Aktuality

MČR na dlouhé dráze 2012, Hořín 14.dubna 2012

V sobotu 14.4.2012 se jelo na hořínském plavebním kanále MČR na dlouhé dráze, z litoměřických veslařů se zůčastnila jen skifařka Blanka Ježková ml. mezi ženami a obsadila velmi pěknou 6. příčku. Výsledky najdete zde. Krátký komentář k výsledkům v sekci závody.

The Boat Race 6.dubna 2012

V sobotu 7.4.2012 se na Temži v Londýně koná další ročník nejslavnějšího veslařského závodu - závod osmiveslic univerzit Oxfordu a Cambridge. Start je naplánován na 15:15, v přímém přenosu je možné závod sledovat na stanici Eurosport od 15 hod.


Více informací k závodu najdete zde a pár slov o osobnostech, které se závodu v minulosti zůčastnily si můžete přečíst také na oficiálním webu závodu. V elitních posádkách české veslování zástupce nemá, ale je možné některém z následujících ročníků už budeme moci sledovat i českého veslaře.


Není lepší příležitost, jak odstartovat novou sezonu nejen veslařských závodů, ale také seriálu komentářů dění v našem klubu a veslařském sportu celkově na tomto webu, než tento slavný závod. Tak doufám, že nám i v této sezoně zachováte přízeň, a že budeme moci společně slavit úspěchy (nejen) litoměřických veslařů na republikových i mezinárodních závodech.

zdroj: www.veslo.cz
XIX. Mezinárodní mistrovství ČR 2012 v jízdě na veslařském trenažéru (mládež, masters, ZHS) a IV. kolo Poháru ČR 2011-2012 v jízdě na trenažéru (senioři) 16.února 2012


XIX. Mezinárodní mistrovství ČR 2012 v jízdě na veslařském trenažéru (mládež, masters, ZHS) a IV. kolo Poháru ČR 2011-2012 v jízdě na trenažéru (senioři) se uskutečnilo v neděli 19.2.2012 v litoměřickém Kulturním domě. Výsledky najdete ke stažení zde, report z akce v sekci závody.

Pokud by se některý z návštěvníků těchto stránek chtěl podělit o fotografie z této akce, stačí poslat odkaz nebo fotky na mail josefweber@seznam.cz

Sportovec Litoměřicka 13.února 2012

Veslařka našeho klubu Ing. Libuše Bruncvíková byla vyhlášená nejlepší sportovkyní Litoměřicka v kategorii Masters za rok 2011. Libuše Bruncvíková loni zazářila především v polské Poznani, kde si z jezera Malta odvezla domů kompletní sadu medailí z World Masters Regaty. Ve stejné anketě se mezi čtenáři Deníku Litoměřicka umístila na 6. místě v hlavní kategorii Blanka Ježková ml., která sbírá cenné kovy mezi ženami lehkých vah na republikových závodech.

IV. kolo Českého poháru na trenažerech v Ústí nad Labem 24.ledna 2012

V sobotu 21.1.2012 se v Ústí nepotkala kompletní špička ve všech kategoriích, ale to nijak nesnižuje dvě pěkná druhá místa mužů kat. Masters V. Drlíčka a M. Březiny. Závodů se zúčastnili také naši mladí závodníci, ale opět bohužel bez významnějších úspěchů. O týden dříve v Roudnici bylo mezi našimi žáky o poznání veseleji, v trojboji (plavání, trenažer, běh), Tomáš Koval a Petr Štefan zvítězili a Gába Brodský vybojoval druhé místo.

Skříňka v ulici 5. května 12.ledna 2012

Mnozí z Vás jistě zaregistrovali, že vývěsní skříňka v ulici 5. května je sice zaplněná, ale velmi neaktuálně, já osobně musím přiznat, že péči o ni nestíhám, a proto prosím Vás všechny, kdo jste ochotni přispět k jejímu zaktualizování, aby jste tak učinili následujícím velmi jednoduchým způsobem: napište mi na mail josefweber@seznam.cz (případně se ozvěte jakýmkoliv jiným způsobem :-) ), že chcete do skříňky něco vložit a dohodneme se na způsobu jak vám předat (rozumněj půjčit!!!) klíč. Celé to má v podstatě jedinou podmínku: příspěvky musí vhodně reprezentovat náš klub a veslařský sport. Pro více informací pište na výše uvedený mail. Těším se na Vaše příspěvky, je velká škoda, že tento skvělý nástroj k prezentaci našeho klubu je prakticky nevyužit. Přeji pěkný den. J.W.

III. kolo Českého poháru na trenažerech 11.ledna 2012

V neděli 8.1.2012 se veslaři opět vydali poměřit své síly do Pardubic, tentokrát na III. kolo Českého poháru, které bylo pro kategorie seniorů zároveň také Mistrovstvím ČR. Z našich závodníků se představili dorostenci Matouš Dzivjak a Petr Novák a junior Lukáš Bureš a muži kat. Masters. Zatímco závodníci v mládežnických kategoriích se na přední příčky neprosadili, "veteráni" vezou domů 3 medaile a vylepšený národní rekord k tomu! Svůj vlastní rekord vylepšil Jiří Lucius mezi muži kategorie 70-79 let, kterou ovládl a svým časem by zvítězil i mezi o kategorii mladšími závodníky. Michal Březina i Víťa Drlíček dojeli ve svých kategoriích na druhých místech. Víťa ve skvělém čase 6:19 nestačil jen na Jan Schindlera z Dukly, účastníka OH v Aténách.

Mistrovství ČR seniorů se zúčastnil také Milan Bruncvík v dresu pražské Dukly. Mistrovství ČR ostatních kategorií se potom uskuteční 19. února v Kulturním domě v Litoměřicích!

Výsledky najdete zde

Blahopřání 23.prosince 2011

Dnes oslavil své 60. narozeniny pan Jan Stejskal, bývalý dlouholetý předseda a jeden z nejvýznamnějších funkcionářů našeho klubu v posledních 20ti letech, který byl v mládí také úspěšným závodníkem a následně trenérem takových osobností litoměřického veslování a reprezentantů ČR jako byli Libor Stejskal, Fanda Kovařík nebo Vítek Švadlenka. Velmi úspěšné bylo i období kdy byl předsedou klubu. Letos byl také oceněn pamětní medailí ČVS. Do dalších let přejeme pevné zdraví, mnoho štestí a úspěchů.

J. Stejskal
Pardubické vánoční trenažery 2011 11.prosince 2011

V sobotu 10. 12. 2011 nás do Pardubic vyrazilo více než 30, ne všichni závodili, ale ti kteří byli do závodu nominováni předvedli většinou velmi pěkné výkony. Někteří ovšem mnohem víc než jen "velmi pěkné", žáci zopakovali lounské senzační výsledky a získali zásluhou V. Hofmanové, A. Smutkové, T. Zelinkové, T. Kovala a P. Štefana celkem 5 medailí, navíc se umístili druzí v bodování žáků ze všech zůčastněných oddílů a jako potvrzení skvělé výkonnosti zvítězili mladší žáci V. Hofmanová, A. Smutková, T. Koval a R. Hájek ve své kategorii v soutěži smíšených družstev.

 

Odkaz na fotky i výsledky najdete na webu pořadatelů z ČVK Pardubice. Dále výsledky najdete ke stažení zde

znak ČVK Pardubice, zdroj: www.veslo.cz
Přebor škol ve veslování na trenažeru 5.prosince 2011

Výsledky 1. kola Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru, které se konalo 30. 11. 2011 najdete ke stažení zde

 

Strana 49 z 58
XII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru
Zemřel legendární veslař Zdeněk Pecka
Poděkování za pomoc při vyklízení loděnice
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron