Aktuality

Štětí Open 25.dubna 2011

Druhý ročník závodu Štětí OPEN se konal v areálu VK Štetí v sobotu 23.4.2011 od 10 hod. a litoměřičtí veslaři se zde rozhodně neztratili. Závody ve Štětí měly netradiční formát - jely se štafety 5ti členných družstev na trenažerech. V závodě žáků na 5 km se představila litoměřická pětice G. Brodský, J. Červín, M. Budil a bratři Hájkové. V hlavní veslařské kategorii "Veslařském závodu Přes kanál La Manche" 4. místo vybojovala tato sestava: I. Dadejíková, L. Bruncvíková, V. Drlíček, O. Hamerník a J. Kindl.

 

Součástí závodů byl i tzv. Polabský pohár, kde se jel závod dračích lodí a štafeta na trenažeru na 5km (opět 5ti členné družstvo) a v dračí lodi reprezentující město Litoměřice tvořili litoměřičtí veslaři téměř polovinu posádky. Cenu pro vítěze Polabského poháru vypsal starosta města Štětí speciálně, a to celé divoké prase a štěně Plzeňského piva, což je pro některé závodníky velmi silnou motivací :-)

Více o závodech najdete v sekci závody

J. Kindl bojuje se svým úsekem na závodech Štětí OPEN
MČR na dlouhé dráze, Hořín 2011 13.dubna 2011

V sobotu 16.4.2011 se v Hoříně koná MČR na dlouhé dráze. barvy našeho klubu zde bude hájit pouze skifařka žen LV Blanka Ježková ml. Další závodníci se z různých důvodů rozhodli závodů nezúčastnit a promeškávají tak možnost získat první body do letošního hodnocení Českého poháru.


Z odchovanců se představí M. Bruncvík (Dukla, 2-m), R. Šindelář (Slavia, 2-m), L. Bruncvíková (Slavia, 2-ž) a M. Součková (Slavia, 1xž/žLV).

Anrudern 2011 6.dubna 2011

V sobotu 2.4.2011 se konala slavnost Anrudern 2011 v berlínském klubu Friedrichshagener R.V., se kterým náš klub udržuje již více než 30 přátelské styky. Akce se zůčastnili také 2 zástupci našeho klubu - místopředseda oddílu Jan Stejskal a bývalý předseda klubu i T.J. Slavoj Jan Slípka, jenž na místě pokřtil loď pojmenovanou po jeho velkém příteli Klausi Rennerovi.

 

Klaus Renner stál spolu právě s Janem Slípkou za vznikem přátelských závodů, tzv. Dvojutkání mezi naším a berlínským klubem. Tyto závody se pořádali na památku několika berlínských veslařů, kteří v roce 1978 utonuli při sjíždění Labe na lovosickém jezu. Tato tradice se udržovala po 30 let od roku 1979 do roku 2008, kdy se kluby dohodli, že tyto závody jsou pro oba oddíly příliš velkou ekonomickou zátěží a rozhodly se v jejich pořádání již dále nepokračovat. K. Renner byl dlouholetým předsedou berlínského klubu, kde ho na pozici předsedy vystřídal jeho zeť D. Eichmann.

 

Slavnost Anrudern se v Berlíně koná každé jaro a jde o oslavu zahájení veslařské sezony.

 

fotografie z akce naleznete zde

J. Slípka křtí loď pojmenovanou po K. Rennerovi
The Head of the River Race 4.dubna 2011

V sobotu 2.4.2011 se na Temži v Londýně představily v závodě osmiveslic i dvě české lodě. V posádce vedené z pozice stroka skifařem O. Synkem seděl také odchovanec našeho klubu Milan Bruncvík. Tato posádka se umístila na celkovém 3. místě a získlala trofej pro nejlepší zahraniční posádku (The Overseas Enatrants Trophy). Druhá česká loď složená z reprezentantů v kategorii U23 dojela celkově 5. a jako 2. zahraniční loď hned za českou "jedničkou".

M. Bruncvík (v dresu Slavie Praha)
Závody se blíží 29.března 2011

16. dubna se koná v Hoříně MČR na dlouhé dráze. Tento závod je prvním dílem Českého poháru a je tedy možné začít již zde sbírat pohárové body a poprat se tak o nominaci na podzimní MČR družstev a zároveň finále Českého poháru. Přihlášky je nutné podat do pondělí 4. dubna!!! Závodů se mohou zůčastnit závodníci v kategoriích dorostu a výš (Masters musí startovat v seniorských disciplínách, jen 4x- žM mají vlastní kategorii)

Jarní Ergoregata 2011 16.března 2011

Jarní Ergoregata proběhla 9.3.2011 v tělocvičně ZŠ Havlíčkova v Litoměřicích a navázala na úspěch Vánoční verze. V 8 kategoriích se jí zůčastnilo celkem 101 závodníků (54 chlapců a 47 dívek) a 7 týmů.


Výsledky najdete v sekci závody.

Závody a soustředění 2011 9.března 2011

V sekci pro rodiče byl kompletně doplněn seznam závodů kterých se plánujeme zůčastnit v nadcházející sezoně. Také zde najdete nástin termínů plánovaných soustředění, konečné termíny budou uvedeny do konce měsíce.

Jarní ergoregata 2011 2.března 2011

Ve středu 9.3.2011 se v tělocvičně ZŠ Havlíčkova v Litoměřiciích uskuteční jarní ergoregata - přebor litoměřických škol ve veslování na trenažeru 2011. Účast oproti předvánoční regatě bude výrazně vyšší (účast zatím přislíbilo 7 škol) a snad se opět představí i většina mladých veslařů z našeho klubu. Oproti podzimu se chystá také jedno výrazné technické vylepšení, které by mělo závody výrazně zatraktivnit pro publikum a pomoci závodníkům v orientaci v závodním poli.

Vánoční ergoregata
XVIII. MČR ve veslování na trenažeru - Olomouc 2011 21.února 2011

V neděli 20.2.2011 se česká veslařská elita sjela do Olomouce a nechyběla ani litoměřická výprava. Naši závodnící opět dosáhli skvělých výsledků - 5 veslařů získalo 5 medailí a z toho V. Drlíček a J. Lucius dosáhli na titul Mistra ČR. J. Lucius dokonce v novém českém REKORDU! A. Pražák vybojoval stříbro a M. Březina a Blanka Ježková bronz.

 

Kompletní výsledky najdete zde a fotografie zde a zde

J. Lucius v Olomouci (foto: VK Olomouc)
Vrchol zimní sezony již tento víkend 14.února 2011

O víkendu pro litoměřické veslaře vyvrcholí zimní závodní sezona, v neděli 20.2.2011 se v Olomouci koná již XVIII. MČR ve veslování na trenažeru a účast si vybojovali tito závodníci: dorostenec Matěj Fryč, žena lehké váhy Blanka Ježková ml. a muži Masters Michal Březina, Vítězslav Drlíček a Aleš Pražák. 

 

V pátek 18.2. od 18 hod. se v sále loděnice koná vyprávění a promítání Marka Vahalíka z expedice do Himalaje, jíž se v loňském roce zůčastnil. 

Strana 55 z 59
Litoměřické veslování ztratilo další legendu, zemřel Václav Vébr
Vokálek s Fronkem sbírali úspěchy v anketě Sportovec Litoměřicka
XII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron