Aktuality

57. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 19.srpna 2011

Ve středu 17.8.2011 byla rozlosována 57. Litoměřická regata s mezinárodní účastí. Přihlášeni byli veslaři z 15ti českých oddílů, 3 německých a jeden zástupce australského veslování. Rozlosování ke stažení zde. Podle přihlášených posádek se můžeme těšit na zajímavé souboje v obou dnech. Sobotní program vyvrcholí závodem osem mužů katregorie Masters, do kterého je nyní přihlášeno 9 lodí, nedělní program nabídne divákům pohled na umění juniorských reprezentantů v závodě skifařů (i skifařek :-) ), o prvenství ve skifu žen budou bojovat litoměřické odchovankyně B. Ježková (TJ Slavoj LTM) a L. Bruncvíková ml. (nyní VK Slavia Praha), favoritem ve skifu mužů bude domácí M. Matula a 26 dorosteneckých skifařů je příslibem velmi kvalitně obsazeného finále. Bez šancí jistě nebudou ani žáci Slavoje, jejichž jarní výkony slibují také zajímavou podívanou. Dorostenci se na osmách letos poprvé utkají v Memoriálu Karla Merunky

Navíc od pátku do neděle probíhá v Litoměřicích filmový festival, letos se zaměřením na gastronomii, který může být zajímavou alternativou pro unavené závodníky a jejich doprovod (i když doufám, že konkurenci nikdo utíkat nebude :-D )

Podzimní část sezony začala 17.srpna 2011

Soustředěním začala podzimní část letošní veslařské sezony. Dnes odpoledne odjedou mladí veslaři do Račic, aby se po letním odpočinku připravili na podzimní závody. První test je čeká 27. – 28.8. na domácí vodě při již 57. ročníku Mezinárodní litoměřické regaty. Termíny dalších závodů najdete v sekci pro rodiče.

Na "družstva" pojedou i muži 22.července 2011

Po VII. Českého poháru ve veslování se muži litoměřického Slavoje umístili na celkově 12. pozici bodování a toto umístění jim zajistilo účast na podzimním Finále českého poháru a MČR družstev. Toto umístění je nečekaným a velkým úspěchem našeho klubu, ke kterému pomohly především body vybojované na Mistrovství Labe.

 

Na MČR družstev tak muži mohou doplnit již dříve kvalifikované mladší žákyně a mladší i starší žáky. Bohužel se nepodařilo vybojovat postup v kategorii žen, kde jsme skončili na 13. místě, prvním nepostupovém.

 

Oddíl je momentálně celkově na 20. místě

osma mužů na Mistrovství oblasti Labe 2011
99. výročí od OH ve Stockholmu 20.července 2011

Právě v těchto dnech uplynulo 99 let od veslařských soutěží na V. Olympijských hrách ve Stockholmu, pro náš oddíl výročí zdánlivě nevýznamné, avšak velmi významné pro veslování v našem městě. Právě ve dnech 17. – 19.7.1912 se totiž litoměřičtí veslaři poprvé zapsali do olympijské historie. Čtyřka s kormidelníkem mužů litoměřického veslařského klubu R.V. Germania Leitmeritz v sestavě Fritz Krombholz, Richard Mayer, Hugo Cuzna, Georg Kröder a kormidelník Emil Jand sice v rozjížďce nestačila na technicky vyspělejší norské veslaře a závod nakonec vzdala ještě před projetím cílem, ale i přesto byla jednou ze dvou posádek Rakousko-Uherské monarchie, která se stockholmské olympiády zúčastnila.  S oddílem R.V. Germania náš oddíl pojí budova loděnice, kterou čeští veslaři po tomto klubu „zdědili“ po druhé světové válce a odsunu německého obyvatelstva z Litoměřic, který se týkal také veslařů tohoto německého klubu.

veslaři R.V. Germania Leitmeritz v r. 1911
MČR U23 a Masters 20.července 2011

V sobotu 16.7. a v neděli 17.7. se v Třeboni konalo MČR seniorů B a Masters, náš oddíl reprezentovali skifaři L. Bruncvíková (kategorie Masters D), M. Březina (kat. B) a J. Lucius (kat. H) a všichni tři se umístili na stupních vítězů, J. Lucius vyhrál kategorii H a celkově se umístil na 2. místě ve své jízdě, L. Bruncvíková skončila 2. a M. Březina 3.

Více k naší účasti na závodech najdete v sekci závody a výsledky zde

lopatka vesla veslařů z oddílu Jiskra Třeboň
Blahopřání 15.července 2011

V minulém týdnu oslavil ve výborné kondici své 85. narozeniny pan Václav Vébr. Čestný člen Českého veslařského svazu Václav Vébr je dlouholetým členem našeho klubu, kde se po skončení závodní činnosti stal funkcionářem a také se dlouhá léta staral o klubový lodní park. V současné době tento nejstarší člen našeho klubu stále pravidelně dochází na schůze výboru oddílu, kde se setkává mimo jiných také s dalším čestným členem ČVS Janem Slípkou, který letos na jaře oslavil své 75. narozeniny.

 

Do dalších let přejeme pevné zdraví a mnoho štěstí a radosti ze života.

Václav Vébr
MČR juniorů a seniorů 8.července 2011

O víkend 2. a 3. 7. se v Račicích konalo MČR juniorů a seniorů a pro náš  oddíl dopadlo výtečně zejména zásluhou Blanky Ježkové, která dokázala vybojovat svůj první titul Mistryně ČR na párové čtyřce žen ve společenství s Pardubicemi a Ústím. Více k závodům v sekce závody a výsledky ke stažení zde

Vítězná párovka žen na MČR 2011 (foto:B.Jěžková-facebook)
Český pohár po V. kole 29.června 2011

Po "dětské republice" si v Českém poháru vedeme stále velmi dobře, a protože žáci a dorost už žádný bodovaný závod před finálovou regatou nemají, tak lze již teď z výsledků vyčíst, že nominaci na MČR družstev a finále Českého poháru si litoměřičtí veslaři zajistili v kategoriích: žákyně mladší (11. místo ze 14 hodnocených oddílů), žáci mladší (výborné 7. místo z 22 hodnocených oddílů!!!) a žáci starší (10. místo z 24 hodnocených). Průběžné pořadí po V. kole najdete zde

 

V tomto týdnu se v Račicích koná MČR juniorů a seniorů, kterého se zůčastní i 3 litoměřičtí veslaři v kategoriích seniorů, z nichž jasně největší ambice na zisk cenných kovů má B. Ježková ml., která se také pokusí získat dostatek bodů k udržení minimálně 12 místa nutného k postupu na "družstva" (momentálně jsme v kategorii žen na 10. místě). Na 10. místě jsme také v kategorii mužů, ale zde by udržení postupové 12. příčky bylo prvotřídní senzací. Rozlosování MČR seniorů najdete zde

MČR žactva a dorostu 27.června 2011

Vrchol sezony je za námi, od pátku 24.6. do neděle 26.6.2011 bojovali veslaři v kategoriích žactva a dorostu na račickém kanále na Mistrovství ČR.

Litoměřičtí veslaři se v konkurenci rozhodně neztratili, vybojovali 4 finálová umístění a z toho 3 pátá místa (1xžcis13 - G. Brodský, 2xžcim - M. Budil, P. Štefan a 4+dci) a jedno šesté (1xžcim12 - M. Budil) a další 5 lodí se umístilo ve finále B, což je vynikající posun oproti roku 2009, kdy jsme se MČR v těchto kategoriích vůbec nezůčastnili, i ve srovnání s loňským rokem, kdy jsem byli rádi za 4 umístění ve finále B. Výsledky regaty najdete na svazovém webu. Report bude doplňen do sekce závody během zítřka.

4x+ žcis = čtyřka párová žáků starších
MČR žactva a dorostu - pátek 24.června 2011

Rojížďkami začal vrchol sezóny pro naše žáky a mladším žákům se dařilo výtečně - Mates i Péťa postoupili na skifech i dvojskifu. Bohužel se postup nevydařil párovce žáků starších. Přes nástrahy rozjíždky neprošel ani dvojskif starších žáků ale nutno říct že kluci podali velmi sympatický bojovný výkon. Reputaci si starší žáci napravili na čtyřce s kormidelníkem kde postuopili ze 3. místa v rozjížďce. Na závěr se představil Gabriel Brodský na skifu, který ve své jízdě nezaváhal a ze druhé pozice postoupil do zítřejšího semifinále. Příjemným překavpením byl výkon Terezi Zelinkové Která díky 4.místu v rozjížďce také postoupila.

Strana 52 z 58
Káčin memoriál 2023
MČR ve sprintu 2023 - Vokálek s Fronkem dvakrát zlatí
Poděkování kapitána klubu
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron