Aktuality

17. Lounský halový triatlon 28.listopadu 2011

V předvečer první adventní neděle se mladí litoměřičtí veslaři v Lounech rozhodli, že své příznivce nenechají čekat na dárky až do 24. prosince, ale nadělili nám fantastická umístění již nyní. 5 medailí z Lounského triatlonu je historickým úspěchem, o který se zasloužili především vítězky Veronika Hofmanová a Tereza Zelinková, stříbrní Adéla Smutková a Tomáš Koval a bronzový Gabriel Brodský.

 

Výsledky ke stažení zde, fotografie litoměřických závodníků najdete ve fotogalerii (oficiální fotografie zde)a komentář v sekci závody.

Tereza Zelinková na stupních vítězů po triumfu v Lounech
I. kolo Poháru ČR, Přerov 21.listopadu 2011

V neděli 20.11. se v Přerově představil v litoměřickém dresu jen jeden závodník, Víťa Drlíček mezi muži Masters, a dokázal navázat na skvělé výsledky z loňského ročníku a opět zvítězit. Výsledky najdete ke stažení zde, krátký komentář k výsledkové listině v sekci závody.

Zimní závodní sezona začíná 17.listopadu 2011

V neděli 20.11. odstartuje v Přerově prvním kolem Pohár čR ve veslování na trenažeru, do Přerova se chystají z našeho klubu pouze 2 závodníci v kategorii Masters. O týden později, v sobotu 26.11. začnou zimní závody i pro závodníky v mládežnických kategoriích, kteří se tradičně zůčastní lounského halového triatlonu. Do Loun by mělo vyrazit kolem 20ti litoměřických závodníků. Více informací k závodům najdete zde

Káčin memoriál 2011 12.listopadu 2011

Letošní ročník Káčina memoriálu "přitáhl" k Labi celkem 28 závodníků, kteří se rozdělili do 2 kategorií podle věku. V mladší kategorii startovaly 3 lodě, v kategorii dospělých 4. Z vítězství se nakonec mezi mladými radovala posádka J. Pisklák, A. Rámešová, J. Brodský a M. Hubáček. Mezi dospělými zvítězili V. Suchánek, M. Matula, O. Hamerník a L. Bruncvíková. Report ze závodů najdete v sekci závody.

MS v pobřežním veslování 2011 7.listopadu 2011

Veslování má mnoho podob, o této skutečnosti se můžete přesvědčit shlédnutím fotografií z letošního MS v pobřežním veslování, které se konalo 22. - 23.10.2011 v italském Bari. V čR se tomuto druhu veslařského sportu myslím nikdo nevěnuje, každopádně toto MS bylo bez české účasti a světovými velmocemi jsou zejména Itálie a Francie, i tak jde myslím pro fanoušky veslování o velmi zajímavou akci.

MS v pobřežním veslování 2011, Bari, Itálie, zdroj: FISA/Igor Meijer
Termínová listina na rok 2012 6.listopadu 2011

Na svazovém webu je ke stažení termínová listina na příští rok. Protože rok 2012 je rokem "olympijským" dočkala se tradiční "termínovka" několika změn a jedna z nich se týká také litoměřické regaty, která se nebude konat o posledním prázdninovém víkendu, ale už o týden dříve (v tradičním termínu naší regaty se koná netradičně MčR seniorů). Významnou změnou je také spojení "dětské republiky" a MčR U23. Další změny si jistě zkušený pozorovatel najde přímo v "termínovce" :-)

Vypsání 1.ročníku Přeboru Litoměřických škol na veslařských ergometrech 27.října 2011

Vypsání 1.ročníku Přeboru Litoměřických škol na veslařských ergometrech

pod záštitou místostarosty Města Litoměřice Mgr.Karla Krejzy

 

Přebor litoměřických škol v jízdě na veslařských trenažérech je tříkolový závod pro žáky litoměřických škol,kde jsou v každé kategorii hodnoceni jednotlivci a také je vyhlašována i nejúspěšnější ZŠ. Hodnocen v kategorii jednotlivců i družstev bude každý závod zvlášť a celkovým vítězem se stane jednotlivec i družstvo s nejvyšším součtem bodů z obou závodů.

Vypsání 1.kola:

Datum konání: středa 30.11.2011

Místo konání: tělocvična 7.ZŠ v Havlíčkové ulici

Závodní distanc: 500m pro všechny věkové kategorie dívky i chlapci

Časový program: startovní čas 1.závodu je 10:00

Nejpozdější příchod: nejpozději v 9:30

Přihlášky: Vyplněné přihlášky poslat na adresu:

Zdeněk Pecka, Sportcentrum Račice,Račice130,411 08 Štětí

nebo elektronicky na adresu: z.pecka@centrum.cz

nejpozději do pátku 25.11.2011

 

 

Oslovené školy: 1. 1.ZŠ, Na Valech, Litoměřice

2. Gymnázium JJ, Litoměřice

3. 3.ZŠ, Boženy Němcové,Litoměřice

4. Lingua,Sovova ulice,Litoměřice

5. 5.ZŠ, Svojsíkova ulice

6. 6.ZŠ, U Stadionu,Litoměřice

7. 7.ZŠ,Havlíčkova ulice,Litoměřice

8. 8. ZŠ,Ladova ulice,Litoměřice

Závodní kategorie:

Každá škola nominuje na závody v každé věkové kategorii 2 zástupce, tzn.: 6.tř. - 2 chlapci + 2 dívky, 7.tř. - 2+2, 8.tř. - 2+2, 9.tř. - 2+2

 

Bodování jednotlivců:  

1.místo 10 bodů

2.místo 8 bodů

3.místo 7 bodů

4.místo 6 bodů

5.místo 5 bodů

6.místo 4 body

7.místo 3 body

8.místo 1 bod

Závody budou probíhat na celkem osmi trenažérech označených číslem od 1 až 8. Každá škola tak bude závodit na stále stejném trenažéru dle přiděleného startovního čísla. Startovní číslo každé školy je uvedeno výše.K dispozici budou i dva trenažéry na rozcvičení.

Závody budou snímány počítačem a speciálním softwarovým programem budou přenášeny přes datavideoprojektor na plátno.

Vyhlášení: jednotlivci-v každé věkové kategorii chlapců i dívek bude vyhlášek vítěz, který obdrží pohár.

Družstva-první tři družstva dle bodového ohodnocení budou vyhlášeny a obdrží poháry.

 

 

Vypsání 2.kola:

Datum konání: čtvrtek 26.1.2012

Místo konání: tělocvična 7.ZŠ v Havlíčkové ulici

Závodní distanc: 500m pro všechny věkové kategorie dívky i chlapci

Časový program: startovní čas 1.závodu je 10:00

Nejpozdější příchod: nejpozději v 9:30

Přihlášky: Vyplněné přihlášky poslat na adresu:

Zdeněk Pecka, Sportcentrum Račice,Račice130,411 08 Štětí

nebo elektronicky na adresu: z.pecka@centrum.cz

nejpozději do pátku 20.1.2012

 

Dále stejné jako vypsání 1. kola

 

Vypsání 3.kola-finále :

Datum konání: čtvrtek 9.2.2012

Místo konání: společenský sál veslařské loděnice TJ Slavoj Litoměřice

Závodní distanc: 500m pro všechny věkové kategorie dívky i chlapci

Časový program: startovní čas 1.závodu je 15:30

Nejpozdější příchod: nejpozději v 15:00

Přihlášky: Na tento postoupí první čtyři chlapci a dívky z každé závodní kategorie.

 

 

Závody budou probíhat na celkem osmi trenažérech označených číslem od 1 až 4. Závodníci budou nasazeni na trenažéry podle celkového hodnocení z předchozích dvou kol.

K dispozici budou i dva trenažéry na rozcvičení.

Na tento závod budou pozváni i rodiče zúčastněných závodníků. Součástí závodů bude malé pohoštění a prohlídka veslařské loděnice.

 

Závody budou snímány počítačem a speciálním softwarovým programem budou přenášeny přes datavideoprojektor na plátno.

Vyhlášení celkových vítězů jednotlivých kategorií i vítězná škola v celkovém pořadí po třech závodech budou vyhlášeny v neděli 19.února v Kulturním domě v Litoměřicích u příležitosti konání Mistrovství ČR na veslařských trenažérech a finále Českého poháru dospělých.

V Litoměřicích dne 11.10.2011                  Zdeněk Pecka

 

Káča 2011 21.října 2011

Letošní Káča se koná 12. listopadu 2011.

 

Tradiční zavírání vody startuje ve 14 hodin losováním posádek Káčina memoriálu. Káčin memoriál je oblíbený "prestižní" závod losovaných čtyřek, do něhož se mohou přihlásit všichni současní i bývalí členové klubu, který je unikátní zejména přátelskou atmosférou.

 

Společenský večer se koná na sále loděnice ve 20 hodin, k tanci a poslechu zahraje opět kapela No name. Součástí splečenského večera bude opět tradiční tombola a vyhlášení vítězné posádky Káčina memoriálu.

Klagenfurt 2011 11.října 2011

O víkendu se na jezeře Wörthersee v rakouském Klagenfurtu konal již 12. ročník 16ti kilometrového veslařského maratonu Rose vom Wöthersee, kterého se již tradičně účastní také čeští veslaři a zejména zástupci pražské Slavie. Letos ve slávistickém dresu závodila také původem litoměřická veslařka Libuška Bruncvíková ml., která dosáhla skvělých výsledků. Mezi ženami seniorkami A zvítězila, mezi ženami celkově dojela na 3. místě a mezi všemi účastníky 57. z téměř 300 startujících. Libuška tak svou účastí navázala na rodinnou tradici, protože oba její rodiče v minulosti také startovali na tomto veslařském maratonu.

Závod se jel ve velmi "zajímavých" povětrnostních podmínkách, což dokládají fotografie ze závodu, které spolu s podrobnými výsledky najdete zde.

logo klubu RV Albatros Klagenfurt
Termínovka - zima 2011/2012 7.října 2011

Na webu ČVS najdete ke stažení celostátní vypsání Ergoregat pro zimu 2011/2012. Ke stažení zde. Závody, kterých se zůčastní také závodníci v mládežnických kategoriích budou v blízké době vypsány v sekci "Pro rodiče"

Strana 50 z 58
XII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru
Zemřel legendární veslař Zdeněk Pecka
Poděkování za pomoc při vyklízení loděnice
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron