Aktuality

PF 2013 23.prosince 2012

Vážení přátelé,


dovolte mi prosím popřát Vám všem alespoň touto formou Veselé Vánoce a v Novém roce pevné zdraví, mnoho štestí, spokojenosti, úspěchů a radosti. A našemu klubu aby rok 2013 byl minimálně stejně úspěšný jako rok letošní.

zdroj: www.facebook.com
Pardubické vánoční trenažery 2012 23.prosince 2012

V sobotu 22.12.2012 měli mladí litoměřičtí veslaři další příležitost porovnat svou výkonnost se soupeři z ostatních oddílů. Tradičně velmi pěkné závody se opět konaly v Pardubicích a mladší žactvo až dorost navázaly na úspěchy z předchozích let. Výsledky si můžete stáhnout zde, fotky z si budete moci prohlédnout zde.

Report najdete v sekci závody a věřte, že je co číst - získali jsme 5 individuálních medailí a 5 pohárů v soutěžích družstev. Nejlépe se vedlo A. Smutkové, T. Zelinkové, T. Kovalovi a D. Vítkové, kteří skončili na druhým místech, bronz vybojoval P. Štefan.

foto: archiv :-)
The Boat Race - Trial Eights 19.prosince 2012

Ve čtvrtek 13.12.2012 proběhl na trati slavného The Boat Race "cvičný" závod tzv. Trial Eights, kde mezi sebou nezávodí posádky univerzit Cambridge a Oxfordu, ale každá univerzita postaví dvě osmiveslice a ty se utkají mezi sebou. Více o závodech si můžete přečíst zde. Protože je však report v anglickém jazyce rozhodl jsem se to z mého pohledu nejzajímavější Vám vypsat: Cambridge University Boat Club postavil do závodu osmiveslice s názvem Bangers a Mash (sestavy zde), odchovanec našeho klubu Milan Bruncvík usedl na pozici 7 v osmě Bangers mezi Američany Garratta (stroke) a Dudeka (6), ale vstup do závodu se této lodi příliš nepovedl a v jednu chvíli na soupeře tato loď ztrácela téměř celou jednu délku. Po několika kolizích a napomínání soupeře strok Bagers Niles Garratt zvedl frekvenci záběru a soupeřův náskok se začal postupně zmenšovat až se do vedení dostala loď Bangers a v cíli zvítězila s jasným náskokem 4 délek před lodí Mash, ve které mimo jiných zasedl také bronzový medailista z OH V Londýně George Nash.

Životní jubileum Vlastimila Němce 16.prosince 2012

Pan Vlastimil Němec dnes slaví své osmdesáté narozeniny. Do dalších let mu přejeme pevné zdraví a mnoho životního elánu.

 

Vlastimil Němec je jednou z největších legend litoměřického veslování, v padesátých letech byl vynikajícím závodníkem, reprezentantem ČSR, účastníkem ME a v dresu ÚDA Terezín i vítězem Pražských Primátorek. Trenérsky jej v litoměřickém klubu tehdy připravovala další legenda českého veslování - Josef Straka. Po skončení kariéry vrcholového veslaře se V. Němec stal také úspěšným trenérem a poté i funkcionářem a později i významným sponzorem našeho klubu. Aktivního veslování se však nevzdal a ještě v roce 1997 se podílel na nezapomenutelném vítězství litoměřické osmy mužů-veteránů na Pražských Primátorkách a opět se tak zapsal do historie našeho oddílu, neboť šlo o první vítězství čisté klubové litoměřické posádky v historii Primátorek.

 

Letos byl pan Němec, mimo jiné táké známý litoměřický vinař, oceněn medailí předsedy Českého veslařského svazu.

V. Němec (vlevo) a V. Vébr při sledování Litoměřické regaty (foto: T. Frána)
II. kolo Poháru ČR na trenažeru 15.prosince 2012

II. kolo letošního Poháru ČR na trenažeru se konalo v sobotu 15. prosince v Praze ve Sportovní hale Tyršův dům na Újezdě. Náš klub zde byl zastoupen čtyřmi závodníky a všichni čtyři si zlepšili svá osobní maxima, čímž potěšili své trenéry, více o závodech si můžete přečíst v sekci závody.

Výsledky si můžete stáhnout zde

foto: archiv :-)
Termínovka 2013 12.prosince 2012

Pravidelní návštěvníci svazového webu již Termínovou listinu na příští sezonu jistě znají, pro ty, kteří upřednostňují tento web jsem ji dal ke stažení do sekce dokumenty. Jde o verzi k 6.12.2012 a máte-li již v kalendáři na příští rok vyznačeny závody, jichž se chcete zúčastnit (ať už v jakékoliv roli) potom věnujte zvláštní pozornost zejména Mistrovství ČR na dlouhé dráze, kde došlo k úpravě termínu konání oproti předchozí verzi termínovky.


Jeden zajímavý závod v Termínovce není - slavný The Boat Race mezi osmiveslicemi univerzit z Oxfordu a Cambridge se koná v neděli 31. března 2013.

Vstupní testy do systému SCM 4.prosince 2012

V neděli 2.12.2012 se v Praze v loděnici Bohemians Praha uskutečnily vstupní testy do systému SCM pro rok 2013 a náš oddíl zde, po několika letém výpadku, měl opět své zástupce G. Brodského, D. Vítkovou a K. Litošovou. Více k testům si budete moci přečíst po zveřejnění výsledků v sekci závody.

XVIII. Lounský halový triatlon 2012 25.listopadu 2012

V sobotu 24.11.2012 proběhl v Lounech již 18. ročník populárního halového triatlonu a 6 medailí si odvezli také závodníci z litoměřického oddílu, zlatou zásluhou Matěje Hanzlíka (žcim 2002), stříbro zásluhou tradiční opory P. Štefana a bronzvé přidali: A. Smutková, T. Zelinková, T. Koval a G. Brodský

Oficiální fotografie z letošního ročníku najdete zde, výsledky ke stažení zde a report v sekci závody.

Do fotogalerie jsem přidal několik fotografií z Káčina memoriálu.

foto: archiv :-)
Milan Bruncvík si vyzkoušel trať slavného the Boat Race 22.listopadu 2012

Milan Bruncvík se na Ostrovech zúčastnil dalších závodů, tentokrát si vyzkoušel trať, na které se jezdí slavný závod osmiveslic mezi univerzitami z Cambridge a Oxfordu, zde je Milanův komentář k závodu i s užitečnými odkazy:

 

Opet zdravim,

v sobotu 10.11 jsem se zucastnil druhych zavodu v Anglii.

Cambridge University vyslala 20 veslaru + 4 kormidelniky = ctyri ctyrky s a jedna ctyrka bez.

 


Zavody se konaly na Temzi v Londyne; stejna trat (6,8km), jako pri zavodu Oxford vs. Cambridge, jen se zavodilo v opacnem smeru a distancnim zpusobem s cca 10s intervalem mezi starty.

Tady je odkaz na stranky zavodu:

http://www.hor4s.org.uk/kde jsou i podrobne vysledky.

Zavodu se ucastnili muzi i zeny v ruznych vekovych a vykonostnich kategoriich, ale vzdy pouze na ctyrkach; at uz to bylo 4x , 4- nebo 4+. Celkem zavodilo pres 450 ctyrek.

ja jsem sedel v posadce Cambridge University III.

Vysledky kategorie ELITE 4+

1) ISIS II. (rivalove z Oxford University)
2) Cambridge University I.
3) Cambridge University II.

7) Cambridge University III.

Po medailich z predchozich zavodu ted 7. misto, na druchou stranu to byl muj prvni distancni zavod na 4+.

Hlavni ucel tohoto zavodu bylo aby jsme si zvykali na podminky, ktere muzou nastat pri zavode Oxford vs. Cambridge, prilivove ricni proudy, menici se smer vetru, vlny, ...

Dalsi partaci z teamu CUBC se umistili (vitezili) nasledovne;

Vysledky kategorie IM2 4+

1) Cambridge University VI.

Vysledky kategorie IM1 4-

1) Cambridge University VI.


Milan

 

 

M. Bruncvík (2. z prava...    ...nebo také třetí zleva :-D ) v Luzernu
Vstupní testy do systému SCM + Termínovky 15.listopadu 2012

Na svazovém webu si můžete přečíst pár informací k letošním vstupním testům do systému Sportovních center mládeže. Podle přiložené tabulky můžete porovnat svou výkonnost s požadovanými časy pro vstup SCM :-)

Zde si můžete stáhnout "termínovky" nejen na seriál zímních ergoregat, ale také už na příští sezonu.

Strana 45 z 58
XII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru
Zemřel legendární veslař Zdeněk Pecka
Poděkování za pomoc při vyklízení loděnice
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron