchová, Hříbalová a korm. Lachman). Dvě vítezství přidaly kategorie mladších žáků (skif – Šmerda, dvojskif – Šmerda, Kosík), starších žáků (dvojskif – Marjanko, Kynšt a párová čtyřka Marjanko, Kynšt a k. Lachman ve spol. s domácími veslaři) a kategorie žen Masters (skif – T. Koťová, dvojskif – T. Koťová, R. Kindlová). Jedenáctá medaile patří dvojce dorostenců Prokeš, Hamerník. Sprinterská trať přináší divácky velmi atraktivní podívanou s těsnými dojezdy, tentokrát například u párové čtyřky dorostenek v náš neprospěch, neboť děvčata dojely těsně druhá za posádkou z Ústí nad Labem. Výsledky najdete ke stažení zde.

Dvojskif starších žaček Krejzová, Mertlová, foto: P. Krejzová
Představujeme nové trenéry 11.září 2017

Trenérský tým VK Slavoj Litoměřice má dvě nové posily. U skupiny žactva působí jako další člen trenérského štábu Ján Lacko a u skupiny dorostenců Stanislava Nováka doplnila Pavla Struhová. Ján Lacko působí u žactva od začátku sezony, Pavla Struhová pracuje s dorostenci od konce srpna, do klubu se tak vrátila obrovská osobnost, která svým svěřenců může předávat bohaté zkušenosti z dob své veslařské kariéry, neboť je účastnicí tří juniorských světových šampionátů, kde má fantastickou bilanci, když skončila nejhůře na 6. místě a v roce 2002 z pozice stroka dovedla párovou čtyřku k mistrovskému titulu, navíc má ve své sbírce bronzovou medaili z World U23 regaty z roku 2003.

P. Struhová (vlevo) se svou sestrou Martinou na Litoměřické regatě 2017, foto: Š. Krejzová
50. Polabský pohár, Brandýs n/L 2017 6.září 2017

2. a 3. září 2017 se v Brandýse nad Labem uskutečnil jubilejní 50. ročník Polabského poháru. Ve výsledkové listině se mi podařilo vypátrat 51 posádek, které tvořili nebo byli jejich součástí veslaři z VK Slavoj Litoměřice. Také jsem objevil 14 záznamů, kde byla litoměřická posádka na prvním místě, 9x na druhém a 14x na třetím, což je také velmi slušná bilance. Více než slušnou bilanci zaznamenal v Brandýse starší žák Jan Marjanko, který si domů odvezl tři medaile za vítězství na skifu, dvojskifu i párové čtyřce. Dalších šest litoměřických veslařů si potom medaile pro vítěze odváží v páru, do této skupiny patří starší žák M. Kynšt (2x a 4x+), dorostenci Bělohlávek (2x a 4x-), Zadák (1x a 4x-), Prokeš a Hamerník (oba 8+ a 4x-) a juniorka K. Vejmolová (2- a 4x-). Výsledkovým překvapením podzimu je forma dorostenek, které v Brandýse opět vybojovaly vítězství, tentokrát na párové čtyřce a noční můrou pro soupeřky v kategorii žen musí být forma P. Struhové a M. Součkové, které si po vítězství na litoměřické regatě připsaly další triumf na dvojskifu. Zvítězit dokázal také dorostenec Matušík na skifu a mladší i starší žákyně na párové čtyřce. Tolik k přepisu výsledků do reportu. Spoustu fotek ze závodů potom najdete zde.


Tento víkend (pouze v sobotu!) se pouť podzimních závodů přesouvá do Roudnice nad Labem, kde se na netradiční trati v zřejmě již tradičních vln(k)ách bude bojovat o další medaile, závodníci jistě budou vděční za případnou diváckou podporu.

J. Marjanko po jednom z vítězných závodů, foto: P. Krejzová
Poděkování kapitána klubu 30.srpna 2017

Po proběhlé 63. Litoměřické regatě přinášíme poděkování kapitána klubu pana Otakara Hamerníka, který si velmi cení práce rodičů dětí (pana Lacka za organizaci žactva, paní Heřmánkové, Hříbalové, Hojdarové a Lackové za pomoc při zajišťování organizace občerstvení, paní Krejzové za zajištění zdravotního dohledu a pana R. Kindla jako řidiče doprovodného člunu). Dále kapitán klubu děkuje členům, kteří se zúčastnili organizace regaty (od ředitele závodu, přes trenéry, až po ceremoniáře nebo výdejce benzínu pro čluny). A v neposlední řadě patří poděkování za rychlost (a i ochotu) všem členům (včetně dětí), kteří po ukončení regaty bleskově uklidili celý areál (plata, odpadky, stany, dráha…) tak, že v pondělí se dala proběhlá regata tušit pouze podle udupané trávy.

úspěšná párová čtyřka mladších žáků na Litoměřické regatě
Strana 4 z 39
Mistrovství oblasti Labe 2018
Životní jubileum J. Straky
105. Pražské Primátorky přinesly našemu klubu dvě vítězství
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron