Aktuality

Jarní veslařská regata, Neratovice 2017 10.května 2017

Další zdařilou regatu mají za sebou závodníci VK Slavoj Litoměřice, tentokrát se 6.-7. května představili na Jarní veslařské regatě v Neratovicích. Ve výsledkové listině jsem našel litoměřické zastoupení v celkem 66 posádkách, z nichž 19 doveslovalo pro medaile za vítězství. Nejbohatší sbírku si domů odvezli mladší žáci Mirek Vokálek a Matěj Lacko a starší žákyně Tereza Krejzová a Viki Štěchjová, kteří všichni zvítězili čtyřkrát. Dvě medaile si z Neratovic potom přivezli do svých sbírek dorostenec Bělohlávek, starší žákyně Mertlová a Hojdarová, starší žáci Marjanko a Fiala, mladší žák Šmerda a kormidelník Štěch.

 

Úspěšné představení zahájila hned v první jízdě párová čtyřka mladších žáků v sestavě Vokálek, Lacko, Šmerda, Kvašňák a kormidelník Štěch, na které po chvíli navázaly dvojskify starších žákyň Z. Zelinková, Štěchová a Mertlová s T. Krejzovou, když každá z posádek ovládla jednu z dělených jízd. Další medaili přidala párová čtyřka starších žáků v sestavě Marjanko, Fiala, Vodvárka, korm. Štěch, doplněná boletickým veslařem Kynštem. Následoval triumf dvojky dorostenců Prokeš, Hamerník, párovky starších žákyň v sestavě: Mertlová, T. Krejzová, Štěchová, Hojdarová a korm. Heřmánková. Potom své umění ukázali členové párovky mladších žáků, tentokrát na dvojskifech, když své jízdy ovládli jak Vokálek s Lackem, tak i Šmerda s Kosíkem. Svou kvalitu následně předvedli i skifaři, když zvítězil dorostenec Bělohlávek, a v nedělním programu i starší žákyně T. Krejzová, V. Štěchová a P. Hojdarová. Další nedělní úspěch přidal dvojskif mladších žáků Vokálek a Lacko i dvojskify dorostenců Bělohlávek se Zadákem a Dianiška s Hanzíkem. Velmi dobře připravení mladší žáci Lacko s Vokálkem poté ovládli i své skifařské jízdy a v tradiční neratovické specialitě na závěr – dvojskifech MIX starších žáků přidaly další medaile litoměřické posádky T. Krejzová a Marjanko a V. Štrěchová a Fiala.

 

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu, spoustu pěkných fotek na rajčeti.

T. Krejzová přebírá v Neratovicích jednu ze svých čtyř medailí, foto: P. Krejzová
Jarní náborové závody Bohemians Praha 2017 1.května 2017

Závodní veslařská sezona 2017 začala už i pro litoměřické veslaře v žákovských kategoriích. Poprvé se představili o víkendu 29. a 30. dubna na Jarních náborových závodech Bohemians Praha. Závodů se z litoměřického klubu zúčastnilo celkem 38 posádek, které dokázaly vybojovat 10 vítězství, 9 druhých míst a 10 třetích. Ve velmi dobré formě se představili litoměřičtí mladší žáci, kteří v sestavě Vokálek, Lacko, Kvašňák, Šmerda a korm. Štěch zvítězili na párové čtyřce v sobotu i v neděli. Navíc Mikuláš Šmerda s Radovanem Kosíkem zvítězil i na dvojskifu a R. Kosík a Matěj Lacko přidali skifařské triumfy. Velmi dobře závodily také starší žákyně, Monika Mertlová zvítězila dvakrát na dvojskifu, jednou s T. Krejzovou a podruhé s P. Hojdarovou. Navíc V. Štěchová a Z. Zelinková dokázaly zvítězit i na skifech. Desáté vítězství potom přidal dvojskif starších žáků Jan Marjanko a Vojtěch Fiala, který si tak z Prahy odvezl svou první veslařskou medaili.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

úspěšné starší žákyně, foto: P. Krejzová
Kontrolní závody ČVS 2017 25.dubna 2017

Vydařené kontrolní závody reprezentačních výběrů mají za sebou litoměřičtí dorostenci. Nejvíce se dařilo dvojce bez kormidelníka Jan Prokeš, Otakar Hamerník ml., která se probojovala až do finálové jízdy, kde obsadila konečnou šestou příčku. Tento výsledek by měl chlapcům zajistit účast na mezinárodní regatě CEFTA, kde tak bude mít náš klub své zástupce již třetí rok v řadě, za podpory Nadace ČEZ se podařilo pro letošní sezonu pořídit novou loď právě pro disciplínu dvojky bez kormidelníka, kterou chlapci využili i pro tyto závody a která jistě také pomohla k skvělému výsledku. Cenné zkušenosti posbíral také skifař Patrik Zadák, sice ještě na reprezentační dres nedosáhl, ale už samotná účast na „kontrolkách“ je pro Patrika úspěchem a potvrzením růstu výkonnosti.

 

Skvěle se předvedl také odchovanec klubu Vojtěch Votruba, nyní již závodník ČVK Pardubice, který dojel na skifu dorostenců druhý.

Dvojka dorostenců Prokeš-Hamerník, foto: P. Krejzová
18. MČR na dlouhé dráze, Hořín 2017 8.dubna 2017

18. MČR na dlouhé dráze se uskutečnilo v sobotu 18. dubna 2017 tradičně na hořínském plavebním kanále. Představilo se zde i sedm posádek s litoměřickými veslaři a zásluhou Blanky Ježkové má náš klub první letošní titul Mistra ČR, Blanka zvítězila na párové čtyřce žen kategorie Masters ve společenství s veslařkami pražské Slavie. Na skvělé umístění ale dosáhla i dvojka dorostenců Prokeš-Hamerník, kteří si doveslovali pro 5. místo a loňský čas vylepšili o více než 2 minuty. Ostatní veslaři už byli rozděleni do skifů a nejlepšího umístění dosáhl Patrik Zadák mezi dorostenci, který dojel 21., jen o šest míst pozadu najdete ve výsledkové listině M. Bělohlávka, P. Matušík potom obsadil 40. místo. Třicáté místo mezi juniorkami obsadila P. Krejzová, ale meziroční zlepšení o více než čtyři minuty je skvělé. T. Šantinová skončila 33. ve skifu dorostenek. Ve velmi dobré formě se představil odchovanec litoměřického klubu V. Votruba, který v pardubickém dresu dojel na 5. místě na skifu dorostenců. T. Konschill, závodící za ČVK Praha, se umístil na 17. příčce mezi juniory.

 

Kompletní výsledky najdete zde

B. Ježková na pozici č.3 v Hoříně,foto: Z. Šuma
Jan Vahalík ml. je novým předsedou VK Slavoj Litoměřice 3.dubna 2017

Na úterní schůzi výkonného výboru VK Slavoj Litoměřice 28. března 2017 proběhla volba nového předsedy klubu. Výbor si do svého čela zvolil jednomyslně Ing. Jana Vahalíka mladšího. Bývalý úspěšný juniorský reprezentant a stále aktivní veslař pro klubový web představil své plány ve funkci předsedy klubu.

 

O návaznosti na úspěšnou historii klubu

VK Slavoj Litoměřice je klub s dlouholetou tradicí a velmi úspěšnou minulostí, který vychoval celou řadu úspěšných závodníků a reprezentantů, včetně dvou medailistů z OH. Od roku 1945 se ve funkci předsedy klubu vystřídalo 13 významných představitelů litoměřického veslování, na jejichž práci bych rád navázal a cítím velký závazek v pokračování jejich práce. Jednoznačným cílem je rozvoj mládežnického veslování a vybudování z veslařské loděnice místo, kde se budou přátelé veslování rádi potkávat.

 

O současné sportovní situaci klubu

Klubovým posádkám se daří získávat skvělá umístění na veslařských závodech. Například v loňském roce se podařila unikátní obhajoba titulu Mistrů ČR párové čtyřce starších žáků v závodě který bývá nejvíce obsazen. Dlouhodobě patří litoměřické žactvo do české špičky a úspěchy se začínají dostavovat i v dorosteneckých kategoriích. Zde musím poděkovat všem trenérům za obětavou práci, kterou v klubu odvádějí, protože jsou to právě oni, kteří postavili klub opět tam, kam léta před tím patřil. Například naše trenérská ikona Ráďa Peterka již trénoval mě a pořád pracuje skvěle, vždyť právě on byl trenérem již zmiňovaných párových čtyřek starších žáků.

 

O ekonomické situaci klubu

Aby bylo možné naplnit všechny cíle a přání, které máme do dalších let naplánované, musí být klub ekonomicky stabilizovaný. Je skvělé, že lze říci, že v současné době tomu tak je, ale i nadále se samozřejmě nejen já, ale celé vedení klubu budeme snažit, aby tomu tak bylo i do budoucna, nadále budeme usilovat o vícezdrojové financování klubu, o spolupráci s partnery klubu, ať už je to Slavoj Litoměřice z. s., Město Litoměřice, Ústecký kraj, ČSV a další. Jen minulý rok jsme dokázali koupit dvě další nové lodě i díky podpoře z Nadace ČEZ a veslařský vlek z darů ČOV. Letos bychom chtěli realizovat nákup několika párů vesel a jeden nový trenažér.

 

O budoucnosti

Jako předseda klubu jsem především součástí výkonného výboru klubu, kde naším cílem je naprostá transparentnost. Musíme si uvědomit, že nás stojí značné úsilí získávání dotací a darů a dále jejich následné vyúčtování. Zde nám hodně pomáhá účetní firma pana Ing. Haka a advokátní kancelář Mgr. Hlavicové. Myslím si však, že letos jsme si prošli náročnou zkouškou a do dalších let jsem optimista. Budeme se ve výboru samozřejmě snažit vytvářet našim závodníkům co nejlepší podmínky pro jejich sportovní přípravu.

 

O společenském přesahu členství v klubu

Veslařská loděnice není jen místem pro závodní veslování, ale je i místem setkávání členů a přátel klubu a místem trávení volného času. Jako výbor se budeme nadále snažit o to, aby se v celém areálu veslařské loděnice cítili dobře nejen členové klubu, ale i ostatní přátelé litoměřického veslování. V návaznosti na to, již letos plánujeme spolu se TJ Slavojem Litoměřice rozšíření venkovní pergoly, což by mělo také přispět ke zvýšení komfortu Vás všech, kdo navštívíte krásný areál našeho klubu, kde jste vřele vítáni.

 

Veslování zdar.

ilustrační foto, Z. Šuma
Pozvánka na valnou hromadu VK Slavoj Litoměřice z.s. 7.března 2017

Výbor klubu zve členy VK Slavoj Litoměřice z. s. na řádnou valnou hromadu, která se koná 23. března 2017 v 17 hodin v sále loděnice veslařského klubu na Střeleckém Ostrově v Litoměřicích.

 

Program a další informace naleznete na přiloženém obrázku nebo v loděnici VK Slavoj Litoměřice.

Pozvánka na valnou hromadu
Sportovec Litoměřicka 2016 26.února 2017

Vyhlášení již 17. ročníku ankety Sportovec Litoměřicka, tentokrát za rok 2016, se uskutečnilo v litoměřickém domě kultury v úterý 21. února 2017.


Do nominací se dostalo i několik zástupců VK Slavoj Litoměřice, z nichž nejvyššího ocenění se dostalo Libuši Bruncvíkové, která zvítězila v kategorii masters. Vítězka mistrovství Evropy, ČR a Primátorek tak svým letošním vítězstvím doplnila již bohatou sbírku vítězství v této anketě. Skvělého umístění a ocenění vynikajících výsledků v loňském roce se dočkala i posádka dvojskifu dorostenců ve složení V. Votruba a T. Konschill. Tato dvojice byla vyhodnocena na druhém místě v kategorii kolektivů mládeže. V dílčích hlasování mezi sportovními kluby v regionu a ČUS se dokonce dorostenci VK Slavoj Litoměřice umístili na dělených prvních místech spolu s taneční skupinou Funky Dangers. Na celkovém devátém místě se v jednotlivcích nejprestižnější kategorie dospělých umístila B. Fránová - Ježková.


Bohužel anketa ani letos neocenila všechny úspěchy litoměřických veslařů a tak letos zůstaly opomenuty skvělé výsledky mladšího i staršího žactva z našeho klubu

Dvojskif dorostenců s plaketou za 2. místo v anketě, foto: M. Konschill
MČR-trenažery, Hodonín 2017 19.února 2017

Mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažeru se letos uskutečnilo v sobotu 18. února v Hodoníně. Z Litoměřic na moderně pojatou „Ergoshow“ vyrazilo celkem 5 závodníků, ale v dresu litoměřického klubu se představili jen čtyři závodníci v kategorii dorostu. Výsledky ovšem byly perfektní, Vojtěch Votruba závodil ještě jednou v dresu svého mateřského klubu a jeho šesté místo a čas 6:39,5 je úžasný výsledek. Osmé místo Jana Prokeše v čase 6:41,7, je také krásným ohodnocením dobře odvedené práce v tréninku tohoto závodníka. Kategorie dorostu byla velmi vyrovnaná a tak se A. Landa (7:09,0) a O. Hamerník ml. (7:09,5) museli spokojit až s umístěním na 42. a 43. místě, i když jejich výkony byly také velmi dobré.


Pátým „naším“ závodníkem byl junior T. Konschill, který ale už závodí za ČVK Praha a který se umístil na 39. místě v čase 6:49,2.


Na závodech bohužel nestartovala žádná z děvčat z našeho klubu, ale pokud by se na závodech představily a předvedly své standardní výkony, určitě bychom se mohli radovat z dalších kvalitních výsledků.


Celkové výsledky závodů najdete zde

Přebor litoměřických škol ve veslování na trenažeru 2017 15.února 2017

1. února 2017 uspořádal VK Slavoj Litoměřice Přebor škol v jízdě na veslařském trenažéru. Zúčastnili se ho žáci Gymnázia Josefa Jungmanna, ZŠ Boženy Němcové, Linguy Universal a ZŠ Havlíčkova. V průběhu závodů panovala na závodišti dobrá nálada, proto věříme, že si závodníci a jejich učitelé závody užili. Všem výhercům gratulujeme.
Děkujeme také vedení ZŠ Havlíčkova za poskytnutí prostor tělocvičny k možnosti uspořádání távodů.
Pokud se závodníkům veslařský sport zalíbil rádi je přivítáme u nás v loděnici.
Tréninky jsou: Po, St, Pá vždy od 15 hod., více najdete informací zde

 

Výsledky Přeboru škol najdete ke stažení zde

Přebor škol 2017, foto: V. Suchánek, facebook VK Slavoj Litoměřice
III. kolo Poháru ČR na trenažeru, Pardubice 2017 29.ledna 2017

Třetí kolo Poháru ČR na trenažeru se konalo v Pardubicích 28. ledna 2017 a ve famozní formě se představil dorostenec Vojtěch Votruba, který dovesloval na třetím místě v perfektním čase 6.39,6. Pro Vojtu to byla krásná rozlučka s litoměřickým dresem, protože jako student pardubického sportovního gymnázia bude dále veslovat za ČVK Pardubice. Věřím, že i v novém klubu naváže na skvělé výsledky z Litoměřic a také na úspěchy, které kdysi v pardubickém dresu získal jeho předchůdce na této škole a další litoměřický odchovanec V. Sedlák, a snad se jednou i Vojta vrátí do svého mateřského klubu. Snaha dostat se pod čas 6:40 se bohužel nepovedla J. Prokešovi, který do Pardubic jel ale z plného tréninku a rozhodně nemusí být ze 7. místa a času 6:45,4 zklamaný. V kategorii dorostenců se představilo celkem 63 závodníků, proto je i 31. místo Adama Landy a čas 7:13,6 perfektní výsledek. Dvě litoměřické juniorky na startu reprezentovaly také velmi důstojně, P. Krejzová skončila na 10. místě v čase 7:41,2, což je zlepšení o 6 vteřin oproti minulému kolu, a K Vejmolová, které se bohužel nepodařil útok na čas pod 8:00, ale přesto čas 8:06 (a 18. místo) je zápis velmi kvalitní a Týna si snad spravila chuť po smolném závodě v Ústí nad Labem. Poslední zpráva patří výkonu mělnického veslaře Jana Píra, kterému musíme sportovně poblahopřát k novému českému rekordu v kategorii nad 70 let, i když nás tím trochu rozesmutnil, protože o tento rekord obral Jiřího Luciuse. Ale výkony obou pánů, jak J. Píra z 28. ledna 2017 (čas 7:32,6), tak J. Luciuse z 20. února 2011 (7:35,7) svědčí o úctyhodné vitalitě a dlouhověkosti veslařů KVM 1881 Mělník, neboť i Jirka je odchovancem mělnického klubu.

v. votruba, foto: Z. Šuma
Strana 4 z 37
Roudnický trojboj 2017
I. kolo Poháru ČR na trenažeru
Vstupní testy adeptů SCM 2018
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron