Aktuality

III. kolo Českého poháru na trenažerech 11.ledna 2012

V neděli 8.1.2012 se veslaři opět vydali poměřit své síly do Pardubic, tentokrát na III. kolo Českého poháru, které bylo pro kategorie seniorů zároveň také Mistrovstvím ČR. Z našich závodníků se představili dorostenci Matouš Dzivjak a Petr Novák a junior Lukáš Bureš a muži kat. Masters. Zatímco závodníci v mládežnických kategoriích se na přední příčky neprosadili, "veteráni" vezou domů 3 medaile a vylepšený národní rekord k tomu! Svůj vlastní rekord vylepšil Jiří Lucius mezi muži kategorie 70-79 let, kterou ovládl a svým časem by zvítězil i mezi o kategorii mladšími závodníky. Michal Březina i Víťa Drlíček dojeli ve svých kategoriích na druhých místech. Víťa ve skvělém čase 6:19 nestačil jen na Jan Schindlera z Dukly, účastníka OH v Aténách.

Mistrovství ČR seniorů se zúčastnil také Milan Bruncvík v dresu pražské Dukly. Mistrovství ČR ostatních kategorií se potom uskuteční 19. února v Kulturním domě v Litoměřicích!

Výsledky najdete zde

Blahopřání 23.prosince 2011

Dnes oslavil své 60. narozeniny pan Jan Stejskal, bývalý dlouholetý předseda a jeden z nejvýznamnějších funkcionářů našeho klubu v posledních 20ti letech, který byl v mládí také úspěšným závodníkem a následně trenérem takových osobností litoměřického veslování a reprezentantů ČR jako byli Libor Stejskal, Fanda Kovařík nebo Vítek Švadlenka. Velmi úspěšné bylo i období kdy byl předsedou klubu. Letos byl také oceněn pamětní medailí ČVS. Do dalších let přejeme pevné zdraví, mnoho štestí a úspěchů.

J. Stejskal
Pardubické vánoční trenažery 2011 11.prosince 2011

V sobotu 10. 12. 2011 nás do Pardubic vyrazilo více než 30, ne všichni závodili, ale ti kteří byli do závodu nominováni předvedli většinou velmi pěkné výkony. Někteří ovšem mnohem víc než jen "velmi pěkné", žáci zopakovali lounské senzační výsledky a získali zásluhou V. Hofmanové, A. Smutkové, T. Zelinkové, T. Kovala a P. Štefana celkem 5 medailí, navíc se umístili druzí v bodování žáků ze všech zůčastněných oddílů a jako potvrzení skvělé výkonnosti zvítězili mladší žáci V. Hofmanová, A. Smutková, T. Koval a R. Hájek ve své kategorii v soutěži smíšených družstev.

 

Odkaz na fotky i výsledky najdete na webu pořadatelů z ČVK Pardubice. Dále výsledky najdete ke stažení zde

znak ČVK Pardubice, zdroj: www.veslo.cz
Přebor škol ve veslování na trenažeru 5.prosince 2011

Výsledky 1. kola Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru, které se konalo 30. 11. 2011 najdete ke stažení zde

 

17. Lounský halový triatlon 28.listopadu 2011

V předvečer první adventní neděle se mladí litoměřičtí veslaři v Lounech rozhodli, že své příznivce nenechají čekat na dárky až do 24. prosince, ale nadělili nám fantastická umístění již nyní. 5 medailí z Lounského triatlonu je historickým úspěchem, o který se zasloužili především vítězky Veronika Hofmanová a Tereza Zelinková, stříbrní Adéla Smutková a Tomáš Koval a bronzový Gabriel Brodský.

 

Výsledky ke stažení zde, fotografie litoměřických závodníků najdete ve fotogalerii (oficiální fotografie zde)a komentář v sekci závody.

Tereza Zelinková na stupních vítězů po triumfu v Lounech
I. kolo Poháru ČR, Přerov 21.listopadu 2011

V neděli 20.11. se v Přerově představil v litoměřickém dresu jen jeden závodník, Víťa Drlíček mezi muži Masters, a dokázal navázat na skvělé výsledky z loňského ročníku a opět zvítězit. Výsledky najdete ke stažení zde, krátký komentář k výsledkové listině v sekci závody.

Zimní závodní sezona začíná 17.listopadu 2011

V neděli 20.11. odstartuje v Přerově prvním kolem Pohár čR ve veslování na trenažeru, do Přerova se chystají z našeho klubu pouze 2 závodníci v kategorii Masters. O týden později, v sobotu 26.11. začnou zimní závody i pro závodníky v mládežnických kategoriích, kteří se tradičně zůčastní lounského halového triatlonu. Do Loun by mělo vyrazit kolem 20ti litoměřických závodníků. Více informací k závodům najdete zde

Káčin memoriál 2011 12.listopadu 2011

Letošní ročník Káčina memoriálu "přitáhl" k Labi celkem 28 závodníků, kteří se rozdělili do 2 kategorií podle věku. V mladší kategorii startovaly 3 lodě, v kategorii dospělých 4. Z vítězství se nakonec mezi mladými radovala posádka J. Pisklák, A. Rámešová, J. Brodský a M. Hubáček. Mezi dospělými zvítězili V. Suchánek, M. Matula, O. Hamerník a L. Bruncvíková. Report ze závodů najdete v sekci závody.

MS v pobřežním veslování 2011 7.listopadu 2011

Veslování má mnoho podob, o této skutečnosti se můžete přesvědčit shlédnutím fotografií z letošního MS v pobřežním veslování, které se konalo 22. - 23.10.2011 v italském Bari. V čR se tomuto druhu veslařského sportu myslím nikdo nevěnuje, každopádně toto MS bylo bez české účasti a světovými velmocemi jsou zejména Itálie a Francie, i tak jde myslím pro fanoušky veslování o velmi zajímavou akci.

MS v pobřežním veslování 2011, Bari, Itálie, zdroj: FISA/Igor Meijer
Termínová listina na rok 2012 6.listopadu 2011

Na svazovém webu je ke stažení termínová listina na příští rok. Protože rok 2012 je rokem "olympijským" dočkala se tradiční "termínovka" několika změn a jedna z nich se týká také litoměřické regaty, která se nebude konat o posledním prázdninovém víkendu, ale už o týden dříve (v tradičním termínu naší regaty se koná netradičně MčR seniorů). Významnou změnou je také spojení "dětské republiky" a MčR U23. Další změny si jistě zkušený pozorovatel najde přímo v "termínovce" :-)

Strana 49 z 58
Poděkování kapitána klubu
69. Litoměřická regata s mezinárodní účastí je rozlosována
Nový motorový člun rozšířil litoměřickou flotilu
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron