Aktuality

MČR žactva a dorostu 27.června 2011

Vrchol sezony je za námi, od pátku 24.6. do neděle 26.6.2011 bojovali veslaři v kategoriích žactva a dorostu na račickém kanále na Mistrovství ČR.

Litoměřičtí veslaři se v konkurenci rozhodně neztratili, vybojovali 4 finálová umístění a z toho 3 pátá místa (1xžcis13 - G. Brodský, 2xžcim - M. Budil, P. Štefan a 4+dci) a jedno šesté (1xžcim12 - M. Budil) a další 5 lodí se umístilo ve finále B, což je vynikající posun oproti roku 2009, kdy jsme se MČR v těchto kategoriích vůbec nezůčastnili, i ve srovnání s loňským rokem, kdy jsem byli rádi za 4 umístění ve finále B. Výsledky regaty najdete na svazovém webu. Report bude doplňen do sekce závody během zítřka.

4x+ žcis = čtyřka párová žáků starších
MČR žactva a dorostu - pátek 24.června 2011

Rojížďkami začal vrchol sezóny pro naše žáky a mladším žákům se dařilo výtečně - Mates i Péťa postoupili na skifech i dvojskifu. Bohužel se postup nevydařil párovce žáků starších. Přes nástrahy rozjíždky neprošel ani dvojskif starších žáků ale nutno říct že kluci podali velmi sympatický bojovný výkon. Reputaci si starší žáci napravili na čtyřce s kormidelníkem kde postuopili ze 3. místa v rozjížďce. Na závěr se představil Gabriel Brodský na skifu, který ve své jízdě nezaváhal a ze druhé pozice postoupil do zítřejšího semifinále. Příjemným překavpením byl výkon Terezi Zelinkové Která díky 4.místu v rozjížďce také postoupila.

Světový pohár v Hamburku 15.června 2011

Od 17. do 19. června se koná v Hamburku druhý díl Světového poháru ve veslování, i z tohoto důvodu je v termínové listině ČVS volno, které mladí veslaři z našeho klubu využijí k soustředění na veslařském kanále v Račicích, kde se o týden později bude konat Mistrovství ČR žactva a dorostu.


Přímý přenos z finálových jízd Světového poháru vysílá ČT4 v neděli od 10:20 a druhou část od 12:15. Snad se v přímém přenosu objeví i český noncox s Milanem Bruncvíkem v lodi.

Mistrovství Labe 2011 - 6 vítězství 13.června 2011

Na Vaňovské trati se litoměřickým veslařům letos dařilo tak, jak už dlouho ne. Závodníkům Slavoje se podařilo celkem 6x zvítězit. Blanka Ježková ml. se na tomto úspěchu podílela třemi triumfy (skif, 2xLV a 8+). Další vítězství přidali skifaři M. Matula (muži LV), M. Březina a po excelentním výkonu také největší litoměřické překvapení těchto závodů, mladší žák Matyáš Budil. Na stupních vítězů se pak umístilo celkem 15 litoměřických posádek a náš oddíl byl celkově 5. v bodování zůčastněných oddílů (celkem 13 oddílů).

 

Více k naší účasti najdete v sekci závody, výsledky ke stažení na svazovém webu . Vybrané fotografie pořízené Dagmar Malinovou ve fotogalerii a komplet ke stažení zde

M. Budil po vítězství na Mistrovství Labe
Pocock classic cedar singles 9.června 2011

V USA je možné vidět mnoho zajímavostí snad ve všech oblastech lidského konání. Veslování není vyjímkou a tak, když jsem objevil tyto webové stránky nemohl jsem odolat a nepodělit se s Vámi. Rodina Pocockových již několik desítek let vyrábí klasické dřevěné lodě, dříve narození návštěvníci těchto stránek si jistě vzpomenou že podobně vyráběl lodě i v našem klubu pan Hodač, pro nás mladší půjde jistě o zajímavý náhled do historie. Pokud by vás zajímala cena takové lodě, tak je to "pouhých" 20 000 USD :-)

Mistrovství Labe - rozpis 8.června 2011

Rozlosování Mistrovství oblasti Labe najdete zde. Časový pořad sobotních rozjížděk bude upřesněn v sobotu ráno na schůzce zástupců, časový pořad nedělních finalových jízd je dán celostátním vypsáním veslařských soutěží, které je možné najít zde. V sobotu je plánován začátek závodů na 10. hodinu, v neděli o hodinu dříve a posledním nedělním závodem je závod mužských osem, který bude startovat v 16:37 hod. Více informací o dopravě a nakládání lodí sdělí trenéři.  

skifař M. Matula
Mistrovství oblasti Labe 6.června 2011

Katastrofální umítění našeho klubu v hodnocení Českého poháru v posledních 4 letech donutilo všechny, komu jen trochu záleží na dobrém jménu litoměřického veslování k výraznému zvýšení aktivity v těchto dnech. Tato aktivita má jen jeden cíl - Mistrovství oblasti Labe 11. a 12. června v Ústí nad Labem. Závodníci mládežnických kategorií si dráhu vyzkoušeli již během letošní Ústecké zatáčky, dospělí spoléhají na své zkušenosti, ale rozhodně nikdo nazanedbává tréninkové úsilí. Nelze očekávat návrat s hromadou medailí, ale i přesto jsou tyto závody jedním z vrcholů letošní sezony a pro nezávodící členy našeho klubu není snad lepší pozvánky do Ústí než je účast litoměřkcé osmy ve 3 kategoriích (dorost, ženy a muži), navíc zajímavé umístění slibuje slušná forma mladších žáků Budila se Štefanem, skifaře žáků starších Brodského a některých dalších. Když k těmto sportovním záležitostem přičteme ještě záležitosti společenské - tradičně vynikající občerstvení, příjemné prostředí a pohodovou atmosféru, pak snad mohou naši závodnící očekávat téměř domácí prostředí.

98. Primátorské osmiveslice 6.června 2011

Od pátku 3.6. do neděle 5.6.2011 se v Praze na Vltavě konaly závody 98. Primátorek ČSOB Pojišťovny. Nejlepšího umístění z našich závodníků dosáhla B. Ježková ml., která na v závodě skifu žen "O stuhu Podolí" dosáhla na 4. místo. Ženy Masters dojely 5. a čtyřka párová starších žáků ani osma dorostenců na finále nedosáhly.

Z odchovanců se dařilo sourozencům Bruncvíkovým - Milan vyhrál závod univerzitních osmiveslic v drsu ČVUT, Libuška ženské osmy v dresu VK Slavia Praha.

Kompletní výsledky ke stažení zde

osma dorostenců v Ústí n/L
56. veslařská regata v Lysé nad Labem 30.května 2011

Poslední květnový víkend bojovali naši veslaři v kategoriích žactva a dorostu na závodech v Lysé nad Labem. Krátký report najdete v sekci závody.

 

Výsledky ke stažení zde

Mladší žáci M. Budil a P. Štefan v Ústí n/L
Lysá nebo Mnichov? 24.května 2011

Tento víkend bude jistě mnoho příznivců veslařského sportu a litoměřického klubu zvlášť, řešit zajímavý problém. Kam vyrazit na závody? Na Světový pohár do bavorského Mnichova a nebo na Memoriál Jiřího Vejlupka do Lysé nad Labem? Mnichov není tak daleko, aby se tam nedalo pohodlně dojet autem a vstupné na závody by mělo být zdarma, navíc na těchto závodech české lodě pravidelně zajíždějí velmi pěkné výsledky a v noncoxu bude opět i litoměřický Milan Bruncvík. Ovšem poctivě se připravující litoměřická mládež jistě bude chtít předvést své pokroky v tréninku a tak i závody v Lysé slibují velmi pěknou podívanou. Vrcholem by pro litoměřické příznivce měl být závod skifu žáků starších, kde se Gába Brodský pokusí navázat na triumf z Ústí, ale mezi soupeři tentokrát již nebudou chybět kvalitní závodníci Melena a Chugunov ze Slavie Praha.

G. Brodský v Ústí n/L
Strana 50 z 55
55. Polabský pohár 2022
Roudnické sprinty, Memoriál z.m.s. F. Vrby
Report z 68. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron