Aktuality

Květnové akce 29.dubna 2011

V měsíci květnu bude ve veslařském světě pořádně živo a ani náš oddíl nezůstane pozadu. 30.4. a 1.5. se v Račicích konají "kontrolky" i za účasti 2 odchovanců našeho klubu. Do neděle je také možné koupit si v předprodeji (sleva) vstupenky na letošní MS konané na jezeře Bled ve Slovinsku. (více info zde). MS se koná od neděle 28.8. do 4.9.2011 a první 3 dny lze fandit českým posádkám v rozjížďkách a případných opravách bez vstupenky zdarma.

 

3. května se koná v našem klubu již avizované slavnostní otevírání vody. 4.5. odjíždí veslaři v mládežnických kategoriích na soustředění do Račic. Hned další víkend, 14. a 15. května se zůčastníme závodů v Ústí nad Labem (XXXX. Ústecká zatáčka) a poslední květnový víkend se litoměřictí veslaři představí v Lysé n/L (Memoriál J.Vejlupka) a reprezentační výběr na 1. kole SP v Mnichově (vstup je po celou regatu zdarma).

 

Dále je také možné si již teď objednat vstupenky na veslařské závody Londýnské olympiády, jejich cena zcela jasně ukazuje, jak prestižní akcí je veslařská olympijská regata pro pořadatele těchto her.

Otevírání vody 27.dubna 2011

V úterý 3.5.2011 od 15:30 proběhne v areálu veslařské loděnice na Střeleckém ostrově slavnostní otevírání vody.


Všichni přátelé litoměřického veslování jsou srdečně zváni.

Štětí Open 25.dubna 2011

Druhý ročník závodu Štětí OPEN se konal v areálu VK Štetí v sobotu 23.4.2011 od 10 hod. a litoměřičtí veslaři se zde rozhodně neztratili. Závody ve Štětí měly netradiční formát - jely se štafety 5ti členných družstev na trenažerech. V závodě žáků na 5 km se představila litoměřická pětice G. Brodský, J. Červín, M. Budil a bratři Hájkové. V hlavní veslařské kategorii "Veslařském závodu Přes kanál La Manche" 4. místo vybojovala tato sestava: I. Dadejíková, L. Bruncvíková, V. Drlíček, O. Hamerník a J. Kindl.

 

Součástí závodů byl i tzv. Polabský pohár, kde se jel závod dračích lodí a štafeta na trenažeru na 5km (opět 5ti členné družstvo) a v dračí lodi reprezentující město Litoměřice tvořili litoměřičtí veslaři téměř polovinu posádky. Cenu pro vítěze Polabského poháru vypsal starosta města Štětí speciálně, a to celé divoké prase a štěně Plzeňského piva, což je pro některé závodníky velmi silnou motivací :-)

Více o závodech najdete v sekci závody

J. Kindl bojuje se svým úsekem na závodech Štětí OPEN
MČR na dlouhé dráze, Hořín 2011 13.dubna 2011

V sobotu 16.4.2011 se v Hoříně koná MČR na dlouhé dráze. barvy našeho klubu zde bude hájit pouze skifařka žen LV Blanka Ježková ml. Další závodníci se z různých důvodů rozhodli závodů nezúčastnit a promeškávají tak možnost získat první body do letošního hodnocení Českého poháru.


Z odchovanců se představí M. Bruncvík (Dukla, 2-m), R. Šindelář (Slavia, 2-m), L. Bruncvíková (Slavia, 2-ž) a M. Součková (Slavia, 1xž/žLV).

Anrudern 2011 6.dubna 2011

V sobotu 2.4.2011 se konala slavnost Anrudern 2011 v berlínském klubu Friedrichshagener R.V., se kterým náš klub udržuje již více než 30 přátelské styky. Akce se zůčastnili také 2 zástupci našeho klubu - místopředseda oddílu Jan Stejskal a bývalý předseda klubu i T.J. Slavoj Jan Slípka, jenž na místě pokřtil loď pojmenovanou po jeho velkém příteli Klausi Rennerovi.

 

Klaus Renner stál spolu právě s Janem Slípkou za vznikem přátelských závodů, tzv. Dvojutkání mezi naším a berlínským klubem. Tyto závody se pořádali na památku několika berlínských veslařů, kteří v roce 1978 utonuli při sjíždění Labe na lovosickém jezu. Tato tradice se udržovala po 30 let od roku 1979 do roku 2008, kdy se kluby dohodli, že tyto závody jsou pro oba oddíly příliš velkou ekonomickou zátěží a rozhodly se v jejich pořádání již dále nepokračovat. K. Renner byl dlouholetým předsedou berlínského klubu, kde ho na pozici předsedy vystřídal jeho zeť D. Eichmann.

 

Slavnost Anrudern se v Berlíně koná každé jaro a jde o oslavu zahájení veslařské sezony.

 

fotografie z akce naleznete zde

J. Slípka křtí loď pojmenovanou po K. Rennerovi
The Head of the River Race 4.dubna 2011

V sobotu 2.4.2011 se na Temži v Londýně představily v závodě osmiveslic i dvě české lodě. V posádce vedené z pozice stroka skifařem O. Synkem seděl také odchovanec našeho klubu Milan Bruncvík. Tato posádka se umístila na celkovém 3. místě a získlala trofej pro nejlepší zahraniční posádku (The Overseas Enatrants Trophy). Druhá česká loď složená z reprezentantů v kategorii U23 dojela celkově 5. a jako 2. zahraniční loď hned za českou "jedničkou".

M. Bruncvík (v dresu Slavie Praha)
Závody se blíží 29.března 2011

16. dubna se koná v Hoříně MČR na dlouhé dráze. Tento závod je prvním dílem Českého poháru a je tedy možné začít již zde sbírat pohárové body a poprat se tak o nominaci na podzimní MČR družstev a zároveň finále Českého poháru. Přihlášky je nutné podat do pondělí 4. dubna!!! Závodů se mohou zůčastnit závodníci v kategoriích dorostu a výš (Masters musí startovat v seniorských disciplínách, jen 4x- žM mají vlastní kategorii)

Jarní Ergoregata 2011 16.března 2011

Jarní Ergoregata proběhla 9.3.2011 v tělocvičně ZŠ Havlíčkova v Litoměřicích a navázala na úspěch Vánoční verze. V 8 kategoriích se jí zůčastnilo celkem 101 závodníků (54 chlapců a 47 dívek) a 7 týmů.


Výsledky najdete v sekci závody.

Závody a soustředění 2011 9.března 2011

V sekci pro rodiče byl kompletně doplněn seznam závodů kterých se plánujeme zůčastnit v nadcházející sezoně. Také zde najdete nástin termínů plánovaných soustředění, konečné termíny budou uvedeny do konce měsíce.

Jarní ergoregata 2011 2.března 2011

Ve středu 9.3.2011 se v tělocvičně ZŠ Havlíčkova v Litoměřiciích uskuteční jarní ergoregata - přebor litoměřických škol ve veslování na trenažeru 2011. Účast oproti předvánoční regatě bude výrazně vyšší (účast zatím přislíbilo 7 škol) a snad se opět představí i většina mladých veslařů z našeho klubu. Oproti podzimu se chystá také jedno výrazné technické vylepšení, které by mělo závody výrazně zatraktivnit pro publikum a pomoci závodníkům v orientaci v závodním poli.

Vánoční ergoregata
Strana 54 z 58
Poděkování kapitána klubu
69. Litoměřická regata s mezinárodní účastí je rozlosována
Nový motorový člun rozšířil litoměřickou flotilu
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron