Aktuality

Sportovec Litoměřicka 2010 25.ledna 2011

Minulé úterý se v litoměřickém kulturním domě konalo vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce Litoměřicka 2010. Letos se však bohužel žádný z litoměřických veslařů na vyhlašovaných pozicích neumístil. Loňské vítězství v kategorii Masters obhajovala Ing. Libuše Bruncvíková, ale bohužel ani 4 tituly mistryně Evropy, 2 tituly mistryně ČR a další úspěchy k vítězství nestačily. Vítězem se nakonec stal roudnický jachtař Michael Maier, jenž v roce 2010 dosáhl na titul mistra světa.

 

Ing. Bruncvíková se stala vítězkou ve své kategorii alespoň v hlasování čtenářů a v hlasování sportovních redaktorů se na 3. místě umístil další litoměřický veslař - starší žák Martin Hubáček (mistr světa a vicemistr Evropy v jízdě na motorovém člunu).

Kategorii Masters již v minulosti kromě Ing. Bruncvíkové několikrát ovládl také další veslař a mnohonásobný mistr světa Masters pan Miloslav Švagrovský ml.

L. Bruncvíkové ani klagenfurtské stříbro k triumfu v anketě letos nepomohlo
IV. kolo Českého poháru - Děčín 24.ledna 2011

V sobotu 29.1.2011 se koná závěrečné kolo Českého poháru ve veslování na trenažeru, jež letos hostí Děčín. Do závodů je přihlášeno také 13 závodníků našeho klubu, mezi kterými nechybí letošní opory Blanka Ježková, Víťa Drlíček, Aleš Pražák a Michal Březina, kteří jistě i v Děčíně budou bojovat o umístění na stupních vítězů. O účast na MČR se poperou veslaři v kategorii dorostu. Závodů se zůčastní také ženy kategorie Masters - I. Dadejíková a Z. Beránková.


Jsou přihlášeni také 4 odchovanci litoměřického veslování, nyní všichni v dresu pražské Slavie (Součková, Bruncvíková, Šindelář a Lachman)


 

V. Drlíček (uprostřed) a A. Pražák (vlevo) na stupních vítězů v Hradci Králové
Hladina Labe klesá 21.ledna 2011

Hladina Labe již ustoupila natolik, že je možné začít s odstraňováním následků, které vysoká voda způsobila v našem areálu i loděnici.

K tomuto účelu výbor oddílu vyhlásil brigádu, která se koná v sobotu 22.1.2011 od 9:00 hodin.

Účast všech členů nutná!!!

kaluž před veslákem 18.1.2011
III. Kolo Českého poháru - 4 borci, 4 medaile - výborná práce 11.ledna 2011

V neděli 16.01.2011 proběhlo v Hradci Králové (hotel Černigov) III. kolo Českého poháru v trenažerovém veslování a zástupci litoměřického veslování opět sbírali cenné kovy. V ženách LV vybojovala Blanka Ježková mladší bronz za 3. místo. V mužích Masters do 39 let skončil Aleš Pražák 2. a Viťa Drlíček dokonce zvítězil a udržel si tak neporazitelnost v závodech Českého poháru. Michal Březina byl v kategorii 40-49 let druhý. Všem čtyřem tedy patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci klubu.

Více najdete v sekci závody, kompletní výsledky zde a fotografie zde

Podle posledních zpráv měla v pondělí ráno začít pozvolna klesat hladina Labe a tak snad již během tohoto týdne budeme moci zahájit popovodňový úklid naší loděnice.  

Masters opět sbírají medaile 20.prosince 2010

V neděli 19.12.2010 se 9 litoměřických veslařů vydalo na závody 2. kola Českého poháru ve veslování na trenažeru do Prahy. Nejvíc nadějí jsme vkládali do tria mužů kategorie Masters, kteří opět nezklamali. Víťa Drlíček zvítězil před A. Pražákem v kategorii 30-39 let a M. Březina dojel druhý v kat. 40-49 let. Bronzovou medailí pak litoměřickou sbírku doplnila v závodě žen Masters Ivana Dadejíková. Mezi dorostenci skončil M. Fryč 19., T. Rozínek 35., J. Pisklák 40., D. Chvalovský 52. a K. Stašek 57.

 

Více k naší účasti najdete v sekci závody a komletní výsledky zde

A. Pražák ve Štětí 2010
2. kolo českého poháru ve veslování na trenažeru 17.prosince 2010

2. kolo se koná tentokrát v Praze - Troji, v neděli 19.12.2010 a s velikou konkurencí se poperou naši veslaři, v kategorii dorostenců by to měli být P. Novák, D. Chvalovský, J. Pisklák, K. Stašek, M. Fryč a T. Rozínek. Mezi ženami kategorie Masters Ivana Dadejíková a mezi muži Masters budou vítězství z prvního kola obhajovat Michal Březina a Aleš Pražák. Navíc je tentokrát doplní ve své premiéře v Českém poháru Víťa Drlíček, který ale rozhodně nebude patřit mezi outsidery. V kategorii žen lehké váhy se představí v dresu Slavie Praha také odchovankyně našeho klubu M. Součková.

M. Březina (uprostřed) na stupních vítězů ve Štětí
Přebor škol - Vánoční ergoregata 2010 17.prosince 2010

8.12.2010 proběhl v tělocvičně litoměřické ZŠ Havlíčkova 2. ročník přeboru základních škol ve veslování na trenažeru. Zůčastnilo se jej celkem 6 škol, z toho 5 litoměřických a 1 z Roudnice nad Labem. Celkovým vítězem se stalo litoměřické Gymnázium J. Jungmanna, před "domácí" ZŠ Havlíčkova a na stupních vítězů je doplnila roudnická ZŠ Alej 17. listopadu.

Na závody se přišel podívat také starosta města Litoměřic pan Ladislav Chlupáč.

 

Více o závodech v sekci závody a ve fotogalerii naleznete i několik fotografií.

závodník T. Rozínek a trenér R. Peterka tentokrát v roli rozhodčího
Pardubické vánoční trenažéry 10.prosince 2010

9 veslařů reprezentovalo litoměřický klub v sobotu 11.12. v Pardubicích. Pár slov k naší účasti najdete v sekci závody. Nejlepší výsledky zajeli kluci Gába Brodský (4. místo ŽCIS1998), Péťa Štefan (6. místo ŽCIM1999) a Mates Budil (10. místo ŽCIM1999).

Fotografie z Pardubic najdete zde

G. Brodský poslouchá pokyny od trenéra Slavíka, Pardubice 2010
Identifikační test SCM 2011 + 2. prosincový týden 29.listopadu 2010

V neděli 5.12.2010 v loděnici pražských Bohemians proběhl identifikační test pro výběr do SCM 2011. Bohužel bez litoměřické účasti, neboť všechny naše závodníky vyřadily zdravotní problémy.

V tomto týdnu bude však program litoměřických veslařů velmi pestrý. Mnozí se jistě představí na středečním přeboru litoměřických základních škol ve veslování na trenažeru. A většina z nich bude favority na vítězství. V sobotu pak mladí veslaři vyrazí do Pardubic na další ročník "vánočních trenažérů". Vzhledem k počasí a nemocem není zatím možné říct, kolik borců bude v Pardubicích bojovat za dobré jméno našeho klubu.

sestry Hokrovy pozávodě na Ergoregatě ve Štětí
Halový triatlon v Lounech 28.listopadu 2010

V sobotu 27.11.2010 se 17 litoměřických závodníků představilo v Lounech na tradičním, již 16. ročníku halového veslařského triatlonu. Do závodu nastoupilo více než 300 veslařů a litoměřické barvy byly, po dlouhé době, zase vidět hodně vysoko. Skupina žáku trenéra Slavíka ukázala svůj vzestup a potenciál a mladší žák Petr Štefan, který byl oporou už na vodě, získal pro Slavoj Litoměřice po letech zase umístění na stupních vítězů - ve své kategorii skončil 2.! 4. místo vybojoval Gabriel Brodský a velmi pěkné výkony předvedli také ostatní borci a také dorostenci Tomáš Rozínek, Matěj Fryč a Dan Chvalovský, kteří se dokázali slušně poprat s obrovskou konkurencí ve své kategorii.

Podrobnější report ze závodů najdete v sekci závody, kompletní výsledky jsou ke stažení zde

Ve fotogalerii byli doplněny fotografie ze závodu

Petr Štefan (vlevo) na stupních vítězů v Lounech
Strana 46 z 48
MČR dorostu a juniorů 2020
Litoměřická flotila má dva nové skify
Uzavření loděnice
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron