Aktuality

MČR juniorů a seniorů 8.července 2011

O víkend 2. a 3. 7. se v Račicích konalo MČR juniorů a seniorů a pro náš  oddíl dopadlo výtečně zejména zásluhou Blanky Ježkové, která dokázala vybojovat svůj první titul Mistryně ČR na párové čtyřce žen ve společenství s Pardubicemi a Ústím. Více k závodům v sekce závody a výsledky ke stažení zde

Vítězná párovka žen na MČR 2011 (foto:B.Jěžková-facebook)
Český pohár po V. kole 29.června 2011

Po "dětské republice" si v Českém poháru vedeme stále velmi dobře, a protože žáci a dorost už žádný bodovaný závod před finálovou regatou nemají, tak lze již teď z výsledků vyčíst, že nominaci na MČR družstev a finále Českého poháru si litoměřičtí veslaři zajistili v kategoriích: žákyně mladší (11. místo ze 14 hodnocených oddílů), žáci mladší (výborné 7. místo z 22 hodnocených oddílů!!!) a žáci starší (10. místo z 24 hodnocených). Průběžné pořadí po V. kole najdete zde

 

V tomto týdnu se v Račicích koná MČR juniorů a seniorů, kterého se zůčastní i 3 litoměřičtí veslaři v kategoriích seniorů, z nichž jasně největší ambice na zisk cenných kovů má B. Ježková ml., která se také pokusí získat dostatek bodů k udržení minimálně 12 místa nutného k postupu na "družstva" (momentálně jsme v kategorii žen na 10. místě). Na 10. místě jsme také v kategorii mužů, ale zde by udržení postupové 12. příčky bylo prvotřídní senzací. Rozlosování MČR seniorů najdete zde

MČR žactva a dorostu 27.června 2011

Vrchol sezony je za námi, od pátku 24.6. do neděle 26.6.2011 bojovali veslaři v kategoriích žactva a dorostu na račickém kanále na Mistrovství ČR.

Litoměřičtí veslaři se v konkurenci rozhodně neztratili, vybojovali 4 finálová umístění a z toho 3 pátá místa (1xžcis13 - G. Brodský, 2xžcim - M. Budil, P. Štefan a 4+dci) a jedno šesté (1xžcim12 - M. Budil) a další 5 lodí se umístilo ve finále B, což je vynikající posun oproti roku 2009, kdy jsme se MČR v těchto kategoriích vůbec nezůčastnili, i ve srovnání s loňským rokem, kdy jsem byli rádi za 4 umístění ve finále B. Výsledky regaty najdete na svazovém webu. Report bude doplňen do sekce závody během zítřka.

4x+ žcis = čtyřka párová žáků starších
MČR žactva a dorostu - pátek 24.června 2011

Rojížďkami začal vrchol sezóny pro naše žáky a mladším žákům se dařilo výtečně - Mates i Péťa postoupili na skifech i dvojskifu. Bohužel se postup nevydařil párovce žáků starších. Přes nástrahy rozjíždky neprošel ani dvojskif starších žáků ale nutno říct že kluci podali velmi sympatický bojovný výkon. Reputaci si starší žáci napravili na čtyřce s kormidelníkem kde postuopili ze 3. místa v rozjížďce. Na závěr se představil Gabriel Brodský na skifu, který ve své jízdě nezaváhal a ze druhé pozice postoupil do zítřejšího semifinále. Příjemným překavpením byl výkon Terezi Zelinkové Která díky 4.místu v rozjížďce také postoupila.

Světový pohár v Hamburku 15.června 2011

Od 17. do 19. června se koná v Hamburku druhý díl Světového poháru ve veslování, i z tohoto důvodu je v termínové listině ČVS volno, které mladí veslaři z našeho klubu využijí k soustředění na veslařském kanále v Račicích, kde se o týden později bude konat Mistrovství ČR žactva a dorostu.


Přímý přenos z finálových jízd Světového poháru vysílá ČT4 v neděli od 10:20 a druhou část od 12:15. Snad se v přímém přenosu objeví i český noncox s Milanem Bruncvíkem v lodi.

Mistrovství Labe 2011 - 6 vítězství 13.června 2011

Na Vaňovské trati se litoměřickým veslařům letos dařilo tak, jak už dlouho ne. Závodníkům Slavoje se podařilo celkem 6x zvítězit. Blanka Ježková ml. se na tomto úspěchu podílela třemi triumfy (skif, 2xLV a 8+). Další vítězství přidali skifaři M. Matula (muži LV), M. Březina a po excelentním výkonu také největší litoměřické překvapení těchto závodů, mladší žák Matyáš Budil. Na stupních vítězů se pak umístilo celkem 15 litoměřických posádek a náš oddíl byl celkově 5. v bodování zůčastněných oddílů (celkem 13 oddílů).

 

Více k naší účasti najdete v sekci závody, výsledky ke stažení na svazovém webu . Vybrané fotografie pořízené Dagmar Malinovou ve fotogalerii a komplet ke stažení zde

M. Budil po vítězství na Mistrovství Labe
Pocock classic cedar singles 9.června 2011

V USA je možné vidět mnoho zajímavostí snad ve všech oblastech lidského konání. Veslování není vyjímkou a tak, když jsem objevil tyto webové stránky nemohl jsem odolat a nepodělit se s Vámi. Rodina Pocockových již několik desítek let vyrábí klasické dřevěné lodě, dříve narození návštěvníci těchto stránek si jistě vzpomenou že podobně vyráběl lodě i v našem klubu pan Hodač, pro nás mladší půjde jistě o zajímavý náhled do historie. Pokud by vás zajímala cena takové lodě, tak je to "pouhých" 20 000 USD :-)

Mistrovství Labe - rozpis 8.června 2011

Rozlosování Mistrovství oblasti Labe najdete zde. Časový pořad sobotních rozjížděk bude upřesněn v sobotu ráno na schůzce zástupců, časový pořad nedělních finalových jízd je dán celostátním vypsáním veslařských soutěží, které je možné najít zde. V sobotu je plánován začátek závodů na 10. hodinu, v neděli o hodinu dříve a posledním nedělním závodem je závod mužských osem, který bude startovat v 16:37 hod. Více informací o dopravě a nakládání lodí sdělí trenéři.  

skifař M. Matula
Mistrovství oblasti Labe 6.června 2011

Katastrofální umítění našeho klubu v hodnocení Českého poháru v posledních 4 letech donutilo všechny, komu jen trochu záleží na dobrém jménu litoměřického veslování k výraznému zvýšení aktivity v těchto dnech. Tato aktivita má jen jeden cíl - Mistrovství oblasti Labe 11. a 12. června v Ústí nad Labem. Závodníci mládežnických kategorií si dráhu vyzkoušeli již během letošní Ústecké zatáčky, dospělí spoléhají na své zkušenosti, ale rozhodně nikdo nazanedbává tréninkové úsilí. Nelze očekávat návrat s hromadou medailí, ale i přesto jsou tyto závody jedním z vrcholů letošní sezony a pro nezávodící členy našeho klubu není snad lepší pozvánky do Ústí než je účast litoměřkcé osmy ve 3 kategoriích (dorost, ženy a muži), navíc zajímavé umístění slibuje slušná forma mladších žáků Budila se Štefanem, skifaře žáků starších Brodského a některých dalších. Když k těmto sportovním záležitostem přičteme ještě záležitosti společenské - tradičně vynikající občerstvení, příjemné prostředí a pohodovou atmosféru, pak snad mohou naši závodnící očekávat téměř domácí prostředí.

98. Primátorské osmiveslice 6.června 2011

Od pátku 3.6. do neděle 5.6.2011 se v Praze na Vltavě konaly závody 98. Primátorek ČSOB Pojišťovny. Nejlepšího umístění z našich závodníků dosáhla B. Ježková ml., která na v závodě skifu žen "O stuhu Podolí" dosáhla na 4. místo. Ženy Masters dojely 5. a čtyřka párová starších žáků ani osma dorostenců na finále nedosáhly.

Z odchovanců se dařilo sourozencům Bruncvíkovým - Milan vyhrál závod univerzitních osmiveslic v drsu ČVUT, Libuška ženské osmy v dresu VK Slavia Praha.

Kompletní výsledky ke stažení zde

osma dorostenců v Ústí n/L
Strana 53 z 58
XII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru
Zemřel legendární veslař Zdeněk Pecka
Poděkování za pomoc při vyklízení loděnice
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron