Aktuality

Poděkování firmě LT-Bau 27.října 2021

Děkujeme za podporu a finační dar společnosti LT-Bau s.r.o. a jejímu jednateli panu Tomáši Chromému.

Děkujeme.

Káča 2021 21.října 2021

Vážení přátelé,

další veslařská sezona je za námi, medaile jsou vystaveny, body sečteny a tak zbývá jen vše oslavit. Jako každý rok se proto uskuteční Káča, na niž jsou všichni členové a příznivci VK Slavoj Litoměřice srdečně zváni. Letos je termín stanoven na sobotu 13. listopadu.

Odpolední program, jehož součástí bude exibiční, přesto prestižní, závod Káčin memoriál začně ve 13 hodin prezentací účastníků závodu, ve 14 hodin bude následovat start Káčina memoriálu.

Celé oslavy vyvrcholí od 20 hodin slavnostním večerem v sále loděnice, které doprovodí kapela No Name. LT.

Těsíme se na setkání.

Poděkování 20.října 2021

VK Slavoj Litoměřice děkuje za finanční podporu při pořízení dvou párů vesel Concept Skinny FAT2 pro nepárové posádky provozovatelům Lékárny U Salvátora Markétě a Vojtěchu Zadákovým.

 

Děkujeme.

ilustrační foto od Š. Krejzové
Klubový kalendář 2022 18.října 2021

Připravujeme opět nástěnný kalendář na příští rok. Vedle fotografií od našich osvědčených sportovních fotografů bychom uvítali i pěkné snímky z jiných zdrojů. Cena kalendáře bude 250 Kč. Objednávky a fotografie, prosím, zasílejte na vzadak@volny.cz, a to do 31.10.

Dorostenka B. Marešová, foto: Š.Krejzová
49. Ústecká zatáčka a 7 vítězství pro Litoměřice 17.října 2021

V neděli 3. října 2021 se na Labi pod hradem Střekov konal již 49. ročník Ústecké zatáčky. Pořadatelé letos nachystali účastníkům trať bez obvyklé zatáčky, ale přesto velmi pěkné kulisy zajišťovala krásná okolní příroda i atmosféra v loděnici pořádajícího klubu. Ve výsledkové listině jsem napočítal 49 posádek, v nichž o co možná nejlepší umístění bojovali veslaři litoměřického VK Slavoj. Sedmi posádkám se podařilo zvítězit, třináct jsem jich napočítal na druhém i třetím místě.


Nejúspěšnějšími kategoriemi byly z litoměřického pohledu mladší žačky a starší žáci, které shodně přispěly třemi vítězstvími – Alžběta Pláničková na skifu a dvojskifu se Štěpánkou Řehákovou a párová čtyřka ve složení Elen Svobodová, Š. Řeháková, Karolína Kavková, Anastázie Svobodová a korm. Elen Kindlová v kategorii mladších žaček a skifaři Mikoláš Brabec a Jan Lacko a dvojskif M. Brabec a O. Švagrovský mezi staršími žáky. O sedmé vítězství se postarala skifařka Viktorie Štěchová ve sloučené kategorii juniorek a žen.


Kompletní výsledky a bohatou fotogalerii najdete na obvyklých místech :-)

dvojskif starších žáků Brabec - Švagrovský, foto: Š. Krejzová
Hradišťský šestikilák 2021 13.října 2021

Další ročník Hradišťského šestikiláku proběhl v Uherském Hradišti 10. října 2021 za účasti deseti litoměřických skifařů.

 

Na výborné umístění dosáhl v kategorii juniorů šestý Mirek Vokálek, jehož výsledek napodobili Vojtěch Zadák třetím místem mezi muži kat. masters a ženy Štěchová s T. Krejzovou, které obsadily 4. a 5. příčku.

 

Mezi dorostenkami doveslovala na pěkném 16. místě Barbora Marešová, jen o jednu příčku horší umístění zapsal Lukáš Zadák mezi dorostenci. Ve stejné kategorii se umístil O. Záruba 21., dorostenky Illichmanová s Moravcovou obsadily 30. a 37. místo a junior Fronk skončil 41. mezi jedna padesáti v cíli klasifikovanými veslaři v kategorii juniorů.

 

Celkové výsledky najdete tradičně na svazovém webu.

ilustrační foto od Š. Krejzové
Pohár KVM 1881, ročník 2021 13.října 2021

Ve výsledkové listině dalšího ročníku Pohárů KVM 1881 jsem napočítal 45. posádek se zastoupením litoměřických veslařů, kteří přijeli nejen zabojovat o medaile do města na soutoku Labe a Vltavy, ale také popřát pořádajícímu Klubu veslařů mělnických ke 140. výročí založení. Jeden z nejstarších českých veslařských klubů má za sebou bohatou a slavnou historii a zejména ve druhé polovině minulého století také úzké vazby na litoměřické veslování, když legendární mělnický veslař Josef Straka jako trenér v Litoměřickém „exilu“ položil základy budoucích úspěchů litoměřického veslování. Ale nejen minulost mělnického veslování zasluhuje pozornost, v současné době klub dokáže, mimo skvělých sportovních výsledků také uspořádat krásné závody, které jsem oblíbenou náplní podzimní části sezony i pro veslaře z Litoměřic a v letošním jubilejním roce mělnického veslování si litoměřičtí z Mělníka odvezli devět umístění na prvním místě, dvacet druhých míst a čtrnáct třetích.

 

Skvěle se představily mladší žákyně Pláničková s Řehákovou, které vyhrály své jízdy na skifech i společně na dvojskifu. Podobně úspěšná byla i dorostenka B. Marešová, která vyhrála také na skifu, dvojskifu ve společenství s M. Ferzikovou ze Štětí a na závěr regaty ještě v mixované osmě. V mixovaných osmách zvítězily také juniorky Kalousová se Štěchovou, které společně zvítězily i na dvojskifu. Z vítězství se radovala také kormidlovaná párová čtyřka starších žáků v sestavě: Houžka, Lacko, Brabec, Balaštík a korm. Rúfusová, když Štěpán Balaštík vybojoval svou první medaili ve veslařské kariéře. Vítězství z mixovaných osmiveslic přidala ještě děvčata K. Vágnerová a K. Csatová.

V hodnocení poháru se litoměřická výprava umístila na třetím místě, za pořádájícím klubem a TJ VS Tábor.

Pohár ČR 2020 a 2021 12.října 2021

V loňském roce jsem opomněl doplnit na web celkové výsledky hodnocení Poháru ČR ve veslování, tedy výsledky celoročního porovnání výsledků jednotlivých klubů na bodovaných regatách, letos tedy bude tento příspěvek bilancí let 2020 a 2021. Obě sezony byly výrazně ovlivněny protikoronavirovými restrikcemi, přesto se v obou sezonách podařilo uspořádat důležité regaty a vyhodnotit Pohár ČR.

 

V roce 2020 se klubu podařilo dosáhnout na lepší umístění než letos, skončili jsme 11., letos jsme obsadili 15. příčku. V roce 2020 byl nejvýznamnější příspěvek starších žáků, kteří obsadili 5. příčku, letos se umístili 8., ale v letošním roce byli nejpilnějšími sběrateli bodů dorostenci, kteří se umístili na 9. místě, což je o 4 příčky lepší umístění než v roce 2020.

 

Na nejlepší umístění z obou ročníků dosáhli mladší žáci v roce 2020, když skončili na 4. místě, letos obsadili 21. místo. Letos se nejlépe umístily stejně stará děvčata s 6. místem a také tato kategorie zapsala největší progres zlepšením o 10 příček.

 

Další výsledky v „top ten“ jsou z roku 2020, když juniorky skončily 7. (letos 14.) a starší žačky 8. (letos 12.).

 

Dorostenky si mírně pohoršily z 12. místa v roce 2020 na 15. letos, junioři se stejným způsobem posunuli k lepšímu umístění – z 21. příčky na 18. letos.

 

V kategorii mužů jsme zaznamenali propad z 15. místa na 22., ženy v roce 2020 byly bez bodu, letošní bodový zisk jim stačil 20. místo.

ilustrační foto od Š. Krejzové
MČR družstev 2021 6.října 2021

Šestnáct posádek VK Slavoj Litoměřice se zúčastnilo Mistrovství ČR družstev v račické Labe areně 25. a 26. září 2021. Sedm posádek se dokázalo probojovat do finálové šestice, ostatní se utkaly o 7. – 12. příčku.

Nejlepším výsledkem jsou tři čtvrtá místa, medailové umístění těsně uniklo A. Pláničková na skifu mladších žaček, dvojskifu a párové čtyřce dorostenců, kde v obou posádkách veslovali Vokálek s Fronkem, které v párové čtyřce doplnili ještě Zadák se Zárubou.

Na pátém místě doveslovala párová čtyřka s kormidelníkem mladších žaček v sestavě Pláničková, Řeháková, Svobodová, Kavková a kormidelnice E. Kindlová.

Šestá místa vyveslovaly tyto posádky: M. Dušková na skifu žaček starších, čtyřka bez kormidelníka juniorek ve složení Štěchová, Mertlová, Hojdarová, Hříbalová a dorostenky ve stejné disciplíně, ve složení: Illichmannová, Rúfusová, Marešová a Urie.

Celkově obsadil klub v bodování MČR družstev 14. místo.

ilustrační foto od Š. Krejzové
MČR sprint 2021 5.října 2021

Mistrovství České republiky ve sprintu se uskutečnilo v račické Labe areně v pátek 24. září 2021. Do finálových jízd zasáhlo dvanáct posádek se zastoupením litoměřických veslařů, které dosáhly na pět medailí.

Nejúspěšnější kategorií byla skupina dorostenců, která se postarala o tři umístění na stupních vítězů, když stříbrné medaile vylovila z račického kanálu posádka dvojskifu M. Vokálka s Š. Fronka a pro bronzové medaile si doveslovali O. Záruba a L. Zadák na dvojce bez kormidelníka, navíc všichni čtyři jmenovaní doplnění o A. Kvašňáka, J. Rožce, kormidelnici Kalousovou a dva roudnické veslaře doveslovali pro bronzovou medaili i na osmiveslici. Stejného úspěchu dosáhla stejně stará děvčata také na osmiveslice, ve které A. Illichmannovou, B. Marešovou, N. Urie a  kormidelnici V. Hříbalovou doplnily veslařky z Děčína. Pátou medaili a také bronzovou přidala čtyřka bez kormidelníka juniorek ve složení: T. Krejzová, M. Mertlová, P. Hojdarová a V. Hříbalová.

Dojezd závodu 2-dci, litoměřická posádka úplně vzadu, foto: Š. Krejzová
Strana 4 z 54
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2022
MČR mladšího a staršího žactva 2022
Mistrovství oblasti Labe, 2022
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...
členské příspěvky 2022
1.ledna 2022
Do kategorie dokumenty byl vložen aktualizovaný ceník pro rok 2022.

Vzhledem narůstajícím cenám veslařského vybavení a pro zachování plného rozsahu sportovní činnosti VK...

Designed by Cammeron