Aktuality

Zimní soustředění litoměřického dorostu v Harrachově 31.ledna 2019

Ve dnech 23.-27.1.2019 proběhlo zimní soustředění v Harrachově pod vedením Pavly Struhové. Určitým způsobem navázalo na dříve pořádaná soustředění v nedaleké Rokytnici, na která účastníci dodnes vzpomínají. Letošní soustředění bylo komornější - vedle Pavly se ho zúčastnilo 7 veslařů a všichni se vešli do jedné dodávky opatřené dvěma střešními kufry. Přežití účastníků bylo zajištěno plnou přepravkou znamenitých řeznických výrobků od pana Struhy. Ubytování bylo v objektu TJ Jiskry Harrachov. V podkrovním apartmá se sice museli všichni trochu uskrovnit a zvyknout si na jednu koupelnu, ale výhled na můstky a šikovná lokalizace v centru to kompenzovaly. Je třeba zmínit pohostinnost předsedy Jiskry Oty Jiroutka (otec trenérů skokanské reprezentace), který umožnil i používání sauny a minitělocvičny.


Náplní dvoufázových tréninků byly především běžky, dále pak tabata. Jednou byly v akci rollery. Běžecké tratě v Harrachově jsou zřejmě méně prioritní a jistě by mohly být upravovány častěji, což se nejvíc projevilo, když napadlo nových 20cm sněhu. Účastníci soustředění při tomto sněhopadu museli několikrát vytlačovat auta uvízlá  v kopci a pomáhat odhazovat sníh okolo ubytovny. Ovšem právě o takových doplňkových aktivitách rozvíjejících jiné svalové skupiny a koordinaci píší publikace o vrcholovém sportu přímo v superlativech. Vedle tělesného drilu došlo i na romantiku při zastávce u Mumlavského vodopádu.


Soustředění splnilo cíl - vyčistit si čakry a nabrat z hor sílu k posunutí (nejen) veslařských limitů.


Text: V. Zadák

LItoměřičtí veslaři pod Mumlavským vodopádem, foto: V. Zadák
Labský čtyřboj žactva, Štětí 2019 24.ledna 2019

Labský čtyřboj je tradiční závod, který je součástí Zimního poháru mládeže, se ve Štětí  uskutečnil v sobotu 19. ledna 2019. Závod se skládá z trenažéru, překážkové dráhy, angličáků a hodu medicinbalem. Závodu se účastnili závodníci z celkem 16 klubů, ročníky 2005 a mladší. Cestu do města papíru podstoupili např. i mladí veslaři z Olomouce. Soupiska obsahovala úctyhodných 272 jmen a prověřila flexibilitu a nervový systém pořadatelů. Náš klub reprezentovalo celkem 18 borců. Medaili si odvezli Štěpánka Hojdarová za 1. místo a Lukáš Zadák za 3. místo. Oba v kategorii staršího žactva 2006. Štěpánce k senzačnímu výsledku jistě pomohly i řady judistických tréninků na tatami, které musí navíc zvládat. Závod byl rozptýlením v trochu již dlouhém čekání, než se začne zase „chodit na vodu“.


Text a foto: V. Zadák

Štěpénka Hojdarová na nejvyšším stupínku při vyhlašování vítězek kategorie žaček starších ve Štětí
II. kolo Poháru ČR na trenažeru, Praha 14.ledna 2019

Druhé kolo Poháru ČR v trenažerovém veslování pořádal VK Bohemians Praha v Hostivici 13. ledna 2019 a ve startovní listině nechyběli ani zástupci litoměřického veslování. Litoměřických veslařů se představilo celkem 6, tři dorostenky, dva junioři a jeden dorostenec. Na nejlepší umístění i čas dosáhl junior Matouš Bělohlávek, který vybojoval 12. místo v čase 6:31,2 a i přesto, že doufal v ještě o kousek lepší čas může být s výkonem jistě spokojený. Spokojený může být i druhý litoměřický zástupce mezi juniory Patrik Zadák, který prolomil hranici 6:40 a časem 6:38,1 se umístil na 24. příčce. Ještě o příčku lépe se umístila dorostenka Zuzka Zelinková v čase 8:14,6. O 3,1 vteřiny a 3 příčky níže doveslovala do cíle další dorostenka – Petra Hojdarová. M. Mertlová obsadila 53. příčku v čase 8:45,9. Mezi dorostenci byl z litoměřických veslařů jediný Matyáš Kynšt v čase 7:18,4 obsadil 41. příčku v neuvěřitelné konkurenci 92-členného startovního pole.


Vynikající výkon předvedl v kategorii juniorů litoměřický odchovanec Vojtěch Votruba, který v dresu ČVK Pardubice obsadil dělenou 6. příčku v čase 6:27,4.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Ceník na rok 2019 3.ledna 2019

V kategorii dokumenty najdete aktualizovaný ceník na rok 2019.


 


Rozhodnutím výboru klubu došlo ke změně výše členských příspěvků, jejichž výše pro rok 2019 je stanovena na: 3 000 Kč/rok pro dospělé a 2 800 Kč/rok pro závodníky mládežnických kategorií, další sazby a údaje pro platbu členských příspěvků je možné najít v již zmíněném ceníku.

Neplatíš, poletíš... :-)
PF 2019 31.prosince 2018
PF 2019, facebook.com
Pardubické vánoční trenažery 2018 20.prosince 2018

Deset litoměřických závodníků jsem napočítal ve startovní listině posledního ročníku Pardubických vánočních trenažerů, které se uskutečnili 15. prosince 2018. A těchto deset borců předvedlo velmi dobré výkony, dokázali vybojovat dvě umístění na stupních vítězů a další dvě umístění v první „pětce“. Na nejlepší umístění dosáhl mezi mladšími žáky 2007 Jan Lacko, který skončil na druhém místě v čase 1:59,8 (na 500 metrové trati). Mezi staršími žáky 2006 obsadil krásné třetí místo Ondřej Záruba (čas 3:46,7 na 1km) a pověstnou bramborovou medaili získal v též kategorii Vojtěch Horn (3:52,1). Trio litoměřických borců doplnil ještě 30. Josef Rožec (4:22,5), který absolvoval svou závodní premiéru. Mezi o rok staršími chlapci obsadil Matěj Lacko 5. příčku (3:31,5), Mirek Vokálek dovesloval do cíle v sedmém nejlepším čase (3:32,8), A. Kvašňák skončil 11. (3:39,4), M. Šmerda 13. (3:43,4), Š. Fronk 14. (3:43,8) a další debutant David Hrzáň 50. v čase 4:19,9, který není vůbec špatný, jen se letos prostě v Pardubicích představila neuvěřitelná konkurence.

Kompletní výsledky najdete zde fotografie na fotogalerii pořadatele.

I. kolo Poháru ČR na trenažeru 2018/2019 19.prosince 2018

V nedalekém Ústí nad Labem se v neděli 9. prosince 2018 uskutečnilo první kolo dalšího ročníku Poháru ČR ve veslování na trenažeru. Na závodech nechybělo ani 12 závodníků reprezentujících litoměřické veslování. Těchto 12 veslařů startovalo v kategorii dorostenek (6 děvčat), dorostenců (1) a juniorů (5). Jako téměř pokaždé i tentokrát se příznivci Litoměřického veslování dočkali několika překvapení, vynikající 3. místo Viktorie Štěchové mezi ně ovšem úplně řadit nelze, vždyť tato závodnice dlouhodobě ukazuje velmi kvalitní výkonnost a v Ústí tento trend jen potvrdila časem 7:46,7. Za mírné ale opravdu pozitivní překvapení lze označit perfektní výkon Terezy Krejzové (10. místo), protože čas jen o desetinu vteřiny nad osmiminutovou hranici je velmi slušným vkladem do trenažérové sezony a meziroční zlepšení o více než 7 vteřin. Zuzana Zelinková (15. místo za 8:05,8) a Petra Hojdarová (17. za 8:10,9) předvedly očekávaný standart a rozhodně nemusí být ze svých výkonů smutné. V kategorii dorostenek startovaly ještě M. Mertlová (29., 8:28,2) a V. Hříbalová (40., 8:48,1).

 

V kategorii dorostenců se představil v litoměřickém dresu jen Jan Marjanko a čas 7:12,5 stačil na 18. místo mezi 53 závodníky.

 

Pět litoměřických juniorů jsme ve startovním poli dlouho neviděli, navíc Matouš Bělohlávek se umístil na skvělém 8. místě v čase 6:32,6 a zaznamenal meziroční zlepšení téměř 18 vteřin. O největší překvapení se ale postaral Vilém Hrdlička, který při své premiéře v Poháru ČR předvedl vynikající výkon a umístil se na 18. příčce v čase 6:39,1. Vilém je vnukem legendárního litoměřického veslaře Vlastislava Němce a bratrancem Blanky Ježkové ml., takže veslařské geny rozhodně má a v Ústí své rodině ostudu určitě neudělal. Jako velmi dobrý lze jistě označit i čas Patrika Zadáka 6:42,4, který zaznamenal meziroční zlepšení o více než 12 vteřin a umístil se na 24. příčce. A. Landa dovesloval 33. v čase 6:55,7 a O. Hamerník 39. (7:02,1).

 

Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Káčin memoriál 2018 20.listopadu 2018

Letošní Káčin memoriál se uskutečnil v sobotu 10. listopadu 2018 a byl plný překvapení. Prvním překvapením bylo jméno nově pokřtěné párové čtyřky, slavnostního křtu se ujal trenér R. Peterka a přivítal čtyřku „Blesk“ do lodního parku litoměřického klubu. Dalším překvapením bylo zjištění, že prezenční listina účastníků Káčina memoriálu se neplní tak rychle jak bylo očekáváno, ale nakonec se podařilo zapsat ideální počet 32 veslařů a mohl se uskutečnit závod čtyř osmiveslic. Tomu ovšem předcházel dětský závod párových čtyřek pro závodníky žákovských kategorií. Zde bylo do dvou čtyřek rozděleno 10 veslařů a veslařek a samotným závodníkům byl ponechán prostor, aby se „rozsadili“ v posádkách dle svého nejlepšího uvážení. Závod se povedl a tradiční cca 400 metrovou trať lépe zvládla čtyřka v sestavě B. Marešová, Š. Fronk, M. Koťová, O. Záruba a M. Lacko. Následně proběhl los osmiveslic a v první jízdě se představila posádka R. Votrubová, Z. Zelinková, T. Krejzová, J. Weber, M. Hanzík, M. Bělohlávek, Martin Matula a V. Votruba na dráze číslo dvě, i když loď byla losována jako číslo jedna a posádka B. Ježková ml., P. Hojdarová, V. Štěchová, V. Zadák, P. Zadák, D. Slavík, O. Svoboda a M. Lachman. Nejvyrovnanější jízdu celého závodního programu lépe zvládla posádka, kterou z pozice stroka vedl Vojta Votruba, který tak po roce opět dovedl z pozice stroka svou loď do finále Káčina memoriálu. Druhá jízda měla zajímavé složení a podle papírových předpokladů i překvapivý výsledek, protože v dráze číslo jedna, se tentokrát představila posádka, do které byli nalosováni čtyři vítězové z loňského roku: P. Krejzová, T. Koťová, T. Nedbal a O. Hamerník ml., které v posádce doplnili M. Mertlová, J. Živnůstka, R. Tollar a A. Landa. Druhá dráha patřila posádce ve složení B. Ježková, V. Hříbalová, A. Rámešová, T. Lachman, R. Šindelář, M. Dzivjak, V. Suchánek a O. Hamerský. I v lodi na dráze číslo dvě veslovalo několik vítězů předchozích ročníků, přesto jsem favorizoval dráhu číslo jedna, ale nešlo o správný tip, posádka V. Suchánka si postup do finále zajistila s přehledem a hned po dojezdu se vydala opět na start a do finálové jízdy tak šli veslaři kvalitně „rozveslovaní.“ Posádka V. Votruby měla mezi jízdami čas na občerstvení, ale ukázalo se, že zůstat na vodě je výhodnější varianta a Vítek Suchánek dovedl svou loď do cíle na prvním místě i ve finálové jízdě a letošním vítězem Káčina memoriálu se tak stala posádka s nalosovaným číslem čtyři. Závod o třetí místo se bohužel (tradičně) neuskutečnil. Na závěr tak patří ještě velké poděkování Marušce Koťové a Kristýně Hladíkové, které usedly na kormidla osmiveslic a obě ve své premiéře na tomto závodě předvedly velice slušné kormidelnické výkony (u posádek jsem jména kormidelnic neuváděl, protože děvčata zůstávala v lodi a každá tak kormidlovala několik různých posádek).


Litoměřičtí veslaři K8činým memoriálem důstojně zakončili sezonu, která jim přinesla opět několik krásných výsledků a spoustu výsledků, na které se budou snažit navázat v dalším roce.

XXIV. Veřejný halový triatlon v Lounech 2018 20.listopadu 2018

Tradiční podzimní akce v Lounech prověřuje zúčastněné kombinací jízdy na ortopedu, běhu a trenažéru. Letošní termín vyšel na 17. listopad. Závodu se zúčastnilo 12 našich borců včetně Alžběty Pláničkové, která si vyzkoušela síly v závodu elévů.


Nejlepšího umístění dosáhl dle očekávání Miroslav Vokálek, který skončil 5. v kategorii žcis 2005 v poli 84 borců. Ve stejném závodě nechyběl Radovan Kosík, který svým 20. místem všechny ujistil, že letní zdravotní problémy jsou již dávnou minulostí.


Další výsledky, v závorce je uveden počet zúčastněných v daném závodě:


žkym 2007: Majda Dušková 21. (27)


žcim 2008: Adam Mejta 12. (42)


žcim 2007: Jan Lacko 10. (56), Jáchym Plánička 26. (56)


žkys 2006: Anna Illichmannová 19. (47), Barbora Marešová 34. (47)


žcis 2006: Lukáš Zadák 19. (88) (tento gracilní veslař měl závod slibně rozjetý a rozběhnutý, ztratil však na trenažéru, což neušlo zkušenému oku trenéra Peterky a následovala přednáška o výživových veslařských standardech)


dci: Tomáš Lachman 11. (59), Jakub Foud 42. (59)


Je třeba složit poklonu organizátorům, a to nejen za technickou přípravu akce. Jednotlivou jízdu mohlo jet naráz 16 závodníků, což znamená stejný počet funkčních ortopedů a trenažérů včetně propojení, velkoplošné obrazovky atd. Cestu do Louny si naplánovaly kluby z celé republiky a v některých kategoriích se počet závodníků blížil ke stovce! Koncentrace veslař/m2 byla v hale asi rekordní...

lustrační foto: V. Zadák
Pozvánka na Káču 2018 30.října 2018

Přijměte pozvání na každoroční uzavírání řeky Labe v Litoměřicích, které letos proběhne v sobotu 10. 11. 2018, započne závodem „Káčin memoriál“ a vyvrcholí večerní společenskou zábavou. Akce bude probíhat v areálu veslařského oddílu VK Slavoj Litoměřice.


Můžete se těšit na křest nové lodě, exhibiční závody smíšených posádek členů VK Slavoj Litoměřice a opékání buřtů.


Večerem nás bude provázet skupina No Name.Lt.


Startovné: bábovka/ buchta/ tuzemák na zahřátí


Vstupné na slavnostní večer:        dospělí       100, -


student         50,-


Program dne:  • 13:00 registrace závodníků Káčina memoriálu 2018

  • 13:30 křest nové lodě VK Slavoj Litoměřice

  • 13:45 losování posádek Káčina memoriálu

  • 14:00 – 16:30 Káčin memoriál 2018

  • 20:00 večerní společenská zábava


 

Pozvánka - Káča 2018
Strana 7 z 48
Tréninky v době nouzového stavu
MČR žactva a seniorů 2020
107. AXA Pražské Primátorky přinesly vítězství litoměřických žaček
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron