Aktuality

Káčin memoriál 2012 15.listopadu 2012

10.11.2012 se na Labi uskutečnil tradiční Káčin memoriál, na trati se představili 3 žákovské párové čtyřky, kde zvítězila posádka ve složení Petr Štefan, Denisa Zunová, Vojtěch Votruba a Michal Štefan. Po žákovských závodech se konaly závody osem, v nichž mohli startovat muži i ženy od dorostu výše (nakonec se představili i 3 žáci). Celkem se na startu sešly 4 osmiveslice a nejvíce se dařilo posádce ve složení: Karolína Litošová, Jiří Brodský, Ondřej Hamerský, Lukáš Bureš, Ivana Dadejíková, Jaroslav Kindl, Otakar Hamerník st., Josef Weber ml. a korm. Karel Žižka.

 

Report ze závodů v nejbližších dnech (později :-) ) přidám do sekce závody, ale už teď děkuji všem závodníkům, divákům a pořadatelům za pěkné závody ve velmi příjemné atmosféře.

Český pohár 2012 25.října 2012

Vynikající úspěch zaznamenali litoměřičtí veslaři v kategoriích mladšího žactva v letošním ročníku Českého poháru. Mladší žákyně skončily na konečném 4. místě, když k bronzové příčce chyběla jen trocha štěstí, mladší žáci skončili jen o místo horší, na 5. příčce. Od zavedení tohoto systému bodování Poháru jsme nikdy tak dobré umístění v žádné kategorii nezaznamenali, mladšímu žactvu proto patří náš velký dík a gratulace.


Celkově oddíl obsadil 19. místo, což je o 2 místa lepší než v loňském roce. V Poháru mládeže jsme skončili 18. Starší žáci obhájili 10. příčku z minulého roku, B. Ježková posbírala tolik bodů, že to stačilo ženám na 12. místo, starší žákyně skončily 13., dorostenky 17., dorostencům pouhé 2 body stačili na 24. místo, stejnou příčku obsadili také muži, 4 body L. Bureše vynesly naše „juniory“ na 26. místo, mezi juniorkami jsem žádnou zástupkyni neměli.

Párovka žákyň mladších na startu MČR
Káča 2012 23.října 2012

Letošní Káča se koná 10. listopadu 2012.

 

Tradiční zavírání vody startuje ve 14 hodin losováním posádek Káčina memoriálu. Káčin memoriál by se měl odehrát v podobném modelu jako v loňském roce, tedy oddělené závody žactva a potom kategorie "bez omezení," Disciplíny budou zvoleny podle účasti, ale předpokládá se závod osem mezi "staršími" a kormidlovaných párovek mezi "dětmi", navíc by měl být připraven doprovodný program "na suchu" pro nejmladší účatníky.

Společenský večer se koná na sále loděnice ve 20 hodin, k tanci a poslechu zahraje opět kapela No name. Součástí splečenského večera bude opět tradiční tombolavyhlášení vítězné posádky Káčina memoriálu ("starší" kategorie, "děti" budou odměněny hned po závodech).

Víkendové závody v Račicích 1.října 2012

Závodní sezona o víkendu skončila závody na račickém kanále, v pátek 28.9.2012 se zde konalo MČR ve sprintu a představilo se kvarteto litoměřických skifařů, nejlépe si vedla Blanka Ježková mezi ženami, která vybojovala bronzovou medaili. Ondra Hamerský mezi dorostenci skončil senzačně 5. a do finále se probojovala také Dominika Vítková, po 5-ti měsících veslování také skvělý úspěch. Rozjížďka se bohužel úplně nepovedla L. Burešovi, který skončil na 3. (1.nepostupové) příčce.


Víkendové MČR Družstev přineslo našim mladým veslařům také několik finálových účastí, nejlepšími výsledky jsou druhá místa skifařů Gabriela Brodského mezi staršími žáky a Tomáše Kovala v mladších žácích.


Výsledky z obou akcí najdete na svazovém webu.

G. Brodský na archivním snímku
17. Roudnické sprinty a Memoriál Františka Vrby 24.září 2012

V sobotu 22.9.2012 se v Roudnici nad Labem zúčastnili litoměřičtí veslaři závodů na sprinterské trati a někteří předvedli skvělé výkony.

 

Výsledky najdete ke stažení zde, ale doporučuji si je nechat od někoho ze zúčastněných nechat okomentovat, neboť mám podezření, že nejsou v některých případech úplně vpořádku... (ale je možné, že se pletu) Report je v sekci závody.

Libuše Bruncvíková úspěšná v Duisburgu 12.září 2012

Na World Rowing Masters Regatta v Duisburgu navázala na úspěšné vystoupení své dcery z AMS v Kazani také Ing. Libuše Bruncvíková. Pravidelná účastnice Mistrovství světa veslařů kategorie Masters v německém Duisburgu vybojovala jedno vítězství a tři druhá místa. Obhájit loňský triumf se litoměřické veslařce podařilo ve dvojskifu s H. Drdákovou ze Slavie Praha v kategorii D. Ve stejné kategorii přidala Libuše Bruncvíková druhé místo na skifu, párové čtyřce (spol. se Slavií Praha a VK Hodoín) a osmě (spol. se Slavií Praha, VK Hodonín a Bohemians Praha).

medaile pro vítěze (zdroj: Igor Meijer/FISA)
44. Polabský pohár, Brandýs n/L 11.září 2012

8.-9.9.2012 se mladí veslaři z našeho klubu zúčastnili závodů 44. Polabského poháru v Brandýse nad Labem, loni se podařilo zvítězit třikrát, T.Zelinkové, P.Štefanovi a G.Brodskému, všichni tři se pokusili si loňskou radost zopakovat a Petr s Gabrielem si opět odvezli z Brandýsa skifařské medaile, přidala se k nim ještě párová čtyřka mladších žákyň a tak jsme do Litoměřic vezli opět 3 medaile pro vítěze.

Výsledky najdete ke stažení na zde a komentář v sekci závody.

Další mezinárodní úspěch litoměřického veslování 10.září 2012

O další velmi pěkný úspěch litoměřického veslování na mezinárodní úrovni se postarala na Akademickém MS v ruské Kazani Libuše Bruncvíková ml., která dokázala na dvojskifu s Lenkou Antošovou vybojovat bronzovou medaili.

 

Studentka VŠE v Praze Libuše Bruncvíková v současné době vesluje za pražskou Slavii a již od dorosteneckých let pravidelně a úspěšně reprezentuje ČR na mezinárodních závodech (více najdete zde), má také zkušenosti s veslováním na amerických univerzitách (absolventka University of Tennessee) a posádka ve stejném složení dokázala letos zvítězit také na MČR.

L. Bruncvíková (spol. s otcem a bratrem) na letošní Litoměřické regatě
Hroši z Litoměřic Dragon Boat Team 7.září 2012

Radim Ježek z jednoho z nejlepších Dragon Boat týmů v regionu, litoměřických Hrochů staví nový tým pro příští sezonu Dragon Boat Grand Prix a velmi rád v posádce uvítá nové "dragony" z řad litoměřických veslařů, tak pokud by někdo z Vás měl zájem, pište mi na mail josefweber@seznam.cz a já Vám pošlu kontakt na Radima.


Více o týmu Hroši z Litoměřic najdete zde

zdoj: http://www.facebook.com/HrosizLitomeric
První olympijská medaile litoměřického veslaře právě před 40ti lety 4.září 2012

2. září letošního roku uplynulo právě 40 let od chvíle, kdy vybojoval odchovanec litoměřického veslování první olympijskou medaili. Na olympijském kanále v Mnichově se to v roce 1972 podařilo Ing. Otakaru Marečkovi na čtyřce s kormidelníkem. Spolu s O. Marečkem v lodi tehdy jeli: K. Neffe, F. Provazník, V. Jánoš a korm. V. Petříček. V době závodu 29-letý Ing. Mareček byl nejstarším veslujícím členem československé výpravy, olympijské finále si vyzkoušel už v roce 1968, kdy v Mexico City dojel na 5. místě na osmě a svou sbírku tří olympijských účastí završil v Montrealu 1976, kde na čtyřce s korm. skončil na 4. místě.


Kromě 3 olympijských finále dokázal O. Mareček posbírat také 3 bronzové medaile z ME a 3 finálové účasti na MS. Po skončení aktivní dráhy se stal úspěšným funkcionářem, několik let působil jako předseda ČVS a byl také členem výkonného výboru ČOV.

Strana 46 z 58
XII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru
Zemřel legendární veslař Zdeněk Pecka
Poděkování za pomoc při vyklízení loděnice
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron