Aktuality

Mezinárodní mistrovství ČR seniorů 3.září 2012

Mistrovství ČR s mezinárodní účastí proběhlo o víkendu 1.-2.9.2012 na veslařském kanále v Račicích. V litoměřickém dresu se na start postavili 2 závodníci - Blanka Ježková a Martin Matula, Blanka skončila 4. na párovce žen a 6. na skifu žen LV, Martin vybojoval 4. místo na dvosjkifu a 8. na skifu, oboje v kategorii mužských lehkých vah.

 

Na start se postavili také 2 odchovanci litoměřického veslování, Libuše Bruncvíková a Radek Šindelář, oba v dresu pražské Slavie. Libuška, připravující se na akademické MS v Kazani zvítězila na ženském dvojskifu spolu s olympioničkou Lenkou Antošovou a zkompletovala tak svou sbírku mistrovských titulů v kategorii žen. Radek startoval na čtyřce s kormidelníkem a skončil na 6. místě.

 

Výsledky najdete zde

60té narozeniny Miroslava Laholíka 28.srpna 2012

Právě dnes, 28.8. slaví své 60té narozeniny odchovanec litoměřického veslování Miroslav Laholík. M. Laholík je účastníkem OH v Montrealu 1976, bronzovým medailistou z MS 1974 v Luzernu na párové čtyřce, o rok dříve dokázal na MS vybojovat bronzovou medaili na dvojskifu a během své kariéry dokázal mimo jiné vyhrát také Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského i Pražské Primátorky. Do dalších let přejeme pevné zdraví a mnoho životního elánu.

M. Laholík, v pozadí Z. Pecka
58. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 27.srpna 2012

V sobotu 25.8. a v neděli 26.8.2012 proběhla 58. Litoměřická regata s mezinárodní účastí. I přes slabou účast a silný nedělní vítr se závody vydařily a domácí závodníci získali celkem 12 vítězství.

Výsledky najdete zde

osma mužů Masters
Týden zlatých výročí,ale i katastrofálních povodní 15.srpna 2012

Dnes 15.8.2012 je tomu přesně 20 let, kdy se Jan Vahalík ml. na párové čtyřce stal v kanadském Montrealu juniorským mistrem světa, ale to není zdaleka jediné výročí v tomto týdnu. 10. srpna uplynulo 10 let od zisku dalších dvou titulů světových šampionů v kategorii juniorů, v roce 2002 se v litevských Trakajích podařilo zvítězit Pavle Struhové na párovce a Milanu Bruncvíkovi na osmě.

 

Naopak jeden z nejhorších dnů v historii klubu má své výročí zítra 16. srpna, právě 16. 8. 2002 kulminovala hladina Labe a voda dosáhla až do prvního patra loděnice klubu.

loděnice při povodni (zdroj: www.veslak.wz.cz)
Milan Bruncvík na OH v Londýně 29.července 2012

 

 

Po loňském neúspěšné kvalifikaci na OH posádky čtyřky bez kormidelníka, která se na MS 2011 na Bledu umístila na 12. místě a na OH postupovalo pouze 11 posádek, měla naše posádka poslední možnost postoupit na OH v dodatečné kvalifikaci. Pro dodatečnou kvalifikaci začal reprezentační trenér Petr Blecha již od podzimu 2011 vybírat nové složení čtyřky z 12 členů reprezentačního družstva nepárových veslařů. Tým prošel řadou soustředění, kde se složení posádek často obměňovalo a trenér hledal optimální složení nové posádky,  jak po fyzické, tak i po technické stránce. Milan si v průběhu zimní přípravy zlepšil všechny měřitelné osobní rekordy na veslařském trenažéru na 2000 m, 6000 m, tak i přechod na kyslíkový dluh při výkonu 370 W. Celé toto období bylo završeno v dubnu kontrolními testy posádek dvojek bez kormidelníka (nejmenší nepárová disciplína) na tratích 6000m a 2000 m. Milan se svým novým veslovodem Matyášem Klangem vždy obsadil druhé místo ze všech reprezentačních posádek. Trenér Blecha vytvořil novou posádku čtyřky určenou pro dodatečnou kvalifikaci z první a druhé posádky dvojek z kontrolních testů ve složení Matyáš Klang, Milan Bruncvík, Jakub Podrazil a Michal Hováth .

 

Od 20.6 do 22.6 probíhala v Luzernu dodatečná kvalifikace veslařů z celého světa (ve hře bylo dvanáct posádek) s možností postupu pouze pro první dvě posádky. Milanova posádka se vítězstvím v rozjížďce přímo kvalifikovala do finále (nemusela jet opravné jízdy). Ve finálovém závodě si suverénním vítězstvím zajistila postup na londýnské OH (Milanovi druhé OH, již v roce 2008 se účastnil her v Pekingu), jako druhá postoupila na OH loď Rumunska, která svým druhým místem znemožnila postup na OH třetí lodi Francie, která doufala, že by v Londýně mohla obhajovat bronz z Pekingu 2008.

 

Po loňském neúspěšné kvalifikaci na OH posádky čtyřky bez kormidelníka, která se na MS 2011 na Bledu umístila na 12. místě a na OH postupovalo pouze 11 posádek, měla naše posádka poslední možnost postoupit na OH v dodatečné kvalifikaci. Pro dodatečnou kvalifikaci začal reprezentační trenér Petr Blecha již od podzimu 2011 vybírat nové složení čtyřky z 12 členů reprezentačního družstva nepárových veslařů. Tým prošel řadou soustředění, kde se složení posádek často obměňovalo a trenér hledal optimální složení nové posádky,  jak po fyzické, tak i po technické stránce. Milan si v průběhu zimní přípravy zlepšil všechny měřitelné osobní rekordy na veslařském trenažéru na 2000 m, 6000 m, tak i přechod na kyslíkový dluh při výkonu 370 W. Celé toto období bylo završeno v dubnu kontrolními testy posádek dvojek bez kormidelníka (nejmenší nepárová disciplína) na tratích 6000m a 2000 m. Milan se svým novým veslovodem Matyášem Klangem vždy obsadil druhé místo ze všech reprezentačních posádek. Trenér Blecha vytvořil novou posádku čtyřky určenou pro dodatečnou kvalifikaci z první a druhé posádky dvojek z kontrolních testů ve složení Matyáš Klang, Milan Bruncvík, Jakub Podrazil a Michal Hováth.

 

Od 20.6 do 22.6 probíhala v Luzernu dodatečná kvalifikace veslařů z celého světa (ve hře bylo dvanáct posádek) s možností postupu pouze pro první dvě posádky. Milanova posádka se vítězstvím v rozjížďce přímo kvalifikovala do finále (nemusela jet opravné jízdy). Ve finálovém závodě si suverénním vítězstvím zajistila postup na londýnské OH (Milanovi druhé OH, již v roce 2008 se účastnil her v Pekingu), jako druhá postoupila na OH loď Rumunska, která svým druhým místem znemožnila postup na OH třetí lodi Francie, která doufala, že by v Londýně mohla obhajovat bronz z Pekingu 2008.

 

 

České lodi se bohužel závody nevydařily úplně podle představ a byla vyřazena v opravné jízdě, přesto už samotná účast na OH je obrovským úspěchem.

 

 

M. Bruncvík v Luzernu (foto: Ing. M. Bruncvík st.)
Bobby Pearce, australský skifař 19.července 2012

Mnoho zajímyvých příběhů nabízí historie moderních "Olympiád" a veslařské olympijské regaty nejsou vyjímkou. Dnes Vám představím australského skifaře Bobby Pearce, olympijského vítěze z Amsterdamu 1928 a Los Angeles 1932. Bobby pocházel ze sportovní rodiny, jeho dědeček i otec zvítězili na australském mistrovství na skifu a mnoho dalších příbuzných reprezentovalo Austrálii ve veslování, rugby a plavání. V době kdy Bobby vesloval nebyly olympijské regaty ani zdaleka tak vyrovnané jako dnes a tak moho dojít i k této příhodě: ve čtvrtfinálové jízdě amsterdamských her vplula Bobymu do dráhy rodina kachen, australský veslař na moment zastavil, počkal až mu ptáci uvolní cestu a pokračoval v závodě. Svou jízdu vyhrál s náskokem 20ti délek a ještě překonal rekord trati.


Zdroj: wikipedia.org

Bobby Pearce, Los Angeles 1932
100 let od první účasti litoměřických veslařů na OH 19.července 2012

17. července 2012 uplynulo přesně 100 let od první účasti litoměřických veslařů na OH. Ve Stockholmu 1912 startovali veslaři klubu RV Germania Leitmeritz na čtyřce s kormidelníkem, bohužel nedosáhli na významnější umístění. Veslaři německé národnosti tehdy reprezentovali Rakousko-Uherskou monarchii a dnes je již téměř nemožné najít o nich bližší informace.

vlajky litoměřických veslařských klubů v době před 100 lety
Mistrovství ČR juniorů 2012 a masters 16.července 2012

V sobotu a v neděli 15.7.2012 se v tradiční větrné loterii na třeboňském rybníce Svět konalo Mistrovství ČR juniorů a masters s mezinárodní účastí. Litoměřický klub reprezentovali junior Lukáš Bureš na skifu a párovce (spol. s Děčín a Louny) a skifaři kategorie masters Martin Matula, Jiří Lucius a Libuše Bruncvíková.

Výsledky najdete zde

M. Matula v Lysé n/L
Mistrovství ČR žactva a dorostu 2012 12.července 2012

29.6.-1.7.2012 proběhlo na veslařském kanále v Račicích Mistrovství ČR žactva a dorostu a pro náš klub bylo velmi úspěšné. Litoměřičtí veslaři dokázali vybojovat celkem 3 cenné kovy, stříbro na skifu mladších žáků (11 let) Vojtěch Votruba a dvě bronzové medaile, které získali také mladší žáci Tomáš Koval (1xžcim 12 let) a Veronika Hofmanová, Adéla Smutková, Kristýna Vejmolová, Nikol Kindlová a korm. J.Weber na čtyřce párové. Navíc jen těsně unikla medaile A. Smutkové na 2xžkym a G. Brodskému na 1xžcis 14 let. O další 3 finálová umístění se postarali O. Hamerský (2x) a T. Zelinková.

 

Komentář najdete v sekci závody a výsledky tradičně na svazovém webu

 

Několik fotografií najdete ve fotogalerii.

Dekorování medailistů ve skifu žáků mladších 11 let, vlevo V. Votruba
Mistrovství oblasti Labe 6.června 2012

Mistrovství oblasti Labe se konalo na Labi v Ústí nad Labem v sobotu 9.6. a v neděli 10.6.2012. Litoměřickým veslařům se podařilo šestkrát zvítězit a přidat několik dalších pěkných výsledků, o tom ale více v komentáři. Nejúspěšnější byla již tradičně Blanka Ježková, která zvítězila na skifu i dvojskifu žen. Další vítězství přidala párovka mladších žákyň (Kindlová, Vejmolová, Smutková, Hofmanová), G. Brodský (1xžcis14), M. Matula (1xmsenLV) a V. Votruba (1xžcim11).

Kompletní výsledky najdete zde, několik fotografií ve fotogalerii a report v sekci závody

B. Ježková zvítězila na Mistrovství Labe dvakrát
Strana 47 z 58
XII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru
Zemřel legendární veslař Zdeněk Pecka
Poděkování za pomoc při vyklízení loděnice
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron